Boot.lv jaunais izskats un dzinējs

Simts gadus nebiju bijis Bootā. Šodien kaut kā tur nokļuvu, jo kaut kur pamanīju virsrakstu par to kā tas ir mainījies 8.gadu laikā.

Pieķēru sevi pie interesanta paraduma – kā es lasu šo lapu. Paskatījos bildītes un palasīju komentārus. Komentāros piefiksēju gaudas par to, ka arī Boot ir kļuvis līdzīgāks lielajiem portāliem un pārgājis uz WordPress. Atrāvu vaļā kodu un skatos – toč. Pārskatīju vēlreiz visu lapu un tikai pēc tam izdomāju, ka izlasīšu šo rakstu par izmaiņām. Tur melns uz balta rakstīts, ka tagad viņi ir kļuvuši moderni, jo izmanto WordPress dzini.

Jaunā BOOT.Lv versija ir balstīta uz populāro WordPress dzini, kas ir ļoti ērti pielāgojams dažādām vajadzībām, turklāt uz šī paša dziņa strādā tādi ārzemju giganti, kā piemēram, Techcrunch.com.

Pirms daudziem gadiem moderni bija rakstīt savu un lepoties ar to. Šobrīd laikam tas vairs nav modē. Lai arī kā tur būtu, man patīk gan izskats, gan tas ko spēj WordPress.

Izskats gan ļoti kaut ko atgādina. Šķiet, ka atsities lielajos brāļos. 🙂

Vienīgi es neesmu pārliecināts, ka tas mani spēs atradināt no augstāk aprakstītā paraduma. Ja godīgi, tad nevarēju atrast neko interesantu. It kā ir pilns ar visādiem rakstiem, bet tie kaut kā nespēja aizraut. Informācijas par maz un reklāmas saturs sit cauri tiem pašiem dažiem rakstiem. Laikam jau zābaku forums ir vienīgais, kas tur ir vērtīgs palicis.

21 thoughts on “Boot.lv jaunais izskats un dzinējs

 1. it

  Tas vispār ir pilnīgs murgs. Lielais Z (zimgmāriņš) vairs pats nespēj neko jaunu izdomāt. Kādreiz viņam bija lieliska komanda, kas pūta pēc viņa stabules, bet tagad nav vairs neviena, kas spētu uztaisīt normālu weblapu. Pat kods jāaizņemas tukšajiem affiliate projektiem.

  Atbildēt
 2. karuuzo

  …kļuvuši moderni, jo izmanto WordPress dzini
  Viens paziņa, kas nodarbojas ar websistēmu izstrādi (nejaukt ar weblapu), ar nolēma paskatīties to “moderno WordPress”. Viņa secinājums – tā programmēja viņa programmeri ~2000. gadā, kamēr viņš nebija viņiem iemācījis, kā jāprogrammē webs. Ar to gribu teikt, ka tas WordPress pēc būtības ir vēsture un tikai lielā popularitāte viņu uztur pie dzīvības Faktiski viņam vajadzētu ļaut nomirt. Vienīgais viņa pluss ir n-tie plugini, kas arī liekas klāt čerez ž (no programmiskā viedokļa).
  Es šo saku, jo gribas dzirdēt to cilvēku domas, kuri viņu reāli lieto. Man ar bija tāda ķecerīga doma, izveidot savu lapu/blogu un, protams, ka pirmais, ko man ieteica, bija WordPress. Jau toreiz man viņš šķita kaut kāds ne tāds (es nodarbojos ar desktop/server programmu izstrādi, tāpēc mans viedoklis nav īpaši objektīvs), bet tagad arī to pašu ir izteicis cilvēks, kurš kaut ko no tā saprot. Jūsu domas 😉

  m

  Atbildēt
 3. angelz to karuuzo

  Nū ar to wordpress ir tā. Protams foršāk un drošvien var arī jēdzīgāk uzprogrammēt, ja tev ir zināšanas, vai nauda, lai maksātu kādam, kas to māk. Bet mūsdienu finansiālajos apstākļos lētāk ir vai nu pašam uzlikt jau gatavu wordpress, vai pierakstīt klāt vajadzīgos pluginus, pārrakstīt css un nedaudz html.
  Tas sanāk ātrāk, lētāk. Daudzmaz vienkāršu/jēdzīgu lapu ar wordpress var 2 dienās uztaisīt, cik laika tas aizņems un cik izmaksās, lai to ar visiem administrācijas paneļiem utml uztaisītu pats?

  Atbildēt
 4. Arnolds

  Es laikam pievienošos vordprez neatzinēju klubiņam. OK – varbūt savas funkcijas viņš pilda puslīdz labi, bet besī, ka te ir vesela rinda ar _jauno mēdiju speciālistiem_, kas pļūtī pa pasauli, ka nekas vairs neesot jākodē, jo esot tāds vordprez, kas derot pilnīgi visam. Neder visam.

  Atbildēt
 5. sn

  karuuzo, WP pluginus var mierīgi uzlikt, ieraksti searchā, atrod un spied “install”. tāpat arī var upgrade taisīt, vispaz 3.x versijām tok 😀

  Atbildēt
 6. master

  kada jega no jauna WP dzineja un dizaina, ja vecie gljuki nav salaboti un sho var dabut 10sec laika? http://ads.image.lv/www/admin/

  Atbildēt
 7. angelz to karuuzo

  Pirms daudziem gadiem moderni bija rakstīt savu un lepoties ar to. Šobrīd laikam tas vairs nav modē. Lai arī kā tur būtu, man patīk gan izskats, gan tas ko spēj WordPress.

  Manuprāt joprojām krutāk būtu uzrakstīt savu kodu, bet ja pietiek ar wordpress iespējām, kam tērēt laiku (=naudu), lai rakstītu savu?

  Atbildēt
 8. karuuzo

  #9: Šeit jau runa nav par pašam taisīt vai dot Sašam, runa ir par populārs vs mūsdienīgs. Cik sapratu, WP čerez ž tikai iekļaujas mūsdienīgā izpratnē par webu, dizaina veidošana pakaļā, valodu supports dļa galočki (t.i., vairāk nav kā ir), velkas līdzi aprobežoti vecā PHP risinājumi, kad PHP vispār nezināja, kas ir klases, katrs apgreids ar ir gemoroja, jo ne tikai nočakarējas plugini, bet arī paša WP veidojumi nobrūk. Pašam kaut ko nopietnu viņā programmēt nozīmē vēl lielāku gemoroju pie apgreidiem.

  Laikam pirmdiena un cilvēki vēl nav pamodušies. Nav jau jautājums, izmantot esošu vai programmēt pašam, bet gan, izmantot vecu, nodrāztu, bet populāru, vai izvēlēties ko jaunāku, modernāku, bet ne tik populāru un iespējām bagātu. Un tikai nesakiet, ka nekā alternatīva nav. Un ja tā ir, tad ar internetu ir pakaļā 😀

  m

  Atbildēt
 9. CooLynX Raksta autors

  karuuzo, lietotājam labāka dziņa nav, bet ir līdzīgi, kas arī ir labi. http://pods.lv/2008/03/31/ka_tapa_popularas_zinatnes_lapa_-_popscicom/

  Joks jau ir tajā, ka programmētāji noliek un gānās par WP, kā arī citiem dinozauriem, bet tie dinozauri kā nemirst tā nemirst un pat pretēji – aug plašumā un kļūst populārāki.

  Lietotājs nekad kodā nelīdīs, jo viņam vajag visu vienkāršu un ērtu. Ja projekts izaugs un WP sāks palikt lēns, tad būs jākodē pašam vai jāpasūta. Kad pasūtīs, tad arī prasīs no izstrādātājiem tās pašas fīčas, kas bija WP, bet tikai to visu ātrāku. Tad izstrādātāji stenēs un vaidēs, bet sakostiem zobiem kodēs. 😉

  Atbildēt
 10. kas

  Plugini WP tiek pievienoti ļoti normālā veidā. Novācot visas admin pieejas un xml remote pieejas, arī drošības ziņā lapai nav ne vainas.

  Vienīgais nopietni sliktais ko varu pateikt par WP ir templeitu trūkums dizainā – kaut kai Tēmu dizainā – php kods ir sajaukts ar atrādīšanas kodu. Ja tur būtu kaut kas kā Smarty, tas visu šo atrisinātu.
  Cita lieta, ka daži plugini nomirst līdz ar jaunām versijām, un tur varētu kaut ko uzlabot, bet tas nav kritiski (vismaz man progammētājam). kamēr māk lasīt kodu ir google var atrast visus problēmu risinājumus.

  Man uz WP stāv n-tie mazie blogi, tiesa standarta wp ir pamatīgi pārtaisīts, lai uzlabotu drošību (tīri subjektīvi – drošību manā izpratnē, ka nevienu php failu nevajag turēt publiskā direktorijā, ja vien bez tā nevar iztikt).

  Atbildēt
 11. capsx

  protams, “nolikt” jau ir lhoti forshi
  laikam tie noliceeji dalha taisa savu muuzhiigo dzineeju, kursh nekad taa arii neuztaisiisies 😉
  es arii taisiiju, bet kad iepazinu WordPress iekshas, sapratu, ka esmu izgudrojis veelvienu divriteni – to ko es buuveeju stundaam ilgi un paarbuuveeju vairaakas reizes, es vareeju izmantot jau gatavu, pietam neko nemaksaajot …
  protams, ir lietas, kuras truukst tam WP, kautavi tas pac normaals daudzvalodu atbalsts, bet nu tur taam daudzaam lietaam, kas itkaa nav ieksh WP, man liekas, seezh diezgan liels bizness apakshaa – principa nekaadas lielaas gruutiibas nebuutu ieviest pashiem izstraadaajiem sho valodu atbalstu. vienkaarshaam lapaam to apiet ir lhooti vienkaarshi – uztaisa kategorijas valoda1, valoda2, zem kuraam tad baazh apakshaa lapas, vainu arii izmanto dazhus jau pieejamos multivalodu atbalsta pluginus (ne perfektsu, protams, bet kas gan IR perfekst 🙂
  par apdeitiem utt – es saaku ar 2.9.2 – nekaadu probleemu nav bijis (par vecaakaam versijaam nekaa neiznu 😉
  par kodu – nu vareetu teikt, ka nu nav nekas uuber kruc, bet – jaanhem veeraa ka taa ir atveertaa koda programmatuura – tur jebkursh koders ir aicinaats, un var piedaliities klhuudu utt lietu programmeeshanaa. katram koderim tomeer ir savs stils, kaa tas programmee, laigan jaunos kodus paarbauda un apstiprina “galvenie” cilveeki. veel jaanhem veeraa tas, ka jaunajam kodam jaabuut savietojamam ar veco, tapeec daudzas veaas lietas tiek atstaatas, un ieviestas paraleeli taadas pashas jaunas lietas, tikai labaakaa izpildiijumaa.

  neviens nespiezh lietot WP, bet esmu pamaniijis, ka arvien vairaak saak lietot sho WP.
  driiz mazaa webizstraade buus – SUPPORTS – nevis pasha koda izstraade.
  pamats tev ir dots – WP – paareejo tu vari uztaisiit pats – specifiskus pluginus utt …
  droshiiba – lielaakaa droshiiba ir pareizi sakonfigureets tiimeklha serveris 🙂
  dazhreiz gan briinos, ka ieksh LV nav WP paaraak populaars – laikam labaak ir sastaastiit klientam cik smagi jaakodee, lai uztaisiitu to un to, un prasiit par to lielas naudinhas. no otras puses cilveeki jau ar domaa – ka ja tu izmanto kaukadu gatavu, tad tas ir leeti un aatri, un kapeec man jaamaksaa – bet maksaa ta par zinaashanaam 🙂

  +/- manas subjektiivas domas

  Atbildēt
 12. capsx

  master: 2010.07.05 @ 12:20:12

  es gan biki neiebraucu, ko tu biji domaajis ar to OpenX linku ?
  ja to, ka publiski admins staav – tad teikhsu, ka par OpenX tu iipashi daudz nezini – admins NAV domaats tikai sisteemas adminiem, bet arii reklaamdeveejiem u.c.

  Atbildēt
 13. pumpa01

  kodet vispar tan ir jega jo tadi admini kas neko nemak kodet tikai pielabo izdzesh rindinju, o es esmu baigais koderis, ha smiekli man nak jus tachu gatavu visu lietojat ta ari neko nevaresiet klientam palidzet ja neko nezinasiet to dzini tikai kaut kadas atrunas shitie uber coderi kas te saradushies, Es esmu web kodetajs.. tā nu es ticeeshu kursh panjem gatavu opensurci un izdzesh visu un mans webs tjipa, kam tads stradnieks vajadzigs ja neko nevar uzkodet normali tikai paljaujasuz gatavu risinajumu un ilgterminja tas nav izdeviigi. koderi man smiekli nak baigie vebisti.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *