Firefox veiksmīgi slēpj savu identitāti

Vakar meklēju vienu informāciju, bet uzraku pilnīgi, ko citu. Pirms 6 gadiem rakstītu slavas dziesmu toreiz vēl maz populārajam pārlūkam Mozilla Firefox – 10 iemesli, kāpēc mīlēt Firefox. Tajā laikā es rakstīju savus sacerējumus ne tikai populārajā Podā, bet arī žurnālam E-pasaule un kā aktīvs Firefox atbalstītājs un evanģēlists arī popularizēju šo pārlūku vienkāršiem mirstīgajiem. Bija interesanti palasīt par to, kas toreiz bija jaunums un ar ko pārlūks bija pārāks par citiem.

Bet ne par to bija stāsts. Šodien pavisam nejauši pamainīju Firefox user-agent (pārlūka versiju) uz kādu citu un apstulbu. Iebrienot pods.lv/whois es ieraudzīju, ka JavaScript vairs nespēj noteikt patieso identitāti.

Agrāk tikai serverim tika pateikta “viltotā” identitāte, bet ar JavaScript palīdzību varēja noteikt kāda ir patiesā Firefox versija. Nezinu kopš kuras versijas tas tā ir, bet man tas bija patīkams jaunums.

Tagad līkās sistēmas ar tik pat līkiem JavaScript pieprasījumiem vairs nevarēs noteikt pārlūka versiju – viņiem nāksies pārrakstīt šīs vecās sistēmas ar modernākām pārbaudēm. 🙂

23 thoughts on “Firefox veiksmīgi slēpj savu identitāti

 1. rich

  Nu nezinu gan ko kas slēpj, bet man uzrāda:
  Pārlūks: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3

  varbūt tev kāds addosn ielikts kas to bloķē?

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  rich, hmm, nepadomāju, ka varbūt esmu uzlicis kādu citu spraudni, kas smuki paslēpj identitāti.
  User-agent spraudnis ir tas pats vecais.

  Atbildēt
 3. BlackHalt

  lol

  JavaScript saka, ka tu lieto:
  Pārlūku saime: Microsoft Internet Explorer
  Pārlūks: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0)
  Pārlūka versija: 4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0)

  Vispār, pēc pluginiem var noteikt.

  Atbildēt
 4. Vilx-

  Nav īsti smieklīgi. Tagad sistēmas, kuras taisītas pēc labākajiem priekšrakstiem un standartiem, Tavu FireFox noturēs par nīsto IE6, un pateiks, lai ej upgreidoties…

  Atbildēt
 5. CooLynX Raksta autors

  KAC, kopš kuras versijas tas tā ir? Es esmu palaidis garām to brīdi, jo agrāk tā nebija un ar js varēja dabūt ārā “īsto” versiju.

  Atbildēt
 6. CooLynX Raksta autors

  Vilx-, sistēmas, kuras ir taisītas pēc labākajiem standartiem, nepārbauda vis pārlūka versijas, bet gan pārlūku iespējas – atbalsta doto funkciju vai nē. Precīzāk laikam būtu teikt, ka pārbauda kādas paaudzes pārlūks tas ir un tad arī rīkojās atbilstoši.

  Atbildēt
 7. BOD

  Paskatījos asavu FF 3.6.3 – neko neslēpj. Operai gan bez problēmām vislaik varēja uzlikt Mask ar IE vai FF un attiecīgu arī uzrāda.

  Atbildēt
 8. CooLynX Raksta autors

  BOD, jā, standartā neko neslēpj, bet ar spraudņiem to dara ļoti labi. Stāsts ir par to, ka tagad to dara vēl labāk.

  Atbildēt
 9. frukc

  nezinu, es to tā nopietni domāju, jo pats nevaru iedomāties nevienu labu iemeslu, bet ja tāds ir, varbūt arī man būtu jāpadomā par “slēpšanos”.

  Atbildēt
 10. CooLynX Raksta autors

  Ar slēpšanos gan tur nav nekāda sakara. Ja ir darīšana ar līki izstrādātām sistēmām, kurās kāds programmētājs ir ļoti rūpējies par to, lai šo sistēmu lietotu tikai IE noteiktas versijas lietotāji, tad nekas cits neatliek kā mānīt sistēmu un bradāt pa to ar Firefox, stāstot, ka tas ir ēzelītis. 🙂

  Atbildēt
 11. Vilx-

  Neatceros gan, kad pēdējo reizi tādu būtu manījis. Vismaz ne publiskajā tīklā. Intranetu dziļumos, protams, mēdz visādi mūdži mist.

  Atbildēt
 12. 4e4en

  Ja vajag identificēt kas tas ir pa pārlūku, pietiek ar šādu js kodu


  browser=+'\v1'?1-''?'Konqueror':+'1'?'Safari':(typeof/./)[0]=='f'?'GChrome':+{valueOf:function(x){return!x}}?'Opera':'Firefox':'IE';

  Atbildēt
 13. Atbalss: NIC.lv mobilā versija | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *