Zibens radars

Februārī bija neliela vētra, kuras laikā man pie mājas pārrāva telefona kabeli un es paliku bez interneta. Vakar bija neliels negaiss, kura laikā zibens iesita pa kaimiņu telefona sadales kasti, kas atradās pāri ielai, kā rezultātā es paliku bez telefona un interneta. Īsti vēl gan nezinu vai DSL modems un telefona aparāts ir nosvilis, vai nē, jo kā vienam tā otram lampiņas nemirgo. Vispār jau vakar bija jauka diena, jo daudzi autovadītāji pārbaudīja savu autiņu peldēšanas spējas. 😉

Lai vai kā, bet Digits ir iesūtījis interesantu saiti uz zibens radaru, ko pat varot izveidot mājas apstākļos. Tiem, kas nepārvalda vācu valodu, var izmantot Google Translate pakalpojumus.

Te ir karte, kur var redzēt, kurā vietā šobrīd aktīvi zibeņo. Vakar virs Latvijas bija redzams mākonis ar šiem zibeņu punktiņiem.

14 thoughts on “Zibens radars

 1. Didulis

  Es mājās arī pēc negaisa paliku bez interneta. Vakar izveicu testus un secināju, ka DSL modēma Etherneta ports klusē, tāpat arī šī porta indikātors neizrāda dzīvības pazīmes. Rīt jāprovē tikt mājās uz laiku, kad ieradīsies meistars.

  Kaut kā neticu, ka no šāda radara būtu liela jēga. Ja tas spētu pasargāt mājas elektroiekārtas no pārspriegumiem, vai labākajā gadījumā novirzītu negaisu prom no savas atrašanās vietas, tad gan būtu jēga. To, ka negaiss ir tepat aiz loga var mierīgi pateikt arī bez šādas iekārtas.

  Atbildēt
 2. peech

  Man zibens ir pār reizes arī māti aiznesis iesperot k-kur tuvumā! Taka baigi bīstami ja vads nāk pataisno iekšā turēt datoru ieslēgut zibens laikā. Ja vads nāk caur dsl modēmu tad liekas nekas īpašs, ja neskaita letālu iznākumu modēmam, nevar notikt.

  Atbildēt
 3. m_janis

  Zibens ļoti jauki lien cauri gan dsl modēmam, gan UPSim – pašam tfu, tfu, nav gadījies, bet zinu vairākus gadījumus paziņām. Vēl jau paliek arī tīkla kabeļi, kas savilkti starp daudzstāvu māju bēniņiem.

  Atbildēt
 4. Yaris

  ja jūt ka tuvojā negaisss (ja paspēj) jāarauj āra line kabelis no tā modema, manējais jau 2x ir mainīts zibens dēļ, labi gan ka viņi bez īpašām problēmām tos samaina, bet diemžēl vadi gan tel.līnija gan modems->PC jāatvieno jo pirmoreiz nosvila uz mātesplates iebūvētā tīkla karte, 2reizi wifi rūteris, to gan veiksmīgi pa garantiju samainiju 🙂

  p.s telefona vadiem kādu drošinātāju nevar pievienot? 🙂

  Atbildēt
 5. Edgars Letinskis

  Man muterītei pagājušajā vasarā (pirms pāris nedēļām biju jaunu lietotu pc atvedis) kautkur netālu iespēra zibens telefona vados, caur tiem atnāca ciemos vispirms uz faksa aparātu (fax+scan+print) Samsungs, tad notā aizgāja tālāk ciemos pie monitora (19”) un apciemoja ar pc.
  Rezultātā:
  faxis – garantijas remonts
  monis – tagad viņam ir ārējā barošana
  pc – tādas mātes vairs nebija atrodamas, līdz ar to no visa iepriekšējā palika tikai hd

  Atbildēt
 6. Paksis

  Ot šitajā verķī vajag iekšā analaizeri, kas gadījumā, ja negaiss tuvojas, izrubī (ideālā variantā fiziski atvieno) kritiskās iekārtas no līnijas, bet kad pārgājis – atkal pievieno atpakaļ līnijai.

  Atbildēt
 7. wiii

  Njā, man tāsdienas zibens izblieza kompi caur upsi (kirdik gandrīz visam), telefonu un internetu. Pamodos agri no rīta dēļ no grāvieniem un autiņu signalizācijām, skatos kā ārā balts nāk no debesīm un pēkšņi babah babah un upsis sāk maut. Stulbākais, ka liekas, ka nāvējošais trieciens kastei aizgājis pa tiešo uz modemu :(Tas trubas/neta sadalītājs bija metams.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *