NIC.lv mobilā versija

Šodien e-pastā ieleca rēķini par domēniem. Iegāju Nic.lv pašapkalpošanās sistēmā un nomaksāju rēķinus. Pēc tam pamanīju, ka tur grozās banerītis ar mobilās versijas reklāmu. Domāju, ka derētu notestēt. Bet diemžēl tur vīri pārbauda pārlūka versiju un nerāda to, ko es gribētu redzēt.

Nic.lv mobilā versija

Tagad es atklāšu nelielu noslēpumu tiem, kas pie raksta par Firefox identitātes slēpšanu uzdeva jautājumus par to kam tas ir vajadzīgs. Nu lūk, šis rakstiņš būs domāts tieši jums.

Atradu pirmo lapu ar mobilajiem UA (User Agent) identiem un pievienoju to savā Firefox Prefbar spraudņa UA sarakstiņā.

Pods.lv/whois rāda šādu bildi.

Mozilla/5.0 (iPhone; U; CPU like Mac OS X; en) AppleWebKit/420+ (KHTML, like Gecko) Version/3.0 Mobile/1A543a Safari/419.3

Lai arī man pašam nav iPhone, tomēr izdomāju, ka tas varētu būt tas modernais mobilā tālruņa idents, ko šīs lapas izstrādātāji ir gribējuši ieraudzīt. Un viss notika gluži kā pasakā – manā priekšā atvērās NIC.lv mobilā versija. Lieliski.

Apmēram šādi tas viss izskatās uz pēdējās Firefox nightly build versijas, kuru lietoju kopš pamēģināju pēdējo sasniegumu Firefox WebM.

Nic.lv mobilā versija no iekšpuses

Ja konkrētu mobilās versijas lapu atver ar “nepareizu” pārlūka versiju vai vienkārši esot šajā lapā nomaina pārlūka identitāti un pārlādē lapu, tad parādās šāds paziņojums.

Laimīgu lietošanu.

12 thoughts on “NIC.lv mobilā versija

 1. Māriņš Štāls

  Kāda jēga no mobīlās versijas, ja izmaiņas sistēma tiek apstrādātas manuāli – sestien, svētdien nekas tāpat nenotiek. Vēl viens nic.lv arhajisms ir atteikties no domēna, tiek piedāvāts izdrukāt iesniegumu, kuru jānosūtu uz nic.lv cik loģiski, tas ir? Nopirkt domēnu, mainīt dns ierakstus utml es varu mainīt elektroniski, bet atteikties no domēna, kuram beidzas termiņš man vajag rakstīt iesniegumu.
  Nu skatieties nic.lv sistēma vēl ir tālu no ideālas, bet, protams, daudz labāka kā kādreiz, kad viss bija ar e-pastiem un faksiem.

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  Mārtiņ, vari iesūtīt viņiem savu sāpi kā ieteikumu. Es kaut kad ieteicu pāris lietas, kuras viņi arī realizēja. Domāju, ka jebko var realizēt. Tas cik ātri kaut kas tiks realizēts būs atkarīgs no tā kāds ieguvums klientiem un cik sarežģīti/dārgi viņiem to ir ieviest.

  Iespējams, ka atteikšanās procedūra ir tāda juridisku apsvērumu dēļ. Tu jau atsakies no domēna vārda pirms termiņa beigšanās? Es pats neesmu vēl atteicies ne no viena domēna.

  Atbildēt
 3. frukc

  kas tā Tev par firefox ādiņu, tīri askētiska izskatās, lai derētu? es noemigrēju uz Chrome, jo viņš man sāka strādāt XP uz Win7 nomainot, kā viens no iemesliem bij iFoxSmooth ādiņas neesamība jaunajām versijām, otrs bij pašas programmas kritiski zemais ielādes ātrums.

  Atbildēt
 4. Mārtiņš Štāls

  It kā jau nav iemesla atteikties no domēna pirms laika, ja nu vienīgi ir kauns par to.
  Bet manā gadījumā es vienkārši savlaicīgi gribēju brīdināt, lai nesūta rēķinu, ka pēc termiņa beigām es vairs nepagarināšu abonēšanu. Šobrīd sanāk ērtāk ignorēt rēķinu nekā nosūtīt to iesniegumu.

  Atbildēt
 5. CooLynX Raksta autors

  frukc, tas ir Personas – Firefox Minimalist http://www.getpersonas.com/en-US/persona/73549
  + laikam iebūvētā 3.7 fīča, ka var tabus virs adreses joslas likt.

  Atbildēt
 6. Atoms

  Mārtiņ, vai esi kādreiz mainījis ierakstus sestdienā vai svētdienā? viss notiek uzreiz, nekādas manuālas apstrādes vairs nav.

  Atbildēt
 7. Mr.Key

  “Un viss notika gluži kā pasakā – manā priekšā atvērās NIC.lv mobilā versija. Lieliski.”

  kā pasakā būtu tad, ja tev no ekrāna izlidotu burtiņi, pārlidotu pāri istabai un tad visi domeini skriešus aiztekalētu kur kurais. šoreiz viss ir ļoti elementāri – viss notika kā parasti. ļoti parasti. 😉

  Atbildēt
 8. edza

  “Kāda jēga no mobīlās versijas, ja izmaiņas sistēma tiek apstrādātas manuāli – sestien, svētdien nekas tāpat nenotiek.”

  Kādas izmaiņas tieši? Pieteikumi tiek apstrādādi 7ņas dienas nedēļā kā kristaps minēja un pārējo jau var labot caur webu. Mob. versija vairāk domāta informatīva.

  Atbildēt
 9. BlackHalt

  Domā – ir vērts instalēt Firefox Prefbar? Cik tas pielikums aprij RAM?
  Man pagaidām tas viss ir kombinēts no dažādiem pielikumiem.

  Kad no XP rūtainajiem, robotiem fontiem pāriesi uz Ubuntu? 🙂

  Par tēmu:
  Manā apziņa tas kantoris velk līdzi tikai negatīvu auru. Un Kristaps Kūlis.
  Es nezinu vai ir baigi ar baloniem un salūtu jāsveic tas, kas bija jāizdara 10 gadus atpakaļ. Tas, ka ir izdarīts – ir labi.

  Cik par to es (nodokļi) samaksāju?

  Atbildēt
 10. Mārtiņš Štāls

  Iespējams, ka tajā svētdienā, kad mani DNS ieraksti netika laicīgi izveidoti bija kādas tehniskas problēmas(apstājies kāds periodiskais jobs), jo tikko pārliecinājos, ka tagad (vienos pa nakti) nepilnu 10 minūšu laikā ieraksts tikai izveidots uz nic servera. Kopsumā apsveicama stratēģija nic.lv pēdējā laikā ir attīstījies tiešām par labu visiem, arī tas ka tika noņemts tas noteikums, ka ja uzņēmumu reģistrā bija reģistrēts kāds ar tādu pašu nosukumu kā domēna vārdu, tad vajadzēja saņemt no viņa atļauju. Domāju, ja NIC uzticētu uzturēt elektroniskās identifikācijas kartes, tad jau drīzumā mēs varētu veidot elektroniskus referendumus un reāli iespaidot savu dzīvi. Šobrīd elektroniskais paraksts ir radījis miljonus zaudējumus, bet reāli to lieto tikai valsts pārvaldē, jo tur tas ir obligāts. Ar to es gribu teikt, ka nevajag tik ļoti kritizēt to kas cenšas un kļūdās, bet vairāk to, kas ir vēl sliktāks par to.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *