Vilochka.com – Krievijas marodieru interneta veikals

Vēru ciet nedēļas laikā atvērtās cilnes un izdomāju uzrakstīt stāstu par Krievijas marodieru interneta veikalu Vilochka.com. Domāju, ka tās tapšanas vēsture varētu būt interesanta. Bet par to nedaudz vēlāk.

Sākšu laikam ar nopietnām lietām. Šodien Krievijas televīzijā lielījās ar ekskluzīvu materiālu. Notikums ir noticis 10.augustā, kad varenā krievu flote iebruka Gruzijas teritoriālajos ūdeņos un ar raķetēm iznīcināja pusotru robežapsardzes kuģi. Varu kļūdīties ar faktiem, jo tos nosaukumus neatceros un kuģos neorientējos. Bet pats fakts kā tāds mani šokēja. Iespējams, ka biju palaidis kaut ko garām, bet līdz šim nezināju, ka Krievijas flote uzbruka arī Gruzijas flotei. Bija tikai slavenais iebrauciens Gruzijas ostā un to svinīgā sagaidīšana. Informācija par jūras kaujām kaut kā izpalika. Varbūt tiešām es to vienkārši palaidu garām?

Sākumā es domāju, ka diezgan dīvains šis sižets par varonīgo uzbrukumu Gruzijas ostai. Un kāpēc to rāda 20 dienas pēc notikuma?  Savdabīgs veids kā lielīties par miera uzturēšanu, uzbrūkot svešas valsts jūras spēkiem un iznīcinot to.

Vienā no kadriem, kur var redzēt kā deg Gruzijas kara kuģis var redzēt CNN logotipu. Iespējams, ka arī šo sižetu varēja redzēt tikai pateicoties tam, ka tas nonāca amerikāņu žurnālistu rokās. Krievijai nācās izdomāt savu stāstu par šo gadījumu.

Starp citu, interesants raksts par to kā tapa 12 gadīgās meitenītes intervija FOX kanālā un to kā to parādīja Krievijas televīzijā. Šo tekstu vajadzētu izlasīt visiem tiem neticīgajiem, kas šaubās par to, ka visi sižeti Krievijas televīzijā nonāk pēc cenzūras un attiecīgām korekcijām par labu Kremļa propagandai.

Bet vispār es gribēju uzrakstīt tādu kā apkopojumu par to kā es redzu karu Gruzijā. Gandrīz sāku jau rakstīt un vācu materiālus, bet tad uzskrēju šim rakstam par informacionālo karu un rokas nolaidās. Tiesa gan es tik daudzas nianses nemaz nezināju un tik detalizēti nemācētu aprakstīt, bet mans apraksts būtu līdzīgs. Tā kā iesaku izlasīt.

Nu un tagad apsolītais stāsts par marodieru interneta veikalu Vilochka.com. Pirmo reizi par to uzzināju pie Viestura, bet viņš nebija neko vairāk par to uzrakstījis un tobrīd nebija īpaši laika un vēlmes rakt dziļāk. Padomāju, ka tas ir kaut kas līdzīgs Padonku interneta veikalam un likos mierā. Pēc kāda brīža ukraiņu puiša nemyrych veidotais saits Vilochka.com pazuda no intereta plašumiem, kas loģiski, jo tāda veida veikals noteikti nepatiks Krievijai.

Šodien iegāju šajā adresē un ieraudzīju, ka veikals ir atgriezies, tiesa gan uz rekonstrukciju ar saiti uz Livejournal kopienu ru_vilochka. Tur redzamās jautrās bildītes apvieno vienu tēmu – dakšiņu un kurpes. Tas nelika man mieru un gribēju uzzināt kāpēc tiek apspēlēta tieši dakšiņa un dažviet arī kurpes.

Izrādās, kādam gruzīnu žurnālistam ir izdevies uzfilmēt Krievijas okupācijas armijas marodieri, kuram no vienas kabatas bija izlīdusi ārā zelta dakšiņa. Es saprotu, ka patiesībā viņš nav marodieris, bet gan miera uzturēšanas kareivis no Krievijas un zelta dakšiņas tagad dala visiem kareivjiem šajās vienībās.

Tiesa gan kareivis sakautrējās no tā, ka žurnālists sāka uzdot neētiskus jautājumus par šo zelta dakšiņu un paslēpa to. Te ir video klipiņš ar šo sižetu.

Kurpes ir nākušas no cita video sižeta, kur krievu kareivji ienāca Gruzijas kazarmās ieraudzīja tur civilizācijas pazīmes kādas nav marodieru armijā. Nu un attiecīgi arī nokomentē šo notikumu. Tikmēr kāds cits marodieris zem gultas atradis kurpju pāri rāda to saviem biedriem. Sižets zemāk.

Pārējos sižetus var redzēt šajā lapā. Šī ir tikai redzamā daļa, kas kaut kādā veidā ir nonākusi publiskai apskatei. Vēl jau ir arī tā daļa, kas ir no nostāstiem. Piemēram, šie te, ko ziņo UNHCR preses pārstāve Helēna Ko.

“Jaunajiem bēgļiem Gori visiem ir stāsti par iebiedēšanu, tostarp par piekaušanu buferzonas ciematos,” sacīja Ko. “Cilvēki runā par paramilitāristiem, kuri ienāk ciemā, šauj gaisā, pazemo iedzīvotājus un izlaupa viņu īpašumus.” Daudzi no jaunajiem bēgļiem tikai nesen bija atgriezušies savos ciemos pēc bēgšanas no kaujām starp Gruziju un dienvidosetīnu spēkiem, kurām sekoja Krievijas armijas iebrukums. Pēc Ko teiktā, daļa šo cilvēku atgriezušies Gori “tāpēc, ka nav jutušies droši pēc atgriešanās savos ciemos, – viņi atklāja, ka viņu mājas ir sapostītas un izlaupītas, bet ganāmpulki noslaktēti”.

Mani visvairāk biedē runas par to, ka Gruzija bija tikai ģenerālmēģinājums un turpinājumā sekos Ukraina un Baltijas valstis. Lai gan varbūt arī nesekos, jo Gruziju neizdevās okupēt tāpēc, ka bija pietiekami daudz informācijas, kas tika likta priekšā tai dezinformācijai, ko bija sagatavojis Kremlis. Lai gan jāsaka, ka Kremlis šim karam bija gatavojies jau ļoti sen. Kaut vai piemērs ar dokumentālo filmu, kas tika parādīta dažas dienas pēc iebrukšanas Gruzijā. Es biju uz pakaļas – vēsturiskie fakti sakombinēti ar šodienas notikumiem. Mūsu puisim vajadzēja cik ilgu laiku, lai uztaisītu to filmu par krievu fašismu? Krievijai redz tikai dažas dienas. Tajā pašā laikā bija vajadzīgas 20 dienas, lai parādītu ziņu par Gruzijas flotes iznīcināšanu. Savas dīvainības jau ir.

30 thoughts on “Vilochka.com – Krievijas marodieru interneta veikals

 1. kas

  Mani visvairāk biedē runas par to, ka Gruzija bija tikai ģenerālmēģinājums un turpinājumā sekos Ukraina un Baltijas valstis.

  Nu clnx!
  Mani biedē kaķa acis tumsā, tās izskatās pēc sātana iemiesojuma, bet es cenšos šīs idejas neizplatīt, jo man īsti nav pamatojuma uzskatīt, ka tā ir patiesība…
  Cik saprotu Latvija ir pilntiesīga NATO dalībvalsts, atšķirībā no Gruzijas un Ukrainas. Un vēl neviens, it kā nav atcēlis traktējumu, ka uzbrukums vienai NATO dalībvalstij ir uzbrukms visai NATO aliansei.
  Vakar pārlasīju kopsavilkumu par Latvijas Republikas dibināšanu 1918 gadā. Protams savās interesēs, bet sabiedrotie – anglija, francija ar saviem kara kuģiem palīdzēja sakaut gan vāciešus, gan krievus izdzīt. Nedrīkst noniecināt latviešu karavīru patriotismu, bet domāju, ka bez šī atbalsta nebūtu Latvijas Valsts. Un tai laikā atbalsts bija kaut kam, kas juridiski nemaz neeksistēja, un daudzi ārzemēs šaubījās par tādu robežvalstiņu – baltijas valstu vajadzību vispār…

  Atbildēt
 2. Ambrosio

  Kas, es tik ļoti nebūtu pārliecināts, ka pēc Krievijas iebrukuma Baltijas valstīs, citas NATO dalībvalstis ar pilnu krūti mestos virsū Krievijai un aizstāvētu Baltijas valstis. Gruzijas gadījums jau Krievijai parādīja, kādi mīkstie ir ES un NATO. Jau pagājušas 20 dienas, bet pat nav noformulēts kopīgs viedoklis šajā jautājumā, jo dažas valstīm Krievijas energoresursi ir kā narkomānam nākošā deva. Nekas vairāk, kā pakratīšana ar pirkstu Krievijai nav noticis. Bet pakratīts pirksts Krievijai ir pie vienas vietas.

  Krievija mazo pirkstiņu ir “apēdusi” (Gruzija), pa purnu nav dabūjusi, rezultātā apetīte aug augumā (citas bijušās PSRS republikas). Nav nekas neticams, ka kādiem plānprātiņiem Kremlī sagribēsies “aizstāvēt” Krievijas pilsoņu tiesības Ukrainā un konkrēti Krimā. Bet pēc tam pārmācīt latviešu “fašistus”, kas to vien dara kā apbižo krievvalodīgos, būtu tieši laikā.

  Atbildēt
 3. budzis

  kas, tu palasi krievu dzelteno interneta presi! Visai skaidri tiek musinata info par tuvo karu ar Ukrainu! Pasniegts gan tiek, ka Ukraina taisoties pieteikt karu!

  Atbildēt
 4. kas

  Izfantazēt var daudz ko, bet tās ir un paliek tikai fantāzijas.
  Ar prieku, vai bez tā, bet NATO nāksies reaģēt militāri jebkādā Latvijas militārā “aizvainošanā”.

  Jāpiebilst, ka Gruzija un kaukāza reģions zaudēja savu neatkarību par labu krievijai jau pāris gadus pēc neatkarības iegūšanas, 1917 gadā. Latvija pazuda tikai lielajā eiropas pārdalīšanā 20 gadus vēlāk…

  Atbildēt
 5. Ambrosio

  Kas, NATO nāksies reaģēt militāri jebkādā Latvijas militārā “aizvainošanā”? Pēc NATO līguma tā sanāk. Jautājums ir par to, vai lielās NATO dalībvalstis “nenoraus podā” mazās dalībvalstis (it sevišķi bijušās PSRS republikas), ja tām savu ķetnu uzliks lielais lācis, kuram ir naftas šprice un kodolrunga. Kā tiekt, ko tik vien var “ziedot” mīļā miera labad. Atkārtoju, līgums ir laba lieta, bet reālā rīcība diemžēl var atšķirties. Līgums spēs palīdzēt tikai tik ilgi, kamēr lācis ticēs, ka tie nav tikai tukšī solījumi.

  Atbildēt
 6. kas

  Ambrosio: Nu spriežot pēc teiktā Tu piederi pie tiem, kas 1918ajā par Latviju kā neakarīgu valsti vispār baidīgās domāt! Tai laikā Latvijā bija vācu karaspēks, nelojāls Latvijai un īsti vēl nebija savas armijas.
  Tagad mēs esam NATO sastāva, ēdam šprotes un turpinam baidīties? ;)) Baidīties vienmēr var atrast par ko.

  Atbildēt
 7. Ambrosio

  Kas, es neteicu, ka baidos. Drīzāk vienkārši konstatēju, ka var gadīties sliktākais scenārijs, un NATO mūs atstās vienus aci pret aci ar kaimiņu lāci 🙂

  Atbildēt
 8. kas

  Padomā no otras puses. Pēc manas saprašanas Latvija 1:1 cīņā ar Krieviju nekad neuzvarēs, tāda nu izmēra valsts mēs esam, ka tikai ārējie līgumi, kā NATO, var nodrošināt aizsardzību Latvijai.

  Atbildēt
 9. normunds

  A es nesaprotu vienu – kad mēs beigsim šausmināties un apsūkāt scenārijus no sērijas “būs slikti un vēl sliktāk”, un sāksim domāt ar galvu? Mums pašlaik prioritātei #1 ir jābūt mūsu nostājas formulēšanai. Nevis histēriskām raudām par to ka gruziju okupēs, mūs okupēs, visus okupēs, usa sucks, kosova, osetija etc. Pagaidām es neesmu dzirdējis ne ārlietu ministra, ne valdības vadītāja viedokli kas [un vai ;)] tad mainīsies mūsu attiecībās ar krieviju. Šīm attiecībām principā reiz vajadzētu mainīties, bet mani uzmanīgu dara mūsu iepriekšējā pieredze – vārdos mēs paziņojam vienu, bet darbi rāda kaut ko pilnīgi pretēju. Un lai ko čiepstētu mūsu vadoņi par labajām kaimiņattiecībām, kas mums якобы jāsaglabā ar krieviju, es neesmu pamanījis, ka šīs “labās” attiecības būtu nesušas kādu taustāmu labumu – ne mums gāze lētāka, ne benzīns un šprotes laikam joprojām TUR nevar nopirkt. Tik vien kā pašu krievu apziņā mēs no agresora #1 vai #2 esam atkrituši uz trešo vietu, bet tas noteikti nav mūsu valstvīru nopelns.

  Atbildēt
 10. kas

  normunds: Uz doto brīdi tā ir visu Eiropas valstu problēma, katra čubinās pa savam un negrib sabojāt “labās attiecības”. Bet par gāzi tā ir – ukrainai atslēdza uz brīdi, jo nemaksāja, Latvijai nē, jo nav tāds politisks spiediens no kremļa un Latvija maksā teju eiropas cenu.

  Kaut kas jau notiek, jāseko tik darbiem.
  http://www.diena.lv/lat/politics/arzemes/brauns-bridina-medvedevu

  Atbildēt
 11. kas

  Ja godīgi, mani vairāk baida to cik veiksmīgi “krievu kārti” izspēlēs vecās politiskās partijas tādā veidā liekot piemirst par pārkāpumiem un demokrātijas attīstību. Godmanis jau pēdējā KNL raidījumā dikti vilka uz to “nu saliedēsimies”, lai arī visi pārejie par viņu ieņirdza. Saliedēsimies? Aiz kā? Uz ko? Uz bezdeficīta budžetu un šprotu glabāšanu pagrabos Latvijas zaldātu atbalstam. Tur jau tā lieta, ka ne uz ko – vienkārši tukša politiska retorika ar mērķi vājināt opozīciju. Bet opozīcija demokrātiskas valsts iekārtas pamatsastāvdaļa, ja opozīcija nav spēcīga, tad demokrātijā valstī būtiski samazinās.
  Mani interesē cik daudz Latvijā ir tādi, kurus uz šo “krievi nāk” triku vēl joprojām var paķert un tādā veidā dabūt viņu balsi vēlēšanās. Skaidrs, ka nevar palaizt garām tādu izdevību, kā krievijas agresiju citā valstī un nemēģīnāt izspēlēt šo krievu kārti, tā visa ir tāda politikas klasika. Bet labi pārbaudītas metodes darbojas.

  Atbildēt
 12. normunds

  “krievi nāk”

  nja, šis arguments nepārprotami spārda. Nekur viņi nenāk, viņi jau ir šeit. Es pat nezinu cik tupam ir jābūt cilvēkam lai klausītos un noticētu šim sauklim. Man par provi pietiek iziet pastaigā pa Rīgu un ieslēgt TV vai radio lai saprastu, ka krievi jau ir šeit. Mēs esam viņiem radījuši visas iespējas turpināt dzīvot LPSR.

  Atbildēt
 13. rrr

  nesaprotu, kāpēc jūs salīdzināt situācijas, kas būtu ja notiktu sadursme starp Baltijas valstīm un Krieviju, un starp Gruziju, Ukrainu un Krieviju.

  NATO rīcībai nav pamata nemaz būt, jo NATO nav nekādas daļas starp Gruziju un Krieviju. Kur tur vispār var rasties doma par to, ka NATO parādījis savu mīkstumu!? Ja notiks sadursme starp Ukrainu un Krieviju, arī tur NATO nav ko līst.

  Atbildēt
 14. Osiiic

  Visiem, kas cer, ka jeņķi un angļi mūs aizstāvēs, ka mēs jau esam NATO, bet gruzīni nav utt. gribu atgādināt NATO līguma 5.pantu, un proti:
  “Puses vienojas, ka bruņots uzbrukums vienai vai vairākām no tām Eiropā vai Ziemeļamerikā ir jāuzskata par uzbrukumu visām un sekojoši Pusēm jāvienojas, ka, ja šāds bruņots uzbrukums notiek, katra no tām, izmantojot individuālās vai kolektīvās pašaizsardzības tiesības, kas atzītas ANO statūtu 51.pantā, palīdzēs Pusei vai Pusēm, pret kurām vērsts uzbrukums, pieņemot individuāli un saskaņojot ar citām Pusēm tādas darbības, kādas tās uzskata par nepieciešamām, ieskaitot bruņota spēka lietošanu, lai atjaunotu un uzturētu drošību Ziemeļatlantijas telpā….”

  Ievērojiet – “ieskaitot bruņota spēka lietošanu”. Tātad pusēm nav PIENĀKUMS bruņoti atbalstīt citu pusi, bet gan ir tādas TIESĪBAS. Līdz ar to, situācijā, ja Krievija iebrūk Latvijā, jeņķi un briti NATO līguma noteikumus būs izpildījuši arī tādā gadījumā, ja uz Latviju nosūtīs palīdzību marles saišu, sausā provianta un patronu veidā.

  Atbildēt
 15. ZBH

  kas : to trakteejum par uzbrukum visai aliansei vari paraadiit taadaa formaa, kaads tas iraid liigumaa? komplektaa no turiens pat ar to, kas tiks dariits taad uzbrukum gadiijumaa.
  a to AFAIR pirmaa reakcij buus nevs karadarbiib, a shtukoshan, ko paareejai aliansei ar sho probleem dariit.

  Atbildēt
 16. kas

  Osiiic: Jā tieši 5. pants ir tas uz ko atsaucas šajā sakarā. Tur droši vien vajag skatīt kā un vai šis pants ir attiecināts vēsturiski. Gruzija un Ukraina tiecas būt NATO sastāvā. Mēs jau tur esam. Ja Krievija gribēs iznīcināt pasauli, viņa to izdarīs ar saviem kodolieročiem un mūsu baidīšanās par to neko nemainīs. Var vai nu baidīties vai izbeigt baidīties. Man simpatizē otrais variants. Ja Krievija imperialistiskā vājprāta lēkmē gribētu militāri pakļaut Baltijas valstis, viņa to visticamāk arī izdarītu, bet īstais jautājums kādas tam būs sekas pašai Krievijai. Un cik cilvēku Krievijā dala cara Vladmira vēmli atjaunot krievijas impēriju ejot pret visu pasauli un personīgi ņemot rokā ieroci. NATO tika izveidota ar tiešu mērķi nepieļaut vēlvienu karu Eiropā. Tur nav citu mērķu un variantu. Un tā nav sakritība, ka humanitāro palīdzību gruzijai piegādā arī NATO kara kuģi…

  Atbildēt
 17. Osiiic

  kas: Domāju, ka kodolkarš nav iespējams pat 3.pasaules kara kontekstā, un to es izspriežu pēc sekojoša piemēra – 2.pasaules kara laikā visām karojošajām pusēm bija milzīgi ķīmisko ieroču arsenāli, tomēr tie nekad tā arī netika lietoti. Pat tad, kad pusēm likās, ka nu ir pilnīgā d***ā. Domāju, ka līdzīgi būtu ar kodolieročiem 3.pasaules kara gadījumā. Kas attiecas uz Krievijas iespējamo uzbrukumu kaimiņvalstīm (0,01% iespējamība), arī tādā gadījumā, šķiet, atkārtotos 2.pasaules kara scenārijs, un proti, Baltijas valstis ļutu paņemt diezgan viegli, par Poliju pieteiktu formālu karastāvokli, bet reālu karadarbību sāktu, ja Krievija mēģinātu iet Vācijā, ko, protams, neviens vairs negribētu pieļaut.

  Atbildēt
 18. budzis

  “Krievijas iespējamo uzbrukumu kaimiņvalstīm (0,01% iespējamība)”

  Nu šī varbūtība jau IR piepildījusies. Un kā lasam krievu paziņojumos par “jauno politiku”, tad miltāra savu “interešu aizstāvēšana” tiek pasludināta par normu

  Atbildēt
 19. cd

  Esmu par Krieviju! Labs piemeers, kaa vajag aizsargaat savus pilsonjus! Ko muusu valsts dara savas tausas labaa? Vai kaads var man paraadiit reaalos piemeerus? Mees dzivojam nabadziibaa un muusu nauda vel tiek teereeta kautkaada gruziina-manjaka atbalstam?! Es uzskatu, ka tas ir Latvijas tautas genociids no muusu valdiibas puses… kauns.

  Atbildēt
 20. KakTussss

  To > CD

  Ja? Un tad Krievijas pilsoņi visi kā viens ir labi paēduši, nodrošināti ar darbu, un brauc uz zavodu mersedesos? Nejauc ārpolitiku ar ekonomiku!!!

  Atbildēt
 21. normunds

  Labs piemeers, kaa vajag aizsargaat savus pilsonjus! Ko muusu valsts dara savas tausas labaa

  Zatleram jāpiesaka karš Īrijai un UK?

  Atbildēt
 22. cd --> normunds

  Zatlerim jaasaak ciniities ar zadziibu un korupciju savaa kantorii kaa ari visaa Latvijaa. Kad pie mums viss buus kaartiibaa(ljoti shaubiigs pasaakums) tad ari var meegjinaat baazt degunu ari aarpus LV.

  –> Kaktuss

  Tu ari esi nodroshinaats ar labu darbu, esi labi un veseliigi paaeedis un tu brauc uz zavodu(kuru vairs nav palicis Latvijaa) ar Mersi? Smiekli naak no taadiem kaa Tu. Ekonomika ir atkariiga no politikas un otraadaak.

  Ar cienju.

  Atbildēt
 23. normunds

  Zatlerim jaasaak ciniities ar zadziibu un korupciju savaa kantorii

  Putins ar savu plīša lācīti ir apkarojuši korupciju krievijā un nes mieru Gruzijai?

  Atbildēt
 24. ---> normunds

  RU inflācijas līmenis tagad ir ap 8,5 %, pie mums 18 %? Ar to nepietiek? Ko mēs Latvijā ražojam? Viss sen jau notirgots un nobankrotēts. Naudu ņemam no mistiskajiem EU fondiem – kautkad tā būs jaatgriež. Kādi Latvijā ir dabas resursi? Mums ir jādzīvo ar lielo kaimiņu RU un/vai EU. Mums ir jābūt ļoti un ļoti neitrāliem jebkuros gadijumos. Mēs esam pārāk mazi lai kādam rēkt virsū. Kāpēc mana nauda tiek tērēta ne tur kur es vēlos? Es domāt, ka šie jautājumi ir visiem cilvēkiem kuri rūpējas par savām ģimenēm un kam nav vienalga kas ar LV būs nākotnē… Bēdīgi.

  Atbildēt
 25. nemo

  ja kādam ir interese par Gruzijas – Krievijas karu un bildēm šajā sakarā, varu ieteikt
  http://www.2v.lv/index.php/photos?func=viewcategory&catid=7

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *