Citas bankas neņems komisiju par naudas izņemšanu

Augusta sākumā rakstīju par to, ka Swedbank sākot ar septembri ņems komisiju par naudas izņemšanu no bankomātiem, ja mēnesī izņemtā summa būs lielāka par 500 latiem.

Šodien parādījās ziņa, ka citas bankas neplāno spert līdzīgu soli kā Swedbank un neņems komisiju par naudas izņemšanu.

Kā skaidroja Gribuste, bankas maksājumu karšu lietotājiem ir izvēle – vai nu maksāt gada maksu četru latu apmērā un bez maksas izmantot «SEB bankas» bankomātus skaidras naudas izņemšanai, vai arī nemaksāt gada maksu, bet tad par katru skaidras naudas izņemšanas reizi ir jāmaksā 30 santīmi.

Arī «Parex banka» neplāno nekādas izmaiņas saistībā ar bankomātu izmantošanu. «Parex banka» neplāno ieviest komisijas maksu par bilances apskatīšanu bankas bankomātos vai skaidras naudas izņemšanu.

Kā aģentūru LETA informēja «GE Money bank» preses sekretāre Tija Ezeriņa, banka pašreiz negrasās mainīt komisijas maksu nevienam no pakalpojumiem bankomātos. Skaidras naudas izņemšana, konta atlikuma pārskats, arī kvīšu izdruka, kas apliecina darījumu veikšanu, ir un būs bez maksas.

Arī «Nordea banka» patlaban neplāno ieviest jaunas komisijas maksas par norēķiniem bankomātos vai paaugstināt esošās komisijas maksas, informēja bankas preses sekretāre Dagnija Stuķēna.

Lielākā daļa «Nordea» bankomātu pakalpojumu ir bez maksas. Ar «Nordea» maksājumu kartēm bankas bankomātos klients bez maksas var apskatīt bilanci, iepazīties un izdrukāt informāciju par pēdējiem pieciem darījumiem, kā arī ar «Maestro» norēķinu kartēm iespējams bez maksas izņemt skaidru naudu.

Komentāros gan cepiens ir sācies nevājais. Līdzīgi kā šeit.

22 thoughts on “Citas bankas neņems komisiju par naudas izņemšanu

 1. hmnz

  Cik noprotams SEB klienti joprojām varēs skanošo izņemt Swed ATM bez papildus komisijām. Tas priecē. Bik jau hohma sanāk, ka Swed klientiem jāmaksā par noņemšanu pat savos ATM.

  Atbildēt
 2. kintu

  Piemēram, mani tas liekas būtiski. Saimnieks par dzīvokļa īri (300 Ls) prasa skaidrā. Viņa izvēle un tā līgumā ir norādīts. Es arī cenšos veikalā norēķināties skaidrā naudā, lai krīzes laikā labāk kontrolētu budžetu. Parasti izņemu no ATM 100 Ls un nedēļai ar to ir jāpietiek. Ar karti ir grūtāk apzināties, ka budžets ir pārsniegts. Reizēm arī sievai iedodu naudu tēriņiem – vienkāršāk iedot skaidrā, nekā logoties un pārskaitīt un gaidīt pusi dienas, kamēr nauda ienāk viņas kontā (cita banka). Internetbankā tikai nomaksāju visus rēķinus, un karti vairāk izmantoju ceļojumos, lai nav jāmaina valūta.

  Bet Swedbanka nokaitināja jau pirms gada, kad nezināma iemesla dēļ nevarēju izņemt naudu Swedbank bankas automātos ārzemēs un vēl bija dažas neprecizitātes kontā dažām regulārām operācijās, kuru labošanai katru reizi bija jāraksta klientu servisam. Apnika tērēt laiku, tāpēc atteicos no Swedbankas kartes un atvēru Norvik Visa Electron par 3 Ls. Ne tikai par 2 Ls lētāk nekā atbilstošā Swedbank karte, bet arī nav tās dumjās 0,5% komisijas par pirkumiem ārzemēs. Turklāt tā strādā ar Paypal kā īsta vīza. Pašreizējie notikumi tikai apliecina, ka izvēle ir bijusi pareiza. Protams, esmu santīmpisējs, un domāju, ka lielākai daļai klientu šīs komisijas nav būtiskas. Bet no otras puses, es varbūt nespētu nopelnīt > 1000 Ls/mēn., ja manā dabā nebūtu pievērst uzmanību šādiem sīkumiem. 🙂

  Atbildēt
 3. CooLynX Raksta autors

  kintu, vari pie reizes pastāstīt par niansēm, kas būtu jāņem vērā tajā Norvik bankā? Pilnīgi neko par to nezinu.

  Atbildēt
 4. kintu

  Norvik ir maza banka, tāpēc viņiem ir mazāk lielo klientu, kuriem var bez komisijas samaksāt rēķinus, tāpēc rēķiniem joprojām turu Swedbank kontu. Sākumā es tikai atvēru Norvik krājkontu (gribēju sakrāt mašīnai – tādas lietas par kredītiem labāk nepirkt) un viņiem bija krietni augstāki procenti par naudas turēšanu krājkontā (šobrīd 7%, Swedbankā tikai 3%). Par krājkonta atvēršanu bonusā iedeva Visa Electron bez pirmā gada maksas, un pamazām sāku to lietot un pagaidām ar to pilnīgi pietiek. Salīdzinot, man šķiet, ka arī Parex Maxi konts varētu būt laba izvēle. Bet šobrīd lielās bankas (gan Parex, gan Swedbank) strādā ar zaudējumiem, tāpēc nav viegli prognozēt, kādus ierobežojumus vai komisijas tās izdomās rīt, lai kaut daļēji nosegtu savus zaudējumus. Savukārt, Norvik par spīti krīzei šogad ir strādājusi ar peļņu.

  Atbildēt
 5. yu

  @Gross: Pats kaut ko esi sajaucis vai ari tev ir karte bez gada maksas bet ar izņemšanas maksu par katru reizi. Normālais SEB variants ir sekojošs:

  “Atcerieties!

  Izņemt skaidru naudu bez papildu komisijas maksas Jūs varat SEB grupas banku bankomātos (Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā), kā arī DnB NORD, GE Money Bank, Hipotēku bankas, Krājbankas, Rietumu bankas un Swedbank bankomātos Latvijā.”

  Un tas reāli arī strādā. Esmu ņemis neskaitāmas reizes gan no Swed, gan Krājbankas, gan GE.
  Nav nekādu komisiju.

  Atbildēt
 6. tiri-piri

  ebat — virs 500 sanāk easy. Ja sanāk maksāt par kādiem darbiem cilvēkiem (piem., celtniekiem vai tml), tad pāris štukas mēnesī nogrozās kā nieks… 🙂

  Atbildēt
 7. hQuse

  jā cepiens ne pa jokam. tauta sašutusi: skolotāji taisās protestēt, pensionāri gatavo bruģi, ārsti arī neizpratnē – kā nu tagad varēs izņemt vairāk par 500Ls mēnesī. ak tu neraža.

  Atbildēt
 8. Poasis

  Šķiet, ka Krājbanka tagad ņem 1Ls par naudas izņemšanu pat no pašas bankas bankomātiem 🙂 Tāpēc 30 saņi tāds nieks vien patiesībā ir 😀

  Atbildēt
 9. kintu

  hQuse: Visiem tā varbūt neliekas, bet 1K Ls nav nekāda lielā alga (jebkurš sēņu lasītājs Īrijā saņem vairāk), tāpēc tomēr ir pamats satraukties, ka bankas tai uzliks savu ķepu. Iespējams, ka tie, kas savu naudu nopelna vieglās spekulācijās vai, ņemot kukuļus utt., nesatrauksies par 1 Ls šur vai tur. Bet tie, kas katru latu ir nopelnījuši smagā un centīgā darbā, negribēs to tāpat atdot bankai par neko. Es varbūt pārspīlēju, bet esmu arī pamanījis, ka tā saucamie trūkumcietēji bieži vien neracionāli izlieto savu budžetu, piemēram, neizmanto internetbankas rēķinus. Tā nevīžība bieži iet vēl daudz tālāk.

  Dienā bija labs raksts par meiteni, kas bija aizbraukusi uz Gvatemalu palīdzēt cilvēkiem izrauties no nabadzības. Tur bija labi aprakstīts, kā vecākiem pat trūkst naudas, lai pabarotu savus bērnus ar brokastīm, bet tai pašā laikā viņi vienmēr iedos bērniem kabatas naudu, lai nopirktu čipšus, kolu un košļenes (sīču statusa simbols). Man šķiet, ka arī Latvijā daudziem trūcīgajiem varētu mācīt, kā pareizi rīkoties ar naudu. Tas nav nekāds apkaunojums atteikties, piemēram, no košļenes, lai varētu samaksāt par elektrību utt. Kad mana alga bija 500 Ls, es braucu uz darbu ar velosipēdu un ņēmu uz darbu līdzi sviestmaizes, nevis pusdienoju kafejnīcā, jo citādi es nevarēju atļauties savu hobiju.

  Atbildēt
 10. budzis

  Skaidro neesu nonemis jau kadus gadus 3. Un nekas, kaut ka dzivoju… Un tagad vispar 500 Ls nonemt menesi i totali nereals pasakums (ja nu vienigi ekstremala gadijuma)…

  Atbildēt
 11. normunds

  Es par virsrakstu – tur pietrūkst vārds “pagaidām” 🙂 imo, kad nāks zināmi trešā ceturkšņa zaudējumi, gan jau arī citas bankas pārdomās stratēģiju.

  p.s šodienas Dienas pielikumā ir intervija ar swedbank bosu un viņš atkārto manus vārdus par to kāpēc šī maksa tika ieviesta 😉

  Atbildēt
 12. pesimists

  Bet kas liedz domaat par to, ka SWEDBANK naakotnee to 500 Ls slieksni nolaidiis liidz, teiksim, 100 Ls? Ko juus tad teiksiet?
  Pamazaam jau jaapieradina tauta…

  Atbildēt
 13. normunds

  Pesimist, neviens neliedz domāt ka slieksni var nolaist arī līdz 5 latiem mēnesī. Tā noteikti ir ļoti produktīva un interesanta nodarbošanās 🙂

  Es par provi vairāk uzticos bankai, kas māk rēķināt un prognozēt kur samazināt zaudējumus. Galu galā, nevajag domāt, ka kāda cita banka ir pasargāta no zaudējumiem, ko rada bankomātu vai filiāļu tīkls, jautājums ir tikai par to vai tā šo tīklu turpinās uzturēt ar zaudējumiem, un ja tā, tad kā šos zaudējumus uzkrāmēs uz klienta pleciem.

  Atbildēt
 14. Vaards

  > Es par provi vairāk uzticos bankai, kas māk rēķināt un prognozēt kur samazināt zaudējumus.

  Piekrītu, ka banka ir uzņēmējs un tai pilnīgi noteikti ir jāskaita un jāanalizē savus ieņēmumus un izdevumus. Tā pat kā zemnieku saimniecībām.

  Un šeit parādās tāds joks kā Saules Akmens. Neiru redzējis nevienai rūpnīciņai, zemnieku saimniecībai tādus glaunus Akmeņus lietošanā.

  Atbildēt
 15. kintu

  normunds: es noturu tos 500 Ls bezprocentu kontā vismaz divas nedēļas un rēķinot pēc šodienas latu kursa, viņi šos 0,2% jau ir atpelnījuši ar uzviju. Tāpēc grūti saprast, kāpēc viņiem vēl pietrūkst līdzekļu ATM tīkla uzturēšanai un ir jāiekasē papildu maksa par izņemšanu no ATM. Varbūt labāka tomēr ir banka, kas nepārliek savus zaudējumus no sliktajiem kredītiem uz citu klientu pleciem?

  Atbildēt
 16. nn

  man ir gluži līdzīgas domas par migrēšanu prom no viņiem. Mans konta apgrozījums ir virs 2000Ls. Pie tam uz konta stāv daudz lielākas summas, neminēšu detaļās…
  Banka, kura sāk mainīt noteikumus, vairs nav uzticama banka…
  Ja viņiem nevajag klienta naudu, lai maina savus tarifus, kaut 3x dienā. Lai viņiem paliek pensionāri ar komunālajiem maksājumiem, lielie klienti sāks birt projām.

  Atbildēt
 17. flipo

  Nu es personīgi arī apsveru iespēju mainīt banku, respektīvi, atteikties no Swedbankas. Piedodiet, atvainojiet.. sākumā sāk prasīt naudu par konta atlikuma apskatīšanos, tagad arī komisiju par skaidras naudas ņemšanu no bankomātiem. Man tā liekas cūcība, ja cilvēkiem, kas naudu tur algas kontos (tiem kuriem neskaitās nekādi procenti par kapitāla lietošanu) prasa komisiju par to, ka šī nauda tiek izņemta. Kā jau te tika minēts, tā ir zaudējuma pārnešana no kredītņēmējiem uz tiem, kas šos kredītus nav ņēmuši (piemēram, mani). Domāju, apskatīšu kurā ir sakarīgākā interneta banka + tarifi un aidā.. jāatzīst, skatos Parex virzienā.

  Atbildēt
 18. Alex Gurvich

  Diemžēl arī mēs ejam prom no Swedbank.
  Jo pakalpojumi korporatīviem klientiem palikuši ļoti neizdevīgi.
  Konta apkalpošana 2,50 LVL + 3,00 LVL par Interneta banku.
  Nerunājot par komisijām uz citām bankām, utt…
  Man tiešām grūti saprast, kāpēc tiek sperts tik naivs solid no bankas puses.
  Cilvēki taču ies vienkārši bariem prom, vai tiešam viņi ceru uz tā nosegt zaudējumus…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *