Google Chrome apdzen Operu

Jau pirmajā nedēļā, kopš ir parādījies jaunais Google Chrome pārlūks, tas ir samalis miltos Operu. Es atļāvos paņemt Pods.lv apmeklējuma statistiku par pagājušo nedēļu, kad iznāca jaunais pārlūks.

Vienkārši pamanīju, ka tauta jau sāk spēlēties ar dažādiem cipariem par jaunā pārlūka statistiku.

Dažs labs jau izsaka prognozes – ja Firefox 4 gadu laikā spēja paņemt 20% no tirgus, tad Chrome to izdarīs tuvāko divu gadu laikā un paņems 15-20% lielu tirgus daļu.

Vēl pāris spekulācijas par tēmu, kur ziņo par Chrome statistiku. GetClicky tīklā ir jau gandrīz 2% Chrome lietotāju (no TechCrunch ieraksta).

Google Analytics ir pievienots Chrome pārlūks un tagad visi lietotāji var salīdzināt to ar citiem pārlūkiem, ko es jau augstāk arī izdarīju. Tam pašam TechCrunch esot 6.3% Chrome lietotāju.

Vēl Sphinn komentāros var paskatīties cik viņu blogos ir Chrome lietotāju.

Vēl pāris blogi ar statistikām O’Flaherty, The Inquisitr, Profy un vislabākais no StatCounter bloga, kur var redzēt, ka Chrome atņem Firefox daļu.

Turpinājumā statistika no SitePoint.

Jāņem vērā tas, ka blogeri ir sabiedrības aktīvākā daļa, kas visātrāk no visiem apgūst un izmēģina jaunākas lietiņas un, jo tehniskāks ir blogs un specifiskāka ir auditorija, jo arī statistika būs par labu progresīvākām lietām. Nu jā, es tēmēju uz sava bloga statistiku. Līdz ar ko pirmais teikums bija tikai joks (lasi kārtējā provokācija), jo liela daļa blogu lasītāju neizlasīs tālāk par pirmajām rindiņām. Chrome testēja, gan vieni, gan otri, jo abas lietotāju grupas nav pilnībā apmierinātas ar esošajiem pārlūkiem un loģiski, ka vēlas noskaidrot uz ko ir spējīgs jaunais pārlūks.

Bet, ja nopietni, tad domāju, ka pirmajā nedēļā Latvijā varēja būt kāds 1% Chrome lietotāju. Lielie portāli varētu padalīties ar datiem.

23 thoughts on “Google Chrome apdzen Operu

 1. Anonīms

  Njemot veeraa, ka tas ir Google (oorgle? :D) produkts, un shobriid ir Google Chrome bums, tad domaaju, ka cipari ir uzpuusti. Ar to es gribu pateikt, ka nav svariigi tie cipari shobriid, bet gan cik daudz lietotaaju paliks pie Chrome.

  Kaa jau CooLynX teica – “kārtējā provokācija” =:) Veel tikai testeeshanas faaze =]

  Atbildēt
 2. tZM

  nu jāatdzīst ka man pašam arī chrome patiešām patīk – bet kas man tajā patīk – tas ka viņa ir vienkārša un nav stulbu augšējo joslu “File, edit, un avz kas vēl”. Ir pilnīgs minimālisms, un tas ir lieliski 🙂 … gaidu updeitus un tad jav visp. būs ok 🙂

  Atbildēt
 3. Edgars

  Jautājums ir par to, cik daudzi paliks pie Chrome. Kāda daļa lietotāju taču “tikai testē” 🙂 Jebkurā gadījumā – tas ir vēl viens solītis apokalipsei un mirklim, kad Google apēdīs internetu. Drīz G palaidīs savu gInternetu un tur būs piena upes ķīseļu krastos, bet katrs laivinieks – zem visu uzraugošās gEye, kas analizēs katru bitu un baitu un beigās visi attapsimies nevis matrixaa, bet gMatrixaa… the end is near…

  Atbildēt
 4. CAP

  getclicky.com redzams, ka bija uzkāpis līdz 3.1%.. bet tagad jau nokrities par %.. līdz ar to nevar teikt, ka Chrome būtu pārāk populārs.. vienkārši cilvēki izmēģina, jo tas taču ir Google 😀 Pats arī uzinstalēju un pēc pāris h jau nonesu.

  Atbildēt
 5. lagreen

  Jāpiekrīt lielākajam vairākumam, ka šie % tiešām ir tikai no pašreizējās ažiotāžas radušies. tipa no tēmas – “tas taču ir google produkts, jāpaskatās, jāuzliek, jāpatestē”. konkrētāku statistiku var sākt analizēt pēc vairākiem mēnešiem.
  ps. bet visā visumā pārlūks ir diezgan ātrs 🙂

  Atbildēt
 6. Krotow

  Pārlūks tiešām likās ātrs un W3C savietojams. Ekrāna vieta arī ekonomiski izmantota – visvairāk vietas paliek tieši lapas saturam. Lapas zurces debugošana atgādina Opera DragonFly, prasās vēl JS debugeris. Gaidu Linux versiju (ikdienā zem SuSE/KDE), tad arī varēs notestēt un pavilkt strīpu.

  Atbildēt
 7. karuuzo

  Es ar pievienojos tiem, kas uzlika, paskatījās un… Nu labi, atstāju, bet tikai darbā. Neieraudzīju tajā browzerī to, dēļ kā man viņu vajadzētu likt mājās, nerunājot par migrēšanu uz viņu 🙂

  m

  Atbildēt
 8. human

  Es lietoju pamīšus FF un Chrome. Chrome ir ātrs, bet vēl nedaudz sūkā dažas fīčas. Gaidu kad mozilla pārrakstīs JS engine

  Atbildēt
 9. lbdogz

  Uzliku, pēc dienas noņēmu.

  Tas tā kā ar ziepeni (foto). Mazs, lēts, gandrīz nekas nav regulējams.
  Man piem. nepatika, ka download tiek pārtraukts kopā ar Chrome izslēgšanu. Pie lēna trafika bieži izslēdzu IE, lai kaut pa 2%, bet paceltu download/upload ātrumu.
  Nepatika, ka bookmarkas visu laiku aizņem ekrāna vietu. Arī browsing history man nav vajadzīgs neizbēgamu sīkattēlu veidā. Ārums? FF nav sliktāks, bet am ir daudz lielākas regulēšanas iesppējas – plugini, add-oni etc.

  Atbildēt
 10. marcis

  no man pieejamās statistikas par vienu no apmeklētākajām lv lapām, tad nu nemaz tur tik spīdoši viņiem rezultāti nav (varbūt iemesls, ka portāla auditorija ir pārsvarā parasti ikdienas interneta lietotāji):
  – ie 64% (no tiem ie7 54%)
  – ff 30% (no tiem ff 3 49%, ff 2 40%)
  – opera 4.6
  – chrome 0.27%

  Atbildēt
 11. Araabs

  Uzliku Chrome, pāris dienas padarbojos un nonesu, nepatika, ka nevar customizēt augšējos logus, nav fīčas, lai atslēgtu bookmarkiem ikonas (lai paliek tikai uzraksti), un vēl daudz kas trūkst, uz sitiena neatceros. Jāpagaida, lai šis izlaiž savu pirmo stabilo versiju.
  Runājot par statistiku, tad tā noteikti savākta uz ziņkārīgo rēķina.

  Atbildēt
 12. Atbalss: Google Chrome un Hotmail « e-HAMMER

 13. Atbalss: Firefox 3.6 Beta 1 | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *