Dienas mediji – dārgākā priekšvēlēšanu kampaņa?

Pirms gada tika pārdota Diena un komplektā arī Dienas Bizness. Tā kā nebija īsti skaidrības par jaunajiem saimniekiem, tad Dienā sākās teātris. Teātris beidzās ar to, ka Dienas komanda aizgāja prom.

Šķiet, ka šobrīd jau tuvojamies fināla fāzei, jo aprīlī Dienu atstāja Gastons Neimanis, pirms mēneša nomainījās galvenais redaktors un tagad arī padomes priekšsēdētājs aizgāja.

Šodien lasu, ka Ašeradens izsakās par likvidatoru komandu.

“Tas izskatās pēc laikraksta “Diena” beigu sākuma,” izteicās Ašeradens, vērtējot publiski pieejamo informāciju par laikraksta vadības maiņu. “Es drīzāk nosauktu šo komandu par likvidatoru komandu laikrakstam,” Ašeradens komentēja Sergeja Ancupova un Dzintara Zaļūkšņa iecelšanu redakcijas vadībā.

Ašeradens uzskata, ka medija vadības nomaiņas mērķis ir īsi pirms vēlēšanām pārņemt varu laikrakstā un, vai nu to apklusināt, vai sasniegt konkrētus mērķi un pēc tam likvidēt.

“Nav šaubu, ka šo cilvēku uzdevums ir likvidēt šo mediju, jo viņu profesionalitāte, ja mēs ņemtu 100 punktu skalu, ir mīnus 95, ar negatīvu zīmi. Tad jājautā, ko viņi tam medijam var iedot?” retoriski vaicāja Ašeradens.

Pēc visiem šiem soļiem tā arī sanāk.

Man radās jautājums par praktiskākām lietām, t.i., izmaksu pusi. Es kaut kā vienmēr par to naudu cepos. 😉

34 gadus vecais britu miljonārs Džonatans Roulends laikrakstu «Diena» un «Dienas Bizness» nopircis par 9,4 miljoniem britu sterliņa mārciņu (septiņi miljoni latu), vēsta avīzes «London Evening Standard» interneta izdevums.

Ja ticēt informācijai par to, ka Diena un Dienas bizness ir izmaksājuši septiņus miljonus latu, tad tas ir diezgan dārgs prieks.

Pieņemsim, ka mērķis ir ietekmēt vēlēšanu rezultātu ar šo divu mediju palīdzību un pēc tam to visu likvidēt. Man šķiet, ka priekšvēlēšanu kampaņai tas būtu tā kā par sālītu.

No otras puses, nojaušot cik lielas summas apgroza shēmotāji dažādos valsts iepirkumos un konkursos, tad 7 miljoni tāds sīkums vien sanāk.

21 thoughts on “Dienas mediji – dārgākā priekšvēlēšanu kampaņa?

 1. ivanZ

  Ašeradena izteikumi par “politisko” pasūtījumu ir vismaz smieklīgi dēļ apstākļa, ka viņš pats ir ieberzies tagad politikā, tātad jājautā par viņa profesionalitāti iepriekšējos gados.

  Atbildēt
 2. argo

  Ta viss elementāri – pro-krieviskie spēki kopā ar vietējiem bāliņiem uz labu brīdi izdauzīja no tirgus pro-amerikāniskos/ebrejiskos (sorosītus) ar Ēlerti priekšgalā. Kā tur shemčiks veidojās hvz, bet nu fakts paliek fakts, ka sorosīti uz labu brīdi palika bez kontrolējama mediju rupora (kamēr to “IR” atvēra) un izmisīgi centās uzmesties uz viena vai otra medija, bet visur šos sūtīja ārstēties. No kura sāna tur tas Džonatans Roulends iesaistīts hvz – mož viņam arī vecais Žoriks Soross kādrreiz uz galošas uzkāpis un tagad šis bija gatavs par piesegu piestrādāt. Katrā gadījumā mērķis ir sasniegts un sorosīti uz vēlēšanām nav spējīgi bez citu palīdzības noformēt komandu un lien bučoties pie “Vienotības”…

  Atbildēt
 3. frukc

  cilvēks iepriekš savā profesionālajā darbībā ieturējis politisku neitralitāti, tagad vairs neieņem amatu, kurš tādu lietu “pieprasītu” un iestājas partijā (daudzi, kas nevēlas lai oranžais marazms turpinātos, to šobrīd dara). kas tur tāds, kas uzreiz liek apšaubīt viņa profesionalitāti pagātnē?
  bet kādam pirkt avīzi… šobrīd tas būtu ļoti neprātīgs biznesa solis, jo laikrakstu pasākums, maigi sakot, neiet kalnā.

  Atbildēt
 4. Mārcis

  Par pieciem ļimakiem pēc tam pārdos tālāk zviedriem un tīrie zaudējumi būs tikai divi ļimaki. Nav nemaz tik daudz. 🙂

  Atbildēt
 5. Agris

  Esi pieļāvis ļoti būtisku “kļūdu” aprēķinos – pēc vēlēšanu kampaņas beigām Diena neaksās 0 Ls.

  Bet ja tik kristāldzidri un godīgi – kādu lomu tad Tevis pieskatītais portāls pildīs vēlēšanu kampaņā? 😉

  Atbildēt
 6. CooLynX Raksta autors

  Agris, es laikam pārāk maza peška esmu. Tādas lietas man nav dots zināt. Pagaidām “uzstādījuma”, ka būtu kāds jāatbalsta nav. Kā būs uz vēlēšanām – nezinu. 😉

  Ja Tev ir kāda informācija, tad nekautrējies – padalies.

  Atbildēt
 7. angelz

  Sāk pat likties, ka tiešām labi vien ir, ka šie man tomēr darbu nepiedāvāja. Žēl to cilvēku, kas tur strādā. Jo vadības maiņas jau drošvien tāpat vien nenotiek.

  Atbildēt
 8. Dead

  7miljoni par uznemumu kur vienam no meitas uzneemumiem 2008 gadaa bija tiraa pelna 1miljons ir tiiraas kapeikas , laikraksts sen nenes pelnu un norij paareejaa koncerna uzneemumu pelnu un taapeec tas tik buutu logiski ja vinu likvideetu , vienkaarshi laikraksts Diena nav kauckaadas Ogres Zinas ko var vienaa dienaa aizklapeet.

  Atbildēt
 9. usinss

  Mjā, vaditājs var būt dauns, bet ja žurnalisti ko jēdz un ir apņemības pilni, tad vēl šis tas var sanākt. manuprāt, jaunatne var izvilkt Dienu… (jaunatne domata jaunie žurnaļugas pēc skolas beigšanas). Bet tad jau redzēs, kas būs noticis līdz ar pirmo sniegu…

  Atbildēt
 10. tpk

  Nu redz kādam te pilnīga taisnība … (Dead). Ne jau tikai laikraksts ir Dienas sastāvā, bet n-tie uzņēmumi, kurus realizējot var tīri labi nopelnīt. Runājot par tām personām, kuras tika atlaistas. Gastons, Andersone, piemēram … tikai cilvēkam no malas varēja šķist ka tā ir kaitniecība 🙂

  Atbildēt
 11. CooLynX Raksta autors

  tpk, protams, jautājumsi par mērķi. Ja mērķis būtu bijis nodarboties ar laikrakstu izdošanu, tad tā ir vistiešākā kaitniecība, ja mērķis bija dabūt pa lēto uzņēmumu un uzvārīties no tā meitu izpārdošanas, tad normāls bizness.

  Atbildēt
 12. Dead

  Tur ir jaabuut pilniigam idiotam lai pirktu aviizi kas gadiem nenes pelnu ar domu lai nodarbotos ar izdevnieciibu. Kstaki viens meitas uzneemums “Diena Duni” jau ir vaiksmiigi notirgots …

  Atbildēt
 13. normunds

  Diena ar savu neatkarību nepatika daudziem. Diena varēja atļauties vēlēšanu dienā pirmajā lapā uzrakstīt par ko un kāpēc balsot.

  ja tiešām ticēt sazvērestību teorijai, ka Dienu ir nopircis andris, aivars un ainārs, tad ir jāatzīmē vēl viena lieta – Dienas lasītājs nav tups un tam nevarēs iestāstīt, ka šie kungi ir nevainīgi jēriņi vai viņu bizness ir caurspīdīgs.

  Bet vēlēšanu sakarā ir interesanti atzīmēt, ka kvadrātam un ko vēlēšanas izskatās kā pēdējā kauja kurā var būt tikai uzvara, jo zaudējums būs sliktāks par cietuma nārām.

  Atbildēt
 14. Dead

  Es gan teiktu tur jaabuut ir lielam Dienas fanaatam lai vinu lasiitu , tukshaaku un neinteresantaaku laikrakstiu Latvijaa ir gruuti atrast.

  Atbildēt
 15. Atbalss: Latvijas Playboy saturs jau top | Pods.lv

 16. e-remit

  oga smējās, bet var izrādīties tuvu patiesībai: http://www.ir.lv/2010/7/22/dienas-jauno-amatpersonu-saites-ved-pie-oligarhiem

  Atbildēt
 17. Atbalss: Latvia: Concerns Over the Future of the Largest Daily, Free Press :: Elites TV

 18. Atbalss: No Dienas atbrīvo galvenos redaktorus | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *