Stulbi.lv versija 2

Šodien LongT iesūtīja epastu, ka Stulbi.lv lapā atkal kāds ir paviesojies un atstājis savu ziņojumu.

Šoreiz ir nomainīts gan logo ar saukli, gan arī teksts.

Vai nav stulbi pusi samaksāt nodokļos un nespēt nomaksāt kredītu pat par veļasmašīnu un veco AUDI? Vai nav stulbi maksāt nodokļus 5 gadus un saņemt niecīgu summu bērna piedzimšanas brīdī? Vai nav stulbi gadiem maksāt nodokļus, bet bezdarbnieka pabalstu saņemt dažus mēnešus? Vai nav stulbi slimības brīdī saprast ka esi lieki maksājis visus šos gadus? Vai nav stulbi atteikties no ikmēneša aploksnes lai pabarotu liekēžus valsts iestādēs? Un galu galā cik stulbam jābūt lai maksātu nodokļus par kuriem stulbs ierēdnis uztaisa šitādu stulbu lapu? Padomā vai ir vērts neredzēt tālāk par valsts ierēdņu labklājību!

Laikam ļoti sasāpējis, ja reiz atkārtoti ķēries pie nedarbiem.

Papildināts

Tika atlikts atpakaļ oriģinālais teksts. Ieliku vēsturei.

Vai nav stulbi nesaņemt kredītu savam izsapņotajam sapnim, mājoklim vai kārotajam auto? Vai nav stulbi ģimenei palikt bez vecāku pabalsta un laika savam mazulim brīdī, kad tas visvairāk ir nepieciešams? Vai nav stulbi dzīves krīzes brīdī palikt pat bez bezdarbnieka pabalsta? Vai nav stulbi slimības brīdī saprast, ka nepienākas slimības nauda? Vai nav stulbi atteikties no daudz citām sociālajām garantijām par labu ikmēneša aploksnei? Un galu galā vai nav stulbi samierināties ar savu stulbumu un dzīvot tik stulbi? Padomā, vai ir vērts neredzēt tālāk par savu aploksni!

42 thoughts on “Stulbi.lv versija 2

 1. Anonīms

  Ja cilvītis saņem 500 Ls uz rokas, nodokļos valsts kasē nonāk 345.81 Ls. Tā nav puse, tas ir kreitni vairāk kā puse.

  Atbildēt
 2. Andris

  gribu vai negribu par mani nodoklus neviens nemaksa 😀 tad atlaik otrs jautājums, maksāt valstij vai maksat to naudu darba devejam kurš rauc ar džipu…

  Atbildēt
 3. Pēteris Krišjānis

  1) Pie mūsu sociālās aizsardzības līmeņa nodokļi vienmēr būs lieli, ja nu vienīgi tu gribi izskaidrot pensim uz ielas, ka diemžēl tu gribi dzīvot labāk un nodokļus maksāt mazāk. Kā arī atlaišanas gadijumā nesaņemt praktiski neko;
  2) Puse jau nu toč nav, nevajag pārspīlēt;

  Atbildēt
 4. Shadowbird

  Pilnīgi pareizi. Visi valsts sniegtie “pakalpojumi” (izglītība, veselības aprūpe, pensijas, pabalsti, policija, utt.) ir tik ļoti zem katras kritikas, ka uzskatāmi par gandrīz neeksitējošiem. Nekāda labā sajūta nav, piespiedu kārtā maksājot par pakalpojumiem, no kuru izmantošanas gribās kriešus bēgt. To naudu, kas godīgam vidusmēra cilvēkam aiziet nodokļos un visādās apdrošināšanās, noliekot bankā uz procentiem būtu gan papildus ienākumi, gan rezerves fonds negadījumiem — veselības aprūpei, skolas izdevumiem u.tml. Piedevām vēl ar iespēju izvēlēties un atrast sev labāko variantu, nevis stundām stāvēt rindās pie īgniem ierēdņiem, kas tevi sūta no viena lodziņa pie otra un beigās vispār mājās, jo tu esi aizmirsis uzvārdu ārstei, kas tevi 1. klasē potēja pret gripu.

  Atbildēt
 5. Andron Mc

  Tāds apmeklējums pa pusotru dienu un tie atkal nomaina atpakaļ uz savu tupo tekstu… loģika nekādas.
  Apmeklējumu skaits šodien: 371
  Kopā: 1066

  P.S. Diez atkal mainīs hostētāju? Ko diez ņems, Lagnetu vai Deacu? 😀

  Atbildēt
 6. tiri-piri

  Nu tad sarēķināšu tiem, kas rēķināt neprot, cik patiesībā aiziet nodokļos.
  702.09 – Pirmsnodokļu alga
  169.13 – daba devēja socnodoklis 24.09%
  63.19 – darba ņēmēja socnodoklis 9%
  603.90 – apliekamais ienākums (702.09-63.19-35.00)
  138.90 – iedzīvotāju ien.nodoklis 23% no apliekamā ienākuma
  0.25 – uzņēmējdarbības riska nodeva
  ——–
  500.00 – neto alga
  T.i. nodokļos aiziet 371.47. Gluži puse nav, bet samērā liels kumoss, skaties no kura gala gribi.

  Atbildēt
 7. andris

  to /dev/null
  ja par tavu pakalpojumu tiek samaksāti 1000 Ls, pēc PVN nomaksas darba devējam paliek ~826.5Ls, pat ja pilnīgi viss no tās summās tiek dots tev, pēc nodokliem (-23%, -9%, -24.09%), tev uz rokas sanāk ~363Ls

  Atbildēt
 8. ThA-B

  Kad biju bezdarbnieks, ļoti labi izjutu, kā tavi 10gadus kārtīgi maksātie tūkstoši socnodoklī ir kaķim zem astes jo tad kad tev tiešām vajag, atpakaļ tu saņem tikai kapeikas. Un tad saproti, ka pēc aiziešanas pensijā tevi piesmies pilnīgi tāpat, tāpēc parūpējies pats par to, lai tev būtu normāli līdzekļi izdzīvošanai. Investēt, noguldīt, apgrozīt. Neviens cits par tevi neparūpēsies kā vien pats.

  Atbildēt
 9. /dev/null

  andris: mēs rēķinājām, cik tiek automātiski samaksāts nodokļos no algas, man ir 3 apgādājamie, no manas algas uz rokas 500 nodokļos aizietu 294.48, 345.81 ir ar 1 apgādājamo, ar 8 būtu 182.06 (ienākuma nodoklis 0) 🙂

  Atbildēt
 10. Aigaro

  Puse no x relatīvs jēdziens. common pīplam alga ir 500 (uz rokas!) un uzzinot, ka nodoklī samaksājis > 250 viņš secina, ka > kā puse no algas.
  Kurš iedomājoties par algu redz ciparu pirms nodokļu nomaksas???

  Nu ir taču stulbi, šādā valstī.

  Atbildēt
 11. kintu

  Nezinu kā citiem, bet jau pats vietnes nosaukums stulbi.lv man šķiet diezgan vulgārs. Vismaz šādā kontekstā, kad to uztur nopietna valsts iestāde. Saprastu, ja piesauktu likumu ievērošanu, pilsonisko paklausību, kopējo ilgtermiņa ekonomisko ieguvumu, patriotismu utt.

  Atbildēt
 12. Sybase

  nevajag aizmirst , kad alga ir saņemta , vel mēs samaksāja 21% PVN , degvielas akcizēs etc visādus sūdus par kuriem nemaz nenojaušam.

  Atbildēt
 13. AMB

  Aigaro, puse nodokļos nav relatīvi, tas ir reāli:

  http://vid.lv/lv/algu_kalkulators/2

  Pieņemsim, ka alga ir 500 Ls uz rokas, apgādājamo nav.

  Darba alga pirms nodokļu ieturēšanas 702.08
  Šādu summu Jūsu darbs izmaksās darba devējam: 871.46
  (te nāk klāt soc nodoklis darba devējam)

  Lai uzņēmums varētu segt 871 Ls izmaksas, viņam jāpārdod preces vai pakalpojumi, jāsamaksā PVN (parasti 21%) – tātad kopā jau sanāk 1054,47 Ls. Te nestrādās PVN norakstīšana izdevumos, jo algu var reāli izmaksāt tikai no starpības starp PVN apliekamajiem ienākumiem un izdevumiem jeb pievienotās vērtības, par kuru tiešām tas PVN jāmaksā.

  Nu re, nodokļos aizies vairāk nekā puse no algu līdzekļiem atvēlamā budžeta.

  Atbildēt
 14. AMB

  Var protams piesieties, ka PVN “pielikšana” nav īsti korekta, bet ilgstošā perspektīvā uzņēmumam ir jāstrādā ar peļņu, kad PVN apliekamie ienākumi ir lielāki par PVN apliekamajiem izdevumiem, tātad par starpību ir jāmaksā PVN. Nu ja zaudējumi, tad PVN it kā nesanāk maksāt.

  Bet pat tad, ja neņem vērā PVN, tad tīri nodokļos manis apskatītajā gadījumā aizies 42.6%, kas ir gandrīz puse 🙂

  Atbildēt
 15. Artis

  PVN rēķināt divas reizes būtu nekorekti tapēc no 500Ls, kas paliek uz rokas vēlreiz PVN var nerēķināt, ja to atrēķina no Uzņēmuma izmaksām – 1054,47
  Vēl ir ceļa nodoklis, ja brauc ar auto – 45Ls/gadā
  Vēl ir nekustamā īpašuma nodoklis dzīvoklim – 30Ls/gadā
  Vēl ir akcīzes nodoklis alum ~ 0,12Ls/litrs
  Vēl ir akcīzes nodoklis šņabītim – 3.50/litrs
  vēl ir akcīzes nodoklis cigaretēm – 1Ls/pačka
  Vēl ir akcīzes nodoklis degvielai – 0.25Ls/litrs

  Tātad tāds vidējs cilvēks no saviem 500Ls/mēnesī uz rokas, jeb 6000Ls gadā
  izders gadā 100litrus alus – 12Ls akcīzes nodoklis
  izdzers gadā 3litrus brūnā – 10Ls akcīzes nodoklis
  nopīpēs gadā 100 pačkas cigarešu – 100Ls akcīzes nodoklis
  nobrauks 10 000km ar autiņu (10l/100km) – 1000litri, jeb 250Ls akcīzes nodoklis
  +45 ceļa nodoklis, +30 Nek. īp. nodoklis=
  447Ls papildus nodokļos. jeb vēl 7% nodokļos

  I togo no 1054,47 mēnesī paliek pāri 462.75 kas nozīmē, ka man paliek ~44% un valstij aiziet 56%

  Atbildēt
 16. King of piss

  Prieksh kam tev veel vajag lai paliktu 44%? Tapeec tu straadaa, lai kautkur dziivotu, kautko dzertu un kautkaa tiktu uz darbu, kur tev nemaksaa to ko nemaksaa.

  Atbildēt
 17. Sybase

  Arti mūsu valstī dubultā aplikšana ar nodokli ir norma. pvn piemērs nevisiem būs saprotams , bet labs piemērs ir nodoklis ceļu uzturēšanai, vienreiz jūs to samaksājat ejot tehnisko apskati , un katru dienu kopā ar degvielas akcīzēm , kur šis nodoklis ir iekļauts otro reizi.

  Atbildēt
 18. Andron Mc

  Bet es dzeru litriem etanola… un prātīgi pļūtu rudens zālienā….
  Vai man ir izvēle? Darbā pieņem tikai nedapistus kuņasbērnus. Nu nekādi nevaru tajās rindās tikti. Piskadroni ūberneiznēsātie, admini es domāj…

  Atbildēt
 19. arnico

  Protams patriotismas ir svariigs utt. Bet būsim reāli:

  Tātad 500 Ls uz rokas
  ~ 350 nodoklos

  katru mēnesi šo nodokļu summu ieliekam kādas bankas uzkrājumu plānā.

  Izmantoju vienu no latvijas banku kalkulatoriem:
  Gada laikā uzkrājums – 4386.52 Ls

  Lūk arī rezerves fonds slimībām, atlaišanām no darba (naudas pietiek 8,5 mēnešiem ņemot 500 ls uz rokas) …

  Tālāk pieņemsim ka rūpējamies par savu pensijas vecumu, nostrādāsim piemēram 35 gadus, kopējā uzkrātā summa : 359197 (pēc cita kalkulatora ar mazākiem %)

  pieņemsim ka pensijā dzīvosim 20 gadus:
  Tātad katru mēnesi sev izmaksāsim pensiju : 1496,65 Ls

  Un tagad salīdzinam ciparus ar valsts piedāvājumu:
  Valsts pensija 100 – 250 Ls (reti kad ir dzirdēts vairāk … pietam tas ir ja visus 35 gadus valstī viss ir kārtībā un uzkrātā pensija netiek anulēta)
  Bezdarbnieka pabalsts – pāris mēnešus no 70 – 30% no algas apmēra
  Slimības gadījumā – principā pie visiem ārstiem tāpat viss pašam jāmaksā 😀

  Man nav nekas pret šo valsti, un esmu viens no tiem “stulbajiem” kas maksā nodokļus, bet nu nevar dusmoties ja kapitālistiskā valstī cilvēks izvēlas labāko cipara piedāvājumu, tas ir nemaksāt nodokļus.

  Atbildēt
 20. shimano

  AndronMc…

  Maini attieksmi…
  Tu taču mums esi ūberkruts hAx00rs, kas owno visu pēc kārtas, priekš kam tev darbs?! Laikam esi saskāries ar Ļeņina deklarēto patiesību, ka “nevar dzīvot sabiedrībā un būt no tās neatkarīgs”
  Ar tādu reputāciju un leksiku baidos neviens “nedapists kuņasbērns” Tevi darbā neņems, neskatoties ne uz kādām professionālām superprasmēm.
  Ja vari ver vaļā kantori un konsultē IT drošību (ja atradīsi klientus, kas būs gatavi Tavu komunikācijas stilu paciest), ja nevari, tad roc grāvjus.

  Un vispār, kamēr cilvēki tikai meklēs lai viņus “ņem darbā” nevis domās kā nopelnīt naudu, tikmēr nekas labs mums nebūs.

  Atbildēt
 21. Andron Mc

  Shitmano! Maini pats savu attieksmi, pediņ!
  Dēļ manas attieksmes vismaz kāds dabū pakustināt savu deģenerāta smadzeni, bet dēl pediņiem tikai citi pediņi kustina dirsas.

  Atbildēt
 22. kintu

  Vispār jau komiska situācija. Treknajos gados varēja biedēt, ka nemaksājot nodokļus, tas ir, nesaņemot oficiālu algu, netiksi pie sešciparu kredīta. Šodien nākuši pie atziņas, ka labāk bija tos kredītus tāpat neņemt.

  Manuprāt, visa tā retorika par izdevīgu vai nē ir galīgi garām. Vienkārši ir jāievēro valsts likumi, ieskaitot nodokļu maksāšanu, un punkts. Bet tas notiks tikai tad, kad cilvēkiem būs attiecīgā mentalitāte jeb citiem vārdiem, parādīsies uzticība savā starpā nevis tikai kaut kādai abstraktai valstij.

  Patiesībā jau mazais strādnieks tāpat neko daudz neizlemj, bet darba devēji un uzņēmēji ir tie, kas atbalsta šo sistēmu maksāt kešā. Kad Latvijas biznesa vidē varēs savstarpēji uzticēties, ka tiek ievērota godīga konkurence, tad arī pazudīs interese pēc šmugulēšanās ar nodokļiem.

  Atbildēt
 23. Atbalss: Izvairīšanās no nodokļu nemaksāšanas novēršana « Zombokaste

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *