eTaxi.lv – taksometru meklēšanas serviss

Pirms gada es apkopoju taksometru tarifus, jo man šī tēma bija būtiska tāpēc, ka ik pa laikam izmantoju taksometru pakalpojumus. Pagājušā gada septembrī diezgan skaļi ienāca Blatic Taxi, kas jau pirmajās dienās uzrāvās uz sadursmes ar konkurentiem. Gribās, tomēr zināt kā vieni var atļauties pa lēto vizināt klientus. Vai tik tur nav kādas krāpšanas apakšā.

Lai vai kā, bet Renat šodien iesūtīja nelielu aprakstiņu par savu projektu, kas man šķita interesants. eTaxi.lv – taksometru cenu salīdzināšanas un meklēšanas serviss. Kaut kā tā viņus varētu nosaukt.

Всякий раз начало туристического сезона в Латвии сопровождается публичной руганью ответственных за прием иностранцев организаций и фирм с таксомоторными компаниями: здесь клиента нагрели на десятку, там – три раза провезли по кругу… Теперь и гости столицы, и сами рижане могут гораздо точнее прогнозировать, во сколько им встанет поездка из точки А в точку Б.

Задав адреса пунктов отправления и назначения, посетитель сайта www.etaxi.lv получит карту с маршрутом, а поверх нее — информацию о его протяженности, приблизительном времени поездки, а также список из более чем 10 таксомоторных фирм с указанием тарифов за 1 км пробега и посадки и уже подсчитанной стоимостью путешествия. Стоит отметить, что сервис работает не только в сталице Латвии – Риге, но и во всех других крупнейших городах страны, таких как в Даугавпилсе, Сигулде, Тукумсе, Добеле, Салдусе, Екабпилсе, Кулдиге, Цесисе и других.

Izskatās tas viss diezgan eleganti.

Uz sitienu nemāku novērtēt cik labs vai ērts ir šis serviss, bet patika tas, ka ienākot lapā, uzreiz tika atvērts kaut kāds testa maršruts, lai saprastu, kas ir tas, ko šajā lapā var atrast. Redzot rezultātu, es automātiski varu arī saprast, ko es iegūstu un nojaust kā meklēt informāciju.

19 thoughts on “eTaxi.lv – taksometru meklēšanas serviss

 1. Edijs

  Nu nez nez, cik patiesi tas ir… Jo NEKAD neesmu pa 2,5ls ar ieslēgtu skaitītāju aizbraucis no Vecrīgas, līdz mājām, pāri kalnciema tiltam… kkā zūd ticamības moments…

  Es nesaku ka tā nav jābūt kā viņi raksta, bet dzīvē pavisam savādāk.

  Atbildēt
 2. muulis

  Tas tāpēc, ka visas takšu firmas paralēli ar kilometriem, uzskaita arī stundas. “Gaidīšana” – 6 Ls/h, bet gaidīšana notiek paralēli braukšanai . Lēnāk vilksies, lielāks rēķins būs.

  Atbildēt
 3. andza

  Vienmēr izmantoju Avoiss. No lidostas uz mājās Rīgas raj. Garkalnē un otrādi. Vienmēr šoferi ierodas laikā. Pēdējo reizi, kad bija jābrauc uz lidostu lielās brasas trubas plīšanas laikā, šoferis veiksmīgi apbrauca korķus no teikas uz Mārupi un paspēju uz lidostu laikā. 🙂

  Atbildēt
 4. Renat

  Прошу прощенья что пишу не на Латышском.
  Являюсь владельцем eTaxi.lv
  Действительно. Цены таксисты завышают, часто режим ожидания (пробок) работает всю дорогу, из за чего и вырастает итоговая цена.

  На сайте http://www.alviksa.lv/lv/rate
  Недавно заметил интересную строчьку.
  Пишут уже не “Gaidīšana” – 6 Ls.
  а 6.00 Ls stundā.

  Может есть смысл опционално сделать возможность 6Ls(время ожидания) делить на время пути? Тогда цены будут более близки к реальности.
  Но я не знаю как понятно сделать эту функцию, что б она не вводило в заблужение посетителей сайта. Может у кого-то есть идеи?

  Paldies.

  Atbildēt
 5. CooLynX Raksta autors

  Renat, ieliec pogu/ķeksi ar kuru var pielikt korekcijas, kas ar kaut kādu papildus koeficientu aprēķina papildus izmaksas, ņemot vērā laiku (krustojumi, luksofori utt.).

  Atbildēt
 6. ...

  Visa tā kilometru padarīšana ir nosacīta, jo summas par 1km parasti ir lielākas. Varbūt pa taisnu gabalu braucot tā sanāk, bet ne apstājoties pie luksoforiem vai vēl trakāk – korķos stāvot

  Atbildēt
 7. Renat

  Pamainīju formulu cenas aprēkinam.
  Pirms tam bija:
  (Attālums * cena_par_1_km) + iekāpšanas_cena.
  Tagad pievienoju šim klāt
  +0.10(tie ir 6Ls par stundu pavadīto korķos vai citos sastrēgumos) * ceļā_pavadītais laiks

  Šī fornula ir daudz reālāka. Lūgums tiem, kas izmanto takšu pakalpojumus, salīdzināt šīs cenas ar tām ko maksājat taksistiem.

  Atbildēt
 8. Rei

  Gaidīšanas laiks vienmēr bijis stundā.
  attiecīgi, par laiku, kad a/m stāv uz vietas (krustojumi, sastrēgums) jāmaksā vidēji 6 LVL/h

  Atbildēt
 9. Sybase

  Ar taksi esmu braucis tikai pāli , tādēļ nekad neesmu pievērsis uzmanību cik tad galā jāmaksā., jo šmiga galvā ka tik mājās.
  Būs tagad iemesls pakasīties, jo neredzu iemeslu maksāt par stāvēšanu pie sarkanās gaismas ja es maksāju par kilometriem.
  Tā pat kā nevienam nemaksā par izdarīto , ja ir noruna maksāt par darba stundām.

  Ja uz taksometra nav rakstīts KM + laiks , tad tā ir krāpšana tīrā veidā.

  Atbildēt
 10. Oto

  >Rei

  Gaidīšana ir nevis pie krustojumiem, bet gan tas laiks kamēr nokraties lejā pa kāpnēm vai arī palūdz vadītāju uzgaidīt, kamēr ieskrien veikalā utt. Maksāt par sastrēgumiem ir pilnīgs vāks, jo taksists var izvēlēties tādu maršrutu, lai tajos nav jāstāv, citādi jau nav motivācija.

  Atbildēt
 11. vobla

  Privātām vajadzībām vienmēr izmantoju Alviksa, pieļauju, ka viņi nemaksā nodokļus utml., lai panāktu zemo cenu. Bet klientus diez vai viņi krāpj, jo šķiet, ka vienmēr sanāk lēti, pēdējo reizi no Strēlniekiem uz Stirnu/Ūnijas stūri aizveda par Ls 3.30. Diemžēl lapā man nerāda rezultātus, nevaru pārbaudīt…

  Atbildēt
 12. eregi

  Šis noteikti jāiečeko! Runājot par Alviksu, Vobla, ar šiem nebraucu, kopš brīža, kad piekāsa mani. Gaidiju taksi darba dienā ap pus vieniem naktī, vairāk kā 30 min. Zvanu šiem
  – Man bija taksis pasūtīts, vai vispaŗ būs?
  – Mēs Jums zvanijām, bet Jūs necēlāt.
  Pateicu, ka nav neatbildētu zvanu, tad sieviete ar lielu krievu akcentu man sāka braukt virsū, ka jā viņiem nav, ko darīt un tagad te ākstoties vienkārši.

  Kopš tā brīža alviksu nelietoju. Saucu SOS taksi, un neteiktu, ka tas būtu īpaši neizdevīgāks par alviksu..

  Atbildēt
 13. yu

  Nu Alviksas šoferis man pateica, ka viņi tiešām rēķina +Ls 6/h arī braucot, ko darot arī RedCab/Rīgas taxometru parks. Manā izpratnē tas nav īsti likumīgi, bet līdz šim bija slinkums meklēt RD saistošos noteikumus. Līdz šim visiem bija gaidīšanas laiks, ja taxi stāv (pie sarkanā, sastrēgumā utml), bet ne jau braucot!

  Atbildēt
 14. BOD

  Noteikumi ir īsi – http://zilite.riga.lv/EDC_portals/DocumentView.aspx?id=1054568&dbType=1

  Pēc manas saprašanas, gaidīšana ir kad tu apstājies ar satiksmes kustību nesaistīti, nevis pie luksofora vai sastrēgumā. Galu galā, braucot pa pilsētu tak rēķinās, ka benzīna patēriņš uz 100km bēs lielāks nekā uz šosejas. Tas ir tarifā ierēķināts.

  Atbildēt
 15. mmmmm

  Varu jums paskaidrot ka pie lukseforiem ja sastregumi ir jareķinas ari ar to ka degviela no ta vairak nepaliek tieši otradi .ja taksumetru šoferis nostaves stundu sastreguma kas maksas par nolietoto degvielu . protams tksumetriem ir iespejas braukt par sabiedrisko ceļiem A to jus šoferiem varat ieteikt ja viņi vel to nezina …. rek;inieties par ceņu abraukšanu tie ir papildus kilometri vai jus nostavat 15 minutes sastreguma samaksajiet nedaudz par stavešanu lai vizinaties apkart lai tiktu atrak caur sastregumiem ….

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *