Problēmas ar Mikrotik RouterBoard RB450

Kāds uzticīgs Poda lasītājs (autors apzināti minēts teksta beigās) gribēja padalīties ar savu sāpi par Mikrotik RouterBoard RB450 maršrutētāju. Vietām teksts ir pavisam nedaudz piekoriģēts un atsevišķi tehniskie termini, kā arī žargons iezīmēts slīpsvītrā. Slinkums bija pārrakstīt ar latviskotajiem terminiem, jo tad teksts slikti lasītos un zaudētu savu burvību. 😉

Tā nu sanāca ka nomira vienā firmā D-Link 804HV. Ierasta lieta, jo tiem nav dzesēšana. Vajadzēja kaut ko vietā. Pēc 2 dienu apsvērumiem izlēmu pirkt Mikrotik, konkrētāk – Mikrotik RouterBoard RB450. Vajadzīgās fīčas bija, pieredze ar RouterOS arī, un galvenais – ražots Latvijā. Priecīgs, ka nebūs problēmu ar garantijām un sūtīšanām uz Hondurasu, sakonfigurēju savus tunelīšus un iedzēru tērvetnieku. Oi bļāviens, kā es kļūdījos!!!  Mikrotik iesaka likt jaunās RouterOS versijas. Lieku, jo oriģinālā bija 3.0 un changelog pārliecināja upgradoties.

Sākā parādīties dīvainas problēmas. Versija mainās pa vienu cipariņu, bet radikāli mainās funkciju izpratne. Pēkšņi nedrīkst norādīt interface pie masquerade, pārtrauc strādāt DNS, jo izrādās pēkšņi ir jāieķeksē Remote access, un nesen vel radikāli mainījās dst-nat (portforward) izpratne. Changelog vispār ne ar vienu vārdu nav pieminēts ka mainīsies kaut kas tajās funkcijās.

Nu samierinos, ka tā ir, nopriecājos, ka vismaz WAN IP izpratne viņam nemainās un tālākais, kur man būtu jābrauc “on-site” būtu Rīga. Bet ne jau ar to kaut kas beigsies!

Vienu dienu zvans no Rīgas ofisa. Neiet tīkls! Mikrotiks izrādījās nosprādzis. Labi ka ir rezervē vecais D-Links. Dabuju rokās to RB450. un sāku pētīt. Kondensatori uzpūtušies un iztecējuši, par spīti tam, ka skapī bardaku pirms 2 gadiem savedu kārtībā un virs ofisa temperatūras tam uzsilt nevajadzētu. Zvans uz vairumbāzi (frineta.lt), noskaidrojās ka Mikrotiks dod tikai gada garantiju! Mūsu jaukie latviešu bāleliņi, tvaju maķ, nahren.

Kādreiz čoms atceros baumoja, ka Mikrotikā esot kautkāds cilvēks-lodāmurs, kurš viņus pārlodējot. Tā kā gaidīt atbildi no kaut kādas flegmas pa e-pastu nav jēgas un pēc pusstundas jāizbrauc uz Rīgu – zvanu. Jā, esot tikai gada garantija un viņi vairāk nepārlodējot, jo esot pārslogoti. Prasu – ko tad man darīt? Atbilde – pērciet jaunu. @#&^@$%&!#&^@$&$& tavu @#$^@$#^#$ ar #$^#$^ @$^$^$#!

Tātad sanāk ka man routera cena ir kā ikgadēja abonēšanas maksa? Un licenzi protams pārlikt uz citu boardu “nevarot”.

Par laimi tajā brīdī viens kadrs forumā pacēlis gadu vecu tēmu ar nosaukumu “RB450 capacitators” (red. piezīme: izdevās atrast šādu ierakstu RB450 Capacitors problem?). Izrādās – standarta vaina! Nu, man sejā atplaukst smaids, tiek norīts vēl viens aliņš un ieslēgts lodāmurs. Kaut kāda reti sastopama 560 mikrofaradu kakša vietā tiek iemesti 1000 mikrofaradi no beigtas mātesplates un aizpīpējot tiek saskaitīti 1+2 jautri un veselīgi pīkstieni.

Nu jau esmu gudrāks, vāku virsū nelieku, tā vietā tiek piemontēts 2 gadus skapī nomētājies HDD ventilators. Taču izrādās ventilatoram ne 3,3 ne 5V ne arī jebkādas citas voltāžas jumperis uz plates nav paredzēts! 300MHz procesors, ar mazu mazu radiatoriņu bez dzesēšanas manī vairs nekādi neizraisa uzticību un 12V ventilators veiksmīgi piebarots no 7,5V barokļa (tādi paliek pāri kaudzēm kad nomirst D-Link switchi).

No Mikrotik foruma mana IP (Lattelekom dinamiskā) ir banota, un dzēsts posts kurā es atklāti pateicu par RB411 brāķiem, proti – bez radiatora. Jāpiebilst, ka RMA tēmas sarakstē pa e-pastu, sens Mikrotik censonis normis izlikās ka NEZIN tradicionālo RB450 problēmu, lai gan pēc tam forumā lasītais pierādīja pretējo.
Tā lūk man izgāja “Latvijas preci” nopērkot.

Ar savu pieredzi padalījās Andron Mc.

164 thoughts on “Problēmas ar Mikrotik RouterBoard RB450

 1. kas

  Kapacitatoru problēmas jau ir visai pasaulei, vai pareizāk sakot bija, arī LV pieejamajām mātes platēm, piemēram Gigabyte 2006-2007 gadā.

  Gada garantija arī ir biznesa realitāte. Vienīgais par ko var pīkstēt ir tas, ka produkti netiek recalloti zinot, ka tiem ir vai nu mirstošas detaļas vai slikts dizains (no raksta īsti nekļuva skaidrs), bet nu mazai kompānijai tas droši vien dikti dārgi viss maksātu – globāli atzīt savu vainu pie kāda sava produkta defekta.

  Bet tā ir, tas vēlreiz apliecina, ka nav atšķirības vai pērc ķīnā ražotu preci ar uzkrāsotu ārzemju brendu, vai to pašu ar Latvijas brendu.

  Atbildēt
 2. Andron Mc

  Nesaprotu ko tur nesaprast. Vaina ir gan sliktā dizainā (neparedzēta dzesēšana) gan sliktos kondensatoros (max temp tuvu reālai temperatūrai kastītes iekšienē).
  Tādu kļūdu var sagaidīt no kautkāda lētā gala thomson vai edimax/d-link, bet ne jau Routerboarda.
  Korpuss ir dzelzs, bet nezkapēc nav nekādi paredzēts ar to (+ventilatoru) dzesēt.

  Atbildēt
 3. kintu

  >> bet nu mazai kompānijai tas droši vien dikti dārgi viss maksātu – globāli atzīt savu vainu pie kāda sava produkta defekta.

  Nu mazai kompānijai daudz dārgāk maksā arī jebkura negatīva reputācija. No tā foruma rodas iespaids, ka Mikrotik pārdevuši sliktos modeļus arī pēc tam, kad ir uzzinājuši par šo problēmu. Kas norāda, ka viņiem pret pircēju ir tieši tāda pati attieksme kā jebkurai lielajai korporācijai – we don’t care about you, only about your money.

  Atbildēt
 4. N.R.

  haha, andron, tu tak esi smieklīgs. Stāsta otra puse ir sekojoša, mūsu forumā (mikrotik) reģistrējās slavenais androns. Nu, viņam kā visiem cilvēkiem tiek dota iespēja dalīties savās problēmās, un saņemt atbildes.

  Visi kas pazīst Andron McBeton, nojauš kas notiek talāk. Vienas nakts laikā viņš saraksta 44 messages, pārsvarā apvainojot citus foruma lietotājus stulbumā un visādi apsaukājoties.

  Okei, es esmu labs cilvēks. Nodzēšu aizvainojošos ierakstus, atstāju normālos. Androns dusmīgs, bet turpina. Foruma noteikumi sen pārkāpti, banojam ārā.

  Tālāk androns piereģistrējas vēlreiz, no citas IP. Pa nakti atkal 20 messages, lielākā daļa no stila “you should go to school and learn to write”.

  Priekš kam man tāds idiots forumā? Atkal bans. Es godīgi sakot neko citu arī no viņa negaidīju.

  Atbildēt
 5. N.R.

  Palasīju vēl – Androns turklāt vēl arī melo. Licenzi pārlikt nebija vajadzības, jo jaunam boardam ir licenze virsū, par ko viņam tika paskaidrots.

  Atbildēt
 6. Stefuks

  Eu, vecīt, vecīt…. Patērētāja tiesības vajag zināt 🙂 2gadi garantija tev pienākas, jo tā saka jevropa – tavas patērētāja tiesības

  Saprotu, ka tev seksīgāk liekas čakarēties ar lodāmuru, bet nu Mikrotiks tomēr būtu pelnījis, lai viņus druku pabiedē.

  Atbildēt
 7. kintu

  Tie 2 gadi droši vien ir privātajiem pircējiem nevis juridiskajām personām.

  Tajā forumā jau McBeton ziņas izskatījās pieņemamas. Nu ir viņam savs stils un bieži pārkāpj pieņemamās robežas, bet pilnīgs bans jau tomēr vairāk izskatījās kā atriebība. Tas taču ir loģiski, ka neapmierināts klients jums nedziedās slavas dziesmas. Sorry, NR, bet ja tu nāc šeit, lai vienkārši pateiktu, ka MB melo, tad es negribētu, ka tu strādātu mana uzņēmuma klientu atbalstā. Ir jāprot pateikt daudz diplomātiskāk arī tad, ja klientam nav taisnība. (Un šoreiz izskatās, ka formāli viņam garantiju varat atteikt, bet viņam IR taisnība par produkta kvalitāti).

  Atbildēt
 8. Andron Mc

  Nu tādas dumjas otmazkas nepārliecinās pat tanti krāmu tirgū.
  Licenzi pārlikt vajadzēja ar domu lai NAV jāpērk jauna, kura ir boarda cenā un izbanoja nevis par lamāšanos bet pēc taisnības pateikšanas par 4xx boardiem.
  Ja jau zināji RB450 problēmu tad kapēc to neatzini? Varēji vienkārši pateikt ka jānomaina 3 kondensatori. Hvz ar ko pa telefonu runāju, neteica vārdu, bet tas pateica ka jāpērk jauns. Tāpat pēc manis nosūtītā S/N redzējāt kura kondiķu partija tur iekšā. Bet neko neteicāt.
  Tātad viss skaidrs – appisiens. Izgāzies – tad atzīsti kļūdu un labojies!

  Atbildēt
 9. kintu

  Plus vēl tas, ka Mikrotik pat nesniedz servisu (remontu) tikai 2 gadu veciem produktiem. Garantija ir viens, bet ražotājiem tomēr ir kaut kāds pienākums sniegt (maksas) remontu cik tur gadus, kas parasti ir vismaz 3-4 gadi. Man kā patērētājam tas nozīmē, ka daudz vairāk par garantijas periodu es nevaru rēķināties. Dikti dārgi sanāks.

  Atbildēt
 10. N.R.

  Juris, izlasi komentārus. Ierīci viņš pirka Lietuvā pie vietējā elektronikas tirgotāja un pirms vairāk kā diviem gadiem. MikroTiks ar garantiju te vispār nav saistīts.

  Atbildēt
 11. Pēteris

  Ja no raksta izņem tās visas figņas par dzelžiem, tad Andron Mc sanāk normāls raksts par aliņu. – “iedzēru tērvetnieku”, “tiek norīts vēl viens aliņš”

  Atbildēt
 12. N.R.

  Lodēšanas pakalpojumus nodrošina izplatītāji. MikroTik ir ražotājs. Kurš no jums sūta mantas uz Sony Japan lai salabo? Labo Elkors.

  Atbildēt
 13. kintu

  N.R.: Es pieļauju, ka “sliktās” ir dzēstas. Bet es neteiktu, ka “you should go to school and learn to write” ir kaut kas nepieklājīgs. Jā, dažiem aizskaroši, bet, strādājot klientu servisā, tas ir jāprot norīt.

  Atbildēt
 14. kintu

  N.R.: Nu, es esmu viens no tiem dīvaiņiem, kas bieži sūta defektīvas ierīces RMA uz citām valstīm, neatkarīgi no pirkšanas vietas. Kaut vai tāpēc vien, lai nebūtu jājājas ar vietēju bāleliņu izpratni par klientu servisu.

  Atbildēt
 15. kas

  Vēlreiz, visiem, ar lielo burtu 2 gadu garantija ir TIKAI privātpersonām. Pērkot no juridiskās personas ražotājs/pārdevējs var nedot garantiju vispār un nekādi likumi netiks pārkāpti.

  Bet Mirkotikam – var strīdēties par formu, bet klientam šoreiz ir pilnīga taisnība – tirgojāt sūdīgas preces un ar garantiju tur nav īsti nekāda sakara, laba klientu prakse, jo īpaši Latvijas lietotājam tomēr prasītos šo problēmu atrisināt, nevis kaut ko runāt par garantijām un kur viņš to ir pircis. Kaut vai viņš būtu to nozadzis, tā nav jūsu darīšana – ja kāds par preci ir samaksājis un esat pardevuši sūdu, ko forumā pat paši atzīstat, sakot ka “tikko uzzinājām par problēmām, nomainījām piegādātāju”, tad nu par ko šeit īsti ir runa?!

  Nezinu cik liels ir jūsu LV tirgus, droši vien neliels, bet pieņemot, ka preci izvēlas tieši datoriķi un iesaka bosam, tad šis gadījums jums to tirgu samazinās vēl vairāk.

  Atbildēt
 16. kintu

  N.R.: You still don’t get it. Ne jau viņa matā ir būtība, bet tajā, vai esat gatavi likt justies klientam, ka jums interesē viņa problēmas un ka esat gatavi kaut ko darīt viņa labā. Es domāju, ka šis defekts tomēr ir jūsu vaina, tāpēc es būtu piešķīris vismaz zināmu atlaidi citas preces iegādei vai noorganizējis, ka tiek salabots vecais.

  Atbildēt
 17. N.R.

  Tās ir divas atšķirīgas lietas. Es tikai saku, ka no foruma viņu banoja par necenzētu leksiku, un jo citi foruma lietotāji palūdza to izdarīt.

  Viņa RMA/Garantijas problēma ir cits stāsts. Viņam vajadzēja griezties pie tirgotāja Lietuvā kurš viņam tad arī lodētu to problēmu par ārpus garantijas tarifu. Vēl mums arī Latvijā ir tirgotāji, kas ar to nodarbojas.

  Par to vai precei ir ražošanas defekts vai nav, to ir grūti spriest, jo problēma “pēkšņi” uzradās pēc diviem gadiem. Tā problēma kuru viņš piesauc parasti izpaužas ātri, bet nu lai jau būtu …

  P.S.: Viņa credibility manās acīs ir zemāks kā minhauzenam, un tā vajadzētu būt ar visiem, kas viņu atcerās no news listēm

  Atbildēt
 18. Stefuks

  Nu ja 2 gadi pagājuši, tad neko… Bet vispār stulbi, ka ražotājs nepiedāvā veikt remontu pat par maksu, bet vēl skarbāk šķiet fakts, ka ražotājs zin, ka ir konkrētā problēma viņu dzelžiem, bet neklapē ne ar ausi – pofig vai forumā sūdzas Betons vai Lodāmurs, bet tomēr VAJADZĒJA pateikt – sorre veci, ir tāda un tāda problēma, dari to un to.

  P.S. protams Betona franču valoda augstdzimušām jaunuvēm var likties pārāk sālīta, bet tas jau nemaina lietas būtību

  Atbildēt
 19. Andron Mc

  Mūsu nepilnīgie un gļukainie likumi norāda minimālo garantijas laiku nevis maksimālo.
  Tas ka ražotājs nespēj savam produktam dot 3 vai 5 gadu garantiju – norāda uz produkta slikto kvalitāti. Un nenovērsies no tēmas, jūs uztaisijāt sūdu, sarakstē un e-pastā neatzināt brāķi, taču bija aizmirsis ka pirms kāda laika paši forumā atzināties. Tā tizli sanāca, ne? 😀
  Jā viņš ir pirkts Lietuvā, bet 2 gadi pat tagad vel nav. Palasiet likumos no kura brīža ieslēdzas laika skaitīšana.
  Jāpērk diemžēl no Lietuvas tapēc, ka no tiem ir LĒTĀK.

  Atbildēt
 20. kintu

  NR: Nekā, tu nevari klientu nosūtīt uz Lietuvu tikai tāpēc, ka viņš tur ir iegādājies produktu. Par to Samsung Latvia dabūja krietnu sodu (līdzās citiem pārkāpumiem), ka atteicās labot garantijas remontā citās ES valstīs pirkto tehniku. Mums ir vienotais ES tirgus un nav svarīgi, kurā ES valstī tas ir pirkts, ja jums ir remonta centrs Latvijā, tad jālabo visur pirktie. Samsung vēl mēģināja izlocīties, ka viņu TV utt. ir lokalizēti (valodas, pamācības, klaviatūras, standarti), bet reāli tās nebija nozīmīgas atšķirības.

  Atbildēt
 21. N.R.

  Nu bet es taču teicu, ka viņs varēja iet pie Direct, SPX vai kāda cita vietējā. To viņš nedara joprojām, jo viņam patīk trollot.

  Atbildēt
 22. kas

  Šis ir labs piemērs kā par 3 kapacitatoru cenu – 0,90 Ls čakarēt sev firmai reputāciju. Darbs profam esot 5 minūtes visus pārlodēt, vēl 5min testiem.

  Bad, bad PR.

  Atbildēt
 23. kintu

  N.R.: Par credibility. Lielā mērā tev var būt taisnība par kādu konkrēto klientu. Bet to tu nekad nedrīksti publiski atzīt. Nu vismaz tikmēr, kamēr klients nav pārkāpis kādas likumiskās robežas (piemēram, draudējis uzspridzināt jūsu biroju utt.). Tu vari to teikt savam priekšniekam utt., kurš tevi sapratīs pareizi, bet publika vienkārši uztvers to tavam uzņēmumam par sliktu.

  Atbildēt
 24. Andron Mc

  Protams es varētu pieprasīt garantiju no Frinetas, bet kapēc, lai es viņus čakarētu? Viņiem tālāk būs jākonfliktē ar MT, mazums konflikts vel eskalēs, leišu broļiukas tīri temperamentīgi ir pa tādām tēmām, un beigās Frinetā pa lēto vairs nebūs RouterBoardi un visiem būs jāpērk pa dārgo tepat Latvijā 🙂 Pie tam sabojās attiecības ar Frinetu un nevarēs iepirkt Ubiquitti produkciju pa lēto. Wireless vajadzībām 1 Nanostations ir vērtīgāks par 2 Routerboardiem.
  Nezinu kur man kāds būtu ieteicis kaut vienu lodāmuru kantori, varbūt kāds M.T. to nosapņojis un tagad kā faktu paziņo….
  Ja tie kondensatori būtu jāpērk te LV un mazumā tad viņi katrs izmaksātu pie 3Ls, labi ka bija no kā izlodēt.

  Atbildēt
 25. Stendec

  Mja, biju domājis ka MT ir tāds uzņēmums ar ko Latvijai lepoties, jo pat BSD oficiāli atbalsta, bet nu pēkšņi mana pārliecība ir sagrauta 🙁 Un ne jau mistera Betona purkškināšnas un verbālās caurejas, bet gan dēl ši N.R. frukta, kurš kā saprotu ir kāds čināriks MT.

  Par LV preci man kādu brīdi jau regulāri ir kādi ablomi, parasti tas bija ar pārtiku un bezjēdzīgi daudzajām E piedevām. Sasodīts pat smirdīgs kečups man čehu jāperk, jo vietējā ražotāja pat tomatu pasta ir piedrazota ar konserv. (nu ok, tas bija vienīgais kas nebija)

  Atbildēt
 26. kt315b

  Viņa credibility manās acīs ir zemāks kā minhauzenam, un tā vajadzētu būt ar visiem, kas viņu atcerās no news listēm

  Normund, es par Tevi arī līdz šim nebiju pārāk labās domās. Ar šo tekstu Tavs reitings manās acīs ir kritis līdz 0 (respektīvi, centīšos iztikt bez Tavas sabiedrības). Iespējams, ka līdzīgi Tavi izgājieni varētu likt šo reitingu samazināt vēl tālāk (respektīvi, nevis vienkārši ignorēt, bet gan rekomendēt citiem cilvēkiem ar Tevi nesaistīties).

  Atbildēt
 27. Bibo

  mja, un es nesen pārgāju uz MT, jāceļ augšā rezerves rūterītis.

  P.S. piekrītu Stendec, ne jau Betons ar savu rakstu grauj MT reitingu, bet gan N.R. ar savām atbildēm…

  Atbildēt
 28. Andron Mc

  Man gan likās ka MT reitingu grauj MT attieksme pret klientu, proti – ja tu jau mums esi samaksājis par brāķi tad mums pohuj kamēr nenopirksi jaunu (brāķi?).
  Un ne jau tikai kondiķi 450. ir pie vainas. Tāpat karst visi pārējie, regulāri lido ārā wireless un ethernets vai nosprāgst viss boards. Protams tur arī nekādi nedrīkst vainot Mikrotiku… Viss 100% lietotāja vaina 😀

  Atbildēt
 29. Vilx-

  McBeton? Tas tas pats McBeton, kas boot.lv forumā? Ja tā, tad es pilnībā saprotu par viņa izbanošanu. Onlainā viņš uzvesties nemāk, boot.lv arī dabūjis n-tos banus par rupjībām utml.

  Par Microtik nezinu, neesmu lietojis, bet izklausās, ka N.R. ir normālas atrunas par konkrēto gadījumu. Ja cilvēks savu dzelzi ir pircis kaut kur ellē ratā, un ražotājs tiešo supportu nepiedāvā (tikai caur dīleriem), tad viss ir pavisam normāli, un McB kārtējo reizi tikai troļļo.

  Coolynx – ieteiktu noskaidrot vairāk par šo gadījumu.

  Atbildēt
 30. bubu

  Pilnībā atbalstu NR par visādu tirliņu banošanu, ja šis nevar savu problēmu vai sāpi izteikt pieklājīgā un cenzētā leksikā. Ja gribi pret sevi laipnu attieksmi, tad tādu pašu izturies pret citiem. Ja lamāsies un spamosi, tad negaidi, ka pret tevi attieksies kā pret dieva dāvanu.

  Atbildēt
 31. asiic

  es tak mašīnu ar nevedīšu ražotājam labot. un, ja mano nobanos par to, ka forumā lamāšu inženierus, nenākšu te sūdzēties. pats nopirku. ej nu zini, kā tas agregāts tika ekpluatēts.

  ps. kopš paziņam liepājā atvērtam wifi mcbetons salika paroles, man pret viņu vispār nekādas cieņas. (ja ir atvērt – ņem lieto, nah tev k-ko mainīt, lāme)

  Atbildēt
 32. Andron Mc

  Kad tam paziņam ar atvērto Wi-Fi būtu no kartes pazudusi alga (un varbūt pat kāda iekrāta summa) tad tu muldētu savādāk. Diemžēl brīdinājumi nelīdz, jo mums ar likumu vel nav aizliegti brīvi wi-fi, tapēc arī tiek nezinīši, nemākuļi un flegmas brīdināti tādā veidā.
  Vilx, un asīc lai apdomā velreiz ko debīlu pateica.
  Hint -> Varētu padomāt ka ASV neremontētu Latvijā pirktu Apple. Vai Somijā neremontētu Latvijā pirktu Nokia.

  Atbildēt
 33. zebra

  un vēl, pilnīgi noteikti diemžēl ir situācijas, gadījumi, negadījumi, kuros vajag tieši tādus izteicienus kā Andron Mc un nekādus citus; protams, ka par šādām lamām noteikti ir jāizbano (vai kas nu pienākas), bet – kādam ir jāpasaka arī šādi (zebra nedaudz filozofē)

  Atbildēt
 34. LM

  Pizdec! Pa tādu sīkumu MT gatavi graut savu reputāciju. Ja zvanot nevar atrisināt problēmu, kas atliek klientam…visu to pacelt publiski forumā….un ja tur nobano. Tad man trūkst vārdu, jo banošana nu nekādā gadījumā neatrisinās problēmu. Drīzāk tā ir bēgšana no problēmas.

  Atbildēt
 35. Andron Mc

  Izlasi uzmanīgāk. Neizbanoja par šo manu 450. boardu, bet gan par to ka vienā citā tematā par 411 boardu pateicu ka visi 4xx mirst dēļ karstuma. 🙂

  Atbildēt
 36. piu

  Hint -> Varētu padomāt ka ASV neremontētu Latvijā pirktu Apple. Vai Somijā neremontētu Latvijā pirktu Nokia.
  Tu domā, ja aizietu uz Nokia Rūpnīcu – tev kāds ņemtu pretī to telefonu? Vienalga sūtītu uz kādu servisa centru.
  Tas pats ar Apple – tevi, varbūt, uzklausītu, bet vienalga uz vietas pretī neko neņemtu.

  Atbildēt
 37. Andron Mc

  NU BET PAR KO TAD ES RUNĀJU!!!!????? KUR IR TAS MIKROTIK SERVISA CENTRS?
  Jūs domājat arī vai tikai pazīstamus vārdus meklējat un rakstat?

  Atbildēt
 38. ZBH

  Anonymous Coward & kas – atlausos crossposteet no tehnikas listes:

  From: Girts Ziemelis
  Subject: Re: Mikrotik ir tik superpuperduper…

  Hmm.
  Article 5 of the EU Product Warranty Directive (1999)
  Article 5
  Time limits
  1. The seller shall be held liable under Article 3 where the lack of conformity becomes apparent within two years as from delivery of the goods. If, under
  national legislation, the rights laid down in Article 3(2) are subject to a limitation period, that period shall not expire within a period of two years
  from the time of delivery.

  Neredzu te neko par “juridiskām personām”. Ir atsauksme uz “consumer” pašā direktīvā, bet nedomāju, ka tas ir domāts tikai kā “privātpersona”. Tāpēc būtu
  interesanti atrast kurā tieši LV normatīvajā aktā tā ir norealizēta. Mēģināju sameklēt, bet neatradu 🙁
  Mana versija par to kas domāts regulā: pērkot preces mazumtirdzniecībā uz līdzīgiem noteikumiem kā jebkurš pilsonis “consumer protection” likumi attiecas
  uz visām precēm vienalga kādiem mērķiem tās ir iegādātas un kādā veidā par tām ir samaksāts.
  Citi noteikumi, protams, būtu korporatīvajiem iepirkumiem, kur preces tiek iepirktas balstoties uz specifisku kontraktu ar speciālām cenām (korporatīvas
  piegādes, iepirkumi, vairumtirdzniecība, utt). Var jau būt, ka kļūdos – nav nācies pārbaudīt dzīvē.

  Atbildēt
 39. ZBH

  N.R. gribu redzeet skaidr atbild, kur gad kuraa meenesii|nedeelaa (vai saakot ar kuriem RB450 S/N) tik nomainiits to kondjuur piegaadaataajs?

  Atbildēt
 40. atis

  Andron, vajadzēja ņemt jaunus kondensatorus, pie tam taupīt santīmus uz to cenām galīgi neatmaksājas.. Nu un nemaksās viņi 3 Ls gabalā, nav taču tur 500 volti vajadzīgi.

  Rekur viņiem cenas, un ļoti pieņemamas.

  Atbildēt
 41. kintu

  ZBH: Mana angļu valodas izjūta liek saprast, ka consumer ir tieši mājsaimniecības gala patērētājs. Tam ir citāda nianse nekā privātpersona, bet tas neattiecas uz patēriņu biznesa vajadzībām. Tas ir tā, ka tu preci vari būt nopircis arī kā privātpersona, bet ja tu izmanto biznesam, piemēram, kā pašnodarbinātais, tad tas jau ir cits līmenis, un šī direktīva var neattiekties. Lai gan protams, robežu ne vienmēr var skaidri novilkt – piemēram, mobilais telefons, kuru izmanto darbinieks gan privātiem, gan uzņēmuma zvaniem. Tad arī nav svarīgi, ja pirkumu veic uzņēmums, jo tā ierīce vismaz daļēji ir privātā lietošanā.

  Formāli jau Mikrotik ir taisnība – garantija ir iztecējusi un viss. Vienkārši mums ir Latvijā iegājusies domāšana, ka par garantiju ir atbildīgs tirgotājs, savukārt daudzās citās valstīs tā tradicionāli ir ražotāja atbildība, kurš attiecīgi deleģē to servisa centriem utt. No tirgotāja tiek vienīgi prasīts čeks ar pārdošanas pierādījumu un datumu. Ja tā nav, tad tiek ņemts vērā ražošanas datums.

  RMA jau tieši to arī nozīmē – ražotāja atbildība. Esmu sūtījis defektīvas iekārtas atpakaļ gan uz ASV un Ķīnu, un tās visas ir apmainītas. Bet ārpus garantijas visi lielie ražotāji piedāvā vēl vairākus gadus detaļas un remontu par maksu, kas reizēm var būt dārgāka nekā jaunas ierīces iegāde. Ar maziem uzņēmumiem ir jāuzmanās, jo situācija var būt līdzīga aprakstītajai.

  Es nesaku, ka NR nebija tiesīgs atteikt servisu – garantijas vai jebkādu citu. Bet man nav pieņemama viņa attieksme. Viņš vairākas reizes apgalvo, ka klients ir melis, lai gan tas vairāk izskatās pēc pārpratuma. Piemēram, par to licences uzlīmi drīzāk šķiet, ka MB to vienkārši ir pārpratis nevis apzināti melojis. Satraucies cilvēks bieži vien pārprot, pat ja viņam to vairākas reizes izskaidro. Tāpēc nav korekti uzreiz izteikt apgalvojumus, ka viņš melo. Man pašam bieži ir tāda sajūta pie gandrīz katra klientu servisa, ka viņi skatās uz mani, it kā es viņiem par kaut ko melotu. Visdrīzāk es tikai cenšos saprast, kas man ir jādara un kādi ir noteikumi. Jā, reizēm es neesmu pārāk pieklājīgs, jo defekti un noraidošā attieksme ir mani sadusmojusi. Bet es pats savā privātajā biznesā nekad neatļaujos ar klientu tā runāt.

  Vispār jau šī ir klientu komunikācijas pašu pamatu ābece, ka jūtos stulbi to visu šeit rakstīt.

  Atbildēt
 42. ZBH

  atis – tie kondjuur iraid 560uFx6.3V Su’scon SJ seerij – “105℃ Ultra Low Impedance
  For Motherboard, Radial Type”, taa ka uzskati, ka maateniigie LowESR, un taad nemaksaas 10 santiims gabalaa. lai gan 3Ls arri ne. tikai neliel probleem – 3.5mm kaajstarpe, biki retums, ja negrib liiks kaajs taisiit.

  Atbildēt
 43. Andron Mc

  Atis pats iemet linku kur rakstīts ka viņi maksā gandrīz 3Ls un bet apgalvo pretējo 😀
  Klaunu bars. Pirms rakstīšanas vajag iemācīties LASĪT!
  P.S. Licenzei nav uzlīme, licenze ir uz datu nesēja, uzlīme ir 1kārši sērijas nummurs un MAC adreses.

  Atbildēt
 44. kintu

  pult.lv lapā ir muļķības. Cilvēks vienkārši cenšas atrast likumā caurumu, ķeroties pie vārda “pieteikt”, bet neviens tiesnesis šādus argumentus neņems par pilnu. Loģiski domājot, ja man teiksim 6 mēnešu laikā saplīst ierīce, tad es varu šo garantiju pieprasīt 2 gadu laikā. Sekojoši ražotājam nav nekās iespējas pierādīt, ka bojājums radis vēlāk par pirmajiem 6 mēnešiem. Tāpēc šādai interpretācijai nav nekādas jēgas un ar to likumu ir noteikti domāta 2 gadu garantija. Turklāt tiesnesis var arī izpētīt ES regulas būtību, lai spriestu, kā to ir domājuši LR likumdevēji. Ja būs reālas atšķirības, tad Latviju gaidīs tiesāšanās ES līmenī.

  Atbildēt
 45. kintu

  >> kintu – kur es kaa privaatperson var nopirkt RB450 par to pas cennik ar 2 gad garantij?

  Jautājums, vai šī ierīce vispār ir paredzētai privātai lietošanai? Nu, ok varbūt es pērku savai privātmājai, bet šāda lietošana varētu nebūt paredzēta.

  Ar datoriem ir sarežģītāk. FCC nav atļāvusi nevienu personīgo datoru (pat biznesa klases) sertificēt tikai biznesa lietošanai. By default tiek uzskatīts, ka tos var potenciāli lietot privātām vajadzībām. Attiecīgi visi drošības normatīvi, piemēram, lai bērni nevar iebāzt pirkstu ventilatorā utt., tiek piemēroti privātā patērētāja līmenī.

  Atbildēt
 46. Vilx-

  Klients ir klients, un pret to ir jāattiecas laipni, bet visam jau ir arī sava robeža. Ja klients galīgi nemāk uzvesties, tad arī viņa pasūtīšana trīs mājas tālāk ir pareizais risinājums.

  Par šo konkrēto gadījumu neko nezinu, tāpēc izvairīšos komentēt, kurš te labais, kurš sliktais. Zinu tikai boot.lv foruma McBeton reputāciju, kura nav īpaši spīdoša. Var jau būt, ka šis ir pavisam cits cilvēks, un taisnība ir viņa pusē. Kas to lai zin.

  Atbildēt
 47. kintu

  >> tad arī viņa pasūtīšana trīs mājas tālāk ir pareizais risinājums.

  Protams, bet arī šī pasūtīšana trīs mājas tālāk ir jāprot izdarīt pareizi. Ja servisa darbinieks ir zaudējis savaldīšanos, tad viņš ir zaudējis.

  Un meklēšana, kurš nu te ir labais un kurš ir sliktais ir diezgan bināra izpratne. McBeton šajā stāstā mani interesē vismazāk.

  Atbildēt
 48. Vilx-

  Piekrītu. Bet, ja arī tur pamanās norauties banu par sliktu uzvedību, un ne vienu vienu reizi vien, tas jau par kaut ko liecina, ne? 🙂

  Atbildēt
 49. Vilx-

  @kintu – Kaut kā nemanīju, kur MicroTik būtu zaudējis savaldīšanos. McBeton, turpretim… pārlasi kauču oriģinālo rakstu. 🙂

  Atbildēt
 50. ZBH

  kintu: vai 100Mbps optik, ko velk dziivoklos, iraid paredzeet privaatai lietosanai? tur ar Stinksys WRT54GL un liidziigiem mazspeejniekiem nepietiek. da i vispaar, ko noziimee “šāda lietošana varētu nebūt paredzēta” – ja vinj diida kaa rakstiits instrukcijaas un licencu vienosanaas, nevs meegin uzshaut kosmosaa vai sildiit ar vinu ziemaa dekji, tad nekaadaam pretenzijaam neir jaabuut.

  Atbildēt
 51. kintu

  Nu izlasīju vēlreiz. MB vienkārši pārstāsta, kā viņam izgāja ar Mikrotik un kāpēc viņš nav apmierināts ar šo servisu. Ja izņem ārā visus #$%, tad gluži normāls stāsts. Nekur viņš nemin, ka Mikrotik būtu viņu piekrāpis vai nepamatoti atteicies izpildīt līguma nosacījumus. Viņš vienkārši konstatē, ka viņu piedāvātais serviss ir neadekvāti zems un līguma nosacījumi nav tie labākie, tāpēc viņš ir palicis neapmierināts. Katram taču ir tiesības dalīties savā pieredzē ar citiem un viedoklis kā tāds nav pareizs vai nepareizs. Manuprāt vairāki minētie punkti ir būtiski: 1) ražotājs zināja par defektiem konstrukcijā un nesteidzās tos novērst. 2) ražotājs agrāk piedāvāja maksas kondensatoru remontu, bet šobrīd vairs to nedara (jo acīmredzot ir citi klienti, kas maksā vairāk).

  Bet tagad ierodas NR, kas acīmredzot pārstāv Mikrotik, un sāk nomelnot klientu. It kā klienta rakstura īpašības vai runas maniere kaut kā ziņā būtu vainojamas viņu servisa trūkumos. Var jau protams mēģināt pierādīt, ka serviss patiesībā ir spīdošs un augstākās klases un ražotās ierīces ir ideālas, tikai dumjie klienti to nesaprot. Ad hominen argumenti nekad nepārliecina, un aprunāt klientu ir visnepiemērotākā taktika.

  Pēc tam NR attaisnojas ar juridisko argumentu, ka nekādi līguma punkti nav pārkāpti. 1 gada garantija un basta. Tikai aizmirstot, ka kritika jau nebija par līguma nepildīšanu, bet par to, ka šāds līgums ir pircējam nedraudzīgs.

  Drusku labāk jau bija kad NR norādīja uz neprecizitātēm vai nepilnībām šajā izklāstā, piemēram, ka viņš bija ieteicis MB vairākus vietējos remontuzņēmumus, kas varētu pārlodēt bojātos kondensatorus. Es personīgi nepieņemtu šādu variantu, jo tie būtu riskanti izdevumi bez jebkādām garantijām, ka remonts būs sekmīgs, bet kā mēģinājums palīdzēt klientam tas bija ok.

  Taču tad sākās murgi par MB apvainošanu melos, piemēram par licences pārnešanu. Es vēlreiz pārlasīju MB teiktu par licences pārlīmēšanu, un tā arī īsti nesapratu, ko viņš ar to ir domājis. Iespējams, ka bija domāts, ka Mikrotik softu varētu uzlikt uz cita dzelža, pārnesot licenci, lai tas būtu legāli. Manuprāt, tas bija izteikts kā ironija, jo, lai gan tā ir tehniski realizējama ideja, diez vai tā tika uzskatīta par reālu, apzinoties iespējamās juridiskās nianses. Lai nu kā tur bija, es tomēr domāju, ka šoreiz tieši NR ir pārpratis MB teikto nevis otrādi. Paziņojums, ka MB melo, liecina, ka NR bija zaudējis savaldīšanos.

  Es NR vietā darītu sekojošo:
  1) Atvainotos MB par sagādātajām neērtībām,
  2) Atgādinātu, ka 1 gada garantija ir standarta prakse nozarē, un diemžēl mēs nevaram to pagarināt, lai saglabātu konkurētspēju,
  3) Uzsvērtu, ka Mikrotik produkti ir lētāki nekā citi, bet ar augstāku funkcionalitāti, [tātad par spīti atsevišķām problēmām, ieguvums par samaksāto ir adekvāts vai pat labāks nekā citiem produktiem]
  4) Uzņēmums strādā pie produktu uzlabošanas un uzklausa klientu sūdzības, lai novērstu šos defektus,
  5) Izteiktu gandarījumu, ka MB ir izdevies veiksmīgi salabot ierīci, un izteiktu cerību, ka par spīti šim novēlotajam defektam, viņš arī turpmāk lietot Mikrotik produktus.

  Atbildēt
 52. kintu

  ZBH: Es jau tikai saku, ka tas ir strīdīgs punkts. Atteikuma gadījumā pasūdzēties PTAC par ļaunu nenāktu, jo sliktākais iznākums būtu, ka atzītu, ka tā ir tikai biznesa ierīce. Bet kā jau precedentā ar datoriem, tikpat labi varētu arī atzīt, ka arī šajā gadījumā ir jāievēro patērētāju tiesības par 2 gadu garantiju. Kas neriskē, tas nevinnē. 🙂

  Atbildēt
 53. kintu

  Analizējot sīkāk, MB vajadzētu būt priecīgam, ka ir izdevies veiksmīgi atrisināt problēmu un salabot ierīci ar maziem izdevumiem. Tad kāpēc viņš joprojām ir tik neapmierināts? Visdrīzāk Mikrotik neprofesionālās klientu komunikācijas dēļ. Tāds MB ir praktiski zelta gabals, kuru uzņēmumi varētu noīrēt ar stundas likmi, lai apmācītu klientu servisu, kā komunicēt ar grūtiem klientiem. 😀

  Atbildēt
 54. Vilx-

  Pārlasīju NR postus. Viņš raksta, ka no forumiem McB ir izmests dēļ troļļošanās un lamāšanās. Kam es ļoti ticu. Un tā ir atbilde uz McB uzbraucienu, ka viņš esot izmests par to, ka norādot uz produkta trūkumiem. Nešaubos, ka McB patiesi uz trūkumiem norādīja, piedevām izmantojot tādu leksiku, kura reitojas ar PG-21. Protams, ka to dzēsa.

  Par Garantiju neredzu nekādas attieksmes problēmas. Ne jau visi ražotāji uzreiz pieņem labot savas preces, lai arī kur tās pirktas. Daudzi liek tās nest uz pirkšanas vietu, un tā arī ir normāla prakse.

  Par melošanu un licenzi – jūtu, ka tur ir kāds pārpratums. Protams, pēc 100+ rupju komentāru satīrīšanas no foruma īpaši labu attieksmi sagaidīt ir grūti. Ja Tev spļauj virsū, Tev tomēr ir tiesības spļaut pretī. Pat, ja tas ir klients.

  Atbildēt
 55. kintu

  Vilx: Es joprojām nespēju ieraudzīt kādā veidā McB troļļošanās vai lamāšanās un sekojošie bani ir būtiski saistīti ar šī produkta defektu. Es biju lasījis tieši anglisko forumu un šo problēmu bija pieminējuši daudzi lietotāji, tāpēc es neticu, ka Mikrotik par tiem nezināja.

  Bans varbūt bija pamatots, bet NR vietā es to nepieminētu, jo izklausās nebūtiski, vai arī pēc kritikas slāpēšanas.

  Atbildēt
 56. rein0

  Bet nu ir arī dažam labam sacepiens par to ka 69 USD vērtam sūdam pēc divu gadu kalpošananas ir kautkas noticis.
  Un nu pēķšņi dažs labs ekspektē premium līmeņa garantiju un atbalstu itkā būtu nopircis kādu Apple produktu par 2000 USD.
  Piedodiet kungi, bet sviests! Sniegtais atbalsts un preces cena, patīk jums tas vai nē, gandrīz vienmēr korelēs. Un nav ko gaidīt, par izdotiem 69 USD sazin ko…

  Peace

  Atbildēt
 57. kintu

  rein0: Ja kāds uzņēmums apzināti pārdod defektīvus produktus, tad tas jau ir kaut kas vairāk nekā jautājums par atsevišķu garantiju.

  Turklāt ja pircēji nepieprasīs savu tiesību aizstāvību, tad uzņēmēji to izmantos ļaunprātīgi. Savukārt aktīvi pircēji nozīmē labāki produkti un pakalpojumi mums visiem. Pats nesen saņēmu $4 vaučeri no Skype par to, ka Skype bija pārkāpis ASV noteikumus par kredīta dzēšanu. Lūk, kad Latvijā būs šādi kasīti patērētāji, tad arī klientu servisam būs pareizā attieksme. Savādāk tās ir tikai tukšas runas.

  Atbildēt
 58. endrju

  Lai arī man pašam neimponē McBeton rakstīšanas stils, es varu izlasīt, saprast un uztvert domu, t.i., plikus faktus – stāsts par problēma, risinājuma meklējumi. Ja kāds to nespēj, tad tiešām jāpabeidz vai jāatgriežas skolā. Tas pats attiecas uz Mikrotik darbiniekiem, gan kas konsultēja, gan kas te komentē.

  Cik saprotu, N.R., ir viens no tādiem darbiniekiem. Manās acīs Mikrotik reputāciju vairs diži zemāk nevar nolaist, bet domāju, ka cilvēkiem, kas visu no A-Z te pārlasīs, tā kritīsies strauji. Nav jau brīnums, ka mūsu mentalitātē ar servisu ir tik nožēlojami, bet, ja Tu, N.R., vēlies personīgi izaugt savā nozarē, profesijā vai kā citādi, tad noteikti pārlasi kintu rakstīto, jo viņš sniedz ļoti labus punktus un atziņas, kas Jums, klientu servisam, būtu vai nebūtu jādara. Vai arī izglītojies profesionāli ar ārzemju resursiem. Lai vai kā, ir daudz ko pamācīties.

  Kā vispār nav kauna un prāta kaut ko publiski izteikties par klienta personību. Ok, es neteiktu, ka McBeton ir maiga sniegpārsliņa vai guru, bet kāda starpība klienta personībai, ja galu galā runa ir par (fiziskiem) produkta defektiem? Jūs arī ticat, ka ūdens, ko lamā, sliktāk garšo? Šis attiecas uz visiem (Vilx-, N.R., utt.), kas spļaudījās par news listēm, boot.lv un citiem forumiem, kur pieminētais klients ir piedalījies. Lai arī kāds ir klients, tam nebūtu jāietekmē ne produkta ne servisa kvalitāti.

  Mana pieredze ar Mikrotik ir relatīvi līdzīga. Klientu serviss kopsumā ir neadekvāts. Bet tā kā man ir tā iespēja bijusi pazīt un parunāt ar Mikrotik darbiniekiem, tad par to nemaz nebrīnos. Saprotu viņus un izvēlējos aizmirst visus incidentus un vienkārši izvairīties no Mikrotik. Dziļu ticu, ka McBeton nav vienīgais, kas tādu rakstu par personīgo pieredzi var iesūtīt. Varbūt cena ir pievilcīga un next-next-finish tipa darboņiem pievilcīga, bet tīri tehnoloģiski viņu piedāvātie produkti arī neuzkāpj uz manas nostādītās latiņas. Ļoti vienkārši var panākt pakešu queue dropošanu, 100% CPU un līdz ar to McBeton pieminētās problēmas ar dzesēšanu dažiem modeļiem; atliek likt uz sava dzelža, kuram ir jābūt neadekvāti jaudīgam. Vienkāršām lietām un situācijām, Mikrotik ir laba izvēle. Bet, labi, tas viss ir pagātne – es personīgi esmu ticis vaļā no jebkādām saistībās ar Mikrotik un esmu tikai priecīgs.

  Katrā ziņā, neesmu ne par ko pārsteigs šajā rakstā un komentāros, ja nu vienīgi personīgi vīlies N.R.; tāpat kā citi augstāk komentējušie. Lai veicas.

  Atbildēt
 59. Andron Mc

  N.R. (un arī Vilx-) izteikšanās veids šeit komentāros nebūtu svarīgs. Svarīgi ir tas ko es jau rakstā norādiju un velreiz atkārtoju – garantijas nebūšana un zināmas izstrādes kļūdas (brāķa) noklusēšana. Pareizi būtu, ja Mikrotik brīdinātu par šo dzeses problēmu un ieteiktu cilvēkiem piemontēt kautkādus ventilatorus. Atzīt kļūdu (daudzmaz laicīgi) nav nekas traģisks, jo – a kam negadās? Traģiski ir mēģināt notušēt, pārejot uz citu tēmu vai vienalga kā, jo tas manā uztverē nozīmē ka turpmāk tādas kļūdas būs un partiju atsaukšana NEnotiks.
  Ar milzonīgu Megabitu optiskajiem netiem tāpat nav nekādi daudzie varianti routeriem. 750G boards maksā tikpat cik TP-Links, jo tām mazo internetveikalu cenām nevar ticēt – nu nebūs 1043ND TP-links pa 25Ls, nebūs. Bet dēļ Mikrotik attieksmes es tomēr meklēšu alternatīvu. Kaut vai tīri lai pats sevi nenostādītu par muļķi dažu klientu priekšā, jo es negribu dzirdēt tekstus aļa: “Nah tu mums ieteici mēslu pa 43Ls kurš nosprāgā ātrāk nekā vecais lietotais DI-604 pa 5Ls???”
  Un lūdzu nejauciet faktus kad komentējat, nu pārlasiet rakstu vai pajautājiet privāti, nu kaut kā.

  Atbildēt
 60. Andron Mc

  rein0, ko tu ar pliku boardu darīsi? barokli vismaz vajag, ne? Ja ofiss nepieskatīts un apkopēja plosās tad kastīti arī vajag, va ne? Nu un valūtas kursu pratīsi atrast cerams.

  kintu, nu paskaties cik maksā Level5 RouterOS ja tu viņu gribi atsevišķi nopirkt, un padomā, cik liela daļa tā ir no RB450 komplekta. Licenzes ir uz datu nesēja (CF/HDD/etc) Kurš nobrukšanas gadijumā kancelojas, JA vien tu neesi liela firma (visdrīzāk ISP) un teu licenzes nedod no MT servera uz skaitu. Nav sanācis man izpētīt kā tā fīča strādā, bet kautko tādu kautkad sen dzirdēju. Tapēc prasiju vai nevaru pārcelt uz citu (pliku) dzelzi.

  Vilx-, kapēc tu piemini to zābakforumu tik bieži? Saprotiet paši, jums tur ir pilnīgākie zābaki, un dažam labam IR jāsaka “NEGRĀBSTIES!” tīri lai pasargātu viņa paša maciņu. Es jau rakstiju turpat boot.lv par to latu starpību – 5-10 datorspecam vai 15-150 par jauniem dzelžiem.
  Mapītē “debilismi” ir ieseivoti pie 100 postiem kur skaidri redzams ka paši moderi un admini boot.lv NEKO nejēdz. Spilgtākais piemērs kaukāds ŽaksKusto, pēc tam maize. Visus neatceros bet kautkad apkopošu tādu kā “konspektiņu”.
  pods.lv attieksme pret tiem kas saņem algu par tiešo pienākumu neprasmi man škiet nav jāatgādina. Ta ka padomājiet labi vai es tiešām lamājos ne pa tēmu un vienmēr?

  Atbildēt
 61. kpn_lmt

  +1 endrju komentaram.
  Ir jāmāk tomēr PAREIZI atbildēt klientam, lai vai kāds tas klients būtu. To ko N.R. šeit sarakstīja vajadzētu būt kā paraugam kā NEdrīkst runāt ar klientiem. Es apbrīnoju kā šāds cilvēks var strādāt supportā….

  Pēc šī raksta man ir vairāk nekā skaidrs, ka MikroTik produktiem ir jāiet ar līkumu.

  Atbildēt
 62. Mārtiņš

  NR, klau, nu netēlo šlangu. Man šitāda pat problēma “pēkšņi” uzradās par palielu naudu pirktam Antec baroklim, firma ar vārdu \m/ un 3 gadu garantija un tā tālāk. Mainīja nežagojoties to barokli. Kondensatori uzpūtušies bija. Tas saucās draņķīgi elektrolīti un tas _var_ izapusties arī pēc gadiem kā to rāda pieredze gan ar barokli konkrēto gan arī ar dažu labu IBM darba staciju kas ir lietots tīri labos biroja apstākļos.

  Atbildēt
 63. Andron Mc

  Nu nē! Ļaudis, nu kas jums ir? 3 kondiķu dēļ nav vērts vest pat ne pa diagonāli mazpilsētai! Viss ko vajag ir lai ražotājs skaidrā tekstā pateiktu: “Pie vainas tas un tas, vai jums ir tuvumā kāds kas nomaina?”
  Man ir nesvarīgs kāda tur manierē kas atbild, man po tā viņu dumjā nostāja pret forumu (paši neprot noteikumu izlasīšanu uzspiest bet vaino mani :)), man galvenais ir lai būtu rezultāts. Ņemdams uz remontu kasti ar RB4xx, manis pēc, viņš var uzlekt uz galda un iemīzt vāzē, man PO, galnais lai sataisa vai apmaina vai kautvai apvārdo tā ka iet 😀
  Ja firma ir beidzot tikusi līdz daudzmaz sakarīgam RouterOS, sadabujusi klientu loku, ielīdusi pat mājas lameru tirgū, tad žēl būtu ja sakāptu viņiem galvās un tamdēļ viņi atkal samazinātos vai izzustu. Konkurenti neguļ, to māca pirmajā kursā.
  Tapēc vajag 2 gadus (vismaz) garantiju saviem produktiem, kautkādu preconfigured priekš lameriem (tiem ar 100Mbps LTC optiku vai 3G modēmu), normāli savest kārtībā forumu, un iemācīties organizēt darbu tā ka tas viņu vienīgais cilvēks-lodāmurs-guru komandē praktikantus no RTU, nevis pats tērē savu darba stundu pārlodējot sīkumus. Tādas “gudrās” skolas izgājuši bet nespēj padomāt vairāk par 1 soli uz priekšu. Šahu bij bērnībā jāspēlē un šokolāde no cukurfabrikas jāzog, nevis jāzīmē krāniņi uz sienas!

  Atbildēt
 64. jasmīns

  kāds to mūždien neapmierināto idiotu arī darbā ir pieņēmis?
  vai notikumi risinājās 2006 gadā, kad trūka jebkāds darbaspēks?

  Atbildēt
 65. Normunds

  es lasīju fabulu un nevarēju atrast norādi uz to, ka mikrotik kaut ko būtu slēpis. sāpe ir par to, ka sliktais mikrotik negribot remontēt nosprāgušo dzelzi. un tas, manuprāt, ir pat saprotams, viņi nav servisa uzņēmums, garantijas vairs nav, tā ka androna uzbraucieni man liekas nesaprotami.

  Atbildēt
 66. Andron Mc

  jasmīns, nu labi ka teu ir “darbs”, daunelim valsts iestādē.
  Normunds, nu lasīšana neaprobežojas ar burtu atpazīšanu skaņās.

  Atbildēt
 67. Normunds

  Andron, pa saviem padsmit gadiem, kas pavadīti customer servisā es esmu iemācījies, ka klientam ne vienmēr ir taisnība. Tavs gadījums ir viens no tiem. Viss kas tev bija jādara – jāpaklausa mikrotik padomam atdot dzelzi remontēt tur kur pirki. Tu izvēlējies lodēt pats un vēl izkliegt savu sāpīti pa internāta forumiem.

  Atbildēt
 68. kintu

  Normund: Šoreiz klientam bija taisnība, ka Mikrotik zināja par kondensatoru problēmām savos produktos, bet Mikrotik pārstāvis to aktīvi noliedza. Kādam tas var likties nebūtisks sīkums, bet tas izskatās pēc melošanas, kas sanikno pircējus un būt par iemeslu plaša mēroga tiesvedībai.

  Padomājiet, kāpēc Google nāca klajā paziņojumu, ka viņi, skenējot wi-fi tīklus, ir nejauši saglabājuši privātos datus? Varēja taču mierīgi tos izdzēst un neviens to tāpat neuzzinātu. Galu galā šie dati bija tikai bezvērtīgi fragmenti. Es domāju, ka Google saprata, ka neko noslēpt tāpat neizdosies. Pietiek tikai kādam darbiniekam izpļāpāties un tas būs graujoši viņu reputācijai. Ja esi kļūdījies, tad labāk atzīt to un lūgt piedošanu un izlabot nodarījumu. Jā, Google tagad samaksās sodu pāris valdībām, kuras vada pārāk ambiciozi politiķi, bet Google reputācija paliks neskarta. Earn money by doing the right thing!

  Atbildēt
 69. N.R.

  Paga, nekas netika noliegts. Meilā tika uzdoti papildus jautajumi lai precizētu problēmu. Ne pirmais ne pēdējais klients kuram ir “i have this problem too”. Betons te ir piemelojis jums pilnas ausis, patiesības te gandrīz vispār nav 🙂

  Atbildēt
 70. e

  Labriit,
  Kopsh nesenas pagaatnes briivpraatiigaa piespiedu kaartaa biju/esu spiests darboties ap MT iekartaam. Viss bija skaisti liidz pavisam nesenam laikam. Kad iesprauzhot 411 rozetee, sakonfigureejot un paarstarteejot testa noluukos vinjsh peekshnji vairs nesleedzas iekshaa 🙂
  Taads pats gadiijums pagaajusho nedeelju. Un shodien no riita, uz galda taadaa pat veidaa izbeidzaas veel 2 rb 🙂 Jaapieziimee, ka visi bija/ir 411. modelis.
  Sakritiiba? 🙂

  Atbildēt
 71. kintu

  NR: Es saprotu, ka tu esi iekarsis un satraukts lielās kritikas dēļ, bet es ceru, ka tu kādreiz spēsi paskatīties uz saviem vārdiem no malas un par to visu pasmieties. 🙂

  Tas, ka tu tieši apgalvo, ka McB ir melojis, ir nepareizs komunikācijas veids. Ievēro, ka es neteicu, ka tu būtu melojis, bet tikai to, ka tas “izskatās pēc melošanas”. Arī McB vienkārši saka “izlikās ka NEZIN”. Iespējams, ka tas viss ir tikai pārpratums, bet ir svarīgi padomāt, kāpēc tāds varētu rasties. Varbūt tā ir tikai komunikācijas problēma, un tā vietā, lai mestos pretuzbrukumā ir noderīgāk visiem paskaidrot, ko tu patiesībā biji domājis.

  Ir fantastiska grāmata: Being Wrong Adventures in the Margin of Error by Kathryn Schulz. Viņas tēze ir, ka mēs nekad neesam izjutuši to, ka mēs kļūdāmies. Cilvēka psiholoģija to vienkārši nepieļauj. Mēs tikai pēc notikušā fakta varam secinām, ka bijām kļūdījušies, bet tas jau ir par pagātnes notikumiem. Bet viss, ko mēs darām pašreizējā brīdī, nevar būt kļūda pēc definīcijas. Tāpēc centieni kādam pierādīt, ka viņš kļūdās, principā ir diezgan bezjēdzīgi. Daudz lietderīgāk ir dot cilvēkam informāciju, kas var palīdzēt viņam pašam saprast, ka viņa agrākā rīcība vai pārliecība ir bijusi kļūdaina.

  Atbildēt
 72. Mazais

  Apskatīsimies uz doto situāciju no sāniem.
  Mums ir 3 puses:

  1) Mikrotikls (ražotājs)
  2) Pārpircēji
  3) Clienti

  Idealā situācijā Mikrotikls atbalsta tikai pārpircējus (trainings, RMA, supports), Pārpircēji iegūst atlaides uzņemoties darbu ar klientiem (trainings, RMA, supports) un pasūtot/atgriežot preces lielos apjomos. un ir clienti, ar kuriem ņemas pārpircēji.

  Šī ir vienīgā sistēma, kas ļauj mazai kompānijai strādāt ar lielu klientu daudzumu.

  Diemžēl pārpircēji ne vienmēr tiek galā ar uzdevumiem, par ko tiem tiem dotas atlaides, tāpēc klienti var raksīt Mikrotikam pa taisno vai forumā, kas principā ir baigais bonuss.

  Ja šo bonusu nemāk izmantot un sāk kačāt pravas, tad loģiski ka bonuss tiks nogriezts un klients tiks pasūtīts uz standarta variantu – “ej pie pārpircēja”

  Otra lieta par ko varētu padomāt – Mikrotikls ir viens no retajiem uzņēmumiem Latvijā, kas zeļ un plaukst neskatoties uz krīzēm. Varbūt viņi zin kautko labāk nekā klātesošie, kas izskatās zina visu par visu 🙂

  Atbildēt
 73. kintu

  kintu: Ir vērts padomāt arī no citas puses. Ja Mikrotik piedāvā bonusu, kontaktēties ar viņiem pa tiešo, bet bez pieredzes veiksmīgā komunikācijā dēļ klienti paliek neapmierināti, tad šāda bonusa piedāvāšana patiesībā ir ar mīnusa zīmi. Ražotājs būtu vēl plaukstošāks, ja šādu bonusu vispār nepiedāvātu. Jautājums, tad kāpēc viņi to dara? Sentimentāla attieksme pret vietējiem klientiem? Vai arī tomēr lietas neiet tik spīdoši?

  Atbildēt
 74. Mazais

  kintu tev ir pilniga taisnība ir tikai pāris aspekti, ko mēs nezinam:

  1) kas tieši tajā N.R.Androns Mc saraksē tika raksīts, jo no komentiem spriežot interpretējums abām pusēm ir pārāk atšķirīgs.

  2) kāda ir kopējā tendence Mikrotiklsklienti sarakstēs, neuzskatu, ka šis ir objektīvs piemērs

  Atbildēt
 75. kintu

  Es gan nemanīju pārāk lielu atšķirību interpretācijā. Faktiskās detaļas abu pušu izklāstā gandrīz sakrīt. Atšķiras vienīgi emocionālā interpretācija. Kā jau minēju, šis ir gandrīz vai klasisks mācību grāmatas piemērs par komunikācijas problēmām ar klientu.

  Cilvēkam ir tāda nejauka īpašība, piemērot indukciju itin visā. Ja uzņēmuma pārstāvis nespēj savaldīties un profesionāli tikt galā ar grūtu klientu, tad man rodas aizdomas, ka arī visā pārējā viņiem iet līdzīgi. Kamēr viss ir labi, tikmēr viņu produkti ir forši. Tiklīdz parādās, kāda smagāka problēma, piemēram, tekoši kondensatori, viņi vairs nespēj adekvāti rīkoties. Es nesaku, ka Mikrotik produkcija ir slikta uz visu pārējo fona. Vienkārši es negribētu šādus partnerus. Man patīk sadarboties ar tādiem, kas problēmas uztver kā izaicinājumu. 🙂

  Atbildēt
 76. huh

  Andron Mc: iemet kaut vai kādā pastebin’ā Jūsu savstarpējo saraksti, lai ir skaidrs, kā MT atrakstījās no tās kondiķu problēmas, kas nu nevar (pēc manas pieredzes) būt viņiem nekāds pārsteigums.

  Atbildēt
 77. human

  Skats no malas:
  1) Andron Mc ir pamatīgas problēmas ar normālu sarunvalodu un cieņu pret citiem cilvēkiem. Nedomāju, ka viņš ir tik liels klients, lai MikroTik censtos ar sakostiem zobiem izturēt šāda cilvēka kultūrslāņa plūdus pār saviem darbiniekiem.
  2) Normālam uzņēmumam nebūtu jāpieļauj necenzētu tekstu bīdīšana savā atbalsta forumā. Šāds forums galu galā arī ir kompānijas seja un nedomāju, ka citiem klientiem ir patīkami lasīt viņa uzbraucienus, rupjības un vēl sazin ko.
  3) MikroTik kā ražotājam nav jāuzņemas lodēt un pārbaudīt konkrētu dzelzi. Es taču nezvanu Audi rūpnīcai Vācijā, ja man logu tīrītāja gumija mirst. Šos darbus veic dīleris un izplatītājs. Šāda sistēma ir visā pasaulē.

  Atbildēt
 78. Mazais

  Kintu Sorry, bet tas ir kārtējais spekulējums – lūdzu pašu saraksti iepastojat, tad arī paskatīsimies uz faktiem, kas un kurš vispār/pirmais uzsprāga un zaudēja savaldību.

  A par izaicinājumu – piekrītu, ja laika ieguldījums atmaksājas, un viena veca RB450 īpašniekam es personīgi dotu 5miin max – meils, kas pateiktu “suuti pārpircējam vai labo pats”

  P.S. A par kondiķiem – nomainīt 5min darbs pat neprofesionālim.

  Atbildēt
 79. kintu

  Mazais: Tur jau tā lieta, ka nav svarīgi, kas bija sarakstē. Ja tu esi profesionālis, tad nezaudē savaldīšanos. Vai nu saglabā mieru vai arī vispār pārtrauc komunikāciju, ja ar klientu komunicēt nav iespējams. Izteikt šeit tiešus apvainojumus melos, kas vēlāk izrādās ir tikai pārpratumi, nav profesionāli.

  Es esmu vairākus gadus strādājis par tīkla administratoru, bet nekad neesmu mūžā lodāmuru rokā turējis. Priekš tā ir citi profesionāļi.

  Atbildēt
 80. Mazais

  Ar spekulaciju biju domājis tieši savaldīšanās zaudēšanu officialajā sarakstē. (pagaidām tas ir no pirksta izzīsts)

  Atbildēt
 81. kintu

  human: Labāk palasi par Toyotas problēmām. Ja auto ir kāds nopietns ražotāja defekts, tad tā ir ražotāja atbildība. Tas, ka Toyota šo defektu labošanu deleģē servisa centriem, ir tikai nianses un praktiskā puse. Šos remonta izdevumus tāpat sedz Toyota.

  Atbildēt
 82. kintu

  Mazais: Tagad skaidrs, ko tu biji domājis. Es neesmu izteicis nekādus apgalvojumus par nezināmu saraksti, bet tikai par šajā diskusijā notiekošo, kurā NR piedalās kā Mikrotik pārstāvis. Es arī nedomāju tādās kategorijās kā “oficiāls” vai “neoficiāls”, jo šeit mēs nevienu “oficiāli” netiesājam 🙂

  Atbildēt
 83. Mazais

  Nu nezinu, šeit N.R. var arii nebūt tas par ko uzdodas…. tapēc es runāju par sākumā izklāstīto subjektīvo “pieredzi”

  Atbildēt
 84. kintu

  Arī McB stāsts var būt izdomāts 🙂 Bet galvenā būtība jau ir šī stāsta morālē. Ko mēs no tā varam mācīties? It īpaši tie, kam ir jākomunicē ar klientiem.

  Atbildēt
 85. bzz

  Ooo, kaadi piedziivojumi Beton 🙂
  Galvenais ka viss kedas \m/.

  Nu MT forumaa N.C. atbildes klientiem ir sava veida peerles. Zinot arzemnieku mentalitaati var labi iereekt kaa shie lasa atbildes un bola acis.

  Citadi jau MT pribambasiem nav ne vainas par taadu cenu un fiichaam var kadas 3 kastes rezerve tureet – fiksi nomaina kad nobirst 😀

  PS. Rakstaa gan pietruukst maates vaardu, biju izbrinits ka Androns sarakstijis.

  Atbildēt
 86. Andron Mc

  On 2010.07.03. 19:58, Andron Mc wrote:
  > Nosprāga 450 boards. Garantija esot tikai gadu (teica Frineta). Vai
  > vismaz RouterOS licenzi varu kautkā pārlikt citam boardam?
  > Vai jūs boardus vel remontējat?
  > McB

  Mikrotik RMA wrote: (šeit meitene kas lasa rma@ pāršuta Normim)
  > Shis rb ir notirgots pirms 2 gadiem. Garantijas nav. Bet vinjsh grib
  > paarlikt licenzi.
  > valda

  <> Sent: Tuesday, July 06, 2010 11:34 AM
  License ir piesaistīta konkrētajai ierīcei. Ņemot vērā, ka visi RouterBOARD
  nāk komplektēti ar RouterOS licenzēm, nebūtu nekādas vajadzības pārvietot
  licenzes, tāpēc mēs arī to nepieļaujam.
  Regards,
  Normunds

  <>
  Un pa cik to boardu var saremontēt?
  McB

  <> Sent: Tuesday, July 06, 2010 1:40 PM
  Hello,
  Ņemot vērā, ka īsā laikā esam guvuši ļoti lielu skaitu klientu, esam
  noslogoti
  arī tāpat, tāpēc ārpusgarantijas preces neremontējam. Iespējams to dara mūsu
  izplatītāji.
  Regards,
  Normunds

  <>

  <> Wednesday, July 07, 2010 9:52 AM
  Apraksti kur tieši ir problēma, un varbūt mēs varēsim uzrakstīt ko darīt.
  Ārpus garantijas remontus reti kura kompānija piedāvā, tur nu noteikti mēs
  neesam vienīgie.
  Regards,
  Normunds

  ——<>————- Wed, 7 Jul 2010 13:20:47
  Problēma ir tāda ka viņš nepīkst nevienu reizi, zaļā diode raustās, zilā
  iedegas normāli. Uzpūtušies ir 560 mikrofaradu kondensatori. Nezinu kapēc tu
  man to prasi, es neesmu tik debīls lai forumā nepamanītu ka tu ļoti labi
  zini šo problēmu. Nevajag izlikties ka aizmirsi, nesen tas pats pavediens
  par brāķa 450. tika turpināts, droši ka pamaniji.

  <> Wed Jul 07, 2010 12:11 am

  —-<>———– Wednesday, July 07, 2010 1:57 PM
  Jā, tā kapacitoru problēma tiek risināta ar RMA, taču ja tev garantija beigusies, nāksies
  pašam pārlodēt kā tajā foruma topikā aprakstīts.
  ————————————————————————————–
  Kautkad šijā brīdī jau boards ir ejošs un tiek testēts

  P.S. Forumā tad tiek pamanīts velviens posts ar bildi un to pašu problēmu. Aceramies, ka sarakstes sākumā es jau viņiem S/N esmu iedevis, tātad viņi zināja visu laiku kura problēma manam boardam ir.

  Atbildēt
 87. Andron Mc

  Ai blyad… nu gan tizli iepļūtiju. Nu bet saprast cerams var?
  Piebildīšu ka 2 gadi pat vel tagad nau pagājuši, pavadzīmes kopija gan nav šeit blakus.

  Atbildēt
 88. Mazais

  Nu skaisti, nepamet sajuta, ka ir bišku paeditēts, jo kautkāda iemesla dēl N.R. tomēr atkārtojās :).

  Bet cik es redzu viss ir pa smuko, morāles kodeksam atbilstoši, pieklājīgi un pat pārsteidzīgi atklāti (par to ka daudz darba RMA un tas būs ilgi, ja sūtīs šiem). rodas jautājums –

  KUR TAD IR PROBLĒMA?

  Ja nu vienīgi sāpošas varžacis 🙂

  Atbildēt
 89. Vaards

  Var, var saprast ko tu tur blyaģ iepļūtīji. Tavs boards un kondensatoru faradi mani nekrata, man patīk cita lieta – kādreiz skolā par kvalitātes vadību mācīja tā – viens neapmierināts klients atsver 18 apmierinātos (tad vēl internets nebij!). Šeit ir reāls un skaists piemērs. Ja kādam tas dzelzis strādā, viņš to uztver kā pašsaprotamu un aizmirst ka tāds dzelzis vispār eksistē.

  Neapmierinātais klients pat mani ir painformējis, ka attiecīgais kantoris ir īstens latviešu kantoris, ar atbilstošu ražošanas kultūru un attieksmi. Ar atbilstošu vadību, un no tā sekojošiem negudriem vadības lēmumiem.

  Man tas konkrētais dzelzis simts gadus nav vajadzīgs, bet latentais lādiņš manī paliek: “Ņemot vērā, ka īsā laikā esam guvuši ļoti lielu skaitu klientu, esam noslogoti arī tāpat, tāpēc ārpusgarantijas preces neremontējam.”

  Nu ko. Klientu skaits samazināsies, akciju cena kritīs, bet… uzņēmuma vadība parasti gudrāka nepaliek. Diezi vai tiks ieviests jēdzīgs supports klientiem.

  Jēdzīgs suports, piemēram, ir Epsonam ar lielajiem printeriem. Cilvēkam nonīkst printeris, cilvēks uzreiz liek kastē kurā to nopiricis, Epsons šim sūta vietā jaunu. Vecais tiek saremontēts un notirgots kā “refurbished” pa lētāku naudiņu. Fantastika!

  Latvijā šāda shēma darbotos tik fantastiski, ka labāk vēlēties nevar! Mak Betons būtu pirmais klients, kas šitādas vienreiz labotas bordas pirktu, ka nu tikai. Nevis krāptu valsti un latvijas pensionārus, tērējot savu naudiņu Leišos.

  Bet diezi vai suporta cilvēks, kurš Normis-Sapnis uzklausīs un ies tālāk klanīties lielākiem bosiem. Normis-Sapnis bieži vien spīd ar negudriem secinājumiem no veselā saprāta un loģikas viedokļa gan šiet, gan citās bordās. Tobiš, pretējs tips McBetonam, tamdēļ kopīgu valodu šiem nekad neatrast.

  Viens ir čaklais smukais, apzinīgais, formālais teicamnieks ar šauru domāšanu;
  Otrs ir brutāls, anarhists, dirsējs ar plašu domas lidojumu.

  Atbildēt
 90. eerms

  nu re kā ar sagadījies!!

  tieši sadomāju ka vajag man te VPN’am vēl vienu routeri (probably nomainīt arī esošo). skatījos uz 750G pusi jo apnicis čakarēties ar netgear fvs318 (~90 Ls). dabiski nodomāju ka Mikrotikam būs vismaz ražotāja lifetime warranty kas tomēr ir must have kaut cik nopietnai tīkla ierīcei. galu galā nav tas Mikrotiks nekāds omammas kataloga čaiņiks.
  1 GADS up my ass. noskaitu tikai 2x vairāk un dzīvoju nost bez problēmām un ar supportu kurš man atsūkās ja man savajadzēsies (var gan sanākt kādu dienu pagaidīt).

  btw mazas kompānijas var TIKAI izsisties ar izcilu kvalitāti (gan hardware, gan support) un gudru PR. neviena no šīm īpašībām laikam gan mikrotikam nepiemīt.

  Atbildēt
 91. Nesaprasha

  Tjāsss..

  Labprāt uzzinātu, kurā mega-supe-duper-klientu-orientētajā-un-biznesa-viedajā kantorī strādā cien. Vaarda kungs….
  Gribu kļūt par tāda uzņēmuma klientu ..

  Atbildēt
 92. Vilx-

  Nu, sarakste ļoti konkrēti parāda, ka šoreiz Betons pats ir izgāzies. Serviss viņam atbildēja ļoti konkrēti, korekti, un pieklājīgi. Zilonis uzpūsts no oda.

  Atbildēt
 93. kintu

  Paldies par saraksti. Patiesībā ļoti normāla komunikācija un nekā ārkārtīga tajā nav. Katrā ziņā Normunds ir darījis visu, lai atbildētu klientam, cik ir bijis viņa iespējās.

  Bet Mikrotik tik un tā ir pieļāvis breach of warranty (http://en.wikipedia.org/wiki/Warranty#Breach_of_warranty). Tam nav nekāda sakara ar viņu noteikto 1 gada garantiju, bet to, ka viņi jau iepriekš zināja par defektu un šī iemesla dēļ pat nomainīja kondensatoru piegādātāju. Viņiem būtu pienākums nomainīt jebkuru ierīci ar šo defektu neatkarīgi no tā, vai ir iztecējis atrunātais 1 gada termiņš vai nav. McB nav bijis vienīgais, kam ir šādi atteikts. Iespējams, ka Latvijā nav šāda likuma par garantijas neizpildi, tāpēc juridiski viss ir korekti, bet firmas reputācija tas noteikti nevairo.

  Atbildēt
 94. huh

  Paldies, Andron Mc par vēstulēm.

  Licencēšanas shēma izskatās baigi debīla – kamēr man iekārta ir servisā (uh, ja vien tāds MT būtu), tikmēr es taču varu pats no garāžas detaļām salikt kādu kompi, uz kura uzsviest RouterOS un veco konfigu, vai ne? Skuju tev, Normis domā, ka” nebūtu nekādas vajadzības pārvietot licenzes, tāpēc mēs arī to nepieļaujam.”. Ai, ai, ai.

  Tālākajā vēstulē seko vēl viena pērle: Iespējams to dara mūsu izplatītāji.. Ta ko jūs – nemaz nezinat, ko dara jūsu izplatītāji un nedara?!

  Tālāk gan izskatās, ka ir pārpratums un Normunds nemaz neslēpj nekādus RB 450 zināmos defektus – kaste jau var salūzt dažādu iemeslu dēļ, tāpēc pajautāt ir normāli, nevis kaut kāda slīpa izlikšanās.

  Labi vien, ka beigās seko derīgs padoms: apskatīties forumā un pārlodēt pašam.

  Atbildēt
 95. kintu

  Protams, atbildē klientam labāk izvairīties no tādiem vārdiem kā “iespējams” vai pārāk familiāras attieksmes kā “nāksies pašam pārlodēt”. Bet tas nav nekas ārpus pieņemamā. Es jau labi saprotu darbinieku, kurš ir iespiests spīlēs – starp uzņēmumu un klientu, kura prasības ir loģiskas un pamatotas, bet kuras nevar apmierināt uzņēmuma noteiktās politikas dēļ. Bet nu tādā gadījumā jau arī bija muļķīgi zaudēt savaldīšanos šajā blogā. Tā ir uzņēmuma problēma, nevajag uztvert personīgi.

  Atbildēt
 96. r_s

  pirms pāris gadiem nobira cietais, licenci nepārnesa (atteicās) jaunam dzelzim un beigās nopirkām IDE flashu ar licenci un softu iekšā.
  tas bija vēl treknajā laikā…

  vienīgais papīrs (abpusēji parakstīts) klusēja par licenci konkrētam cietajam.

  tātad pērc (nepārnesīs) jaunu licenci, ja nosprāgst dzelzis.

  Atbildēt
 97. Mazais

  to eerms:

  lifetime warranty – A lifetime warranty is usually a guarantee on the lifetime of the product on the market rather than the lifetime of the consumer (the exact meaning should be defined in the actual warranty documentation). If a product has been discontinued and is no longer available, the warranty may last a limited period longer.

  Nopērc kādu preci kuru jau gadu kā neražo un lifetime= ar 1 vai 2 gadiem kopš pirkšanas laika.

  Atbildēt
 98. stripe4

  huh: licencēšana shēma tāda pati, kā Microsoft produktu OEM versijām. Nekas iepriekš neredzēts tas nav.
  r_s: man ir biruši PC cietņi ar MT virsū un nekādu problēmu – e-pasts MT atbalstam un jauna atslēga kontā.

  Atbildēt
 99. ZBH

  human : vispaar man loti gribeetos redzeet, ka MT kaa Toyota atsauktu verkjus ar zinaami suudainajiem kondjuuriem uz kondjuuru nomainu. N.R. jau veel avien neir pateics, no kurs seerijs vin saak likt cits kondjuurs (vai vispaar polimeer, kaa vins forumaa atlaavaas pastaipiit).

  McB – vispaar SPX par extra 30% (laikam) piedaavaaj 2 gad garantij jauniem RB450. kas gan nerisin dizain probleems ar slikt dzeseesan. protams, MT pederastiigais biznes models ar licencs piesuusan spraagstosiem dzelziem suukaa.

  Nesaprasha: Vaards buuvee celjus 🙂

  P.S. nag.ru forumos taut sen lamaajs par RB1000U barokliem, kas spriegum raustiisanos galiig netur (kur tur mazie RB). mozj NR tas arri iraid pirmaa dzirdeesan? aa, nu par RB1000 performanci vispaar tur sen viss pateikts 🙂

  Atbildēt
 100. zuicis

  nu i teksti… paši izmantojam dažādus mikrotik ražotos rb, ir bijušas brāķainas partijas un t.t., tikai retu reizi dabū garantijas remontus, pārsvarā uz vietas pārlodē, samaksā par darbu un miers mājās… teikšu vienu- izmantojam un izmantosim viņu ražotos rb gan antenām gan rūteriem galvenais nosacījums- zemējums. Tepat nesen paņēmām uz testiem RB1100 – iet zvērā, drīzumā plānots palaist zem noslodzes, lai redzētu, kas notiekas.

  Vienīgais, kas man kretinē- barošanas bloki, tie kūp nost visu laiku, vienīgais prieks, ka “jaunos” var samainīt un liekus jautājumus neuzdod

  Atbildēt
 101. Vaards

  Nesaprasha: 2010.07.13 @ 14:10:30 mums šeit naivi jautā:

  Labprāt uzzinātu, kurā mega-supe-duper-klientu-orientētajā-un-biznesa-viedajā kantorī strādā cien. Vaarda kungs…. Gribu kļūt par tāda uzņēmuma klientu ..

  Par uzsņēmuma klientu tev būs kļūt grūti, bet zināma sadarbība mums noteikti ir jau bijusi. Mēs savus “rūterus” un “boardus” apdrošinam un trīs (dažreiz arī piecu) gadu laikā veicam pilnīgu bezmaksas remontu un nomaiņu bojātajām detaļām. Tas, protams, prasa ievērojamus papildus līdzekļus, bet nomaiņa ietver arī klienta ļaunprātīgu rīcību – “vienu jau var” censoņu apsmadzeņoto “boardu” nomaiņu uz nesalocītām, klienta ar naglu (ok, radzēm) noskrāpētā krāsojuma atjaunināšanu un citus darbiņus. 😉

  Atbildēt
 102. Nesaprasha

  Ja klientam “vienmēr būtu taisnība”, tad visi servisa kantori bankrotētu…
  Un ja klients rupji melo, tad negācijas starp [klientspakalpojuma sniedzējs] būs vienmēr
  (šis gan neattiecas tieši uz konkrēto gadījumu)
  Un otrādi…

  Vēlos tikai oponēt Vaarda kunga utopijai par superīgu iespējamo servisu.

  Pamēgini aiznest uz Epson pārstāvniecību Skanstes ielā Lietuvā pirktu Epson printeri par ~60 Ls un palūdz salabot… 😉

  Atbildēt
 103. xxxx

  adrons ir mudaks un tur nav daudz ko funktierēt.
  Lai pis nahui ar visu savu mikrotiku.
  Atradusies pasaules ass ap kuru viss rotē.
  Visi slikti, tikai šis viens mudaks ir labs, gudrs un neizsakāmi vērtīgs.
  MUAHAHAHAHAHHA!
  Lohs viņš bija, ir un paliks.

  Atbildēt
 104. zux

  Par visu pārējo pofig, bet par banoshanu no foruma gan man ir ko teikt.
  Pirmkārt ir absolūti idiotiski salīdzināt boot.lv, vai kādu citu prastu forumu ar produkta ražotāja support forumu, pilnīgi atšķirīgas lietas. Pirmajā gadījumā ir kaut kādas interešu grupas savstarpējā komunikācija, kurā ir pat vēlams neielaist cilvekus kas traucē vairāk nekā palīdz (nez gan vai tas ir betona gadijums, bet nu tas tiesham foruma adminu jautajums).
  otrais ir forums kur notiek razhotaja – klienta komunikacija. ja betona kungs ir klients, tad kaut jel pasha zemaka limenja eetikas normas liek saprast ka vinjam tur ir tiesibas komuniceet ar razhotaaju. Pavisam cits jautajums ir rupjibas, normali foruma admini sliktaakajaa gadijumaa dzeesh konkreeto rupjo ierakstu, vai labaakajaa gadiijumaa censhaas vinju cenzeet, ljoti piedomaajot par to lai satura jeega nepazustu.

  N.R. kungs ar savu piiksteeshanu par to cik nu tur betons daudz ierakstus ir sarakstijis un cik nu tas tagad ir shausmiigi, ka vinjam vinji visi tagad ir jaaparskata, jaadzeesh vai jaaredigjee paraadu vienu no diviem. vainu uznjeemumaa kautkas ir ljoti greizi ar klientu support politiku, vainu pats N.R. ir absoluuti nekompetents savu pienaakumu pildiishanaa.

  Skatoties no jebkura viedoklja, lai cik slikts buutu klients, meegjinaajums no vinja atbriivoties banojot no foruma… sliktaaku klienta atbalsta piemeeru gruuti iedomaaties, rodas sajuuta ka mikrotik ir liidziigi muljkju mekleetaaji kaa www.biowashball.lv kas nepareizaas atsauksmes dzeesh…

  Atbildēt
 105. Scorpion

  Nu nez, uzņēmumā kurā strādāju, visa infrastruktūra (varētu būt ap 500 routeriem) griežas uz MikroTIK. Jā, ir bijušas šādas tādas problēmas un nē, nav bijušas problēmas ar garantiju / RMA vai DOA sakārtošanu. Neko sliktu nevaru teikt. Liela brēka par vienu štrunta boardu manī izraisa smaidu, tas ir tas pats kas nopirkt Linksys wireleso štruntu un kad tas pie power surges mirst, tad gānīt Cisco ka tas nemāk taisīt routerus. Piedošanu, smieklīgi.

  Atbildēt
 106. Karlis

  Diemžēl, lieliskas un pasaulē atzītas LV firmas reputācija tagad kļuvusi par dažu ļautiņu personisku strīdu. Viens no McB populāriem gaudu tematiem ir “mums te ir tik slikti, tapēc, ka visi lohi [bet es viens te tāds balts un gudrs].” Un tagad pats grauj labas firmas prestižu, līdz ar ko LV ekonomiku… Žēl!

  Man pašam ar RB cik bijusi saskarsme, viss kārtībā. Strādā. NR vietām tiešām šķiet tendenciozs un, lai arī pieklājīgs, tomēr retu reizi tik pat strupi domājošs kā McB. Var būt, ka bez tādiem cilvēkiem RB nebūtu viens no tirgus līderiem, grūti spriest, bet kaut kas te nav pareizi. Var jau būt, ka pret McB vajag tieši personiski vērsties, bet tad kaut kā klusiņām…

  Runājot par McB gaušanos, ka nevar nopirkt jaunu kasti bez licences – tas ir stulbi! Ja es izšķaidītu jaunu auto, es tak neprasītu ražotājam lai man notirgotu jaunu, bet no sasistā saliek visas veselās detaļas vai vismaz softu… Vai kompim kaut BIOSu.

  Stulbi, ka muļķīga pārpratuma dēļ cieš mūsu ražotājs.

  Atbildēt
 107. zux

  # Karlis: 2010.07.14 @ 11:52:32

  >Runājot par McB gaušanos, ka nevar nopirkt jaunu kasti bez licences – tas ir stulbi! Ja es izšķaidītu >jaunu auto, es tak neprasītu ražotājam lai man notirgotu jaunu, bet no sasistā saliek visas veselās >detaļas vai vismaz softu… Vai kompim kaut BIOSu.

  nu jau izceelies, saliidzinaaji pilniigi liidzvertiigas lietas. pirmkaart par veselo RB detalju ielodeeshanu jaunajaa te nav jautaajuma, a ja mashiinai onboard softs sastaadiitu kaut tuvu tikpat lielu procentu cik mikrotikam, es domaaju ka tas buutu pat ljoti aktuaali.

  Atbildēt
 108. hmm

  Nesaprasha, Skanstes ielaa Epson parstavnieciibaa varbuut printeri nesalabos gan, bet to jadara jebkuraa autorizeetaa servisaa Latvijaa, jo jebkuru EU pirktu preci ir jaavar salabot jebkuraa EU valstii. To nosaka EU dirktivas. Tas ka shie kantori atsaka tikai tadeelj ka pirkts lietuvaa ir bulshits. Ja tev ir iegaades dokuments, garantijas talons, kaadas probleemas?

  Atbildēt
 109. Andron Mc

  Vilx-, tu ir riktīgs klauns un boot.lv ir cirks.

  #130, Karlis, jo tālāk tu esi no dārgām iekārtām jo labāk. Maksimums ko vari lietot ir sviras mehanisms ar vienā galā paplašinātu laukumu.

  #129, Perdelion, tātad tu atbalsti nostāju ka tikai liels pircējs ir svarīgs? Nu ok, “mūsu” uzņēmums (pircējs no vairumbāzes) ir ISP kurš droši ir nopircis ap 1k Mikrotiku, un sākot no seniem seniem laikiem. Vai tapēc gala lietotājs ir piesmejams?

  #127 un #126, Varu apbēdināt. Salīdzinot ar mani tu esi primitīvs kā mērkaķis. Droši vien esat tie paši sūdeļi kas izplata par mani visāda baumas dažādu kantorīšu daunītēm. Nožēlojami perdeļi.

  #125, nu tad tu tagad saproti kapēc nepirkt jEpson?

  #124, Vaards, tu gadijumā nestrādā kāda industriālās automātikas kantorī?

  #123, neesi dzirdējis ka diski mēdz izbeigties? laikam neesi datorspec bet gan klauns.

  ZBH un zuics pareizi saka, jo par barokļiem lamājās visi MT pircēji kuri nav mēmi, tikai MT salipina laba “otmazkas” un viss. Atceros nesen (3 gadi atpakaļ?) vispār bij modē pirkt no MT tikai boardu, bet barokli, antenes, cūkastes no kvalitatīviem avotiem.

  #117, nu dari tā kā viens kadrs jau darija, paņem to mirušo cietni, aizbrauc uz MT, iepird ofisā un prom neej kamēr nav pārnesta licenze uz citu cietni vai CF. Pacietība atmaksājas sākot no level5.

  Atbildēt
 110. jareks

  esat nopirkuši ap 1k mikrotiku.. Viens tagad nobeidzās.. Esot tipiska vaina, bet pārējie 999 strādā.. Tevi dēļ Tava pārāk augstā intelekta nobanoja..
  Ja godīgi nesaprotu par ko satraukums.. Problēmu taču beigās diezgan nesāpīgi atrisināji..

  Patiesībā laikam saprotu kapēc satraucies un raksti. nesaprotu tikai kāpēc Coolynx publicēja.

  Atbildēt
 111. 8th Prophet

  abi labi.
  Man sanāk, ka no Mikrotika jāizvairās, kā no trakumsērgas, jo šis te: “..Ņemot vērā, ka īsā laikā esam guvuši ļoti lielu skaitu klientu, esam noslogoti arī tāpat,tāpēc ārpusgarantijas preces neremontējam..” mani sagrāva pilnībā. Ja mana LV semantisko likumu izpratne ir atbilstoša pastāvošajai kārtībai, tad kā pamatojums tam, ka vairs (jo pirms “pēdējā laika” bija mazāk klientu, kad acīmredzot šis serviss tika sniegts) nesniedzam maksas (jo ārpus garantijas) servisu ir fakts, ka tagad nauda ienāk uz apjomu un šajā brīdī kvantitāte>kvalitāti. Pzdjec kantoris, to sauc par širpotrebu.

  bet no Androna jāizvairās, jo nav savietojams komunikācijas protokols. Kas gan nenozīmē, ka viņš ir mudaks vai tamlīdzīgi. Viņam cits vārdu krājums un viss. Bet vārdu izvēle nekādā veidā nemaina lietas būtību un izteikto domu. Jautājums tikai, vai adresāts spēj saprast.

  Atbildēt
 112. Mazais

  Hmm, lasot komentārus rezulāts pagaidām ir

  a) padsmit potenciālie RB pircēji ir pret MT (labākajā gadījuma 20 RB no MT nenopirks)
  b) zem desmit RB ipashnieki ir par MT (kas jau paris tukstošus ir nopirkuši)

  (ironija) MT vajadzētu sākt uztraukties 🙂

  Kruķi kā gribi, bet, ja tev iedod konkrētu naudas summu un saka uzcel tādu un tādu tīklu ar šitādām krutām feachām izvēles tev ir viena no 3: Cisco, MT, un Linux. Cisco 4x-10x dargāks. Linux 4x-10x lielāks čakars nekā MT (dažas feačas tā arī nevarēju vispār piedabūt).

  Ja paveicās dabūt ES naudiņu tīkla projektam, tad vienīgais veids kā iekļauties laikā un nopelnīt procesā ir MT. Jā – boardi mēdz salūzt, bet, par tādu cenu, tu vari atļauties iepirkt rezerves boardus/kartiņas gadam vai diviem. Salūzt – nomaini – salūzušo salodē – nomaini pret nakamo.

  Jā tas nav standarta ražotaja-klienta attiecību veids, tomēr klients iegūst tādus plusus, ka viņam ir nospļauties uz to. Arī jāapzinās, ka papildus serviss, darbinieki boarda labošanai, supportam utt padarīs produktu dargāku, un personīgi es to negribu.

  Atbildēt
 113. Andron Mc

  Kārtējais pajols ar biznesa augstskolas “loģiku”?
  Parēķini arī tos 2*x kilometrus cik ir jāizbrauc lai nomainītu to boardu/kartiņu/barokli un mašīnas amortizāciju kā arī 1 brigādes vienu pakāsto dienu nevis jauna klienta pieslēgšanu.
  Ja jau ISPi būtu tik apmierināti tad kapēc masveidā pāriet uz Ubiquitti?
  Tas ka tu kautko nejēdz piešķilt nenozīmē ka tas nav izdarāms, drīzāk tas nozīmē ka tavs domāšanas veids tev traucē darbā.
  Padebīlos Cisco un Juniper fanus vispār izšaut vajag. Jā Cisco bija labs, bet tikai dzelžu ziņā, AP bij izturīgāki bez statikas slotiņām. Tagad kopš Ubiquitti produkcijas – sen tādi nav vajadzīgi. Un CiscoOS user interface ir vienkārši slima narkomāna klepuszāles.

  Atbildēt
 114. ZBH

  Mazais : izveels iraid vairaak kaa 3. piem. 4. – Soekris. Latvijaa iraid, kas iestiepj. softs – nu tas pats m0n0wall iet virsuu. un tam dzelzim iraid IPsec algoritmu kriptoakselerators piepeerkams. no MT perduktiem kriptoakseleraacij iraid tikai RieBeklim1000, kas ar taas atbalst softaa – hvz. bet AFAIK hifn kriptoakselerators uz MIPS platforms RouterOS neatbalst.

  Atbildēt
 115. Mazais

  Andron Mc – I love you too, bet man tevi jaapbēdina, bet esmu RTU produkts. Un, paldies, par uztraukumu – biznesā man iet pat ļoti labi.

  Par masveida pāriešanu uz Ubiquity – kāds paskatās cik un kā MT (vai MT bossu) pelņa bijusi pēdējos gados, ja nemaldos Dienas Biznesā bija tikai augoši cipari. Līdz ar to nezinu vai tā pāriešana ir tik masveida kā tev gribētos domāt.

  ZBH – saki ko gribi, bet #142 commentu vajag dekriptēt uz LV valodu. un IPsec var izmantot X86 dzelžus ar RouterOS.

  Atbildēt
 116. Jaunais

  Teikšu tā:
  Jūs, Andron Mc ar cilvēku pazemošanu, sev godu nedarat. Kapēc norejat tos, kas izsaka savu viedokli.

  Microtikam teikšu:
  Parasti problēmas ar šādiem klientiem jāmēģina risināt klātienē, nevis forumā, jo klienti ar negatīvu attieksmi pret visu pasauli spēj sagraut kompānojas reputāciju. Vajadzēja sakostiem zobiem atzīt vainu un nomainīt tos koņģukus. Dēļ trīs kondensātoriem tāda brēka. Un kondensātorus vajadzēja nomainīt klienta klātbūtnē, lai pēc tam netiektu, ka ir kaut kas cits sačakarēts.

  Atbildēt
 117. Mazais

  Andron, nu cik var gvelzt, kad nezin par ko runā???

  Mikrotiklam ir 2 ipašnieki, kas arī ir direktori, saskaitot abu datus no LV miljonāru saraksta vari redzēt kā iet uzņēmumam. kautkur drošivien paša uzņēmuma dati arī ir pieejami par peļņām pa gadiem.

  Nakamo reizi pirms (aizņemšos vārdu no tevis) “iepļūtī” kautko – PĀRBAUDI 🙂

  Atbildēt
 118. Zavals

  Jaunais: Makbetonu arī klātienē fig pielauzīsi normāli komunicēt, tā kā šķirbas nau. 😀

  A par lietas būtību – Man pāris gadus atpakaļ Intel dēlim uzpūtās kapacitatori. Ko nu? A kurš pirktu Intel dēli ar USA vai Ireland kapacitatoriem? Kam uz globusa būtu vajadzīgs Mikrotik pa Cisco cenu?
  Starpcitu Mikrotikus man kā reizi zinoši tēli ieteica kā izturīgus ekstremālās temperatūrās. Pēdējo pāris nedēļu laikā tas arī tika pārbaudīts – tur kur izdzīvo Mikrotik viss pārējais sen jau ir nokūpējis neatkarīgi no propelleru skaita. Drošības labad gan piebildīšu ka lietoju tikai HA modeļus, kuri nu jau pa 3 valstīm saštepselēti ar VPN tuneļiem. Un visās vietās apstākļi ir tādi, kuros Cisco supports atteiktu Cisco garantiju pēc definīcijas.
  Galu galā cena ir ļoti OK un pie kam vietējā ražojuma – atbalstīsim Latvijas IT industriju.
  P.S. – A pēc 2 gadiem tie dzelži būs jau sevi atpelnījuši un ja būs kāda probz – bez sirdsēstiem misenē un jaunu dzelzi galdā.

  Atbildēt
 119. Spoks

  nu ir tak ar citiem problēmas. čomam 411tajiem pēc zibeņiem pērkoņiem LAN portu izsit. jau vairākas reizes tā ir bijis. nu labi, no fizikas: tīklā uzinducējas volti. a par ko tīkla saslēgtos hubus un kompjiem lan kartes neizbliež?

  Atbildēt
 120. ZBH

  btw, kaukaa visaa kondjuur burzmaa iraid apiet McB saap par RouterOS konsekventum starp apaksversij mainjaam. no man zinaamajiem gadiijumiem IPsec pieskilsanai vien, kaa dzirdeej atsuxmes, vaidzeej kauko taad enableet, ko iedomaaties nevar, ibo nekur citur taa neir jaaizvirst. secinaajums – RouterOS iekseej turaas uz hvz kaadiem krukjiem.

  Atbildēt
 121. Andron Mc

  A priekš kam teu RouterOSā vajag to IPsec? 2 Subnetus savienot? Lieto IPIP tuneli vai EoIP. Un lai iezvanītos no izbraukuma portjikiem – PPTP. Tie jau strādā, vismaz pēdējoreiz kad lietoju…

  Spokam labs jautājums sanāca. Es ar tādu esmu uzdevis. Mikrotikam izbliež gan kartiņas gan ethernetu, vienkārši tā, ik pa laikam, bet tajā pašā vietā Cisco AP vajag tiešu zibens spērienu lai kautko izblieztu. Ethernets izšaujas vai sāk gļukot regulāri, bet tai pašā laikā tas nenotiek citiem aparātiem. Mikrotikam protams uz visu 1 atbilde – pērciet jaunu. DD-WRT forumā gan 1 elektroniķis bij ieteicis uzlikt slotiņas virs antenēm. Viņš tā esot risinājis lēto brāķa kartiņu vārgumu.

  Atbildēt
 122. huh

  IPsec vajag, jo reizēm regulators (vai kaut vai kompānijas vadība) prasa, lai tuneļi būtu šifrēti, IPIP un EoIP uzreiz atkrīt. savukārt PPTP ir nedrošs, lai gan lietotājiem ērts.

  Atbildēt
 123. Andron Mc

  Nu tad iesaki tam padebīlim arī LANu šifrēt! A par ko ne? Kas teica ka es tur neesmu kādā kabelī iebridžojis savu Wireless (kurš ne obligāti raidīs standara 2,4 vai 5 GHz)?
  Pajoliņi.

  Atbildēt
 124. cementa apmetnis

  es te lasu lasu, un izklausās, ka betons no mušas ir uzpūtis ziloni, vai nu to viņš ir aizņēmies no sava drauga celtnieka, vai kā.. es tiešām to nezinu, bet viens ir skaidrs, ka sheit ir sanācis labs dirsēju blogs, tākā man patīk dirst, mazliet kaut ko padirsīšu 🙂
  protams sāpe pakaļā ir mazliet, ja grib šadi, bet sanāk savādāk, bet šitas vairāk izklausās pēc sērijas par svaigu gaļu, ja kāds nav dzirdējis, tad klausās 🙂
  nopirku svaigu gaļu, nezināmas izcelsmes, ieliku to leduskapī uz +6grādiem pēc celsija skalas, pēc 3 nedēļām atbraucu no līgo svētkiem mājās un sāku domāt… vajadzētu tākā uzcept gaļu, veru leduskapi vaļā a tur pie visiem plikpauriem, tā smirdēja, ka gandrīz vai apvēmos, neko darīt jāmet arī, bet pac, pac sliktākais bija tas, ka nebija norādīts ražotājs, tākā nebija pie kā iet un padirst, bet betonam paveicās viņš labi padirsa 🙂

  Atbildēt
 125. cementam

  Nepareizi veciit, etikjuudenii vajadzeeja meerceet 🙂 Studiju gados ne vienu vien “padziivojushu” gaas gabalu shitaa atdziivinaajaam 😀
  Razotaajs no tevis to galju panemtu un veiktu garantijas apstraadi ar saali un etikji xD

  Atbildēt
 126. huh

  cementa apmetnis: pērkot gaļu tu expecto, ka tā noteiktā termiņā izbeigsies. vai pērkot mašīnu tu gribi, lai pēc garantijas beigām tai nolūzt rati un stūre? 😀

  Atbildēt
 127. ZBH

  McB : redz, iespeej kauko slikt izdariit LANaa iraid ne vienmeer vieglaak un vienkaarsaak kaa iespeej kauko izdariit ISPaa. it iipas, ilustraacijai, taadaa ISPaa kaa OIC, vai ne? 🙂
  Beton, es principaa neredz iemesl paariet uz nesifreetiem tuneljiem. Tev iraid Tav pieredz, a man – maneejaa. man galiig neieliiksmo, ka katrs otrais kraans ISPaa var aiz neko dariit paluureet, kas tiek dziits pa tiikl.

  Atbildēt
 128. Andron Mc

  Neenu ja man vienam no ofisiem ISP būtu kautkāds OICis vai kas tāds tad protams ka es tur šifrētu visu.
  Bet tam palūrētājam jāprot arī to dumpu saprotamā valodā sakārtot, izgrēbt un pielietot.

  Atbildēt
 129. Lodamurs

  Beton, ja visus pēc kārtas apdirš tad ir jārēķinas ar apkārtējo cilēku attieksmi! Gan jau tev kāds tavā Liepājā iedos pa galvu. Par N.R. piekrītu – tehniskais atbalsts no viņa slikts.

  Atbildēt
 130. Andris

  Čau visiem 🙂

  Es arī vēlētos piebilst, ka ne jau gluži ir māka pēc Wiki salikt rūteri un liekas ka visu saprot 🙂
  komentējot problēmas saistībā ar dns, vienmēr 3.x versijām ir bijis, ka jāieķeksē Allow remote DNS requests. Domāju, ka vnk uz tās problēmas esi uzrāvies, kad nomainīji savu galveno DNS tīkla serveri uz mikrotik DNS. Pirms tam to neizmantoji un brīnījies par to, ka DNS nešancē. Runājot par capacitors, neviena elektronika negarantē 100% darbību, pieļauju domu, ka tie kondiņi – nav no tiem augstvērtīgākajiem, bet visu izšķir izmaksas. Neviens nepirks kondiņus ar zelta kājiņām. Interesanti, ka arī tāds koncerns kā Mitsubishi 90tajos saviem vāģiem arī lika ECU štruntīgus kondiņus, kurus caursitot nodega kopmis (ECU). Ļoti svarīga ir vide, kurā glabā rūteri, pieļauju domu, ka telpā, kurā atradās RB450 tev nav bijis air-conditioner vai arī nepietiekoša temperatūra, tāpēc arī jamais pārkarsa, bet tas jau piedodami, visi nevar aizdomāties, ka jamais var pārkarst. Domāju, ka mikrotik tomēr labo savas kļūdas un daļu no tām ir novērsis. Mana paša apgādībā ir bijuši vairāki, RB433 RB450 RB400 RB493 RB1000 un RB1100 kā arī software PC x86 Router OS risinājumi. Augsti vērtēju RB1000, kuru diemžēl pārtrauca ražot saistībā ar Freescale CPU augsto cenu, kas Mikrotikam nebija izdevīgi. Nav slikts arī RB1100, bet procis daudz štruntīgāks, bet, ja nevajag kriptēt savienojumus ar IPsec, tad viss ir štokos.

  Atbildēt
 131. Vitālijs

  Tas kurš sūdzējies ir nedaudz izgāzies. Ražotājs var dot kaut vai vienas dienas garantiju… bet mazumtirgotājam ir jānodrošina 2 gadu garantija. Tātad, jāzin likums un iepērkot preci no bāzes ir jārēķinās ar to, ka jāmeklē preces ar 2 gadu garantiju, lai pašam vēlāk nav jāizmaksā.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *