Rīgas sargi torrentos un DC hubos

Komentāros jau sāk parādīties pozitīvas atsauksmes par filmu “Rīgas sargi”.

baiba, 2007.11.11 plkst. 23:54:27 teica:
es shodien biju uz kino ventspilii.
labakais ko Latvija jebkad ir uztaisiijusi.
emocijas -lieliskas.
skatitaaaji beidzoties filmai applaudee(ko nekad nebiju pieredzeejusi) un daudzi no tiem pamet zaaali ar asaram aciis..
vai filmas uzdevums nav radiit emocijas?
tikai taa parastais skatitaajs var meeerit taaas labumu/sliktumu.
neatceros kad veel peedejoreiz butu redzeejusi ko tik labu.

Ņemot vērā iepriekšējos izteikumus un lasītās atsauksmes Janka atsūtīja savu vēstuli.

Janka raksta:

Daudzi komentāros atzīst, ka tā būs filma uz kuru noteikti aizies, un a tas būs tas dvd disks ko tiešām legāli nopirks. Viens pat apgalvoja, ka boikotēs un nevilks to filmu no DC++. Tieši tad es aizdomājos par par toleranci pret šo filmu.

Filma tiešam ir laba, un ir vērts uz uz to iet un pirkt tos DVD, bet par to DC++ gan ir švaki. Esmu novērojis, ka torrentu kultūrā ir zināma tolerance pret failiem atrodas tās tīklos. Piemērām, FHM žurnāli izgaisa no turienes un jau sen nav rādījušies.

Tā kā šī filma ir Latvija kino meistardarbs, kurā ir ieguldīts ne mazums pūļu + sabiedrības atbalsts tai filmai ir liels.

Vai pastāv iespēja, ka torrentos un varbūt pat DC++ tiks izsvilpti tie, kas šārēs.

Varbūt ir nepieciešams popularizēt ideju, ka nevajag šārēt šo filmu, bet legāli aiziet uz kino. Lai atbalstītu latviešu kino un mēs varētu sagaidīt jaunu tikpat labu filmu tuvākā nākotnē.

Tas ka viņš tīklos parādīsies ir tikai laika jautājums (es domāju, ka līdz pirmam DVD ).

Varbūt varētu uzsākt diskusiju. Ielikt aptauju – vai tu vilksi Rīgas sargus nelegāli.

Tīri teorētiski torrentus varētu izkontrolēt un tur vēl varētu nodrošināt DVD neizplatīšanu, bet DC hubos gan šaubos. Man ir radies stereotips, ka tur cilvēki da jeb kādu drazu izplata un brīžiem paši nesaprot, ko viņi tur ir “nošārējuši”.

139 thoughts on “Rīgas sargi torrentos un DC hubos

 1. Gatis

  Gaidiishu ssiis filmas versiju uz DVD, prieks, ka tiek radiit kaut kas tik kvalitatiivs, vismaz spriezhot peec redzeetajiem reklaamas rulliishiem.

  Atbildēt
 2. cipis

  Ja tiešām būs iespēja novilkt pirms būs iegādāts DVD vai aiziets uz kino, tad iespējams, ka novilktu, bet pēcāk tomēr iepirktu arī DVD disku, jo šādus projektus gribas atbalstīt.

  Atbildēt
 3. Oskars

  Jā, es domāju, ka šajā gadījumā būtu attaisnojami būt divkosīgiem attiecībā uz ārzemju autortiesību objektiem.

  Ierosinu visiem blogeriem publiski nozākāt visus, kas tiks pieķerti Rīgas Sargu nelegālā izplatīšanā!

  Nezinu, protams, via pirkšu DVD, bet kino 100% noskatīšos un tad arī izlemšu…

  Atbildēt
 4. Aidus

  Ja es ko kačāju tad ne tāpēc lai pilnā mērā skatītos un izbaudītu kādu filmu. Kačāju un fragmentāri pārskrienu pāri lai saprastu vai ir jēga iet uz ķinīti vai nē. Tā piemēram biju 2 reizes kino uz King Kong, lai arī biju nokačājis torrentos tikko filma iznāca.
  Viss ko gribu teikt – kačāšana nenozīmē ka tas cilvēks uz filmu neaizies.

  Atbildēt
 5. Sybase

  Personīgi es nepērku kurpes pirms tās neesmu pamērījis , ‘tieši tāpat rīkojos arī ar mūziku un kino, novelku paklausos paskatos, ja patīk eju un pērku, kaut kā taču ir jāpārliecinās vai produkts ir pietiekami labs lai es par to maksātu.

  Atbildēt
 6. sidid

  Domāju, ka būšu relatīvi tolerants un filmu aiziešu nolūrēt kino, ja tā dikti patiks un būs vēlēšanās to pievienot filmu kolekcijai, tad gan domāšu par dvd iegādi, protams, ja būs saprātīga cena.

  Atbildēt
 7. nombre.lv

  kamoon… p2p šī filma parādīsies tikai tad, kad būs iznācis dvd vai rādīts pa tv… neviens tak neies un nefilmēs kinoteātrī…

  Atbildēt
 8. KA

  Kādēļ kādai filmai jābūt priviliģētākai par citām?! Tas, ka latvieši to ir filmējuši, un par to vai šī filma ir tik kvalitatīva un laba kā to mālē ir liels jautājums. Esmu pilnībā par to, lai to izplatītu arī p2p tīklos.
  Un var jau parādīties arī pirms oficiālā dvd, jo DVD jau ir, bet tikai pāris eksemplāros.

  Atbildēt
 9. Netinsh

  Nu tad lai uzliek maksas downloadu un mierā. Ļoti daudzi cilvēki P2P izmanto ne jau/ne tikai finansiālu apsvērumu dēļ, bet gan pieejamības ātruma/ērtuma dēļ. Kvalitāte protams zaudē, bet nu manas prasības apmierina. Man kā slinkam un arī visai aizņemtam indivīdam, kam riebjas publiskas “tošņilovkas” tipa kino, veikali utt. P2P ir ļoti laba izeja – būtu arī gatavs maksāt naudu par produktiem, kas man tiešām patīk, bet nu ir kā ir. Otra lieta protams ir laiks – šis varbūt nav tieši tas gadījums, taču parasti viss balstās uz dažādu filmu/spēļu utml. nonākšanai līdz mūsu tirgum – kāda mārrutka pēc man būtu jāgaida 1-2 mēnešus ilgāk kā jenķim vai japānim?

  Atbildēt
 10. Krist2ps

  Aj, stulbums kaut kāds. Visi jau laikam atkal uzķeras uz šī valdības ‘izliktā āķa’, ka tagad redz nedrīkstēs to filmu publicēt iekš torrent trackeriem un bla bla bla … blēņas!

  Ja būs nepieciešams, kaut vai caur Skype viens otram pārsūtīs! Vai tad tā ir mūsdienu problēma?

  Un ko tad teiks mūsu valdība? Slēgs ciet Skype visu lielo serveri? 😀

  Atbildēt
 11. waw

  jaaaa es vilkshu, man nav naudas.. bomzis.. man pohuj. piedrazt visu… haha.. jeje… kursh ieliks dvd dabus miljonu .. no papira izgrieztu .. jaa…… velkam veljka… liekat dc++ kaut vai minus minus .. un torrentos.. pa visi pasauli.. mes ejam postaa.. dvaai liekat

  Atbildēt
 12. CooLynX Raksta autors

  Es šeit saredzu globālāku problēmu. Mēs jau esam tie, kas vai nu grauj savu tirgu, vai arī palīdz tam attīstīties. Ja mēs paši neatbalstīsim savējos, tad neviens cits jau viņus neatbalstīs. Tāda demagoģija, bet varbūt ir vērts padomāt.

  Nu labi, es novilkšu no torrentiem to filmu, es nopirkšu ārzemēs ražotu produktu, preci vai pakalpojumu un tādā veidā tā ķēdīte tiek turpināta. Beigās saprotam, ka mums vairs nav palicis nekas, izņemot darbaspēku, kurš patiesībā arī jau tūlīt būs nomigrējis uz Īriju.

  Un pie visa ir vainīga valdība, vai ne? 🙂

  Atbildēt
 13. Aidus

  1. Pārāk sastresojušies par to p2p.
  2. Gribēšu redzēt to cilvēku kurš Latvijā mēģinās taisīt skrīneri 🙂
  3. labāk lai demakova paskaidro kam pārdevusi vecās Latviešu filmas.

  Atbildēt
 14. Janka

  Esmu tas pats Janka!!
  Uzskatu, ka dažreiz ir jābūt izņēmumiem, un jāatbalsta savējie!
  Tie, kas ir bijuši uz filmu sapratīs, ka par tiem 2 miljoniem ir izspiests tas ko Holivuda izdara par desmitiem miljonu.
  Karoče aizejat uz to filmu un sapratīsiet kāpēc labāk nevilkt nelegālo šīs filmas versiju.

  Atbildēt
 15. rem

  Vai, kādi autortiesību aizstāvji pēkšņi savākušies un gatavojas piemērot dubulto morāli – šo vot nedrīkts, a citus drīkst. noteikti vajag nofiltrēt, aizliegt, nozākāt utt., bet kad runa ir par ārzemju p2p nedienām un aizklapēšanām, tad nezkāpēc visi ar putām uz lūpām par tiesībām uz uz brīvu informācijas apmaiņu, cenzūru un ko tik vēl ne. vienkārši nožēlojami.

  Es ieteiktu šiem aktīvistiem, kas par to tik ļoti iestājas, daudz nemuldēt bet darīt – ja negribat nevelciet no p2p tīkliem, bet nopērc 10 kinobiļetes (protams, tam, ka mēs jau ar nodokļiem esam samaksājuši par filmas tapšanu, nevajadzētu būt šķērslim īstenam aktīvistam), bet galvenais – nemoralizēt un nepiemērot dubultos standartus. Kad to mēģināja pieklapēt globālākos mērogos, tad visi te vaimaināja kā aizkauti

  Atbildēt
 16. Atbalss: pieroc.lv

 17. Netinsh

  CooLynX

  Tur jau tā nelaime, ka savējos atbalstīt var tikai ar valsts regulējumu, taču Latvijā tas vienkārši nenotiek, jo mūsu valdība ir ieinteresēta pēc pieņemamu cenu pēc iespējas ātrāk nopārdot visu kas pārdodams. No apakšas patērētāja vai mazā/vidējā biznesa līmenī neko būtiski ietekmēt nav iespējams.
  Muļķīgi ir cīnīties ar vējdzirnavām – jebkas, kas pieejams digitālā formātā agri vai vēlu nonāk brīvā apritē. Konkrētajā gadījumā ar “Rīgas sargiem”, labāk būtu tiešām uztaisījuši akciju ar ziedojumiem Latvijas kinematogrāfistu atbalstam.
  Kā variants – palaistu pa TV akciju un kā dāvanu katram min 10Ls ziedojumam nosūtītu DVD.
  Domāju ka tā nopelnītu krietni viarāk, nekā uz caur n-rokām izgājušām naudām no kinoteātriem un DVD.

  Atbildēt
 18. Atbalss: Kristaps Kaupe

 19. plam

  interesanti gan – valsts ir ieguldījusi 2 miljonus latu mūsu naudas, kapēc gan mums vēl šie būtu finansiāli jāpabalsta, vai tad ar šo nepietika. es būtu ar mieru maksāt, ja šie pirmos ieņēmumus 2 miljonu vērtībā atdotu atpakaļ valstij.

  Atbildēt
 20. Mr Black

  Personiigi es, vairaak neko nekachaashu no torrentiem un tamliidziigiem P2P tiikliem, jo esmu jau novilcis praktiski 3/4 visa interneta, pietiek.
  Es nopirkshu “Rīgas Sargi” DVD, subtitleeshu Yoruba un Kanuri valodaas, un aizsuutiishu 3400 nelegaalas kopijas uz Nigeriju.

  Atbildēt
 21. DD

  Pieņemsim, ka aizgāju uz kino.. vai tad es tagad nodokļu un biļetes maksātājs nedrīkstu “novilkt” DVD !? Ne jau izplatīšanai.. lai stāv plauktā.

  Visu pamata ir alkatība un $ smaka.. Redz viņš krietni nopelna, valsts un etc nosponsorē,,… un vēl čīkst.

  100%, ka RS būs iekš p2p (īstenībā jebkura programma ar failu sūtīšanu ir p2p tīkla sastāvdaļa).. un 100%, ka neizdosies apkarot.

  Labāk man pastāstiet.. neviens komentos tā arī nav atbildējis – vai filma tiek rādīta no lentas !?

  Atbildēt
 22. Bo

  da ko jūs čīkstat un pīkstat “jābano tos kas šārē”, “blogeriem vaig publiski nozākāt tos kas izplata”.utt.. ? Ja paši izmantojat p2p tīklus mūzikai un citām filmām, tad beidzat tagad glaimot un tēlot baigos atbalstīājus. Lēta divkosība.
  Ir izveele kuru filmu skatiities maajaas (pc/dvd) un kuru kino. Bet pirkt DVD, lai atbalstītu autorus – tas pēc tādas žēlastības dāvanas izklausās. labāk pārskaiti autoram piecīti, no dvd tach lielaakaa dalja aiziet lakaam/kakaam un citaas komisijaas.

  Atbildēt
 23. baltais runcis

  Normāls biznesmenis savā projektā jau būs ierēķinājis arī ”pirātisma nodokli”, tā kā ar ”vilcējiem” viņi rēķinās (būtu muļķīgi, ja to nedarītu).
  Te der padomāt par nākamiem projektiem- ”Rīgas sargi” panākumi (finansiālie un emocionālie) varētu iedrošināt gan sponsorus, gan režisorus ķerties pie tādiem pašiem vai nopietnākiem projektiem. Un tas jau būtu ieguvums skatītājiem. Jo labāk klāsies ”Rīgas sargi”, jo lielākas iespējas tikt pie nākamā skatāmgabala (labāka, dārgāka, skaistāka).

  Atbildēt
 24. divkosība

  Tā diez vai ir divkosība atbalstīt savējos. ASV mūsu tirgus neinteresē. Ienākumi no Latvijas kinoteātriem ir 0,000001% Un cik liels procents amerikāņu zin, ka pastāv Latvija?? Laikam jau arī 0,000001%. Amerikāņiem par Latviju ir piekāst!
  Rīgas sargi ir paraudzēti galvenokārt Latvijas tirgum, un ja mēs viņus piekāsīsim, tad kurš viņus atbalstīs??
  Vārēsi iet uz Šausmenīte 12 un priecāties par izcilo amerikāņu kino!

  Atbildēt
 25. DD

  nu tu blin arī salīdzināji… Latviju ar ASV.. da paskaties kāda platības, populācijas, lielo pilsēto un tajā kinoteātru attiecību.. Latvijā pašlaik ir vienīgais normālais kiņčiks.. viss.. pārējie ir suņa būdas.

  Paņem rokās globusu, sameklē tajā latviju – noliec pirkstu uz tās… tagad sameklē jubkuru citu viduvējo valsti.. doh! 😀

  Atbildēt
 26. divkosība

  Tur jau tā lieta! Esi labi sapratis DD. Amerika štansē visādas filmas pēc konveijera principa. Vēlāk izsūta tās filmas pa visu pasauli, un pirmajā stundā nopelna tik cik letiņiem nekad sapņos nav rādījies.
  Mums tirgus ir 2 miljoni cilvēku 🙂 un tiepši kačātāji pēc pārliecības… Un nekad nebūs tā, ka visi aizies uz filmu. Amerikai ne silts ne auksts, kad tādi letiņi DC++ sēž un velk viņu filmas.
  Latvieši gan diezgan sāpīgi izjustu, ja DC++ parādītos tā filma.

  Atbildēt
 27. ENIMA

  🙂 tauta labi pavilkusies.

  Ierekomendēšu arī savu kombeni:
  1) Noskatamies filmu Kino
  2) Pēctam nokačājam torrentos lai šad tad nākotnē palūrētu atkal.

  SAvu naudiņu autoriem noziedoju un nokačāju redzētā kopiju savām vajadzībām.

  Atbildēt
 28. DD

  tad gan jau aka/kaka izdomās, ka nedrīkstēs arī filmas glabāt uz hdd…

  un kas būs, kad CD/DVD vispār netiks izmantoti?
  Reāli tagad atmiņas kartes spēj uzglabāt HD kvalitātes izmēra filmas…

  Atbildēt
 29. kabakaba

  to DD:

  Rāda noteikti no lentas, jo kino Rīga iepirktais HD aparāts jau kādu laiku stāvot vēl iepakots stūrītī. Nav kas uzstāda. Un nav arī ko rādīt pagaidām. 😀 Bet ir! 😀 😀 😀

  Atbildēt
 30. bomzis

  Kāpēc gan lai nebūtu nākošo filmu?
  Tāpat lielāko daļu piķa, kas tajā ieguldīts, sedza valsts, Rīgas dome un citi zvēri. Tātad es par šo filmu esmu samaksājis, maksājot nodokļus. Tāpat kā par izglītību – maksājam nodokļus, lai bērni varētu mācīties 🙂 Tāpēc man nebūtu nekādu sirdsapziņas pārmetumu, ja filmu novilktu…
  P.S. Ko te neviens ned*rš, ka kāds iebāzis naudu kabatā? Nauda priekš vienas filmas nav nekāda ūbermazā. Ar ko koncertzāle un Gaimas pils sliktākas, ka to bīdīšanu nozākā?

  Atbildēt
 31. :)

  Budžets vairāk nekā 2 miljonus latu (Ls 2 197 496) . Rīgas sargu budžeta lielāko daļu veido valsts dotācija — Ls 493 000 (Nacionālais kino centrs), Ls 100 000 (Kultūrkapitāla fonds), Ls 536 611 (Rīgas domes ieguldījums). Filma saņēmusi arī ES programmas Media finansējumu — 225 000 eiro. Tas tiek piešķirts filmām, kas jau projekta stadijā ir pārdotas vismaz 4—5 Eiropas TV kanāliem.

  Atbildēt
 32. Didulis

  Pietiekoši daudzi cenšas iesakņot failu apmaiņas tīklos, ka savējos apzagt nav labi. Toties, bērniem “kačāšana” ir tik dziļi iesakņojusies, ka viņiem tas ir pie vienas vietas. Nebrīnos, ka pēc pāris gadiem pieaugs noziedzības līmenis arī ielās.

  Par pirātisma tēmu

  Atbildēt
 33. Artx

  Savus nodokļus mēs atdodam daudzkur… valsts, piemēram, atbalsta daudzus jaunos uzņēmumus, no kuriem mums tiešām nav nekas atlecošs, vismaz redzami… nu no filmas ta mums atlec.. tad kapēc gan lai par filmu nemaksāt ?
  Tikpat labi var mašīnā pie aizvērtas dzelzceļa pārbrauktuves sēdēt un pukoties, ka LDZ pelna uz tava laika (ko tu pavadi stāvot piedzelzceļa pārbrauktuves) rēķina. …Bet ir tak jāsaprot, ka ja neviens neko nedarītu, kā labad kaut kas tiek upurēts – mums taču pilnīi nekā no lielajām lietām nebūtu !!

  Atbildēt
 34. paakjis

  Vinji vareeja veel izdomaat to filmu izraadiit tikai mazpisaanu klubaa ar 26 vietaam zaalee. Nepaietu ne 10 gadi kaa visi noskatiitos…
  Shitaa rinda uz nedeelju uz priekshu ir pilniigaakaa h… labpraat gan nopirktu DVD gan nokopeetu gan noseedotu… Gaidiit nedeelju un tad iet uz mazpisaanu kinoteaatri negribaas…

  Atbildēt
 35. BlackHalt

  Es, droši vien, ne kačāšu, ne iešu uz kino. Pagaidīšu pāris gadus. Gan pa LTV1 parādīs 😉
  Tas, ka tā filma agri vai vēlu būs P2P ir kā akmenī cirsts.

  Atbildēt
 36. Bass

  Vispār esmu vīlies. Tagad, kad beidzot, ir kaut kas interesants. To nevar noskatīties normālā Kino, kura atrašanās vietu es zinu. Nē! Mēs esam “baigie”, visas miesas tagad meklēs, kur atrodas kaut kāds sūda k/t Rīga un “Biļešu paradīze”, un katra nākamā pirmizrāde katrā nākamajā kinoteātrī ar nedēļas starpību!(omgwtf) Nevarēja normāli nolaist pa visiem iespējamiem kinoteātriem? Vērojot šo aprobežotību, pa DVD vispār nav ko runāt, iespējams, ka pēc gada vai diviem tāds būs. Man pofig, ja nevarat normāli nogādāt filmu līdz manim, lai es to varu ērti bez problēmām noskatīties, tad paši vainīgi. Gan pēc gadiem 5, kad rādīs pa LTV noskatīšos …

  Atbildēt
 37. vecis to Tendences Latvijas tīmeklī un blogos | web.hc.lv

  Domāju, ka novilkšu gan šo filmu no torrentiem.
  Taču iesaku visiem, ka taisos darīt pats – pirms pumpēšanas aiziet uz KINO samaksāt tos 3Ls par biļeti (coco cola plaza ārzemju filmas maxā pat 5 Ls)
  Kā arī iegādāšos legālo DVD (kaut apspr
  agtu tie spekulanti, jo filmas veidotāji saņems tikai santīmus).
  Pat ja filma kādam nepatiks – droši sildi sevi ar domu, ka esi atbalstījis savējos un nākamā būs tāda, kāda tev patiks.

  Atbildēt
 38. Janeks

  Es nesaprotu, kāpēc man būtu jāiet, jāburzās lielveikalos un jāpērk kaut kāds DVD, kas mājās aizņem vietu, uzkrāj putekļus, var saskrāpēties, lēnāk strādā filmas meklēšana utt, ja man datorā ir 400 Gb brīvas vietas un es to mierīgi varētu saņemt, uzglabāt un skatīties elektroniski. Pie tam, kas arī nav mazsvarīgi, nepiemēslojot dabu ar papildus DVD diskiem, plastmasas vāciņiem, bukletiem un vēl velns viņu zina ko.
  Varbūt filmas veidotājiem vienkārši vajadzētu to ievietot internetā lejupielādei. Ļoti labā kvalitātē un par sakarīgu cenu (tiem pašiem Ls 3-5). Nu kaut vai DRM ierubīt, šajā gadījumā tas būtu varbūt pat attaisnojami.
  Ja “Rīgas sargu” veidotāji neaizdomāsies līdz tam un piedāvās tikai jau novecot sākušo DVD formātu, bez mazākajiem sirdsapziņas pārmetumiem novilkšu p2p un skatīšos vesels.
  Ir 21. gadsimts un tie, kas atsakās to pieņemt vai ir par stulbu, lai to apjēgtu un censtos gūt komerciālu labumu no šī jaunā biznesa modeļa, vienkārši nomirs dabīgā nāvē un viss.

  Atbildēt
 39. Optron

  Dienas biznesā šodien tāds patruls raksts, par to, ka ļoti jāuzmanās no pirātiem kas šo filmu varētu nozagt un ātri sākt tirgot.

  Turpat arī pieminēts, ka filmas DVD iznāks pēc gada. Tie “pirāti” jau diez vai skrīnerus te taisīs, tā kā, ja kautkur tirdziņos tā filma parādīsies normālā kvalitātē tad tikai no iekšienes un tā jau ir pašu filmas veidotāju vaina. Un ja tā filma parādīsies kautkur diskos, tad visticamākais, arī drīz būs DC / Torrentos.

  Tiesa gan, nezināju, ka filmas vispār pirāti mūsdienās vēl baigi ienesīgi tirgo. Iespējams ka DB kārtējo reizi nedaudz pārspīlē.

  Atbildēt
 40. ax

  es neieshu uz kino un nepirkshu dvd.
  arii ja torrentos nebuus taa filma tad tik un taa vinju ne skatiishos ne pirkshu..

  ja buus – novilkshu un noluureeshu.

  principaa mana attieksme ir tieshi taada pasha kaa pret jebkuru citu filmu- uz taam kuraam tieshaam gribas aiziet- eju uz parex forum pa bankas dotajiem kuponiem un skatos, a k.kaadas vakara sviesta filmas noskatos uz pc..

  neesmu nekaada “neguutaa peljnja” riigas sargiem..

  Atbildēt
 41. Skurstenis

  Izlasiet šo, kāpēc Holivudā tik dārgi, bet pie mums to pašu var daudz lētāk:

  http://www.afanas.ru/video/nolicenz.htm

  Atbildēt
 42. anymal

  Neieshu uz kino un nepirkshu dvd. Bez mazaakajiem sirdsapzinjas paarmetumiem novilkshu p2p un, ja buus briivs laiks, tad noskatīšos vakara sviesta filmu.

  Atbildēt
 43. ivanZ

  Iešu uz kino, un ja patiks, tad noteikti iegādāšos arī DVD. Var ilgi bļaustīties par dubultmorāli, bet šeit ir mazliet k-kas vairāk par “kačāt/nekačāt”. Runa iet par patriotismu.

  Atbildēt
 44. ivanZ

  #52
  WTF?
  Bass, pirms runā, vismaz iečeko info:

  1) Biļetes ir bilesuserviss.lv
  2) Kino Rīga un Kongresu nams ir daudz tuvāk centram, nekā Forum Cinemas, kā arī tikt uz turieni ir daudz ērtāk.
  3) Kino Rīga pastāvēja jau ilgi pirms Foruma, tādēļ ja tu esi tik aprobežots un slinks, ka zini tikai vienu maršrutu, tas nenozīmē, ka pārējie nezin, kur atrodas Kino Rīga.
  4) Kas par nedēļas starpību?? Pirms muldi, nu vismaz google.lv izmanto, pirmizrāde bija 11.11, un filma iet katru dienu kādus 9 seansus dienā katrā no kinīšiem (http://www.bilesuserviss.lv/index.php?lang=lat&id=2593,178699&mid=7675)
  5) Vienmēr citās pilsētās filmas pirmizrāde bijusi vēlāk, nekā Rīgā, varbūt izņemot dažus grāvējus.

  Tracina kropļi, kam galvenais padirst, nevis objektīvi skatīties uz notiekošo.

  Atbildēt
 45. tapat

  Esmu ar mieru samaksāt par filmu ja tik zinātu kam jāsamaksā, bet nav vēlēšanās iet uz kino, nedz meklēt DVD disku. Nokačāšu un apskatīšos, kad būs pieejama un kad būs vēlme skatīties. Latviešu mūziku nokačāju un ja patīk nopērku CD. Bet labprātāk es samaksātu tās autoriem, jo tas CD man īsti nav vajadzīgs. Esmu ar mieru maksāt par filmu ja tā man patīk, bet daudzas reizes aizeju uz izreklamētu filmu samaksā naudu un beigās secini ka nafig to filmu, pakāsta nauda, laiks un garīgais. Tapēc uz kino vairs īpaši nevelkos, ja nu vienīgi uz kādiem festivāliem.

  Atbildēt
 46. es

  es gan neredzu jeegu buut divkosiigiem, aarzemju filmas un muuziku kachaa, progzes kachaa, a bet pashu letinju filmas nu nekachaas,
  shitas divkosiigums ir tik pretiigs.

  Vainu nekachaa nemaz, tjipa nee piraatismam
  Vai kachaa visu

  Es piederu pie otrajiem 🙂

  Atbildēt
 47. Artis

  Prieksh tam lai paskatiitos par ko ir filma, ir uztaisiiti treileri. Tas ka nokachaajat filmu, lai paarlicinaatos, ka ir veerts skatiities, nav attaisnojums. Es varu godiigi pateikt, ka uz kino eju iipashi retos gadiijumos, jo tur viss ir piečurāts, tas rajons ir vienārši pretīgs (pie forum cinemas), un nav kur autinju pie ieejas atstāt un vēl ~10Ls izmaksaa viens seans. Bet nu laikam LV filma buus jaatbalsta. un jaaiziet liidz kincim. Vareeja uztaisiit www . latvieshumaakslasfilmas . lv un tur piemeeram pa (dvdcena – 1Ls) var to filmu legaali novilkt. (nu tad kad dvd buus pieejams)

  Atbildēt
 48. mmz

  Es labprāt apmeklētu šo filmu iekš kino, bet diemžēl Liepājas vienīgais “lielais” kino to nerādīs ātrāk par janvāri, bet rādīs visādu citu holivudas crapu. Neviens cits arī neuzņemas demonstrēt. Manuprāt, zaudēs jau tikai kinoteātris…

  Kas man atliek? Lasīt recenzijas un gaidīt janvāri? Braukt uz Rīgu, lai noskatītos filmu? Dajoš DVD. Tagad.

  Atbildēt
 49. Shadowbird

  Es plānoju noskatīties šo filmu kino un vēlāk novilkt DVDRipu glabāšanai mājās. DVD nepirkšu neatkarīgi no tā, vai varēs nokačāt netā vai nē. Tā kā nekā morāli nosodāma nesaskatu.

  Atbildēt
 50. Kristaps Kaupe

  kakabaka, kino “Rīga”, cik zinu, spēlē no DVD. Jo vienreiz pats pirms filmas (sķiet tā bija “Es mīlu jūsu meitu”) palaišanas uz lielā ekrāna redzēju DVD atskaņotāja izvēlni.

  Bass, ja neesi vel pamanījis, tad k/t “Rīga” kā reiz ir tā vieta, kur tiek rādītas visas kaut cik jēdzīgās Eiropas un arī pašmāju filmas. Visādi “Forum Cinemas” pamatā orientējas uz Holivudas produkciju. Ja tagad sāku domāt, uz kādiem kinoteātriem esmu gājis pēdējo desmit gadu laikā (es kino apmeklēju reti), tad kino “Rīga” noteikti būs kādi procenti septiņdesmit no šīm reizēm. Un biļetes, tavai zināšanai, var nopirkt Internetā, neatejot no sava datora.

  Atbildēt
 51. Ēriks Remess (Esemono)

  Radās tāda (ne)lāga doma – kā būtu, ja Latvieši iebalsotu http://www.imdb.com/title/tt0471359/ IMDB pirmajā 250niekā? Nekas nereāls vai ne? 🙂

  Atbildēt
 52. Aigars

  Rīgā arī nekas nesanāks. Gribēju šodien k/t Rīga nopirkt biļetes uz kādu no seansiem 17., 18. vai 19. datumā. NAV! Visas izpārdotas!

  Gribi, negribi – “jākačā”. 🙂

  Atbildēt
 53. CAP

  Iekš bilesuserviss Rīgas Sargiem biļetes ātrākais var nopirkt tikai 21.11.. vai tas ir normāli? Nevarēja arī ForumCinemas rādīt… tur viena lielā zalē lielāka kā Kongresu nams ar Kino Rīga kopā..

  Atbildēt
 54. janko

  Kristaps Kaupe – tas, vai DVD vai ne DVD atkarīgs no filmas izplatīšanas. “Es mīlu jūsu meitu” droši vien neatmaksājās iespiest uz lentes, bet sargi noteikti ir no lentes.

  Atbildēt
 55. trakais purva aazis

  gribetos atbalstiit vieteejos kino razhotaajus, bet divreiz maksaat arii negribaas, jo tuksho datu neseeju nodokli maksaajam visu gadu, lai arii nevienu vieteejo filmu neesam kopeejushi

  Atbildēt
 56. Atbalss: Rīgas sargi (Defenders of Riga) 2007 « BlackHalt

 57. niga

  nu butu labi kla pirmos 2 menesus filma neparaditos DC un torrentos bet pec tam kapec ne jo sija laika visi kas gribeja iet uz kino to bus izdarijushi:)

  Atbildēt
 58. Bass

  Bāts, Holivudas filmas līdz Latvijai nonāk ar dienas starpību visos Latvijas kino, bet LV ražotai, kamēr tiks līdz Latvijas robežām pienāks gada beigas! Taču izlasiet oficiālos “Rīgas Sargi” datus.

  Atbildēt
 59. ax

  Visas filmas Kino Riiga raada no lentaam. No DVD raada reklaamas un treilerus.

  bet nu nesaprotu kapeec nevareeja Forum’aa raadiit.. besii tie vecie/leetie kinoteaatri..

  Atbildēt
 60. AldiZz

  Es varu bloket DC++ vismaz sava huba ka search nemeklee riigas sargus! 😉 Bet no ta nekas nelidzes! Jup.. atbalstu laba filma!

  Un foruma i nemaz neceri ka raadiis… 😀 nav jau LV uznjemums isti tas viss stockman un coca cola cinema! ;)taKA PATRIOTISKA FILMA.. taapeec patriotiski iesim uz vecajiem latvieshu kino 😉

  Ari esmu viens no tiem kas atbalsta lai filma ta neizplatas! Lai vai ka… DC++ ir paradijies fake video.. 😀 kachaa pec nosaukuma rigas sargus, bet isteniba nokachajot ir k-kas cits! 😀

  Atbildēt
 61. Atbalss: Rigas sargi : ANAGOL

 62. Pipuks

  Es, piemēram, ļoti labprāt novilktu Rīgas Sargus nelegāli, taču tajā pašā laikā esmu gatavs pārskaitīt tiem filmas veidotājiem 4-5 Ls par filmas noskatīšanos aiz tā viena iemesla, ka fiziski nevaru atrasties Latvijā un aiziet uz to kino un ar LV preču transportēšanu ārpus robežām tā ir kā ir, manuprāt …

  Atbildēt
 63. Monstrs

  Nu nez nez, gribēšu un kačāšu! Lai tad tiem sargiem maksā Aka Laka vai kā viņu tur. Ir taču speciāls nodoklis datu nesējiem, kas citās valstīs nav, ta lai tagad šie bleķo autoriem par mani. Nafig man jābūt muļķim kas visiem maksās. Ar to nodokli cilvēki jau ir daudz maksājuši. A ja patiks, varbūt iešu uz ķinīti, bet izvēli neietekmē ir tā LV vai cita filma.

  Atbildēt
 64. Oasis

  Nesaprotu, kas tajā filmā ir tāds kvalitatīvs???? Tas pats variants , kas baigajā gadā, pa pusei filma, pa pusei teātris, nekādas iespējas iztēloties, ka tā varētu būt realitāte.
  Ēķis ir un paliek Ēķis, žēl, ka sacelta tāda ažiotāža.
  Nebrīnos, kāpēc to filmu rāda mazajā zālē.

  Atbildēt
 65. Jeechuks

  Es esmu dzirdeejis tadas lietas ka dc++ un bitorentutrackeros nemaz šo filmu nevar dabūt bet ja kāds zina kur šo filmu var lejupielādēt lūdzu ziņojiet uz skaipu man niks peeteris13

  Atbildēt
 66. xxx

  Noskatījos vakar filmu. Kā vēstures notikumu atainojums ir OK,
  mākslinieciskas vērtības gan tai filmai ir pavājas. Ja atklāti – bija pat garlaicīgi…
  Parasts provinciāls darbiņš, nesaprotu, par ko visi tā sašūmējušies…

  Atbildēt
 67. Jānītis*

  Cik maksā dvd ? 🙂
  Gan jau, ka tikpat , kā interneta pieslēguma mēneša maksa, bet tomēr es domāju, ka ir vērts nopirkt , lai stāv plauktā tas dvd 🙂

  Atbildēt
 68. TZM

  Nu ši tiešām būs pirmā filma uz kuru es aiziešu un noskatīšos kinoteātrī, jo man pat pirksts necelsies nospiest peles taustiņu un novilkt to flmu 😀 Un kas attiecas uz trakeriem un DC tad nu uzskatu ka nevienā sevi cienoša trakerī ši filma vēl ilgi neparādīsies , jo tas arī varētu būt bīstami viņu eksistencei , bet nu kas attiecas uz DC , no sorry bet tur neko nevar izkontrolēt un tur tie šiti peld kā pa kanalizāciju un kam vajag tas izsūknē (nosūknē laikam pareizāk) , bet nu šo filmu tak pa šitu nesauks aī tie kas nosūknē ?? Tad kāpēc jūs viņu izplatāt ? 😛 Ja nebija ko ar savu kameru darīt (šaubos vai kādam rīcībā ir kas labāks par CAM versiju , bet nu kas zin …) varēji uz zoodārzu aiziet paflmēt zvēriņus .. 😛 ņā FUI …. Sorry nevienu negribēju aizvainot ….

  Atbildēt
 69. i

  Gribēju aiziet, bet tāda problēma ar biļetēm un pie tam uz Rīgu jābrauc, es saprastu, ja tiešām izrādītu vairākos kinoteātros, bet kad piedāvā uz papildus seansu 23:00, tad atvainojiet piedodiet, arī ir jāmāk pārdot produkts. Tādas tās lietas. Mūsu nabadzīgajā pilsētā kinoteātru nav un nemaz tik tālu neatrodamies no galvaspilsētas. Miniet nu!))

  Atbildēt
 70. xxx

  Dažs labs šeit tā izsakās, it kā pēc neatkarības atgūšanas šī ir pirmā latviešu uzņemtā filma, un tagad viņu vajadzētu atbalstīt. Stāvēt un krist par viņu.

  Tā tas nav!

  Atbildēt
 71. bauts

  nu i nah, es esu nelietīgs zaglis, jau atvilka noa maniem nodokļiem, un vēl grib lai pārmaxāju, sosiķi kopejak, xuyu es jums !

  Atbildēt
 72. acey

  njaa,bet sorry wnm atradiisies kāds kas to izdarīs nelegāli,wienalga wai aizliegs wai arī nē….cilwēks redz ir tāfa būtne,kas wnm meklēs wieglākos un lētākos ceļus…..cilwēki,kas gribēs šo filmu izbaudīt un atbalstīs aizies uz kino,tie kam tādas lietas swešas dabūs tāpat….

  Atbildēt
 73. jonyBravo

  Pagaidām jau ne visā Latvijā šo filmu vispār var redzēt, Liepājā sāks rādīt tikai no 4. janvāra. Vienā ziņu sižetā teica, ka uz 17 Latvijas kinoteātriem ir tikai 4 filmas kopijas.. 🙂

  Atbildēt
 74. viesis

  Nekacasim, un ari pa jauno Dienvidu Zelta tiltu nebraukāsim 🙂 lai 500 miljoni ilgāk turas. Cik ilgi valdība var apzagt tautu, tik ilgi tauta knapinās un kača……

  Atbildēt
 75. tas pats

  es piemeeram vienu reizi noskatiijos kino, uzskatu ka savu esmu samaksaajis un tagad ja buus iespeeja novilkshu torrentos uin iecepshju diskaa..

  Atbildēt
 76. Dj Cowboy LAT

  😀 Atradushi probleemu! Taa filma buus DC un Torrentos, pats novilkshu 100%, un man bus pofig ja sakumaa buus CAM. Ja dabuutu DVDRIP, tad atri atrastu atraako LV upload netu, lai speetu atdot uz MAX iespeejaam. Man kinoteatris ir reta lieta un aizeju uz vinju, ne jau delj filmas, bet delj parmainjas no sava 20″ monitora. Ventspili kinoteatris meegina atistiities, bet vinjam ir viens no lielaakajiem ekraaniem LV. Kapeec cilveeki iet? Omama jau nemak atveer pat e-pastu, bez lapinjas! Luuk arii atbilde! Kadeelj raud? Aizej tu uz kinoteatri un filmas begas, sac domaat ka forsha filma bija, bet pirmstam veel forsha filma kinoteatrii bija tad, kad aizgaju 1999. gadaa! Isteniibaa uz sho filmu gribeeju aiziet, bet nu nekaa nesanaaca, tad vietas, tad laiks un lai es tagad delj vienas filmas un taadas biljeshu naudas atshkjiribas brauktu uz Riigu?
  P.S. neliktu LV trackeros vinju (pasham ir trackeris) , bet piemeram RUS vai ENG!!!

  Atbildēt
 77. Dj Cowboy LAT

  A un veel kas tas joks par maksu nokachaat buutu veel kada sabiedribas dalja uz kuras vareetu nopelniit! Ja taadu varetu ar vinjiem sarunaat, tad 5% man no summas un es lieku uz savu trackeri jau riit. Pat reklaamu pats visur sabaastu.

  Atbildēt
 78. Atbalss: Pods.lv 2007.gada topi » Pods.lv - Latvijas interneta pods

 79. D1

  Ha, bet lieta ir tāda, ka vismaz pagaidām tās filmas nav! Ļoti gribu redzēt bet diemžēl galīgi nav laika to darīt… 🙁 Tā nu vienu vakaru, jau kādu laiku pēc tam, kad filma jau tika pasludināta par visu laiku veiksmīgāko latviešu filmu, aizspiedu acis un uzliku kačāties ar domu, ka oriģinālo DVD nopirkšu jebkurā gadījumā … bet man par laimi, visi pieejamie faili ar nosaukumu “Rigas Sargi” ir feiki! 😀 Kas tik tur nav salikts … populārākais ir “2 Fast 2 Furious” un visādas pornenes … tā kā tolerance ir un man tas patīk … pazīstamālais LATVIEŠU torrents 😉 pat norunāja filmu nelikt … Go Latvia Go 😛

  Atbildēt
 80. pikkachhu

  kad lopi maxaas cilveekiem cik vini reaali nopelna tad iespeejams arii pirx. Bet ja chakaree dziivi tad lai chakarejas kaa maak arii lat kino.

  Atbildēt
 81. agnis

  es uzskatu kad filmu vajadzetu ielikt interneta vismaz par maksu,tapec kad tie kas ir latvija vini var aiziet uz kino’bet tie kas arzemes tie nevar

  Atbildēt
 82. Archix19

  Lasot šitos komentus pa briidim nelabi pat paliek atbalsts autoriem nekačāt jo tā ir slikti phe…kas tā par valsti ja tai pašai nevajag filmas ka grašus nākamā gada budžetā kam tādam atmet pāris tūkstošus ar ko var aiziet…kamēr milijonus izsviež kautkādiem veciem armijas metāllūžņiem ar ko aizsargāsies paši nezin pret ko…un ir skumji maksāt tos pašus nožēlojamos pāris latus par filmu ja no tiem kādam vel parādīsies krutāks autiņš vai villa bet tiem kas pelnijuši atleks labākjā gadījumā pāris santīmi jo redz mums tāda “laba” nodokļu sistēma un politika……
  Es bez problēmām maksātu par labu darbu cilvēkiem kas to paveikuši nevis tiem kas cer uz citu sviedriem nopelniit tapēc neuzskatu dc++ par kautkaadu noziegumu….

  Atbildēt
 83. JanisT

  DVD ir labi, bet vai nebūs, kā parasti, kad pasaka, ka DVD maksā piemēram 5Ls, bet veikals tirgo par 25Ls un 20 iebāž kabatā. Kaut kā gribas atbalstīt to filmu ražotājus, nevis kaut kādu veikalnieku, kam dzīves mērķis ir jauns džips.

  Atbildēt
 84. Taka

  Khmm… informācijas, kad un vai vispār Rīgas Sargi būs uz DVD, nav! Veikalā man atbildēja tā – tā ir Ēķa filma, kad gribēs izlaidīs. Laba attieksme ne?
  Mana filma, gribu un sēžu uz tās, un tai pat laikā čīkstu ka viņu piratē. Tā pati izslavētā Lote – nupat parādījās, maksā 9.99Ls. Gardēdis – 6.99
  Latvieši un igauņi ir krutāki par Piksāru 🙂

  Atbildēt
 85. beerzs

  Kad iznāks DvD veikalu plauktos, tad saaksies oficiaala daliishana filmu internetaa! Nevar sodiit cilveeku par to ka iedod dvd filmu kaiminjam, vai draugam! Shajaa gadiijumaa virtuaali iedot saviem draugiem! Jo ne velti pastaav taadi trakeri! Nevar nevienu saukt pie atbildiibas, par shaadaam lietaam! Var saukt ja noticis piraatisms(filma tiek izplatiita, pirms dvd ienaakshanas veikalu plauktos)! Un kopeeshana nenotiek, notiek daliishana! 🙂

  Atbildēt
 86. ivars

  Viss jau buutu jauki,bet atrodotoes Uk Liverpoolee,man šaubos vai tuvaakajos 7 gados radiisies iespeeja kur šo filmu skatiit legaali,taa kaa ideja par iespeeju par samaksu šo filmu nokačāt,man šķiet ļoti pieņemama.

  Atbildēt
 87. Ledeniitee

  Vai veel nava iespeejams nopirks Riigas sargu DVD?? ;)* Kad buus shis DVD??? :)*
  Ljotii gaidu sho dvd un veelos nopirkt jo noskatoties KINO es secinaaju ka tieshaam vnk LIELISKAA filmaa :))*

  Atbildēt
 88. strainger

  Nu jaa a ko dariit ka neesi lv un gribi noskatiities filmu nopirkt jau nekur nevar mekleeju googlee kur nopirkt online.. nekaa 🙁 🙁

  Atbildēt
 89. Schikaka

  Pēc manām domām, DVD jav vaidzētu sākt likt veikalu plauktos! Laiks jau ir pagājis uz kīno vairs neies, bet DVD gan labprāt iepirktu! Gan jau ka arī latvijas trakeri izrādītu cieņu un nedzenātu viņu pa vadiem, DC pēc manām domām ir tikai piekļuve lielai atkritumu kastei! Kuru pats jau vairākus gadus neizmantoju un domaju, ka ir palikuši diezgan maz cilvēku kas viņu lieto…
  Arī uz DVD disku pārdošanu autori varētu diezgan labi nopelnīt. Nu nav tie 5 Ls vair milzu nauda, lai cilvēks nevarētu atļauties nopirkt veikalā disku! Es piemēram jau sen gribēju aizvest parādīt filmu vecvecākiem un nekā…. Uz kīno viņus vairs neaizvilksi un mājās noskatīties arī nevari…
  Tapēc pēc manām domām vajadzētu šo tēmu iekustināt!!!

  Atbildēt
 90. x-trade

  es esmu filmu redzejis kino,bet mans vectevs kurs dzivo laukos gan nav un tapec es novilksu rigas sargus torrentos un paradisu vinam…..un es domaju ka valstij vajadzeja paradit rigas sargus pa tv uz valsts svetkiem,jo pensionari jau netiek un nav ari naudas lai ietu uz kino..

  Atbildēt
 91. Munky

  Hallo!!
  Šodien iegāju lielveikalā ( Liepājā ) un skatos, DVD – Rīgas sargi, 8.99 Ls 🙂 Tā kā domāju, ka visos video veikalos ir jau iespēja nopirkt disku, un tas nozīmē, ka gan jau pēc kāda mēneša, ja ne ātrāk jau būs torrentos un hubos!!!

  Atbildēt
 92. Arturs

  nu ja ar nozelu japazinjo ka torentos jau diezgan labu laiku ira ka piem
  http://kinozal.tv
  http: //torrents.ru
  http://sharezone.tv
  http://www.xbitz.org/

  sie ir kuros esmu redzejis bet pats shodien nopirku DVD rimi ljoti laba filma oskaru latviešiem

  Atbildēt
 93. vafele

  Nu ko lai saka! Esmu noskatījies – interesanti, taču attāli no vēstures! Par kačāšanu! Ja parādās kādā torrentā, sāc vilkt- torrents jau izņemts! Bet tomēr kāds paspēj novilkt! Piemēram 18 novembrī filma tika izdota atkārtotai demonstrēšanai svētkos uz DVD, un skat – man jau ir dublikāts! Nē – nevienam nedošu! Parādītu vecvecākiem (ja man tadi butu) lai novērtē – taču viņu laiks! Bet savu disku paslēpšu kumodē. Draugiem arī nedošu – jo tiem patīk visu pavairot. Īsti torrentos par velti šī filma nav pieejama – nemēģiniet pierādīt prtējo!

  Vismaz pagaidām nav! Kad parādīsies oficiālais DVD – viss mainīsies!

  Atbildēt
 94. AIGARS

  par to mēslu kā uzņemta filma Rīgas sargi nav ko runāt ja pat neviena no latvijas tv kanāliem to neuzskatija par vajadzīgu demonstrēt tad tas ir mēsls ne filma nu rīgas sargi ne tuvu nestāv nevienai citai latviešu filmai kaut vai seriālam ilgais ceļš kāpās

  Atbildēt
 95. Taka

  Variants #1 – Ēķis nedod, mana filma, ko gribu, to daru.
  Variants #1a – Hmm, bet LNT arī ir Ēķa īpašums, taču arī viņi nerāda…
  Variants #2 – Prasa pārāk lielu naudu par rādīšanas tiesībām, taču – sk. #1a
  Variants #3 – Slaucam krējumu no DVD pārdošanas, TV ātrākais pēc gada.

  Atbildēt
 96. M-D

  Kaut kaads sviests te notiek tak jaakachaa tikai nost mees par taas filmas tapshanu esam jau sen samaksaajushi! Un starpcitu RS tachu jau visur izplatiijushies taakaa probleemu nekaadu !!!

  Atbildēt
 97. loto

  ir noperkams DVD ap 9Ls! gribetu HD bet nu ari shis bus labs! laba davana! (tazhas filmas tomer negribas “vilkt” 😉 atbalstam Latvijas preci!!!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *