E-talons iekaro internetu

Šī gada 20.augustā nopublicēju informāciju par Rīgas sabiedriskā transporta elektronisko biļeti – E-talons. Tautai tik ļoti iepatikās šis Internet Explorer logotips, ka izvērsās reāls E-tanola mākslas darbu bums. Nebiju gaidījis šādu atdevi un biju patīkami pārsteigts par to.

Tajā pašā laikā, kā ir pamanījis un norādījis savā blogā Guigo, ir cilvēki, kas mēģina taisīt biznesu ar šo e-talona vēl neizveidoto zīmolu.

Uz šo brīdi oficiālā E-talona mājaslapa atrodas zem Rīgas satiksmes lapas. Vai tiešām bija tik grūti investēt 8.5 latus par domēna vārdu, lai iegūtu savā īpašumā normālu adresi, kuru cilvēki visticamāk, ka ievadīs, kad meklēs informāciju par šo tēmu.

Matīss ir operatīvi noreaģējis un piereģistrējis E-talons.lv domēnu.

Un pēc pāris dienām ir piereģistrēts arī Talons.lv

Rīgas Satiksme tērē bargu naudu, lai reklamētu šo produktu, bet neiedomājās rezervēt visus iespējamos domēna vārdus. Nu nekādi nespēju to saprast.

Liekam likmes – Rīgas Satiksme atpirks šos domēnus vai nē? 😉

30 thoughts on “E-talons iekaro internetu

 1. Krist2ps

  Drīzāk, ka ieliks kā subdomēnu zem tās pašas rigassatiksme.lv mājas lapas… lai gan, versijas var būt dažādas par šo tēmu 🙂

  Atbildēt
 2. Agris

  Principā, ja Rīgas Satiksme pacentās agrāk piereģistrēt šo zīmolu, tad Matīsam nāksies šā vai tā atdot to domēnu, ja vien, protams, Rīgas satiksme piereģistrēja un spēs izmantot šo iespēju.

  Atbildēt
 3. budzis

  Ja RS pieregistres to e-talonu kaa zimolu, tad, visticamak, Matiss paliks bez domena. Bet vai RS dizi vajadzigs tas domens, tas ir stipri liels jautajums…

  P.S. Un vispar, vel nav zvanits, ka kads jau nav pacenties pieregistret e-talona zimolu atrak par RS 🙂

  Atbildēt
 4. dadzis

  ja arī pēc tam RS piereģistrē zīmolu e-talons, tad anyway, Matīss paliks ar garu degunu … varēs lāstekas sūkāt – atņems ka nemetās.

  Atbildēt
 5. SpoksST

  Ja nemaldos, tad tas ko RS pēc tam piereģistrēs vairs nespēlēs nekādu lomu! Ar garu degunu paliks tikai tanī gadījumā, ja zīmols bija reģistrēts pirms domēna.

  Atbildēt
 6. Artis

  Tas nu gan ir apsurdi domāt, ka ja es tagad piereģistrēju zīmolu piemēram doska, kas visticamāk latvijā nav nekāds zīmols, es varētu dabūt to domēnu…

  Atbildēt
 7. Mārcis

  Teorētiski RS šādu vārdu un zīmolu bija jau palaidusi tautās pirms tika piereģistrēts domēns. Tā kā varētu nākties atdod domēnu. Ja domēns būtu reģistrēts pirms vispār RS būtu minējusi par šādu produktu, tad nebūtu jautājumu.

  Atbildēt
 8. kintu

  Ja esi piereģistrējis domēnu pirms zīmola reģistrācijas, tad neviens tev atņemt to nevar. Bet ar to tu nedrīksti ar to darboties tajā pašā sfērā, jo tā jau būs tiesību pārkāpums (nelikumīga zīmola izmantošana) un to domēnu tev varēs atņemt. Teiksim, ja kādam ir domēns saule.lv un tu tajā raksti dienasgrāmatu par savām saulainajām dienām, tad viss ir ok, atņemt nedrīkst. Bet ja ir tāds uzņēmums “Saule”, kas tirgo apsildes ierīces, tad tu nedrīksti darīt to pašu savā domēnā, jo tā būtu pircēju maldināšana.

  Šoreiz gan ir skaidri redzams, ka šis domēns ir reģistrēts ar vienu mērķi – to pārdot. Tas jau ir acīmredzams pārkāpums, jo nolūks ir bijis iedzīvoties uz potenciālā zīmola.

  Bet būtībā jau neredzu lielu jēgu arī cīnīties par šādu domēnu, jo domēna nosaukumā lietot defises nav labs stils. Loģiskāk būtu rakstīt rigastalons.lv vai tamlīdzīgi un ielikt saiti no rigassatiksme.lv. Cybersquattings nav atbalstāms.

  Atbildēt
 9. ivanZ

  zinot, ka šiem ir waps ar nosaukumu saraksti.rigassatiksme.lv (pamēģiniet šo uzrakstīt, gaidot autobusu, īsāku variantu laikam grūti bija atrast), tad prognozēju, ka arī šos domēnus neviens nenopirks :))

  Atbildēt
 10. Helmuts

  RS tūļāšanās vnk norāda, ka tur viņu mārketinga daļā nav pa internetu kompetentu cilvēku. Bet tas nekas, tā ir lielākajam vairumam Latvijas uzņēmumu 😉 Tāpēc tagad cītīgi lasam Dienas Biznesu, un ko līdz parādās jaunumi par kaut kādu firmas A topošo pakalpojumu B, tad skrienam reģistrējam domēnu B un miers.

  Bet vispār drausmas kādi mums te komunisma noteikumi uz domēniem, to murgu vajadzētu izbeigt – vajag kā rietumos, kas pirmais brauca, tas mala, un miers.

  Atbildēt
 11. noisex

  matiss nekadigi nevar palikt ar garu degunu, ja domena regjistracija ir notikusi, pirms zimola regjistracijas, RS var sukat konfektes….bet nu ja ljoti gribes, uzsaks tiesu darbus utt utjp..un taa epopeja var ieilgt. Bet nu zinot musu tiesu, vishumanako tiesu, pasaulee..es nebrinishos, ka to domenu varetu atnjemt tapat vien 🙂 ,jo cilveks lokomotive (kursh gan cits), pateiks, ka vajaga taa 😀

  Atbildēt
 12. Maiklz

  Noisex, Tu tiešām domā Atslēdznieks nolaidīsies līdz tam, lai cīnītos par kaukādu sūda domainu?! Esi reāls….

  Budzi, neesmu neko tādu dzirdējis, izņemot gadījumus, ja kādas personas īpašumā ir nonācis starptautiski reģistrēts zīmols, pirms tādi noteikumi attiecīgajā valstī ir stājušies spēkā.

  Visiem var gadīties tādu tūku nolaist. Pieļauju, ka cilvēkiem bija dafiga ko darīt, kā rezultātā tāds “nieciņš” piemirsās. Vai arī nepadomāja par sekām. Galu galā, atcerēsimies Parex stāstu ar Internetbanku Digi un domainu digi.lv. Vai kāds vēl atceras?

  Atbildēt
 13. noisex

  maiklz: nu, kamer shitai lietai nav pieversta liela uzmaniba, nav ieinteresejoshies mediji un nav sakushi uzdot jautajumus, kaa tas vareja notikt, ka n-tie miljoni atradas, bet 8,50 nee, tad ari moshka kads no “augshas” varetu iesasitities…bet nu taa protams, japiekrit tev…it kaa pilnigs fufelis tas viss ir un nevajaga taisit no mushas ziloni.

  runajot par digi.lv un citu banku domeniem, es zinu vel paris gadijumus, bet nu tur tika panakts izligums..pareizak butu teikt ka domeni tika atpirkti.

  Atbildēt
 14. Oskars

  kintu taisnība. tā, ka viņš mēģināja šos domēnus pārdot, tad, ja Rīgs satiksme gribēs varēs tos domēnus atņemt. Pavisam tīrs cybersquatting piemērs…

  Atbildēt
 15. andris

  “Liekam likmes – Rīgas Satiksme atpirks šos domēnus vai nē?”
  Latvijaa domains nav jaatpeerk kad to var veiksmiigi nozagt no parastajiem cilveeciniem (tiem, kuriem ar taadu pashu nosaukumu nav registreets uzneemums). Jeb kautkas shajaa laucinaa ir mainiijies peedeejo gadu laikaa?

  Atbildēt
 16. ss

  Iekaro internetu?!? Nu stipri smags paziņojums par tik nenozīmīgu domēnu.
  Vai tiešām daudzi domā, ka RS tas domēns vajadzīgs?

  Atbildēt
 17. ivanZ

  oops, i did it again.

  http://etalons.rigassatiksme.lv/lv/sakums/

  Baigi forši, ka tāda īss url’s, tāpat kā wapam. Usability pwnz.

  Atbildēt
 18. kintu

  Vai tad grāmatzīmes neviens vairs nelieto? Es URL rakstu varbūt vienā gadījumā no 1000, tāpēc no lietojamības viedokļa tam nav lielas nozīmes.

  Atbildēt
 19. atis

  ivanZ: tieši par to PDF formātu es arī runāju.

  Tagad man būtu jāmeklē tāda arhaiska lieta kā printeris (zināms ka kautkur ofisa stūrī viens mētājas, bet caur kautkādu gļukainu windows šāri), jādrukā ārā un vēl jānes viņiem. Paskatījos uz to sistēmu vienreiz – nu nafig man tādu čakaru.

  Biju savā naivumā iedomājies ka būs forma kurā ieklabini vārdu/uzvārdu, pievieno bildi un tad viņi tev talonu atsūta. Nu ļaunākajā gadījumā aizvelcies uz tuvāko daļu lai parakstu/bildi pārbaudītu, lai gan nezinu vai tas vajadzīgs, nepareiza identitāte kaitē tikai patērētājam nevis RS.

  Atbildēt
 20. ivanZ

  šis ir vēl ok ar pdf, savukārt e-pakalpojums Rīgas domē par k-kāda papīra izsniegšanu bija vēl amizantāks – dokuments uzčiņīts ar kompja palīdzību, izdrukāts un ieskanēts citā dokumentā :DD

  Vot tas ir līmenis, ibio :DDD

  Atbildēt
 21. Instigater

  Draudzene kādreiz strādāja RS. Tur pirms 2 gadiem tikai sāka grāmatvedības cilvēkiem ievilkt tīklu, un galvenā programmētāja pusotru gadu pati taisīja inventarizācijas softu, kas, protams, drīzāk gļukoja nekā darbojās. Excel izveidotā tabula bija daudz lietojamāka.

  Atbildēt
 22. Александр

  Ну что за ерунда! Кто по вашему станет набирать Etalons с четорточкой? Этот домен совершенно ни кому не нужен, т.к. любой кто захочет попасть на страницу Эталона, первым делом наберёт etalons.lv

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *