Interneta pakalpojumu kvalitātes kontrole

Dienā izlasīju, ka šodien oficiāli ir palaiduši interneta pakalpojumu kvalitātes kontroles sistēmu. Saiti iedošu pašās beigās – saldajam ēdienam. 🙂

Tagad ievelkam elpu un nomierināmies. Te būs mans redzējums par šo pakalpojumu.

Pirms diviem gadiem SPRK pieņēma lēmumu par to, ka ir nepieciešams kontrolēt interneta pakalpojumu kvalitāti un iegādājās mērinstrumentu ar kura palīdzību mērīs IPS sniegto pakalpojumu kvalitāti. Es toreiz sapriecājos par šo viedo lēmumu. Ar domu, ka beidzot sakārtos šo vidi un cilvēki varēs paņemt pie dziesmas pakalpojumu sniedzējus, kas nenodrošina pienācīgā līmenī interneta pakalpojuma kvalitāti.

Puiši jau labu laiku atpakaļ bija uzrāvuši augšā dažādas lapas, kurās varēja notestēt sava interneta pieslēguma ātrumu. Beigās arī Lattelecom uz tās pašas platformas palaida speedtest.lv. Principā oficiāli iegādājās to pašu rīku licences un palaida savu oficiālo lapu.

Tā kā man šis serviss nestrādā, jo tur ir nepieciešams JAVA spraudnis, tad izmantoju speedtest.net, kur tiek lietots Flash risinājums.

Rezultāts izskatās šādi.

Speedtest.lv ir arī versija, kas strādā uz FLASH bāzes, bet to oficiāli neizmanto, jo tā neesot tik precīza uz lielākiem ātrumiem, kas ir virs 100mbps. Šādi izskatās rezultāts no mini.speedtest.lv lapas.

Gan speedtest.lv, gan jaunais SPRK rīks izmanto vienu un to pašu programmatūru, kas maksā kaut kur ap $1200 (uz šo brīdi).

Pieļauju, ka pārējās izmaksas, kas ir zem Ls 9 500 ir know-how, darbs un dzelžu iegāde.

Šo ģeniālo rīku, kas SPRK izmaksāja Ls 10 000 var notestēt šajā lapā – itest.sprk.gov.lv.

Tāpat kā speedtest.lv arī šis man nestrādāja dēļ JAVA. Apstājās otrajā solī.

Metodika jau ir sūri aprakstīta.

30 thoughts on “Interneta pakalpojumu kvalitātes kontrole

 1. CooLynX Raksta autors

  Krotow, patiesībā man ir JAVA spraudnis un tas izrādās ir pat aktivizēts, jo strādā http://visualroute.visualware.com/

  Bet šitie brīnumi nestrādā. Iespējams, ka dēļ ugunsmūra.

  Atbildēt
 2. tomaac

  Mērījumu veikšanai izmantoti TCP interneta protokola 80 un 8001 porti, kā arī TCP un UDP interneta protokolu 20000 un 20001 porti.

  Faktiski viņi varēja iztikt bez tiem 20000 20001 portiem, jo vidējam patērētājam jitter, qos un citi mērījumu nemaz nav vajadzīgi, pietiek ar ātrumu..

  Atbildēt
 3. tomaac

  PS. Pieņemot, ka viņi nopirka PERPETUAL licenci, tad viņiem tas softs izmaksāja 2100$. Jo šajā gadījumā tiek mērīts ne tikai ātrums, bet arī VoIP kvalitāte, tas nozīmē ka viņiem bija jāpērk MySpeed + MyVoIP testi..

  Atbildēt
 4. karuuzo

  Cool, valdības ātruma mērītājs prata nomērīt arī upload, a visi tie speedtesti, laikam, atdūrās pret firewall. Nezinu kāds bija tavs message, bet šajā gadījumā varētu viņus paslavēt 🙂

  A LTC pasūtīja, kaut mums ir izdalītā LTC līnija 😀

  m

  Atbildēt
 5. edgars

  Ja tas ir domāts kā ātruma un kvalitātes mēraukla, tad kas gan liedz ISP ielikt šo saiti “baltajā sarakstā” kā prioritāru trafiku, un šie rezultāti būs maldinoši, jo neatbildīs pārējā pieslēguma kvalitātei?

  Atbildēt
 6. CooLynX Raksta autors

  To mēslu nav tik viegli noslogot, jo slodze uz serveri ir minimāla. Drīzāk jau ugunsmūris traucē. Es tik tikko notestēju un viss strādāja, bet pie nosacījuma, ja ļauj izlīst cauri ugunsmūrim.

  Atbildēt
 7. ek

  GY….
  Visas paralēli veicamo mērījumu vietas aizņemtas, Jūsu mēģinājums veikt mērījumu tiks atkārtots pēc 00:08

  un tā jau minūtes ..pacmit

  Atbildēt
 8. Mut

  Pilnīgi piekrītu Edgaram. Mani jau kādu brīdi māc šaubas par visu zināmāko speedtest rezultātu atbilstību patiesībai.
  Pirmo reizi par to aizdomājos, kad nevarēju uz sava servera uzkraut ~30M failu. Uploads bija nenormāli lēns. Visi speedtesti rādīja, ka failam vajadzēja ne tikai jau būt uz servera, bet, inerces dzītam, izsist tīklenē, servera korpusā un stoikā caurumus. Arī provaideris noraidīja visas pretenzijas, jo viņu mājas lapas speedtests, ko man lika piedarbināt, uzrādīja teicamus rezultātus. Faila uploads izdevās tikai pēc tam, kad piespraudu mobilo internetu, kas savu darbu izdarīja godam.
  Ja interesē reālais ātrums, ņemam prāvāku failu, sūtam, mēram patērēto laiku, rēķinām.

  Atbildēt
 9. Krotow

  Nav teikt, ka lēnais posms ir tavā pusē. Arī serverim neta pieslēgums var būt lēns. Tiesa, vislabāk pārbaudīt ātrumu var, kopējot kaut ko lielu tieši uz vajadzīgo adresi turp un atpakaļ. Tā biju spiests nomainīt ISP vienam serverim, kur bija ātra lejupielāde, bet uz augšu 5x lēnāk un visiem, kuri no turienes kaut ko gribēja ielādēt, viss pumpējās attiecīgi lēnāk.

  Atbildēt
 10. Reinis I.

  Man tas štrunts neiet, jo ir izslēgta Java, un man ir labi iemesli to turēt izslēgtu. Piemēram, viens no iemesliem ir tāds, ka Java appletus izmanto tikai atpalikušie. Vēl viens ir tāds, ka tie bremzē. Katrā gadījumā, nožēlojami skatīties uz šiem pūliņiem un tad lasīt par izmaksām.

  Atbildēt
 11. cx

  tipiska latviesa cikstesana tulit bus no manas puses, bet nu c’mon!

  1) 10k par tooli, kurs nokar firefox zem linux.. mjaaa.
  2) kada velna pec jaaizpilda obligati visi tie lauki pirmajaa lapaa. Un piesleguma veids nav no dropdowna, bet ar roku jaraksta.
  3) you name it

  Atbildēt
 12. CooLynX Raksta autors

  cx, par tiem laukiem es sapratu, kad man tas rīks nostrādāja. Tas ir ar nolūku – ja gribi to izdrukāt PDF un aiznest uz attiecīgo institūciju papīra veidā. Tajā dokumentā ir HASH pēc kura idejiski var pēc tam arī elektroniski to visu dabūt laukā no datubāzes, lai jau par detaļām izrunātos ar IPS.

  Atbildēt
 13. es

  10’000 LVL un vēl 2000 lvl gadā par uzturēšanu, nu tā jau spēlējas valsts līmeni ar naudu, reāli dzīvē tas izmaksātu 3 reizes mazāk un ar daudz labāku dizainu utt….

  Atbildēt
 14. capsx

  Krotow: 2009.10.29 @ 17:11:15

  beernishkhiigs komentaars
  ne visi instalee uz pc JAVA
  man piem. nekad dziivee uz PC NAV bijusi JAVA …

  Atbildēt
 15. Agris

  2000 Ls gadā = 166.(6) Ls mēnesī. Tas ir, personāla noslodze + Internet pieslēgums + elektrība, pieņemsim, ka vēl kaut kas. Kāda vēl izzagšana?

  Atbildēt
 16. aksels

  Gribēju nomēģināt. Java uz datora ir. Desiņa staipās jau minūtes divdesmit un rezultāta nekāda. Šitāds mēsls uztaisīts par manu nodokļu naudiņu.

  Atbildēt
 17. Mārtiņš

  man šitais nokāra visu kompi ne tikai firefox
  pēc tam izdeva testa rezultātu 0.11mbps un 97% packet loss, testa vidū gan kaut kādi firewall jautājumi leca ārā, iespējams liela daļa testa tapēc bija nobloķēta
  ja kāds ar šitādu rezultātu pēc tam uz PTAC dosies, tad dimbā vien būs, jo iesūdzētajam būs sviedri jālej, lai pierādītu ka pie vainas java un firewall

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *