Spamhaus nemīl Latvijas spamerus

Kāds anonīmais lietotājs atsūtīja saiti uz rakstu iekš The Register, kurā ir aprakstīts ķīviņš starp pret-spama organizāciju Spamhaus un NIC.LV. Spamhaus ir nobanojuši veselu kaudzi ar Latvijas IP subnetiem dēļ spameriem, kas nelika mieru.

Vakar parādījās arī vietējā versija par šo atgadījumu.

Kaškina stāstīja, ka, pamanot kādu «mēstuļu» sūtītāju un citu šaubīgi darbību veicēju starp nelielā Latvijas interneta pakalpojumu sniedzēja (IPS) «Microlines» klientiem, organizācija «Spamhaus» veica darbības, kas brīžiem atslēdza līdz pat 50 000 Latvijas interneta adrešu no iespējas sūtīt e-pastu.

Rakstā plaši izklāstīts «NIC.LV» skaidrojums un sūdzība, kā arī citēti «Spamhaus» eksperti, kuri saka, ka esot rīkojušies saskaņā ar pieņemtu praksi pēc tam, kad sūdzības «Microlines» amatpersonām un «Latnet serviss», kas piegādāja interneta pieslēgumu šim IPS, netika uzklausītas.

Savukārt Latvijas puse uzskata, ka «Spamhaus» rīkojusies nesamērīgi, melnajā sarakstā ierakstot plašu «Latnet» interneta adrešu diapazonu, lai gan tam vajadzējis zināt, ka problēmas rodas tikai no pāris adresēm, kas saistītas ar vienu «Latnet» klientu. Sabiedriskā organizācija rīkojusies tāpat kā cilvēks, kas aizdedzina mežu, jo tur ieskrējusi viena lapsa.

Man patika oriģinālā publicētie citāti.

David, a Spamhaus researcher (they do not publicise their full identities), blamed NIC.LV’s problems on its failure to update the RIPE records, and Latnet Serviss’ failure to promptly deal with Microlines’ spam.

“Spamhaus… thinks nic.lv, latnet.lv and their one-man ‘CERT team’ are cluelessly negligent in their handling of Latvian criminal botnet controllers we continually brought to their attention and which they ignored for so long,” added Steve Linford, the founder of Spamhaus.

Once the block had been switched to its IP addresses, during its own spiky email exchange with Spamhaus, Latnet Serviss protested it should not be blocklisted because “we are one of the biggest internet providers in Latvia”.

Spamhaus replied: “Ok. And Latvia is one of the smallest nations in the world.”

Flame on! =)

26 thoughts on “Spamhaus nemīl Latvijas spamerus

 1. Wth

  Man visvairāk patika izteiciens “…their one-man ‘CERT team’…”
  Ļoti nopietna pie mums pieeja šim jautājumam, kā jau īsteni latvieši tikai čīkstēt vien mākam.

  Atbildēt
 2. krisha

  Nu te jau gavenā problema ir, Ka spamhaus sakuma blokjeja MAZU subnetinju, kuru abuse kontakti kas bija ierakstiti RIPE nerespondeja. Tad normala prakse ir ka pariet pie nakosha ISP. Ja tas abuse ari neko nespej darit, tad nu gan babah…

  Atbildēt
 3. Arnolds

  Spamhaus – normāli veči – pareizi dara. Sataki kantorim paveicās, ka tas nebija Bobs Beks@opelbsd. Tas keksis bez nekādiem sirdsapziņas pārmetumiem visu Ķīnu norubīja no savas spamlistes.

  P.S. Latnet – vai tad kaut kas tāds vēl vispār juridiski pastāv? Vispār man ir tāds iespaids radies, ka tie, kas izmanto latnet kam vairāk kā plikam netam ir lameri.

  P.P.S. DDIRV = LOL

  Atbildēt
 4. urbis

  Vispār jau cik zinu, tad Microlink (kurš ir zem latnet) dēļ nobloķēja arī Sigmaneta aipiškas un vēl dažiem, kas galīgi nebij pa ķeksi.

  “P.S. Latnet – vai tad kaut kas tāds vēl vispār juridiski pastāv? Vispār man ir tāds iespaids radies, ka tie, kas izmanto latnet kam vairāk kā plikam netam ir lameri.”

  http://ls.lv/

  Atbildēt
 5. core

  urbis – Microlink vairs sen neeksistē.
  Latnet tagad ir Latnet serviss – LS. Sigma hostē un NS ir inf. un mat. institūts.

  Atbildēt
 6. Mr. Serge

  Muahaha. Citāts no www.ls.lv
  «LATNET princips – nerunāt tik daudz par sevi pašiem, cik ļaut par mums runāt citiem. Mūsu labākā vizītkarte ir mūsu klienti.»
  Yeee!

  Atbildēt
 7. krikulis

  nesaprotu kā var LU MII (alja nic.lv) IP adrešu apgabalu pieskaitīt Latnet Servisam ? Es kaut kā neiebraucu. Ne pēc RIPE handlēm, ne pēc traceroute 😉 Tb, es nesaprotu kāda xsa pēc bija LUMII ip range jābloķē.

  Atbildēt
 8. edc

  Sen jau vajadzēja. Citādi “lielie” ISP tādu lietu ignorē vispār. Iepērkam popkornu un gaidam iekļūstam šajā listē @apollo serverus

  Atbildēt
 9. atis

  Spamhaus next followed its escalation procedures, which involve using RIPE data to discover who is routing the spam and reporting it to their abuse department. The aim is to force cybercriminals to at least keep hopping ISPs, a ruse that often means they leave tell-tales identifying evidence for law enforcement agencies to trace.

  Microlines’ spam-filled traffic was being routed by Latnet Serviss, a larger ISP. Spamhaus contacted the RIPE-registered abuse address and again received no response. It added part of what it believed was Latnet’s IP range to the blocklist, based on a traceroute of the abuse address.

  Manuprāt tas visu izskaidro..

  Atbildēt
 10. huh

  nevajag lietot kaut kādus debīli maintainotus blocklistus.

  For Joe Blow to refuse emails is legal (though it’s bad policy, akin to “shooting the messenger”). But if Joe and ten million friends all gang up to make a blacklist, they are exercising illegal monopoly power.

  (skat. http://www.toad.com/gnu/verio-censorship.html )

  Atbildēt
 11. Kristaps Enkuzens

  Nez. Man izklausās labi. Spamhaus jau tā nav no tiem blacklistu kantoriem, kas izspiež naudu par izņemšanu no saraksta. Ja ISP nevar izejošo 25 nobloķēt vīrusainam klientam un ja Latnets arī neklapē ar ausi, tad mailiem no turienes nav jāiet ārā. Ja ne ISP, ne Latnet nevar noreaģēt tas nozīmē, ka ar spamu viņiem arī nav resursu cīnīties un vienīgais, kā viņiem var palīdzēt – ielikt tādus blacklistē.

  Un vispār nesaprotu kapēc Latvijā ar spamu necīnās?
  Kāpēc ISP nereģistrē savus mājas lietotāju IP apgabalus PBL listēs? Vai kāpēc lielie ISP nebloķē izejošo 25to mājas lietotājiem? Lai klienti lieto submission port, kā tas bija paredzēts jau 98 gadā – 25 ports sarunām starp serveriem, 587 ports nosūtāmo vēstuļu nodošanai savam serverim.

  Visas šīs darbības gan netraucē mūsu pašu bāleliņiem sūtīt spamu caur smtp.apollo.lv bet tas jau ir cits stāsts un cita problēma.

  Atbildēt
 12. gy

  Microlines (vai viņu klienti) nesūta SPAMu bet hostē malwāri, un dara to ilgstoši
  http://www.malwaredomainlist.com/mdl.php?search=2588&colsearch=All&quantity=All

  Būtu interesanti uzzināt iemeslus, kāpēc netiek galā ar šo problēmu pusgadu. Versija, kas dota Apollo rakstā, par mazu Latgales uzņēmumu, kas netiek galā ar ūber-kiber-noziedzniekiem, izklausās priekš vecmāmiņām.
  Versija, ka Microlines ir tīri apmierināts ar esošo situāciju un iespējams saņem ekstra piķi par izlikšanos par muļķiem, ir tikusi izskatīta?

  Atbildēt
 13. huh

  var palasīt kā gāja Austrijas NICam ar šo šaraškina kantori – http://en.wikipedia.org/wiki/The_Spamhaus_Project#Spamhaus_versus_nic.at

  Atbildēt
 14. frukc

  #22 “šaraškina kantori” ? nu, nu… viņi cīnās par drošību internetā un dara to bloķējos ISP’us, kuri atbalsta e-kriminālos elementus tiem nodrošinot netu. viss pareizi, ja ISP’s nesadarbojas un nerespondē, tad ban. piedevām Latnets bij ļoti savādi nodefinējis uzstādījumus tam latgales kantorītim un tieši to dēļ sanāca tas bans tik plašs.

  Atbildēt
 15. Agris

  #17. Ati, tas neizskaidro to, kāpēc tika bloķēti LUMII, kas pilnīgi noteikti nav Latnet Serviss, tīkli. Vienīgais izskaidrojums, ka ripe.net var lasīt LUMII tīklam vienu tādu e-pastu ha****@latnet.lv, kas līdzīgs LS, bet tas tik un tā nav nekāds attaisnojums citu ISP tīklu bloķēšanai.

  Atbildēt
 16. [cx]

  par shito es ar iereecu:

  Technical details of permanent failure:
  Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 554 554 5.7.1 Service unavailable; Client host [74.125.82.171] blocked using dnsbl.sorbs.net; Currently Sending Spam See: http://www.sorbs.net/lookup.shtml?74.125.82.171 (state 14).

  Atbildēt
 17. Atbalss: NIC.lv pret Spamhaus vai arī labs ne vienmēr nozīmē labs | IT sviestapika

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *