Google būs sava operētājsistēma

Ilgu laiku baumoja, ka tiek izstrādāta un būs Google operētājsistēma, bet visu laiku tālāk par baumām nekur netika. Beidzot Google ir oficiāli paziņojusi, ka būs sava operētājsistēma, kas būs veidota uz Google Chrome bāzes un primāri paredzēta netbukiem.

Google Chrome OS is an open source, lightweight operating system that will initially be targeted at netbooks. Later this year we will open-source its code, and netbooks running Google Chrome OS will be available for consumers in the second half of 2010. Because we’re already talking to partners about the project, and we’ll soon be working with the open source community, we wanted to share our vision now so everyone understands what we are trying to achieve.

Visticamāk princips būs līdzīgs kā pirms četriem gadiem pieminētajai XUL OS.

Man visvairāk patika GigaOM blogā publicētais viedoklis par reklāmas iespēju paplašināšanu ar jaunās OS palīdzību.

But it’s really an attempt to keep Google relevant as an advertising powerhouse as consumers begin spending more time playing with web-connected apps than the web itself. It’s the search giant’s reaction to a wholesale change in computing driven by ubiquitous wireless access and mobility. The Chrome OS is another step in allowing Google to create what we’ve called the OS for advertising — an ad platform that extends across all devices and all screens.

Vēl var palasīt NY Times rakstu (caur Slashdot).

17 thoughts on “Google būs sava operētājsistēma

 1. Benvenuto

  Ja šis nākotnē aizies tā nopietni, varbūt Microsofts sajutīs karstu elpu pakausī un neķītri pazemos savas cenas. Tas būtu tāds gaišās puses moments. Bet vispār ar interesti gaidu kā šis pasākums attīstīsies.

  Atbildēt
 2. micro

  man nav iebildumu, ka Google zin par mani visu. Turklāt, mani pagaidām apmierina visas aplikācijas, ko tas piedāvā. Ja tādējādi tiek uzlabota mana ‘browsing experience’, kāpēc ne. Ja ir liels uztraukums par savu privāto neaizskaramību net’ā, tad tur jau jādomā pašam ko dara – šeit ir jāsāk no lietotāja, nevis no rīka, ko viņš/viņa izmanto.

  Labi iederas vecā paruna: “Ja pats sevi nesargāsi, Dievs arī nesargās.” Turklāt katram ir izvēles iespējas – var arī neko no Google nelietot.

  Atbildēt
 3. aha

  Bet loģistiski, ka konkurence no tik finansiāli jaudīgas kompānijas kā Google dos ievērojamu ieguldījumu OS kā tādu turpmākā attīstībā.

  Pagaidām tikai Maci spēj kaut cik konkurēt konsūmeru OS segmentā, kas jau ir devis ievērojamu stimulu MS sasparoties un rakstīt labas OS, jo Linux – tas nav priekš normāla end usera darba stacijas.

  Atbildēt
 4. nelabs

  Ja kaads ir baigi safanojies par jauno Google OS, tad lai palasa sho rakstu http://fakesteve.blogspot.com/2009/07/lets-all-take-deep-breath-and-get-some.html

  Atbildēt
 5. spic

  Jā nudien. Hroma uz linuka nav, pikasa/gogolemaps nav (wine neskaitās), googletalk nemaz nav. Ar tādu vēsturi, gūgle ir pēdējā kompānija, no kuras gaidīt linuxu atbalstu un attīstību. (Viņiem tak bija arī Androīds. Tas jau apnika?)

  Atbildēt
 6. Anon

  #14. spic, Jau tagad ir Chrome (Chromium), bet vēl agrīnā stadijā. Google Talk var izmantot jebkuru klientu. Picasa ir uz wine tas gan tiesa.

  Atbildēt
 7. spic

  Chromium manā skatījumā ir pabērns, izmests opensources tautai, lai jau cipargalvas mēģina saķīlēt kaut ko strādājošu. Čatot ar GTalk, protams, var ar jebkuru klientu. Līdz brīdim, kad vēlēsies izdarīt ko vairāk par čatu, piemēram, *pārsūtīt failu*. Viss tur ir pusratā un pusstrādājošs, ķeksīša dēļ.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *