Lati atgriežas

Šodien izlasīju db.lv, ka Latvijas Banka ir veikusi intervenci, pārdodot bankām latus un nopērkot no tām 160 miljonus eiro.

Līdz šim Centrālā banka pamatā uzpirka latus, tirgū kopumā kopš gada sākuma pārdodot 907.7 miljonus eiro. Tostarp vislielākais bankām pārdotais eiro apjoms bijis pēdējās pāris nedēļās – tirgū kopumā pārdoti 371.8 miljoni eiro. Atbrīvošanos no latiem veicināja baumas par iespējamo lata devalvāciju.

Tas varētu nozīmēt, ka Andrim patiesībā gribējās uzvārīties uz valūtas kursa svārstībām un latu nemaz netaisījās devalvēt.

13 thoughts on “Lati atgriežas

 1. normunds

  nesen šepat diskusijā pazibēja doma, ka labo ziņu mūsdienās neesot. tad kad labā ziņa parādās tad, savukārt, tā nevienam īsti nav vajadzīga. laikam nav neviena ko komentāros izlamāt.

  Atbildēt
 2. Kompoc

  Situācija nav tik sekla, kā raksta autors. Te klāt ir arī zināma monetārās politikas deva, kas saistīta ar skaidrās naudas daudzumu apgrozīmā. Šoreiz latus uzpērk drīzāk, lai samazinātu šo daudzumu.

  Atbildēt
 3. Jānis

  Šodien dzirdēju tādu prikolīgu stāstu par Aizkraukles Banku. Šie tagad sūta vēstules un piedāvā atlaist kaut kādus 4%, ja kredīta maksājumu viņiem atdos agrāk, laikam līdz 1.jūlijam, vai kaut kā tā. Izskatās, ka šiem ir reālas ziepes. Vispirms draudēja, bet tagad jau lūdzas.

  Atbildēt
 4. Oskars

  Bet tās jau labas ziņas arī tādā ziņā, ka vajadzētu būt ka valsts arī kaut ko uzvārīs. Pērk lētāk nekā pārdod, un uz 100Milj tur jau ar vēra ņemama summa gan jau ka sanāk.

  Atbildēt
 5. droom

  Drigst vienu glupu jautajumu? Sakiet, bet cik izmaksa noturet Latvijas latu tada attieciba kads tas ir pret eiru uz shodienu? Cik saprotu visas tas budzeta grieshanas, atlaishanas, samazinashanas ir tadelj, lai varetu turet latu specigu, jo tachu par to ir jamaksa, ne? nu varbut ari nee..

  Atbildēt
 6. uika

  droom. budžetu griež, jo nav nodokļu ienākumu par ko maksāt algas neradošajiem (birokrāti valsts iestādēs, pašvaldībās, skolotāji, ārsti, policija, udunsdzēsēji).

  Lats ir atsevišķa opera kā minēja Kirils.

  Īsais kurss naudā:) – ir divu veidu naudas pieprasījuma un nodrošinājuma. ASV dolārs ir pieprasījuma to drukā pēc tirgus pieprasījuma. Nodrošinājuma ir lats, kur katrs lats ir segts (izpirkts no latvijas bankas). teorētiski LB var nopirkt pilnīgi visus latus. rimšēvičs to vairākas reizes ir publiski teicis.

  atbilde uz droom – valstij nemaksā neko, latvijas bankai maksā rezervju smazinājumu, bet rezerves ir tik cik ir latu. ja vien rimšēvics negribēs latu nevar devalvēt. vai skaistuļi (100 gab) izdomās, ka var iegrābties LB rezervēs un lai atbrīvotu tās devalvētu latu.

  lūk.

  Atbildēt
 7. Pēteris Krišjānis

  droom: un vēl. Latvijas Banka savu papildus piķi, ar ko uzturēt lata kursu pārsvarā nopelna pati – privātās bankas pie tās glabā milzīgus apjomus (LB ir vienīga šāda apjoma naudas glabāšanai speciāli uzcelta ēka), un maksā smukus procentus (šī nauda tad tiek izmantota, lai noturētu lata kursu). Starp citu, tieši tāpēc Rimšēvičs varēja pateikt, ka banku apgalvojumi, ka tām nav naudas kreditēšanai, ir bleķis, jo viņš zin, cik piemēram Swedbank pie viņiem glabā.

  Tiesa, starptautiskie aizdevēji dabuja gada sākumā aizdot LB valūtu, kas prognozēja, ka spiediens uz latu varētu būt vēl traģiskāks. Šobrīd cik saprotu pat neesot tik traki kā prognozēts.

  Īsumā latu balsta zelta rezerves un valūtas rezerves. Zelta rezerves pārsvarā ir nemainīgas (kaut LB ik pa laikam tās papildina), tad valūtas rezerves protams ir peldoša lieta. Bet LB šajos neatkarības gados ar tirgus viltībām un spekulācijām ir labi iemācījusies tikt galā.

  uika: ja nemaldos LB naudai piekļūt var tikai, izmainot bankas likumu, kam savukārt ir vairāki ‘safeguards’ priekšā. Katrā ziņā to ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt.

  Atbildēt
 8. Oto

  To kāda nu kuram ir attieksme pret naudas vērtības samazināšanos nemaina to kas notiks. Gribēs vai nē viss notiks pats no sevis 🙂 Reāli jau Rimšēvičš izpļāpājās, ka mūs gaida Argentīnas liktenis un papildus latiem tiks ieviesti taloni(t.i. alternatīva nauda).

  Atbildēt
 9. budzis

  OTO, zini kapec paradijas ta ideja par taloniem? Tapec,ka valdibai naudas (latu) nebus, bet kaut kaa tas algas butu jamaksa. Tad nu ieviestu ne ar ko nenodrosinatus talonus, kuru verttiba visai strauji varetu nokrist lidz izmantota materiala (papira) vertei. Bet tai pat laika butu ari Ls, kura kurss no taloniem butu pilnigi neatkarigs un stabils, jo valdibai rokas par isu, lai ko mainitu…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *