Swedbanka uzliek komisiju arī privātajiem par naudas izņemšanu no bankomāta

Tieši pirms gada augustā sacēlās hajs par to, ka juridiskām personām par naudas izņemšanu no bankomāta būs jāmaksā komisijas maksa. Cilvēki ņēmās, jo nebija izlasījuši līdz galam šo paziņojumu un tāpēc saprata, ka šīs izmaiņas attieksies arī uz privātpersonām.

Gads ir pagājis un ir pienākusi kārta arī līdz privātpersonām. Swedbanka ir izdomājusi, ka par summu, kas lielāka par 500 latiem būs jāmaksā komisijas maksa 0.2%. Detalizētkāka informācija PDF failā.

It kā jau tāds nieks, bet arī nauda, ja saskaita kopā visus klientus, tad sanāk apaļš cipars. No katriem 500 latiem, kas ir virs 500 latu limita, banka savāc 1 latu komisiju. Man šķiet, ka tas ir daudz maz normāli. Tas, kas man nav pieņemami ir tas, ka man tur stāv algas konts un viņi ar manu naudu jau darbojās un man par to nekas nav, bet viņi no manis vēl noslauks naudu tikai tāpēc, ka viņi grib pelnīt. Par pelnīšanu viņi izteicās ziņās.

87 thoughts on “Swedbanka uzliek komisiju arī privātajiem par naudas izņemšanu no bankomāta

 1. atis

  Elementāri – ja Tu iepērcies veikalā, viņi slauc komisiju no pārdevēja, bet ja Tu izņem skaidrā – tad viņi neko nenopelna.. Mūs jau kādus pāris gadus pie šīs sistēmas cenšas pieradināt ar saukļiem “Iepērcies ar karti”, “Tas ir izdevīgi” utt

  Vēlviens iemesls glabāt naudu ledusskapī 🙂

  Atbildēt
 2. kmm

  pamparam, no kura laika? Vari linku iemest? Jo man ieskaitīšanas bilance mēnesī dažkārt ir vairāki simti, pa mazām daļām, skaitu no automāta.

  Atbildēt
 3. kintu

  Būtībā tas ir stulbi, jo banka pelna, aizdodot naudu. Kamēr mana nauda stāv kontā, tikmēr banka to apgroza un šobrīd latu likmes ir ~10%. Ja es naudu pēc algas saņemšanas noturu kontā nedēļu, tad viņi jau ir tos 0.2% nopelnījuši.

  Šobrīd banka ar šīm komisijas maksām tikai cenšas nosegt zaudējumus no sliktajiem kredītiem. Un tas atkal nav godīgi, ka no bankas aizņemas un naudu neatdod vieni, bet par to jāmaksā visiem.

  Ja banka gribētu spiest uz karšu lietošanu, tad lai uztaisa kā maksi kontu kartes, ar kurām par atlikumu maksā lielākus procentus un karti var izmantot iepirkumiem, bet izņemšanai no automāta ir lielākas komisijas. Tāpēc jau arī tik daudzi mani paziņas paliek pie Parex par spīti tā bankrotam utt.

  Atbildēt
 4. e

  Es laikam mainīšu banku vai skaitīšu naudu uz citu banku, lai varu izņemt. Neiešu maksāt vēl vismaz 12Ls/gadā par viņu pakalpojumiem. Viņiem jau tā tiek maksāta gada maksa par karti un, kā jau minēji, viņi operē ar maniem naudas līdzekļiem. Fuck you, Swedbank!

  Atbildēt
 5. human

  īstenībā tas bezpriģels. bļin, viņiem būtu jābūt pateicīgiem, ka es vispār tur savu naudu turu, nevis vēl komisija jāslauc

  Atbildēt
 6. Arnolds

  2 es: Kautkāds piselīgs tas raksts. Aptuveni tāds kā vienmēr, kad Rīgas Laiks eksperti kautko močī par makroekonomiku 😎

  Atbildēt
 7. karuuzo

  Ja mēs atmetam Latvijas biznesu, kur visi pa stūriem kešā norēķinās, līdz beigās valsts līdz bankrotam novesta, tad tas ir tīri loģisks solis. Izņemt paikai vai tusiņam pilnīgi pietiek, bet pārējos tēriņus jāveic godīgi. Oi, es aizmirsos, ka dzīvoju Latvijā un Latvijā vārds “godīgi” ir līdzvērtīgs “ņigra” USA. Sorry 😉

  m

  Atbildēt
 8. Vaards

  Coolynx, iesaku atgriezties Pareksā. Šajos briesmīgajos krīzes apstākļos nav stabilākas vērtības, kā krīzi pārcietuša, valsts īpašumā esoša banka (no kuras aizmukuši šaubīgie investori u.t.t., tādejādi to īpaši nevar vairs satricināt).

  No hansesnes atteicos jau n-gadus atpakaļ, daudzu jo daudzu idiotisku gļuku dēļ. Bet pusotru gad atpakaļ nejauši tajā ielipu kā juridiskas personas konta turētājs. Nesen konstatēju, ka sākotnēji bez visādām maksām iedotais juridiskās personas konts šogad tiek apslaukts par 2.50 LVL mēnesī – konta apkalpošana. Sīkums, bet nepatīkami. Jo īsti nesaprotu – kontu, kurā stāvu juridiskas personas nauda, kurā nekādas operācijas nenotiek, nāk apkopēja un no tā noslauka putekļus!? Kāds sisadmins spodrina cieto disku, kurā glabājas attiecīgais ieraksts ar konta cipariņiem!?

  Migrēšu prom principa pēc.

  Vēl man ir algas konts Nordea, lai arī man tās internetbanka un kredītkaršu politika nepārāk patīk, bet kopumā diezgan ok!

  Atbildēt
 9. leo11

  Lai cik tas dīvaini nebūtu, bet es jau vairakus gadus esmu LHZB klients un priekš manis izskatās, ka kontu apkalpošana viņiem ir vislabākāja līmenī. Pa 7 gadiem neviena slikta vārda nevaru teikt par viņiem.

  Atbildēt
 10. Unabomberz

  @Taka – runa nav par 500 vienā reizē, bet mēnesī….

  Man tas ir izdevies gana bieži, lai pajautātu a nafig tagad būs tā?

  Atbildēt
 11. arvix

  jaa es ar ļoti apsveru iespēju ar personīgo un uzņēmuma kontu tīties prom no hansenes …
  1. kas iztracinaja ka vini saka nemt naudu par to ka es apskatos konta atlikumu bankomata
  2. ‘sis raksts
  3. izradas ka ari iemaksai iemaksas bankomaata ir komisija….
  ejot peec sada passa principa ka mes maksajam par katru pieprasijumu vinu serverim, driz ari maksasim par to ka ieejam internetbanka… nu nafig…. jasak skatities uz kadu citu bankas pusi

  Atbildēt
 12. Runcis

  Vēl Swedbanka čakarē klientus ar valūtas konvertāciju I-bankā. Viņi ļauj pārkonvertēt valūtu jebkurā kontā, bet vakarā automātiski pārkonvertē atpakaļ! Un par abām transakcijām paņem konvertācijas margi!!!

  Pēc tam izrādās, ka kontam ir jāpiesaista atļautās valūtas (kaut arī visi konti viņiem ir multivalūtu), un to var izdarīt tikai ar operatora palīdzību!
  Krāpnieki!

  Atbildēt
 13. hren

  Par ko cepiens? Kam ir nauda tie viņu sen Latvijas bankās un vēl lašos netur. Kam nav naudas, tiem arī pilnīgi perpendikulāri vai ņem to komisiju līdz 500Ls vai neņem. Banka tikai cenšas sagrābt to ko var sagrābt – normāla biznesa loģika šajos laikos. Nelielām sumām labākā ir banka “3x litrovaja ot ogurcov” a lielaakaam jau jāskatās uz ofšoriņiem.

  Atbildēt
 14. CooLynX Raksta autors

  Man nav pierādījumu, bet ir divi gadījumi, kad viņi ar kaut kādām viltīgām darbībām gribēja izspiest naudu.

  Pirmajā reizē es pateicu, ka es tad labāk nomainīšu banku un pēc dažu minūšu diskusijas to pašu darbību izdarīja bez maksas, bet otrajā reizē man kartei nomainīja pin kodu (it kā es to aizmirsu) un nācās mainīt karti, lai gan es to pin kodu lietoju jau vismaz 3 gadus (varbūt vairāk) un iepriekš šķiet, ka šādā situācijā nomainīja pin kodu. Nomainot karti, protams, ka nometa visus izņēmumus par naudas limitiem utt., labi, ka uzreiz pārvaicāju par limitiem.

  Es nejūtos komfortabli, kad man no vienas puses piešķir kaut kādu “īpašu” klienta (slaucamās govs) statusu, bet no otras puses dara lietas, kas man kā lietotājam nepatīk, jo patiesībā tie ir tīkli vai slazdi, kurus man saliek pa ceļu un pāri pārklāj baltu paklājiņu ar uzrakstu – īpašā apkalpošana…

  Atbildēt
 15. Delfins

  Krājbankai tagad lielie procenti.. var mēģināt meklēt laimi tur 🙂
  neesmu pētījis citu banku i-bankas… bet wtf? vai ta tas vispar tik svarigi? Viss ko es tajā daru – apskatos konta izrakstu+bilanci. Parejais maksajumi ar karti un paypal.

  Atbildēt
 16. Artis

  Kāds var pateikt kurā vietā swedbank internetbankā es redzu to, cik daudz naudas šomēnes esmu izņēmis no bankomāta? Jo ja ir šāds limits, tad jābūt iespējai atsekot šo limitu, pretējā gadījumā tā ir krāpniecība.

  Atbildēt
 17. noisex

  Esmu njemis araa no bankomataa nK Ls shad tad (pirmstam gan vajaga pacelt dienas/menesha limitu, lai to izdaritu), kad janoperk kas paliels un skaidraa naudaa…jo negribeju maxat tos %, ja njem araa naudu filialee..tagad HUJ.

  Bet par to, ka prasa naudu, kad iemaxaju kontaa tas vispar ir stulbuma kalnagalas…es vinjiem dodu lidzekljus ar ko operet a shie vel njem naudu par to.

  Atbildēt
 18. Kex

  Īrijā – no bankomātiem naudu izņem bez komisijas, kā arī no citu banku bankomātiem šis pakalpojums ir bezmaksas. Pārskaitīt naudu uz citām valstīm kā arī iekšzemes maksājumi i bez maksas. Veikalos tu vari izrēķināties ar karti, brīdī kad tu dod savu karti pārdevējs Tev prasa “Do you wan cash back…?” viņš piedāvā man izņemt ja vēlos naudu no manas kartes, un iedod man no kases. Šis pakalpojums ir ļoti ērts, ja tuvumā nav bankomātu! Vot tā… 😀

  Atbildēt
 19. normunds

  Un kad ieviesiis bezbeernu nodokli – skriesiet kastreeties?

  Žetons 🙂 Sarunas te atgādina kaut kādus delfinārija komentārus, tur pietiek nopublicēt ziņu, ka pakalpojumu sniedzējs x uzliek maksu kaut kam 0.01Ls/mēnesī, kas skartu labi ja 1% klientu, tā uzrodas jūra ar komentētājiem, kas strikti paziņo, ka tas ir pēdējais piliens viņu ciešanu kausā un viņi jau rīt mainīšot pakalpojumu sniedzēju. Kaut kāds kolektīvais mazohisms 🙂

  Atbildēt
 20. normunds

  coolynx, es tikai aizdomājos par to, ka nez vai šeit ir daudz tādu cilvēku, kas regulāri izņem 1000Ls mēnesī skaidrā naudā. Un pat ja tādi ir, es dziļi apšaubu vai tādi ir starp šeit sastopamiem komentētājiem, jo cilvēks kurš pelna mēnesī tik daudz, ka ņem laukā regulāri štuku, ir draugos ar matemātiku un māk izrēķināt, ka viena tūkstoša Latvijas latu izņemšana viņam maksā veselu vienu latu. Ja cilvēks to nemāk izrēķināt, tad es, savukārt, apšaubu ka viņš tik daudz naudas ir nopelnījis.

  Tāpēc atkārtošu savu pirmo komentāru: funny cepiens.

  Atbildēt
 21. CooLynX Raksta autors

  normund, cepiens jau nav par to latu, bet gan par principu. Tu šobrīd esi nostājies tipiskajā letiņu pozā – tevi iegrūž ar seju sūdos, bet tu saki, ka tas ir normāli un tā tam jābūt – noslauki seju un pasaki paldies. Protams, tas ir tipisks bizness Latvijā. Tas arī visvairāk besī.

  Atbildēt
 22. normunds

  Tu šobrīd esi nostājies tipiskajā letiņu pozā

  imo tipiskā letiņu pozīcija ir ka pelnīt ir ļoti nekrietni.

  p.s pabrovsē cik maksā izņemt naudu ar vācijas bankas karti, pie mums ir leiputrija. arī ar šiem nelaimīgajiem 0.2%.

  Atbildēt
 23. CooLynX Raksta autors

  normunds, pēc Gemius Audience pētījuma datiem šis blogs ir visvairāk piesātināts ar zelta jaunatni jeb ekonomiski aktīviem jauniem cilvēkiem ar labiem ieņēmumiem un izglītību. Salīdzinājumam, ja pareizi atceros, tad afinity index bija 225, bet teiksim Delfiem kaut kur 113. Latvijā tas ir top 1 vietā (nejauši uzzināju un tagad sev glaimoju).

  Attiecīgi nevietā ir runas par nekrietnību daudz pelnīt. 🙂

  Atbildēt
 24. normunds

  coolynx es nezinu ar ko ir piesātināts šis blogs, pārlasot komentārus man liekas, ka ar rēķināt ne pārāk spējīgiem cilvēkiem.

  Atbildēt
 25. Bankomāts

  Bankām vajadzētu būt pateicīgam, ka mēs tajā turam naudu un darīt visu lai mums būtu stimuls to darīt. Tad bankas var rīkoties ar mūsu naudu un pelnīt dodot kredītus vai ieguldot.

  Atbildēt
  1. IP

   Tāpēc jau ņem komisijas maksu par izņemšanu, ka nedod pelnīt uz mūsu naudu. 🙂 Ja izņem naudu tad viņiem paliek mazāk ar ko pelnīt.

   Atbildēt
 26. CooLynX Raksta autors

  normund, šeit nāk prātā Maslova piramīda, kur viena puse runā par piramīdas augšējiem līmeņiem, bet otra puse saka, ka tā maksa nesitīs pa kabatu.

  Stāsts jau ir par to, ka es pilnīgi piekrītu – tie daži lati, kas man šovasar būtu jāmaksā, kad ņēmu ārā naudu, jau man neko nemainītu. Runa ir par principu – banka jau ar manu naudu ir nopelnījusi ne vienu vien latu, bet alkatība ņem virsroku.

  Atbildēt
 27. Andron Mc

  Risinājums – Nordea. Viņi gan neķēmojas ar ākstiem kas par kožleni grib norēķināties ar karti. Čoms ņemas tagad tikai ar Nordea, lai gan pirms tam bij arī Hanzenei labs klients.

  Atbildēt
 28. Grrr

  > otrajā reizē man kartei nomainīja pin kodu (it kā es to aizmirsu) un nācās mainīt karti, lai gan es to pin kodu lietoju jau vismaz 3 gadus (varbūt vairāk) un iepriekš šķiet, ka šādā situācijā nomainīja pin kodu

  par pārējo nepateikšu, bet par šo gan šaubos, ka kaut kad mainīja pin kodu. imo prakse vienmēŗ ir tāda bijusi, ka ja pin kodu aizmirsti — jāmaina karte. Man pat šķiet, tas ir VISAs noteikumos, ko hanzenei arī jāpilda, ja grib VISAs izsniegt.

  Atbildēt
 29. kgb

  Normundam taisnība, cepties par tiem 0.2% nav īsti jēgas. Bet 2Ls+2%, ko jums noplēsīs par naudas izņemšanu “svešos” bankomātos, tas nu gan ir hardcore. Un visas pārējās operācijas ar skaidro naudu arī ir marazmātiski dārgas.. Pat Šveices bankās šādas operācijas ir lētākas.

  Swedbanka spiež uz to, ka klientu bāze viņiem ir liela un cilvēku iedzimtais slinkums viņus atturēs no bankas maiņas. Vēl jo vairāk, ja kādam ir algas konts vai kredīts Swedbankā..

  Atbildot uz Normunda provokāciju par citu valstu bankām, viena banka man prasa šādi: pirmās 5 izņemšanas mēnesī bezmaksas (summa nav ierobežota), katra nākošā izņemšana: 0.25Ls savā bankomātā, 1Ls citas bankas bankomātā. Otra banka: 3 izņemšanas mēnesī bez maksas, katra nākošā 0.75Ls, vienalga kurā bankomātā, vienalga kurā valstī. Abām bankām bilances apskate bez maksas; lielveikalu tīklos CashBack bez komisijas, ja iepērcies virs 8Ls. Salīdzini nu ar Swedbanku! 😉

  Atbildēt
 30. CooLynX Raksta autors

  Grrr, paldies par skaidrojumu.

  kgb, tā ir normāla pieeja – izdomāt āķus kā noplēst komisijas. Tāds hardcore laikam tāpēc, ka bankas nevarēja savā starpā vienoties.

  Atbildēt
 31. krauklis

  atcerieties, ka gada sākumā (ap februāri) hanzene palielināja procentu likmi no 18% uz 24% visādām kredītlīnijām (overdraftiem). lūk, mani paķēra arī baigā škrobe un viņus tincināju, kāpēc un uz kāda pamata utt, sarakstījos ar tiem kurkuļiem līdz jūlijam, baigos tekstus bīdīju un gala rezultātā džeki pārlika procentu likmi atpakaļ – jo viņi nevarēja racionāli pamatot savu procentu likmes maiņu. Lieki teikt, man bija vairāki produkti pie viņiem: ego, kredītlīnija, pensijas plāns, mobilā banka. Tagad man pie viņiem nekas nav no šīm lietām: letiņi paliek aktīvāki, ja viņi jūt, ka ņem viņus pakaļā, viņi vairs negriežas un neprasa, vai negribat vēl: viņi iet prom, atsakās no pakalpojumiem utt.
  Uzskatīju, ka hanzene var būt laba algas konta turētāja, bet, ja es saņemu algu vairākās reizēs no vairākām vietām, tad nevājš piķis sanāks pa gadu + man māju tuvumā nav hanzenes automāts, parasti ņēmu krājbankas automātā ārā + es zinu to, ka hanzenē sēž konkrētākie atmorozki, kuriem galvenais ir piķis, nevis klients: tb domāju, ka jāmaina banka un lai Hanzene atsūkā sev. MOSTATIES – HANZENE JŪS PIŠ, KĀ VIEN VAR!!! drīz viņi izsniegs filiālēs vazilīna burciņas…

  Atbildēt
 32. Pow

  Nezinu nevienu banku Latvijā, kurai kredītkartes būtu tādā līmenī kā Parexam. Parex rullē.
  Pie tam kredītkartes pats internetbankā var bloķēt/atbloķēt (ja ir sajēga par karšu drošību, tad šī ir laba štelle – piemēram, iepērkamies inetā, atbloķējam, iečārdžojam piķi, bloķējam). Komisija par pirkumiem ārzemēs 0. Ja kartes valūta ir tāda kā pirkuma valūta, piemēram EUR vai USD tad vispār nav nekādas komisijas par pirkumu un valūtas konvertāciju. Un agrāk Mastercard bija pa free, tagad gan sakarā ar krīzi ierubīja naudiņas kautkādas.
  Internetbanka man arī Parexam labāk patīk – nav visādas debīlas bildītes un reklāmiņas. Valūtas konvertācijai starpība starp iepirkšanas un pārdošnas kursu arī Parexam ir minimāla, bet Gansikam kosmoss.
  Maxi konts + karte iepirkumiem vispār ir айс.
  Un nē, es nestrādāju Parex bankā.

  Atbildēt
 33. Nemesis

  “3. izradas ka ari iemaksai iemaksas bankomaata ir komisija…” ???????
  PDFs:
  2. Skaidras naudas iemaksa savā kontā
  2.1. Filiālē
  Otrā rindiņa:
  “Iemaksa LVL Swedbank naudas iemaksas
  automātos (NIB) bez komisijas maksas;
  NIB pieejami 42 vietās Rīgā un 29 vietās
  novados”

  Atbildēt
 34. normunds

  Atbildot uz Normunda provokāciju par citu valstu bankām

  kāpēc provokācija? Es paņēmu pirmo banku, kas ienāca prātā un paskatīju tarifus: naudas izņemšana bankomātā 1%, bet ne mazāk par 5EUR.

  Atbildēt
 35. ivanZ

  pāris inside ziņas no turienes ir zināmas – tādēļ ar lielu prieku nocitēšu normundu pēc burtiski pāris mēnešiem, ok? 🙂

  Un tas skars ikvienu. Arī tos kapeiku pisējus, kuriem tikai 100-200ls apgrozās.

  Atbildēt
 36. normunds

  ivanz, redzi, kad bankas varēja pelnīt nekustinot nevienu pirkstiņu, tās varēja atļauties segt tos pašus bankomātu uzturēšanas izdevumus (un es nešaubos, ka tie nav nekādi mazie) no savas kabatas. Ņemot vērā swedbank iepriekšējā ceturkšņa zaudējumus, ir skaidrs, ka viņiem ir jāatrod kur dabūt piķi. es tieši tāpat nešaubos, ka swedbankas darbinieki analizē naudas plūsmas un skatās kur var samazināt izdevumus un kur tos palielināt, kas ģenerē profitu un kas ģenerē zaudējumus. saliekot to visu kopā, tas ir vienkāršs biznesa lēmums – lai kompensētu inkasācijas izdevumus uzlikt simbolisku samaksu par lielo summu izņemšanu. ja kādam liekas, ka tāpēc ir jāmaina banka – nubet lūdzu, nekāda naida 🙂 reiz mans labs draugs teica, ka cīnoties par sīkumiem tu iztērēsi tik daudz enerģijas, ka nespēsi ne nopelnīt, ne arī adekvāti izvērtēt vai pa lielam ietaupot uz sīkumu vienu santīmu tu neesi padirsis desmit latus.

  Atbildēt
 37. CooLynX Raksta autors

  normunds, vienīgi lēmumus par bankas maiņu parasti nepieņem tikai viena iemesla dēļ. Es jau pēc iepriekšējiem rakstiem sāku analizēt situāciju un sapratu, ka esmu konkrēti iesūnojis. Pavērtēju citu banku piedāvājumus un sapratu, ka laiks kaut ko mainīt. 🙂

  Atbildēt
 38. a

  pašam sanāca apvainoties uz tolaik vēl saucamo hansabanku 2 gadus atpakaļ. blakus darbam bija dnb nord banka. atnācu, atvēru kontu, pārcēlu visu plūsmu. nevienas problēmas līdz šai dienai.
  arī kad visas bankas cēla kredītlīniju procentus, dnb nord izrādījās viszemākie procenti, kuri pēc paaugstināšanas bija mazāki par hansabankas īpašo klientu procentu likmēm pirms % celšanas.

  Atbildēt
 39. normunds

  coolynx, komentāri No. 9, 14, 16. Tālāk apnika lasīt paziņojumus, kas izskanēja, ka ar steigu jāmaina banka.

  japets, ok, tad kad tu man būsi samaksājis 1000Ls es tev vienu atdošu, man tiešām nav žēl.

  Atbildēt
 40. CooLynX Raksta autors

  normunds, darījums – es piefilmēšu, kā japets iedod normundam paturēt 1000ls un normunds par to atdod japetam viņa 1000ls un komisiju par naudas paturēšanu 1ls. Kad un kur?

  Atbildēt
 41. normunds

  coolynx, es teicu – samaksājis. tu izdomāji, ka iedevis paturēt. tad kad samaksās tad nāc un filmē kā es viņam atdodu vienu latu. paga, viens lats ir štrunts, es viņam piecus atdošu, tev būs vieglāk filmēt.

  Atbildēt
 42. normunds

  coolynx, ir vēl cits variants – japets man iedod paturēt 1000Ls, es tos viņam atdodu un viņš par paturēšanu man samaksā 1Ls 😀

  Atbildēt
 43. ivanZ

  normund, pilnībā tev piekrītu. Vienīgā problēma – ikvienam ceņņikam ir jābūt adekvātam. Nākamie soļi būs neadekvāti. Un ja šobrīd valsts steidzamā kārtā nepieņems likumus, kas aizliedz finansistiem vienpersoniski mainīt līgumus un tādā veidā būtiski pasliktināt jau tā sliktu situāciju ar hipotekāriem kredītiem – vot tad būs krahs. Arī tiem, kuri vēl var maksāt.

  Atbildēt
 44. Taka

  @Runcis – ja Sweda konts nav multivalūtu, tad darba dienas beigās tiešām viss pārkonvertējas atpakaļ uz LVL…
  Konta pārveidošana uz multivalūtu ir viena telefonzvana uz Swedbanku darbība.
  Pašam ar tā sanāca, lai nepazaudētu uz maiņas kursiem, pazvanīju un viss notika.
  Par pašiem bankomātiem runājot – jums nešķiet, ka pie mums viņu ir par daudz? Nezinu visā pasaulē, bet valstīs, kurās esmu bijis (visa Skandināvija un Baltija, UK, Īrija, Vācija, Polija, Holande, Ungārija, ASV, Ēģipte, Krievija … iesp. kādu aizmirsu) es nekur neesmu redzējis tādu bankomātu pārbagātību kā pie mums. Ik pēc viena kvartāla bezmaz.
  Un pie tā visa ne visas mūsu bankas ir saslēgtas vienotā tīklā. Daudzos lielveikalos ierindā salikt 4(!) dažādu banku bankomāti. Visa tā varza tak prasa uzturēšanu+īres maksas, ja vien bankomāts nav bankas sienā…

  Atbildēt
 45. normunds

  ivanz, tu domā palielinātās maksas par pārskaitījumiem filiālēs?

  par hipotekāro līgumu vienpersonisku maiņu… redz, kad visi cepās par aizkraukles bankas vēstulēm pirms pusgada (kur tika prasīts atnest dažus papīrus un nemaz nebija runas par līgumu maiņu, bet vilni visi sacēla ne pa jokam) daudzi nemaz nezināja par to, ka viena otra cita banka vienā mierā pamatojoties uz to, ka beidzies fiksētās procentu likmes termiņš pacēla to no 0.x-1.x procentiem uz 6-7 procentiem. Bez kādas līguma maiņas. Interneta vidē perfekti nostrādāja manis iepriekš aprakstītais par to, ka cepoties par santīmu (es nemaz nedomāju nest tos papīrus, ko viņi te iedomājas etc) nepamana miljonus, kurus vienā mierā cita banka velk laukā no kabatas. Protams var jau diskutēt ar kuru galu cilvēki domāja nofiksējot likmi uz trim vai pieciem gadiem, visticamāk jau nostrādāja kārtējais kapeikpisēja (ne)loģika – likmes kāpj jau otro nedēļu, nākamos trīs mēnešus es maksāšu mazāk, tātad es maksāšu mazāk vienmēr.

  Atbildēt
 46. normunds

  Taka – daudz vai maz ir ļoti relatīvs jēdziens. pamēģini tu tipiskā vācu pilsētelē svētdienas vakarā kāpostu izņemt, tas nav nemaz tik viegli – daļa bankomātu ir pašās bankās, daļa veikalos, kas jau ir slēgti. vienīgais kas palīdz ir gps ar uzstādītu POI: “ATM”.

  Vēl ir viena lieta – pat neraugoties uz to, ka swedbank, seb, dnb un krājbankas bankomātos naudas izņemšana ir par velti, cilvēki tupi turpina tusēt rindā pie savas bankas bankomāta un izvairās izņemt naudu turpat blakus esošajā citas bankas “bezmaksas” bankomātā bez rindas.

  Atbildēt
 47. Taka

  normunds – es zinu. Reiz Ungārijā skraidīju meklējot bankomātu un arī bankas atrašana neko nedeva jo pie viņiem Latvijā ierastā saikne banka-bankomāts neeksistē.
  Bankomāts atradās citā ielā.
  Savukārt Teksasā atsevišķi bankomāti izvietoti apmēram kā automātiskie Nestes benzīntanki – maza nojumīte, piebrauc ar auto un izņem naudu, neizkāpjot no auto. Pie tam bankomāts piedraud, ka papildus tavas bankas komisijai viņš sev ieslauks 1.5$. Līdzīgi draudēja bankomāts Londonas viesnīcas vestibilā. Tikai tas gribēja 1.5GBP
  Jā tā bankomātu nepārzināšana ir reizēm pat smieklīga. Visi stāv rindā pie Swed vai SEBa, kamēr blakus esošais Krājbankas automāts ir bez konkurences. Parasti pieeju, noņemu naudu un pastāstu cilvēkiem, ka var arī te. Tak vairums netic. Bez kāds tomēr arī pāriet.
  Redzi daudziem jau patīk konta bilanci skatīties un to ārā drukāt. Hobijs tāds – pirms un pēc naudas izņemšanas. Un tas kā reiz citas bankas bankomātā nav par velti. Tiesa, Swedam arī savējiem vairs tas par velti nebūs.

  Atbildēt
 48. normunds

  Redzi daudziem jau patīk konta bilanci skatīties un to ārā drukāt. Hobijs tāds – pirms un pēc naudas izņemšanas.

  O jā, divas fascinējošākās darbības, dubults neplīst. senāk, kad automāts spļāva laukā karti automātiski pēc naudas atdošanas, bija interesanti paskatīties kā cilvēki to liek atpakaļ lai izdrukātu jauno bilanci un salīdzinātu vai tiešām bankomāts viņiem ir iedevis 15Ls 🙂

  Atbildēt
 49. ivanZ

  normund, nevienā līgumā (hipotekārā es domāju) nav lielāks termiņš par 5 gadiem. Vai nu mainīgā 3M+kautkādsbors, vai nu 12M, vai nu fiksētā uz 2-3-5 gadiem. Lielām summām ir lielāka procentu likme (starpbanku), un tās aizdod uz 20-30-40 gadiem, taču vienmēr ir norādīts termiņš par likmi.

  Bet nu es nevaru neko vairāk teikt, tikai to, ka tas varētu būt mainīts. Arī vienpusēji.

  Atbildēt
 50. Taka

  Izlasīju vēlereiz:
  Virs LVL 500 (uz karti mēnesī) 0.2 % par summu, kas pārsniedz LVL 500 mēnesī
  Tātad, ja es izņemu 700 LVL, tad man jāmaksā 0.2% no 200 LVL, kas ir veseli 40 santīmi.
  No 1000LVL – 0.2% no 500LVL – až vesels 1lats…
  Nu neņemu es mēnesī ārā tādas summas jo maksāju arī ar karti. Tiem, kas nopelna tik daudz, lai varētu atļauties 1000latus mēnesī izņemt, diez vai 1 lats šķitīs problēma.
  Savukārt, ja cilvēka alga ir 500 vai mazāk latu mēnesī, viņu tas vispār neskar…

  Atbildēt
 51. Atbalss: Citas bankas neņems komisiju par naudas izņemšanu | Pods.lv

 52. Atbalss: Swedbank slēgs 15 filiāles | Pods.lv

 53. kookins

  500 Ls izņemt par reizi? privātie? kur problēma? cik ir tādu privāto, kuri izņem 500> par reizi? nevajag izpūst ziloni no nekā. tā nav problēma.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *