Krievija grib karu Gruzijā

Izskatās, ka mums paveicās, jo paspējām apmeklēt Gruziju un pabūt Tbilisi pirms tur būs sācies karš. Šorīt no rīta, pārslēdzot kanālus, trāpīju uz Kremļa ziņām, kur rādīja kā šauj Gruzijas Grad. Aptuveni kā zemāk redzamajā bildē, ko paņēmu no šī raksta.

Vienīgi ziņās rādīja šo pašu skatu naktī vai agri no rīta, kad vēl bija tumšs un varēja saskatīt tikai ugunis. Fonā stāstīja, ka lielā un varenā Gruzija esot uzbrukusi mazajai un nevainīgajai Osetijai.

In a televised statement, the Georgian president, Mikhail Saakashvili, said Russian aircraft had bombed several Georgian villages and other civilian facilities. He said there were injuries and damage to the buildings.

Un ne vārdiņa par to, ka pirms tam Gruzijas ciematos tika šauts ar raķetēm, mestas bumbas vai kā citādi separātisti no Osetijas būtu provocējuši Gruziju.

An elderly woman pointed to a hole in her roof which she said was made by a rocket fired by South Ossetian separatist militiamen.

Sīkāk par notikumiem no daudz maz objektīviem avotiem:

South Ossetia: Georgia preparing for war, Russia claims

Georgia and Russia edge towards war over South Ossetia

Vēl nedaudz no citiem resursiem.

Abkhazeti.info raksta:

«От имени правительства Грузии категорически заявляю, что российские информационные источники распространяют очень провокационные и опасные заявления о том, что якобы грузинские вооруженные силы осуществляют целенаправленное нападение на российских миротворцев. Это элементарная ложь!», – заявила замминистра МВД Екатерина Згуладзе на специальном брифинге 8 августа.

«Важно, чтобы вы (журналисты) осознавали связанные с такого типа дезинформацией риски и опасности, – сказала замминистра. – В России существуют силы, которые хотят широкомасштабного участия в цхинвальских событиях».
По ее сообщению, 8 августа утром российская авиация подвергла бомбардировке грузинские города Гори и Карели, а также село Вариани, в результате чего 7 человек получили ранения.

Vēl nedaudz no Newsru:

Четыре самолета, залетевших со стороны России, сбросили бомбы на город Гори примерно в 11:00 по московскому времени 8 августа. Об этом сообщает “Новости – Грузия” со ссылкой на грузинскую телекомпанию. По информации ТВ, один из самолетов уже сбит грузинскими войсками.

Cerams, ka Krievija negribēs tur uztaisīt otru Čečeniju…

Hakeri DDoSo Dienvid Osetijas saitus.

Хакеры осуществили DDoS-атаку на официальный сайт властей Южной Осетии, госкомитет по информации и печати cominf.org, сообщает РИА Новости. Администрация ресурса не успевает отразить атаку, и сайт большую часть времени не доступен.

Lenta.ru (Kremļa) ziņas par Osetijas konfliktu hronoloģiskā secībā.

171 thoughts on “Krievija grib karu Gruzijā

 1. Edgars

  smieklīgi. Gruzija ir noteikti mazie puikas, kuri tikai aizstāv savu zemi, uzsūtot savus tankus D-Osētijā. Līdzīgi kā Izraela, kura arī tikai “cīnās pret terorismu”.

  Atbildēt
 2. jurciks

  nu man jau liekas ka krievi mazliet tur provocee visu to pasaakumu, jo kura gan valsts (pie kam maza) taa labpraatiigi gribeetu ar krieviem karot.

  Te links par abhaaziju:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Ethnic_cleansing_of_Georgians_in_Abkhazia

  un osetijaa man jau liekas ir kas liidziigs

  Atbildēt
 3. Arturs

  Shoriit Eho Moskvi zinjaas dzirdeeju par sho. Tika atskanjots arii Putina teiktais, ka “vinjam ir ljoti zheel ka Gruzija uzsaakusi karu pirmajaa Olimpisko speelju dienaa. Mums visiem jaaapvienojas lai ciiniitos pret karu” bla bla bla.

  Atbildēt
 4. Arnolds

  Man brīnums, ka Gruzijai, kurai tik švaka ekonomiskā situācija, ir gan tanki, gan iznīcinātāji, lielgabali, bruņutransportieri, kamēr mums ir 3 tanki – Prāgas pavasara liecinieki.

  Sen bija laiks tos vecos Rīgas omoniešus izkvēpināt!

  Atbildēt
 5. Dreef

  Man atkal dikti nomāc tieši šis fakts un tas, ka augusts nepaies mierīgi. Iespējams 3 Pasaules kara cēlonis par ko pareģoja baba Vanga un par ko rakstīju savā dienasgrāmatā. Un tas var arī nebūt vienkārši kārtējais karstais punkts, kur karo bezjēgā.

  Atbildēt
 6. Dreef

  Ā, un Latvija skaitās Gruzijai kaut kāda tur prezidējošā valsts – tipa sadraudzības valsts vai kaut kā tā. Tādēļ mūsējie arī metīsies palīgā iespējams ar visu ES. Var pameklēt arhīvos:
  http://www.am.gov.lv/lv/search-result/?search=gruzija&page=1
  Piemēram, http://www.am.gov.lv/lv/Jaunumi/PazinojumiPresei/2007/augusts/14-3/

  Atbildēt
 7. Oto

  Ja paveicās tas izkatās pēc Krievijas(NVS) sabrukuma sākuma, jo atceramies, ka Gruzija nav vienīgā, kurai Krievija dara pāri. Būs domino efekts

  Atbildēt
 8. Dārzenis

  Kāds domino efekts? Nedod Dievs (labāk jau visi dievi) ka kautksa tāds sākas arī daudzviet citur, ta netas vien var sabrukt.

  Atbildēt
 9. krievs

  kretīni! i mean: gan kul-linx, gan komentētāji (99%)
  krievijai tā gruzija i stipri pie vienas vietas – viņiem tik nepatīk, ka šie iekš NATO taisās…
  …kopš sākašvili tur stūrē, viņi vispār (vismaz vārdos) briesmu lietas plāno… – taisījās abhāzijai uzbrukt… …nz – izdomāja, ka osetijā mazāx trabls būs?
  as i apmēram taka ‘latvija’ uzbruktu ‘latgalei’ – sabombītu D-pili un ieveltos ciemos… a tur krievi blakus! :O

  …un pričom te čečenija?

  kretīni!

  Atbildēt
 10. TT

  Nja atceresimies to ka Krievija notriekusi pirms kada laika gruzijas zondes spieg lidmasinas kuras zondeja pa Abhazijas teritoriju tad vel gruzija nenormali palielinaja savu militaro budzetu jau sen ieprieks jo jau gatavojas sim notikumam!Un to ko stasta cnn un bbc ir tas ko grib USA un vel ieintereseti cilveki lai boretu pauri eiropai un …!Taka es domaju te puse no komentatajiem neizn neko un tik runa bleenas.Un vispar Gruzijas prezidents ir viltigs shakalis!Neemsu neviena puse ,esmu miera puse bet ja butu jaizvelas tad sen tiem smirdigiem gruziniem vajadzeja biete iedot!Pietam Krieviejai ir pilnigas teisibas atrasties Abhazija gan ka miera uzturetajiem gan ari tapec ka tur dzivo Krievijas pilsoni kurus pec konstitucijas viniem ir jaaizstav.

  Atbildēt
 11. Klaids

  krievs, turpini vien skatīties savus krievu kanālus un “iedvesmoties” jaunām dumībām, aber Daugavpiļī derētu kārību ieviest…

  Atbildēt
 12. krievs

  2 Klaids:

  vot, vot! tas ir tas ar ko izceļas īstens letiņš: uzdirst tiem kas domā savādāk un kurināt nacionālo naidu ;P

  Atbildēt
 13. CooLynX Raksta autors

  krievs, man šķiet, ka korektāks salīdzinājums būtu ar Abreni. Mēs Abreni atdevām bez kara, bet tik pat labi varēja parādīties informācija, ka Abrenes iedzīvotāji jūtas apspiesti Latvijas sastāvā un grib uztaisīt savu republiku. Galu galā tur jau visi ir pārkrievojušies, tad kāpēc gan lai neizveidotu savu republiku? Nu un lielā Krievija nāktu palīgā. Būtu iemesls ievest “miera” spēkus, lai atbrīvotu apspiesto tautu. 🙂

  Atbildēt
 14. Vaards

  TT un krievs,

  Kad sākas karadarbība nekad un nekas nav vienkārši. Tamdēļ arī sākas karadarbība. Tagad varam veiksmīgi sapriecāties (daži nokaunēties) ka esam ES un NATO sastāvā. Un sapriecāties, ka nav mums bijis tas prieks karot par Abreni, piemēram.

  Atbildēt
 15. viesturs.r

  ja nu kāds nav pamanījis, bet olimpiādes aizsegā ir sācies jauns karš.

  šorīt krievu lidmašīnas esot bombardējušas tbilisi, tā ziņo cnn:
  http://us.cnn.com/2008/WORLD/europe/08/08/georgia.ossetia/index.html
  un pārpublicē arī latvijas portāli.

  ļoti ļoti bēdīga ziņa pasaulei, kas vēl nav sākusi atkopties no amerikāņu izdarībām irākā.

  Atbildēt
 16. CooLynX Raksta autors

  Tas ir tas, kas bija vajadzīgs Krievijai – uzkurināt karu un, tad ievest savus atbrīvotājus Gruzijas galvaspilsētā, lai nodrošina kārtību.

  Bet cik nopratu, tad gruzīņi ir gatavi kauties līdz pēdējam ar iekarotājiem. Tā kā diemžēl būs kaut kas uz Čečenijas pusi. 🙁

  Atbildēt
 17. knz

  gruzīņi stūlbi? kas jūs 1990 – 1993 neatceraties? kāpēc dienvidosetiešiem ir krievijas pases? kāpēc tur atrodas “miera uzturēšanas spēki”? krievijai beidzot ir izdevies tas ko tā jau ilgi gribēja..

  Atbildēt
 18. Nost ar Krieviju!

  http://news.sky.com/skynews/Home/World-News/South-Ossetia-Conflict-Be%20tween-Russia-And-Georgia-Shows-New-Cold-War-Heating-Up-Says-Tim-Marshall/Ar%20ticle/200808215074350?lpos=World%2BNews_0&lid=ARTICLE_15074350_South%2BOsse%20tia%2BConflict%2BBetween%2BRussia%2BAnd%2BGeorgia%2BShows%2BNew%2BCold%2BWa%20r%2BHeating%2BUp%252C%2BSays%2BTim%2BMarshall

  Atbildēt
 19. e-remit

  Kaukāzā nekad nekas nav biis vienkārši. Kaukāza tautas ir naidā cita ar citu jau gadsimtiem.
  No otras puses – Krievija ANO agrāk čakarēja ASV, uzliekot veto jebkādām iniciatīvām. Kaut vai Dienvidslāvijas valstis bļāva par genocīdu, bet, pateicoties Krievijas veto, ANO faktiski pieļāva genocīdu. Tagad notiek pretējais un jebkāda Krievijas iniciatīva ANO noved pie nekā. ANO ir rīcībnespējīgs jebkurā virzienā, jo konfliktā iesaistīta valsts ar veto tiesībām.

  krievs: Krievijai ir viena interese Gruzijā – tika darīts viss, lai D-Osetija pievienotu Krievijai. Protams, var jau skatīties raidījumus ar krievu propogandu, kur krievi ir balti un pūkaini. Ja paklausās, laikam gruzīni paši savas pilsētas bombardē…

  Atbildēt
 20. Atbalss: krizdabz blogs :: Karš Gruzijā

 21. Arnis

  Un šo genocīdu veic gruzīni(precīzāk kr@plis saakašvili, jo pret gruzīniem man nav ne mazāka naida. Saakasvili ir ASV roklaizis, kas rīkojās pretēji savai tautai, nodevējs).

  Atbildēt
 22. Leo

  Līdz šodienai regulāri skatījos CNN, bet šodien skatos – gruzīnu slepkavu iznīcināta pilsēta (chinvali), sieviete raud pie sava bojā gājušā radinieka un virsraksts – Krievija uzbrūk Gruzijai… Un tas vel pirms 58 divīzija pietuvojās Chinvali… Ej tu dirst!

  Atbildēt
 23. Leo

  Pēc pēdējiem datiem gruzīnu genocīda rezultāts – 2000 nogalināto osetīnu (mierīgu iedzīvotāju). Žēl, ka Jūs nebij;at tur, kad gruzīni pielietoja GRAD nakts vidū… Domāju, ka Jūs sīkaļas pat nezinat, kas ir GRAD un ko tas nodara. Tas vairs nav “savas valsts sakārtošana”, tas ir tīrākais genocīds, jo izdzīvošanas iespējas GRAD apšaudes laikā ir minimālas…

  Atbildēt
 24. TT

  Piekritu Arnim ! Tirs genocids!Pietam cnn rada to ko dazi ienintereseti grib lai raada.Tas shakalis saakašvili ir nenromala zurka 🙂 Papetat tuvak vina personibu 🙂 Pilnigi atbalstu osetiju sajos grutos brizos. Lai teim gruziniem veinreiz tiek.Sitas bus grudiens 3 pasaules karam ko paregoja Vanga un vina paregoja sekojosho 🙂

  2008 – Atentāts pret četriem valdību vadītājiem. Konflikts Indostānā. Tas ir viens no Trešā Pasaules Kara iemesliem.

  2010 – Trešā Pasaules Kara sākums. Karš sāksies 2010 gada Novembrī un beigsies 2014 gada Oktobrī. Karš sāksies kā jau parasts karš, vēlāk tiks izmantoti kodolieroči, pēc tam – ķīmiskie ieroči.

  2011 – Radioaktīvo nokrišņu rezultātā Ziemeļu puslodē nebūs ne dzīvnieku, ne augu. Pēc tam Musulmaņi uzsāks karu pret dzīvos palikušajiem Eiropiešiem.

  2014 – Vairākums cilvēku cietīs no augoņiem, ādas vēža un citām ādas saslimšanām (ķīmiskā kara sekas

  2016 – Eiropa ir gandrīz neapdzīvota.

  2018 – Par jauno Pasaules lielvalsti kļūst Ķīna. Evolucionējošas valstis pārvēršas no ekspluatētām par ekspluatējamām.

  utt

  Atbildēt
 25. e-remit

  krieviem kaut kā mēles mežģās. Visu laiku pretrunīgas lietas saka.
  Pēdējais ir Putina izteiciens – vai gruzīni domā, ka D-Osetija tagad gribēs iestāties Gruzijā. Acīm redzot jau uzskata, ka D-Osetija ir Krievijas sastāvdaļa.
  Tagad krievi salīdzina situāciju Gruzijā ar Dienvidslāviju… tikai nez kāpēc aizmirst, ka paši bloķēja visus ANO centienus ievest miera spēkus, izmantojot savu veto.
  Arī tagad – veselu dienu noliedza, ka bombardējot Gruzijas pilsētas. Nācās kaut ko sākt runāt, kad rietumu žurnālisti vairumā sāka strādāt Gruzijā.

  …bet vispār, nepamet sajūta, ka šī ir labi izplānota operācija, un patiesos notikumus nekad neuzzināsim 🙁

  Atbildēt
 26. budzis

  TT, piedo, bet tev ar galvu taa pavaajaak laikam… Krieviem jau raksturiigs, ka vini uzskata, ja kaut kur padirsushi, tad taa uzreiz ir vinju zeme. Tik pat labi vinji var pazinjot, ka visa pasaule ir vinju, jo, redz, visur pa kadam krievijas pilsonim ir.

  Atbildēt
 27. solnyshok

  kapec osetini beg uz Krieviju, vai vini nelasa latviesu presi un nesaprot ka Krievija ir agressori? Aijaijai. Tagad vel vajadzetu parsaukt Basteja bulvari par Sukashvili bulvaru.

  Atbildēt
 28. budzis

  solnyshok, krievu saita pazinjoja, ka d-osetija esot 90% krievu. Par osetiniem vispar neviens krievs neko nezina 🙂
  Starp citu, nez kapec paradijas zinjas par masveida evakuacijam vel nedelju pirms jebkadam militaram aktivitatem. Tas drizak pierada, ka shii ir krievu karteja provokacija, ko vinji censhas pasniegt par nez kaadu gruziinu vardarbiibu

  Atbildēt
 29. Reinis

  – Krievi savas tiesības uzbrukt gruzīniem attaisno ar to, ka viņiem kā miera uzturētājiem ir jāaizstāv tie, kuriem uzbrūk. Bet vakar abhāzi sāka uzbrukumu gruzīniem, un krievi atkal ir pret gruzīniem. Tā ka šis ir tukšs iegansts.

  – Otrkārt, amerikāņu izlūkdienesti ir pārsteigti par to, cik ātri krievu armija ienāca Dienvidosetijā. Tas liek domāt, ka viss pasākums ir bijis izplānots jau iepriekš.

  – Krievi ir ziņojuši par milzīgiem upuriem civiliedzīvotāju vidū, par vairāk nekā 34 000 bēgļiem no Dienvidosetijas. Tajā pašā laikā starptautiskās organizācijas ziņo, ka šie skaitļi ir neticami pārspīlēti, un precīzāks bēgļu skaits varētu būt 2 600.

  – Krievi ziņo par šausmīgu genocīdu pret vietējiem iedzīvotājiem. Chinvali esot pilnībā nopostīta, līķus nemaz nespējot novākt. Bet es neesmu redzējis nevienu attēlu ar līķu kaudzēm, un bildēs no Chinvali lielākā daļa ēku stāv kā stāvējušas. Kamēr nav pierādījumu, noraidu šos argumentus kā izdomājumus.

  – TT rakstīja: “Neemsu neviena puse ,esmu miera puse bet ja butu jaizvelas tad sen tiem smirdigiem gruziniem vajadzeja biete iedot!” – nu šis teksts jau vien apliecina, kurā pusē TT ir. Nosaukt kādu tautu par smirdīgiem… Mjā.

  – Savulaik argumentus par savu tautiešu/pilsoņu aizstāvību izmantoja Hitlers, lai okupētu Čehoslovākiju. Rietumvalstis to pieļāva, un tas bija kritiskais punkts, lai sāktos 2. pasaules karš.

  – Pēdējais un svarīgākais arguments: Pat ja Saakašvili ir uzvedies slikti, Krievijai vienalga nav nekādu tiesību iebrukt Gruzijas teritorijā, ievest savu karaspēku un bombardēt gruzīnu pilsētas. Tādas tiesības viņiem neviens nav devis (un izskatās, ka tādēļ drīz vien viņiem vairs nebūs vispār nekāda miera uzturētāja mandāta).

  Atbildēt
 30. viesturs.r

  … kaut kaa neesmu parsteigts ka amerikanju izlukdienesti atkal par kaut ko ir parsteigti….
  (kad ieprieksheja nedeljaa krievu saiti zinjoja par masiivu evakuaciju un hospitalju organizaciju, kaut ari pilnigi nekas nenotikaas – ko gan citu gaidiit?)

  Atbildēt
 31. Zintis

  Kremļa dibenlaižas izplata daudz melus ar saucieniem: brīvību Abhāzijai, Osetijai.

  Tātad:
  Abhāziju vispār var neuzskatīt par reģionu, kurā notiek vairākuma atbalstītas brīvības cīņas pret Gruziju. 1989. gadā gruzīni bija pati lielākā etniskā grupa Abhāzijā un sastādīja 46% no iedzīvotājiem, abhāzi paši bija tikai 18% un krievi 14%.
  Šie 18+14% ar Maskavas palīdzību padzina 46% no to mājām, slepkavoja, dedzināja, utt. Abhāzija visu šo laiku ir bijusi Krievijas okupēta Gruzijas teritorija.

  Apmēram tā kā Latgalē tiktu pasludināta autonoma baltkrievu republika, daži vietējie latvieši tiktu noslepkavoti, pārējie dotos bēgļu gaitās un rezultātā varētu bļaut, ka visi “atlikušie” iedzīvotāji vairumā atbalsta pašnoteikšanos.

  Kremlis un tā pakalpiņi piekopj parastos melus.

  Atbildēt
 32. jvg

  es tik brinos cik liela ietekme ir masu medijiem , kuri piedaavaa katrs savu bildi par notikumiem, lielaaka cilveku massa vispar nezin kurs uzbruka pirmais, kaapeec ubruka untt. Pasaule ka vienmer dalas uz tiem kas atbalsta Krieviju un ASV, istenibaa es uzskatu ka visi notikumi liela meraa ir atkariigi no tam divam valstiim. ASV nekadigi negrib nomierinaties , visu laiku iejaucaas, man neticaas ka Gruzija pati ar savu budzetu nopirka tik lielu ierocu daudzumu , noteikti tur piestradaja ASV

  Atbildēt
 33. Zintis

  Un tu tici, ka D-osetija (Liepāja + rajons) pēc iedzīvotāju skaita paši nopirka 50 tankus, reaktīvos iznīcinātājus, utt.
  Interesanti no kādas kasītes tek apmaksāti tie komentētāji, kas sāka parādīties pirms 5+ gadiem un sāka ar JL bezierunu aplikšanu, bet tagad, siekalām šķīstot, slavē diženā tautu cietuma piekopto politiku, slēpjoties aiz latviskiem nikiem. Šķiet, ka tā ir jaunā kremļa datormuldoņu armija – cik nožēlojami, ka pat dažas latviski runājošas personas tur ir iesaistītas.
  Saka, ka nauda jau nesmird.

  Atbildēt
 34. hmm

  www.ej.ru/?a=note&id=8288
  Priecaajamies, ka mees ar mieru tikaam valjaa no OMOH un krievijas karaspeeka. DOsetijai ar osetiiniem mazs sakars – visa valdiiba krievu armijnieku bandiitu rokaas.
  Vispaar jau sho topiku vareeja atstaat bez komenteeshanas iespeejaam, jo urlu propaganda latvieshu meelee ir derdziiga.

  Atbildēt
 35. rgz

  Miļie tautieši,man lasot jūsu komentārus izveidojas priekštats ,ka jums ir vājš priekštats kas tur būtība notiek.Krievijai ir likumīgs mandāts tur usturēties,krievijas bruņotie spēki nav pārkapuši osetijas un gruzijas robežu.Dienvidosetija jau kopš 1992.gada pati sevi pasludinājusi par neatkarīgu valsti Gruzijas geopolitiskās robežās.Divdesmitājos gados pagajuša gadsimta sākumā Gruzijas nacionalisti jau ir mēģinajuši iznīcināt osetīnus ka tautu,1990. gadā tas pats atkārtojas ,un tagat vel neželīgak pret mierīgajiem iedzīvotaiem.Kurš tad sadedzina dzīvus cilvēkus viņu pašu majās,kurš ar granātam spridzināja pagrabus kur bija mierīgie iedzīvotai mazi bērni sievietes un veci cilvēki,lieki te ko piebilst ,vinkārši ciniski un neželīgi no Gruzijas valdības.Kosova arī Serbijas teritorija, bet viņus izrāva no Serbijas proamerikāniskie spēki un palīdzeja sevi pasludināt par neatkarīgu valsti.Kapēc Osetīniem tagat neiedot savu brīvibu,savu valsti,viņi ir krietni un lepni par to kas viņiem ir ,salidzinājumā ar mums Latviešiem kuriem neviēnā gadsimta nekas nav piedērējis pat lidz šai baltai dienai un ja kada kripatiņa bija tad viņa tika pārdota vai ieķīlāta

  Atbildēt
 36. CooLynX Raksta autors

  Ja kāds vēlas stāstīt “savu” patiesību par vēsturiskiem notikumiem, tad esiet lūdzu tik laipni un ievietojiet arī saites uz resursiem, kuros var izlasīt par “jūsu” piedāvāto patiesību. Internetā ir pietiekami daudz šādu resursu. Pretējā gadījumā jūs var uzskatīt par propagandas upuri un jūsu vārdiem ir tik pat liels svars kā tām muļķībām, ko rāda Krievijas televīzija.

  Atbildēt
 37. Dreef

  Es visu nelasīju, bet man liekas ka visi pasaules kari ir dēļ mantas (naudas). Un arī šoreiz nav izņēmums – tā ir NAFTA:
  http://www.delfi.lv/news/world/other/article.php?id=21598859
  Tur Krievija jau sen par to pasākumu cīnās un arī Latvijā visu tranzītu veiksmīgi pārpirkusi, un Mažeiķus pārpirkusi, un bez mūsu ziņas mūsu jūrā gāzes vadu liks utt.

  Atbildēt
 38. core

  clx, diemžēl Gruzīniem nekas nesanāks. Vel KF prokuratūra fiksē visus gruzijas karavīru genocīda faktus un peč tam ritīgi sodīs.

  Atbildēt
 39. PInky

  eh rebjata-rebjata. nadejus’ vash negativchk protiv Rossii ne vyljetsja na russko-govorjashih v Latvii. Anyway, situacija ponatna,Gruzija mochila Osetiju i Abhaziju v 90e gody, umerlo dohrena narodu, dlja ogo, ctoby eot ne povtorilos’, Rossija vvela mirotvorcheksij kontingent. Esli by nado bylo, oni y eshe v 90e eti territorii pod sebja podmjali, no oni etogo ne sdlali, tak chto oni im ne nuzhny byli. No esli eti resubliki hotajt, to dumau, logichno bylo by im dat’ svobodu. Pochemu? Da potom chto oni nikogda ne yli Gruziskoj terrirotriej. Da, u nih byl sojuznyj dogovor, no eot tozhe samoe chto esli by Rosija sej4as treovala vhozhdenija Latvii obratno v sebja po prichine togo, chto ona yla sojuznoj respublikov CCCP.
  Dvigaemsja dalshe, Gruzija nachala obstrel Osetii 8go chisla, pri chem spusja chasy, posletogo ka kvse dogovarilis’ podpisyvat’ umagi po mirnomu ulegurirovaniju. Rossija podozhdala, i vstuplas’ za Osetinov, po tomu chto objazana kak mirotvorec, razmobmiv Gruzinskie porty i kommunikacii,ostanoviv dalshuu ogressiju. Vse chin chinarem.
  Edinstvennoe, zhalko ch ginut mirnye ljudi. I tut uzhe ne imeet znachenija kto prav, kto vinovat, i kakie politicheksi sily chto govorjat, ved’ net nichego vazhnee chem chelovecheskaja zhizn’.
  Ja prekrasno ponimau, chto v nashej strane osoenn na takie novosti nakidyvajtusaj vse, potomu chto u nas shivut ruskie i latyshi v osobo politizirovanoj atmosfere. No pochemu by ne zhit’ vsem v mire, ne delja nikogo na kasnyh, belyh i svoih i ne svoih. Prevrashaemsaj v zhivotnyh prosto, jej Bogu. Nadejus vy menja pojmete, rebjata.

  Atbildēt
 40. budzis

  rgz, es nezinu, kam tu tur esi tautietis, be latvieshiem jau laikam nee

  PInky, raksti latviski! Mans viedoklis ir tds, ka tiem, kas neruna Latvija latvieshu valoda, Latvijaa nav vietas! (gluzi tapat kaa igauniski Igaunijaa, Vacija vaciski vai krieviski – Krievija)

  Atbildēt
 41. e-remit

  Neviens tur nerunā par neatkarīgu Osetiju. Iet runa tikai par D-Osetijas pievienošanu Krievijai, kam nav likumīga pamata. Ja ietu runa par neatkarīgu Osetiju, tad kāpēc Krievija arī neatzīst neatkarīgu Z-Osetiju, lai atkal būtu viena Osetija, kā pirms PSRS laikiem?

  Interesanti bija vakar pavērot Krievijas vēstnieku ANO. Viņam vairākas reizes jau ir teikuši, ka Gruzija gatava pārtraukt uguni un atstāt savas pozīcijas, bet Krievija turpina apgalvot, ka nekādu ziņu nav saņēmuši no Gruzijas puses. Pēdējais bija pašā vakarā, kad kādas valsts vēstnieks pajautāja, kāpēc Krievija turpina bombardēt Tbilisi, kaut gan gruzīnu armija iziet no Osetijas, uz ko Krievijas vēstnieks nobļavās: “Kas jūs tādi esat, ka mums pārmetat? Paši karojat Irākā un Afganistānā, un mums te vēl pārmetat!” Ar to izteikta visa Krievijas politika.

  Atbildēt
 42. Dreef

  Visiem interesentiem par šo konfliktu es papildus ieteiktu izlasīt šo rakstu un tur tos komentārus:
  http://www.republika.lv/?id=article&nid=1940
  Es arī nosodu kara darbību un arī Gruzijai nav daļa taisnības, bet tas nav iemesls provocēt nepārtraukti kara darbību, apgādāt seperātistus ar finansējumu, profesionālu kara ekipējumu utt.

  Atbildēt
 43. Dreef

  Un vēl vērtīgs informācijas avots:
  http://www.diena.lv/lat/politics/sabiedriba/vai-ir-jega-draudzeties-ar-nato
  Tas lai mūsu sabiedrība būtu vairāk informēta par notiekošo un neizrādītu savu nezināšanu. Esmu novērojis, ka pat ļoti daudz latviešu valodas pārzinātāju ir Krievijas pusē un atbalsta viņu rīcību. Tādēļ izlasat un tad paužat viedokli, lai man par latviešiem nebūtu jākaunās.

  Atbildēt
 44. RZA

  Guys, sorry writing in English – I am a guy from Estonia, do understand a bit of Latvian and speak Russian, although heard that Russian language is a bad start during conversation with young latvian generation (although consider that wrong, but fully respect your decision).

  Anyway – I am strongly convinced that debating and arguing here of who is right and who is wrong is simply WRONG, while there are people dying on both sides and it doesn’t matter who started or who is going to finish, what matters the most that behind all this arguing we forget about people who are losing their relatives and their own lives, and while forgetting about that we are too getting wrong, too becoming animals.

  Let’s think of anybody who is losing life there and think of how we can help those…

  Atbildēt
 45. Vaards

  Dreef šeit atnācis un ir gatavs nokaunēties visu latviešu vietā!!! 😉

  p.s. Šī pasākuma interesantākais fakts ir tāds, ka nav neviena neatkarīga medija. Informatīvā propoganda šeit sit augstu vilni.

  Atbildēt
 46. Dreef

  Kā nav neatkarīgā medija. Lūdzu:
  http://www.diena.lv/lat/politics/arzemes/agresija
  Konkrēti mūsu žurnālisti no konkrētas notikumu vietas.

  Atbildēt
 47. Vaards

  Nē, Daini!
  Mūsu prese ir ļoti ne-neatkarīga. Un jo īpaši Sarmīte Ēlerte ir allažiņ izcēlusies ar Anti-Krievisko viedokli. Tamdēļ Dienas tekstus ir arī jāfiltrē ļoti uzmanīgi.

  Atbildēt
 48. Stefuks

  Hm, bet Sarmīte Ēlerte no Dienas ir notinusies jau labu laiku. Par Nellijas Ločmeles izteikto “anti-krievisko” nostāju gan nemāku teikt… Tas tā.

  Bet, ja nopietni, tad šobrīd ar ļoti plaši pieejamo informāciju tāpat nav skaidrs, kam ir un kam nav taisnība, jo dažādi masu mediji atspoguļo katrs “savas puses” viedokli. Bet skumjākais, ka bojā iet cilvēki…

  Atbildēt
 49. IP

  Tautai tikai sprauž batonus. Aiz gruzijas stāv pavisam citi spēki, pati riebīgākā nācija- amerikāņi. Viņiem, kā arī vēl citiem viņu atbalstītājiem (tā pati Anglija), nav vajadzīga spēcīga varena un ekonomiski augoša krievija. Amerikāņiem ir liela ekonomiskā krīze un karš var viņus paglābt!. Gruzijā jau nedēļu iepriekš bija militāās mācības turpat, kur tagad sākās konflikts, un mācības vada amerikāņu kara instruktori. Jau 5 gadus Gruzijā amerikāņi gatavoja un apmācīja karavīrus. Mazā gruzija nekad neuzdrošinātos sākt karu, ja viņai nebūtu spēcīga aizmugure. Protams ka Amerika oficiāli nekur neko, taču tas ir pilnīgi skaidrs, ka tas ir vairāku gadu rūpīgi gatavots plāns, un tautai masu mēdiji grūž tīro propogandu. Krieviju ļoti gribēja ievilkt karā un tam gatavojās ļoti ilgi, lūk arī Krievija uzsprāga uz šīs mīnas-Gruzijas. Ko līdzīgu jau pirms 2 gadiem izteica kāds atvaļinātais krievijas specdienestu virsnieks… Krievijai galīgi nav vajadzīgs karš, bet Ositiju viņai bija jāizstāv, ko arī izmantoja Jeņķi un kā vienmēr ar svešām rokām un svešā zemē. Nez kā viņi justos, ja kara darbība risinātos viņu zemē. Ir jau viegli būt uz cita kontinenta un karot svešās zemēs. Un visi tie kas saukā krievus par urlām ir vienkārši nekaunīgi naida un nemiera kūdītāji. Ja nebūtu tādu kūdītāju, pasaule būtu daudz mierīgāka.

  Atbildēt
 50. Dreef

  IP: ja jūs tā rakstat par neatkarīgu valsti, tad jums nav vietas dzīvot Latvijā – droši varat braukt uz Krieviju, kas šīs baumas izplata un atbalstīt šo viedokli. Tad jau Latvijā ir pilns ar ASV ielikņiem, jo mums pat ir ASV kara tehnika ne tikai instruktori salīdzinājumā ar Gruziju. Aiz Gruzijas neviens nestāv un neviens viņu ne finansiāli, ne materiāli neatbalsta (kā mēs to lieliski tagad redzam pat šajā grūtajā brīdī), atšķirībā no Krievijas, kas visu laiku atbalstīja seperātistus (gan finansiāli, gan materiāli ar ieročiem, gan pilsonību piešķīra utt., kas bija pretrunā ar panākto vienošanos un miera uzturēšanu šajā reģionā) un visu laiku provocēja gruzīņus viņu pašu teritorijā. Par Gruziju pat nepieņēma vienotu rezolūciju NATO sammitā. Tagad ASV ir prezidentu vēlēšanas un līdz tādai Gruzijai viņai simts gadu nav daļas, ko zināja arī Krievija un izvēlējās stratēģiski perfektu brīdi, kad uzbrukt Gruzijai. Arī Afganistānai Krievija uzbruka Olimpisko spēļu laikā. Vēsture atkārtojas. Iesaku izlasīt kaut vai tās saites, ko pirmīt devu, lai nebūtu nezinīšu mūsu valstī, kas propogandē Krievijas pausto viedokli un kas jau defaultā nav korekts, jo Krievijā nav demokrātijas – tur visu mediju viedokli kontrolē valdība un ja kāds raksta ne tā kā valdībai nepieciešams, tad mirst mistiskā nāvē. Vairāki desmiti žurnālistu pēdējos gadus ir miruši, pat tie, kas par Afganistānu vēstījuši patiesos faktus.
  Lūk no tās saites izrāvums:
  Ir vairāki aspekti, kas liecina, ka Krievija tam jau bija gatava. Pirmais ir Putina tikšanās Pekinā ar [ASV prezidentu] Bušu un [Kazahstānas prezidentu] Nazarbajevu, kas diplomātiski sagatavoja to, ka Gruzija paliek viena pati. Otrkārt, Drošības padome nepieņēma vienotu rezolūciju, kas Krievijai atstāja brīvas rokas. Treškārt, Krievijai jau bija gatavi spēki uzreiz doties iekšā Gruzijā.

  Atbildēt
 51. Vaards

  Patiesībā nav svarīgi vai tā ir Gruzija vai Armēnija, vai kāds cits. Nav pat svarīgi vai tur iet cilvēki bojā vai neiet. Visas šīs dienas lasot informāciju par šo tēmu, esmu nonācis pie šāda secinājumu komplekta:

  1. Latvijas leģiona jautājuma nianses mums nesaprast nekad. Jo onlainā notiekošu, daudz vienkāršāku Gruzijas+Osetijas+Krievijas gadījumu nav un nebūs iespējams pilnībā un viennozīmīgi izprast.

  2. Ir vērtīgi ieiet krievijas visādās komentējamās lapās un palasīt turienes cilvēku komentārus. Domāju, ka Krievija savu galveno mērķi sasniedz ar uzviju – un jo spēcīgāk pret to vērsīsies “da-jeb-kas” jo mērķis labāk tiks sasniegts. Paskaidrošu – gruzīni Maskavā nekādi foršie nav skaitījušies. Un nacistiskās naida iezīmes nekad nav tikušas tā īsti apkarotas. Pat vairāk – pedejā laikā tiek veiksmīgi kurināta anti-fāsistiska attieksme. Kas īpaši krāšņi izpaudās ar štrunta niecīgo pieminekli Tallinā. Komentāri krievijas presē bija pat aktīvāki (divreiz vai pat trīsreiz!) nekā šajā Gruzijas karā. Tādejādi Krievijai vienmēr darbojas vecā shēma – ja tiek atrasts ienaidnieks, visa tauta krīt un ceļas par valdību, partiju un Putinu (staļinu, ļeņinu, vajadzīgo pasvītort).

  2a. Par cik mūsu Krieviski runājošā tautas daļa ir bez latvijas pilsoņu pasēm un jūtas visādi citādi nepiederīgi šai valstij, viņi tagad arī līdzīgi noskaņosies kopā ar krievijas tautu. Kas Latvijas valstij var būt diezgan bēdīgi.

  3. Šajā situācijā mēs, pamatnācija, automātiski nostājamies “fašistu” pusē. Un par cik pie mums nav nekādu NATO atomieroču u.c. īpaši aizsargājamu lietu, domāju, ka mēs īpaši nekādu lomu nespēlēsim, ja atkal sanāks tuvējo pierobežu tīrīt no fašistiem, lai pasargātu savus Krievijas pilsoņus.

  4. Bet pastāv iespēja, ka viss ir atkal sadalīts – mūs nopirka rietumu bloks, bet Gruzīni tika Krievijai. Lai arī dikti centās pārdoties Rietumiem.

  5.Protams, pastāv arī pavisam klasiskais bardaka variants – ka konflikts kā augonis tur brieda, brieda, cilvēces stulbums un īsā atmiņa nostrādāja atkal, un aizgāja atkal kariņš. Jo nav noslēpums – mēs visi jau sen gribam karu! Katra paaudze to grib, savādāk cilvēks nevar un nav varējis nekad. Lai cik prātam neaptverami stulbi tas nebūtu.

  6. Tamdēļ mums maksimāli būtu jāpiekopj šveices variants – jābūt neitrāliem un draudzīgiem ar visām pusēm. Bet izskatās, ka mēs atkal nostājamies “saucamo fašistu” pusē.

  Atbildēt
 52. plt

  Lieta taada ka shai agresijai KRIEVIJA ilgi ir gatavojusies. Jo divu dienu laikaa ir iegājushi GRUZIJAS teritorijaa ar turpat 10000 viiriem. Bet kaa zinaams savas armijas daļas piemeeram no UKRAINAS nevar izvest liidz pat shodienai kuras tur atrodas veel no padomju laika.

  Atbildēt
 53. Kina

  Visinteresantakais buus taa, ja peec kadam dienam galu galaa visi oficiaaali pateiks – Krievija vainiiga, tad muusu vareni shovinisti kliedzeesiet – ” Krievija – suudz!”.
  Bet ja vinja nebuus, vinji joprojaat pateiksiet “Nu Krievija tik un taa ir suudz, vienkarshi jo taa ir suudz”. Bjee…

  Atbildēt
 54. IP

  Dreef. Ne tikai mums Latvijā ir pilns ar uzpirktiem politiķiem-marionetēm, kas dejo pēc ASV stabulītes, bet arī Lietuvā, Igaunijā un Polijā. Kā zināms visu šo valstu līderi jau paspēja nosūtīt kopēju notu, jeb vēstuli ar nosodījumu Krievijai. Dīvaini, ka cilvēki nezinot kas notiek, neiepazīstoteis ar situāciju, tik ātri (ātrāk par visām citām valstīm) nosūta notu. Ārsts nevar uzstādīt pacientam diagnozi bez izmeklējumiem, bet te prezidentiņi, kā uz burvju mājiena, visi kopā tik ātri izdara “pareizo” diagnozi-secinājumu un aiziet. Tik neapdomāta rīcība raksturīga tikai muļķiem vai marionetēm. Tiesa gan mūsu prezidents ir abi divi.

  Atbildēt
 55. jareks

  Speciāli krievijas TV kaislīgākajiem skatītājiem:

  Neilga pirmskara hronoloģija ko izdevbās saklabināt krievijas oficiālajos ziņu avotos.
  Osetijā pie vadības bija skaista trijotne: KGB virsnieks, Armijas daļas vadītājs, un karaflotes kapteinis vai kas tamlīdzīgs.
  Šī gada aprīli krievija visiem osetijas iedzīvotājiem piešķira pilsonību, pie tam netika īpaši jautāts vai Tu gribi tāds būt. Tākā viss notika steigā viņiem pat nebija pases tikai papīrs, kas to apliecināja.
  3-2 nedēļas pirms šī kara sākuma no Osetijas tika evakuēts liels daudzums iedzīvotāju galvenokārt sievietes un bērni.

  Un tās ir Krievu oficiālās ziņas.
  Vai tiešām visas šīs lietas ir tikai sagadīšanās? Var jau būt.
  Bet, mauprāt, tas tikai apliecina to, ka Krievija to visu bija plānojusi un cik nu veiksmīgi spējusi ir arī īstenojusi un vēl arī īsteno.

  Atbildēt
 56. e-remit

  Avots gan vēl pārbaudāms, bet fakti interesanti http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2008/08/11/60111.shtml
  Human Rights Watch saka, ka bēgļu skaits patiesībā ir vairāk, kā 2x mazāks, nekā Krievi apgalvo. Turklāt esot runājuši ar bēgļiem, kuri saka, ka “visur bijušas līķu kaudzes”, taču izrādās, neizdevās parunāt ne ar vienu, kurš tās “līķu kaudzes” ir redzējis.

  …P.S. vispār Human Rights Watch savā lapā ielikuši interesantu lasāmvielu: http://hrw.org/english/docs/2008/08/10/georgi19581.htm

  Atbildēt
 57. Gruzijas Kuces Deli mirst

  gruzija fašisti kuces deli, saka karu pirmie noladetie maitas, pirma diena saka apšaudi nevainigos iedzivotajus .

  Atbildēt
 58. terrors

  pat Gitlers ta neapšaudija nevainigos ka Gruzija ,. Gruzija un ASV taisa tikaj provokacijas un nepatiesibu , slepj no cilvekiem isto Gruzijas terroru.

  Atbildēt
 59. CooLynX Raksta autors

  Nevajag lūdzu šeit taisīt lieku spamu ar bezjēdzīgiem propagandas saukļiem. Mums, tomēr ir tā priekšrocība, jo mēs mākam gan krievu, gan angļu valodu un mūsu televīzijā rāda arī citu informāciju, ne tikai to, ko vēlas Kremlis.
  Labāk palasi, ko raksta grūzīns. http://www.dgiuri.com/2008/08/short-uptade.html

  Atbildēt
 60. terrors

  Ko tu man saki lai es vel lasitu saceretus fašista stastus…Runa labak par Vašingtonu no kurienes nak pāveles uz Gruziju , par nevainigo tautas genocīdu.

  Atbildēt
 61. CooLynX Raksta autors

  terrors, es ceru, ka tev vismaz maksā par tām muļķībām, ko tu tagad te raksti. Pretējā gadījumā ir diezgan stulbi aizstāvēt iestudētu viedokli, kas pie tam vēl ir pretējs un atklāti agresīvs attiecībā pret to valsti un tās iedzīvotājiem, kurā šobrīd atrodies.

  Krievija jau šobrīd palēnām sāk atzīt faktus, kas bija zināmi pirms iebrukšanas Gruzijas teritorijā. Vienkārši visam savs laiks. Šobrīd vēl nav laiks atzīt savu agresiju, jo vēl nav pilnībā okupēta Gruzija. Kad tas notiks, tad varbūt arī paspīdēs vēl pāris atzīšanās lietās, kas šobrīd tiek noliegtas.

  Atbildēt
 62. terrors

  Labak lasi ko saka paši Osetijas cilveki kuri ir izglabušies , a ne Gruzijas mēlus un ASV kurus ta dievina Latvija,.
  Gruzijas presidents ir tikaj Vašingtonas kalps , vinš tik lōti grib tikt NATO ko daris visas paveles.

  Atbildēt
 63. CooLynX Raksta autors

  No komentāriem.
  http://cyxymu.livejournal.com/434321.html#t15947665

  Чувствую, всё идёт к тому, что скоро будем жить с тобой в одной стране. Здесь всё невыносимее и невыносимее. Как тут жить, когда противно включить телевизор, противно слушать разговоры коллег на работе, противно спорить чуть ли не до драки с друзьями, с которыми три дня назад были не разлей вода… Тут все настолько безнадёжно оболванены, что руки опускаются. Люди уже не принадлежат самим себе, они принадлежат телевизору. Кажется, что разговариваешь с человеком, а на самом деле разговариваешь с телевизором – он не слушает, а вещает, вещает, вещает то что в него запрограммировано!

  Atbildēt
 64. terrors

  Dzirdi tu man iesaki visadus Gruzijas saitus kur ir rakstits oj oj oj cik nabaga Gruzija , kur apraksta vis citadi. No fašistiem istaisija nevainigos upurus paldies ASV propogandas lidzekliem.

  Gruzijas presidents ceturdien teica ko nekadas apšaudes nebus , bet taja paša nakti iznicinaja nevainigos cilvekus, Gitlers atpušas kad darba ir Sakašvili.

  Atbildēt
 65. CooLynX Raksta autors

  Es speciāli nocitēju šo komentāru, ko ierakstīja kāds Krievijas iedzīvotājs. Manuprāt viņš ļoti labi noraksturoja Kremļa propagandas upurus – tarkšķ un tarkšķ kā ieprogrammēti visu laiku. 😉

  Atbildēt
 66. terrors

  Man tevis žel , atradi kautkadu komentaru tadi ir tukstoši, Es varu atras daudzak komentarus kur raksta Gruzijas iedzivotaji kas stasta par Gruzijas Valstu nelikumigo uzbrukšanu, par tautas genocidu.
  Tev nav nekadu pieradijumu ko visi šie komentari nav rakstiti ar gruzinas propagandas rōku,.
  Visi Osetijas cilveki saka par Gruzijas terrorismu kuri bija apšaudes vieta , un kam TICET fašistiem.,,,. (ASV Gruzija) vaj tie kuri tur dzivoja un redzeja visu savam acim.

  Atbildēt
 67. CooLynX Raksta autors

  Kā jau es iepriekš rakstīju, tad labāk ir vienreiz iedot saiti nevis desmitreiz stāstīt, ka tāda ir.

  Es ļoti labi saprotu, ka šajā informatīvajā karā nav un nebūs vienas patiesības, bet tāpēc jau ir diskusija, kur apmainās ar daudz maz ticamiem avotiem, lai var izvērtēt, kas ir ticams un kur ir pārāk daudz propagandas.

  Pagaidām ir pārāk daudz apstiprinātu falsifikāciju, kas nāk no Krievijas propagandas. Tāpēc arī tai neviens īpaši netic.

  Atbildēt
 68. terrors

  http://lenta.ru/news/2008/08/12/fsb/ palasi ka noķera 9 špionus kuri gribeja nelikumigi pariet Krievijas robežu , un kuri stasta par Gruzijas terrora agressiju.

  Atbildēt
 69. terrors

  http://www.youtube.com/watch?v=rwMWiHNoAT4&feature=related
  Skatie šo pat Amerikas reportieris Saka ka Gruzija ir SUDU TERRORISTI!!!!!!!!!! bet ASV pat savu reportieri neklausas.

  Atbildēt
 70. Vaards

  Coolynx vs terors. Vēlos jūs abus atkal atvēsināt un nemeklēt vainīgos, bet padomāt par to – a kamdēļ mēs iekšēji nostājamies vienā vai otrā pusē? Kamdēļ? Tur arī lielākā nelaime paslēpta.

  Bet vispār… Gruzija iespējams tik tāds cāļa pirdiens vien ir, ko pārdevuši jauna Molotova-Ribentropa pakta ietvaros:

  http://europebusines.blogspot.com/2008/08/massive-us-naval-armada-heads-for-iran.html

  Massive US Naval Armada Heads For Iran
  Operation Brimstone ended only one week ago. This was the joint US/UK/French naval war games in the Atlantic Ocean preparing for a naval blockade of Iran and the likely resulting war in the Persian Gulf area. The massive war games included a US Navy supercarrier battle group, an US Navy expeditionary carrier battle group, a Royal Navy carrier battle group, a French nuclear hunter-killer submarine plus a large number of US Navy cruisers, destroyers and frigates playing the “enemy force”.

  Atbildēt
 71. terrors

  SKATIES ŠITO Amerikas reportier pats atbrauca un visu saka ka ir, bet ASV pat negrib viņu klausities fašisti. http://www.youtube.com/watch?v=rwMWiHNoAT4&feature=related

  Atbildēt
 72. terrors

  ppc mirst nevaiņigie cilveki kapec viņus vajag slepkavot , Gruzija grib tikt NATO ierindas un viņiem vinalga uz ņiekuļigam dzivibam…

  Atbildēt
 73. Miers

  Bezjēdzīgi ir strīdēties ar tiem, kuriem nav smadzeņu, spējas domāt un spriest pašiem. Un kuri arī nekad to nevēlēsies. Tāpēc jau mēs neesam “demokrātiskās” Krievijas sastāvdaļa un draugs, bet Krievija ir un paliek valsts ar autoritāru režīmu, kas apdraud citas valstis.
  Diemžēl Latvijas vājums ir liela daļa iedzīvotāju, kas arī nevēlas domāt un rīkoties brīvi, bet būs gatavi par maizi un sviestu pievienoties, kam vajag. Un ar to es nedomāju krievu tautības iedzīvotājus.
  Gruzijas notikumi diemžēl nav pilnīgi viennozīmīgi (starptautiskā atspoguļojumā), bet nu ir nenoliedzami skaidrs, kurai pusei ir neapšaubāms militārs pārsvars, un kas ir laikus gatavojusies šim konfliktam. Un arī var droši prognozēt, kura puse mēģinās ļoti “demokrātiskā” veidā mainīt Gruzijas valsts iekārtu.
  Bet ar tiem, kas ar putām uz lūpām ir par Krieviju, nav vērts strīdēties. Žēl tikai, ka viņi nav aiz robežas savā “demokrātiskajā” valstī.

  Atbildēt
 74. CooLynX Raksta autors

  terrors, ja es būtu fašistu pusē, tad es noteikti dziedātu vienu dziesmu ar okupantiem, bet es pagaidām ieturu neitrālu pozīciju, lai gan, protams, jūtu līdzi Gruzijai, kuru fašisti šobrīd mēģina okupēt.

  Starp citu, gruzīni joprojām mūs uzskata par brāļiem. Kad es jūnijā biju Tbilisi, tur visi, kas uzzināja, ka esam no Baltijas, teica – o, naši bratja.

  Atbildēt
 75. terrors

  Miers: Tu vispar saprati ko tu sarakstijis? Ja Krievija nebutu palidzejuši Osetijaj tad Gruzija butu ne 2 tukstošus nogalinajusi bet 20. Jā uz Latviju uzbruktu kāda valsts o ja! tad tu sajustu Osetijas bailes, kad viņus iznicina ka žurkas. Ko tad tu daritu? Latvija pat nav ar ko apsargat robežas..

  Atbildēt
 76. Miers

  Es zinu tikai vienu valsti, kas varētu uzbrukt Latvijai – tā ir Krievija.
  Un par iznīcināšanu latvieši sen jau zina – to darīja Krievija (PSRS).

  Atbildēt
 77. Dreef

  Es tikai nesaprotu kādēļ visas valstis propagandē šeit ASV pirkstu un arī Latvijā pēkšņi vainīga ASV – man gan vairāk liekas, ka mums Saeimā sēž Krievijas interešu aizstāvji (ielikņi), kas iztirgo Latvijas Gāzi, Ventspils Naftu, Vecrīgu, Jūrmalu u.c. svarīgus objektus Krievijas “investoriem”. ASV vispār aizņemta ar perzidenta vēlēšanām un par tādu Gruziju viņiem nospļauties, ko zināja arī Krievija un tādēļ izvēlējās tik ideālu laiku uzbrukšanai. Tieši tāpat es negribu nostāties neviena pusē, jo katrs kaut kur ir vainīgs, bet ja nav pierādījumu, tad nesieniet bumbas tur kur viņas nav. ASV pat Gruziju nav ar kara tehniku apgādājusi (atšķirībā no Krievijas, kas seperātistus apgādājusi ar visu nepieciešamo) un gruzīni šaudās ar kaut kādu novecojošu Krievijas tehniku – GRAD:
  http://en.wikipedia.org/wiki/9K51_Grad
  Arī līķu kaudzes neesmu redzējis un tie 2000 kritušie ir vienkārši teksts, ko pauž Krievijas puse. Kamēr nav pierādījumu vai ekspertu slēdziens, tad nav jāoperē ar nepārbaudītiem faktiem.

  Atbildēt
 78. Dreef

  terrors: kā tu zini, ka tas YouTube nav aktieris vai vienkārši neinformēts tūrists? Krievija ir lieliska manipulatore uz šādiem sižetiem. Krievijā pat ir speciāls raidījums OKNA ko vada viens aktieris Nagijevs un pieaicinātie sižetu stāstītāji arī ir aktieri. Izskatās viss kā īstenībā un man reizēm grūti pat pieķert kurā brīdī viņi melo, kaut gan man tāds darbs un hobijs analizēt informāciju/reklāmu no psiholoģiskās puses.

  Atbildēt
 79. lv

  Dreef :ASV pat Gruziju nav ar kara tehniku apgādājusi

  ASV Gruzijaj uzdavinaja 85 millionus $ un apmacija sūda Gruzijas karevjus.

  Atbildēt
 80. Dreef

  Tāpat tā Grad ir novecojusi tehnika un nekāds ASV pirksts tur nav.
  Un es neko neizdomāju – vienkārši balstos uz faktiem, kas ir vispatiesākā informācija kāda vien eksistē. Ja neticat, tad paši paskataties datus kam pieder Latvijas Gāze, kas pagājušā gadā iegādājās Ventspils Naftu, kas nopirka Mažeiķu rūpnīcu utt. Vai kādam ir pierādījumi, ka Gruzijā sēž un visu koriģē ASV valdība? Nu kaut vai niecīgs melnums aiz naga? Gruzija vienkārši cer uz NATO un ASV aizsardzību pret Krieviju, lai var sakārtot savas iekšējās lietas. Bet izskatās, ka tās netiks sakārtotas, jo Krievija ir ieinteresēta naftas biznesā…

  Atbildēt
 81. Vaards

  terror,

  Reku, foršs links no tīri krievu pusi aizstāvoša resursa:
  http://mmc.nnm.ru/eksklyuzivnyiy_reportazh_speckora_

  Reku, arābu emirāta (Kataras) informācija šiet lasāma (arābiem Amīši tak lielākie nedraugi):
  http://www.aljazeera.com/news/newsfull.php?newid=149487

  Atbildēt
 82. Dreef

  lv: lūdzu iedod atsauci uz tiem miljoniem un apmācību. Arī mums var piešūt bumbas, ka ES piešķīrusi miljardus, kurus mēs iztērējām bruņojumam, armijas apmācībai utt., bet patiesībā pirkām ražošanas tehniku, labojām ceļus utt. Gruzija tiešām ļoti karstasinīga un uz ieročiem kāra, tā ka domāju viņi to naudu tiešām varēja iztērēt bruņojumam. Arī mēs apmācījām dažādās zinātnēs gruzīnus un viņi pat pie mums brauca vizītēs, bet vai tādēļ mēs uzreiz esam sliktie, kas viņus koriģē un saka kā jādara? Piemēram: http://www.kurzemniekiem.lv/?p=news2arch&fu=sh&id=1841&month=12&year=2006

  Atbildēt
 83. lv

  Viņi gatavojas tieši šājam kāram , bet neparasti apmacija karevjus ka to darija Latvija.

  Tad izskatas kā Gruzini baigie krutie uzbruka uz sievietem un berniem, un vēl tik rupigi gatavojas šim uzbrukumam.

  Atbildēt
 84. Dreef

  lv: ak jā, par 85 miljoniem USD pat viens tilts nesanāk ;-). Redz, mums dienvidu tilts ar visiem pārvadiem maksās vismaz 10 reizes vairāk ;-).

  Atbildēt
 85. Dreef

  lv: nesauc sevi par lv, jo domāju ka es Latvijas patriots un atbalsti neatkarību, bet pēc tekstiem sapratu, ka esi cittautietis, kam nav svēta sava zeme un neatkarība…
  Gruzijai ir kur dzīvot un tas nav skaidrs kādēļ Krievija visu laiku atņem citām valstīm zemes – arī mums ir atņemta Abrene, daļa Pleskavas apgabala (kur bija manas sievas vecāmātes mājas un kompensāciju neviens neizmaksāja) utt.
  Un ja nedosi norādes uz saviem tekstiem, tad tie ir tukša Krievijas propoganda.

  Atbildēt
 86. lv

  Ko tu tur muldi par Krievijas zemes atņemšanu , visas majas bija celtas ar Krievijas roku CCCP
  un tikaj pec tam Latvija palika neatkariga .

  Atbildēt
 87. Stefuks

  Visi brēc tagad – Gruzija okupē Dienvidu Osetiju, krievi labie palīdzētāji utt. Tad rodas jautājums, bet kādēļ neatkarību tik ļoti vajag Abhāziem un Dienvidu osetīniem, bet nevies, piemēram, čečeniem? Un kādēļ Krievija kā baigā neatkarības aizstāve iebilda pret Kosovas atdalīšanos, nostājoties Serbijas pusē?

  Nestrīdos, ka Gruzija arī nav bez vainas, bet nu ne jau nu tik traki kā te dažs labs izsakās.

  Atbildēt
 88. Dreef

  lv: tu pavisam smadzenes esi zaudējis laikam ;-). Atnāca atbrīvotāji un manu paša vecotēvu no mājām izlika (aizsūtīja ar visu ģimeni uz Sibīriju – tētis mans bija vēl zīdainis). Mamma palika Sibīrijā, bet vīrieši izdzīvoja. Mājas protams konfiscēja jaunā Padomju valdība un uztaisīja kolhozu tajā vietā (lielu govju fermu vēl klāt piecēla). Nācās meklēt jaunas mājas. Bet sievas vecāsmammas mājas vispār nojauca, jo tā bija celta no lieliem laukakmeņiem un tie baigi labi noderēja kolhoza fermas celtniecībai (ja pareizi atceros kādu ēku viņi tur taisījās celt). Visu saimniecību likvidēja un tas reģions tika Latvijai arī atņemts un pievienots Pleskavas apgabalam. Par to arī īpaši netiek runāts kā tas ir ar Abreni. Un Krievijai neviens neko nav atņēmis. Kas tad tādiem lieliem un vareniem var ko atņemt ;-).

  Atbildēt
 89. vanags

  Stefuks: Tapec ko Osetija ir Krievijas tauta, un ja uz Valsti uzbruktu un tur butu tavi pazini kuriem griež rikli tev tas patiktu?

  Atbildēt
 90. Stefuks

  lv – Dreef nemuld, bet runā par Pečoriem, Abreni, Kaļiņingradu, Kuriļu salām un daudzām citām teritorijām, ko Krievija atsavināja dažādām valstīm. Un viņš runā par mājām, kas tika celtas PIRMS PSRS ienākšanas šajās teritorijās. Tiem, kam īpašumus nacionalizēja Latvijā kompensācijas netika maksātas, bet konkrētais gadījums ir par Pečoriem, kas savā laikā bija Igaunijas teritorija tāpat kā mums Abrene un tikai pēc 2.pasaules kara tika “pabāzta” zem Krievijas.
  Pārējos izteikumus nekomentēšu – neuzskatu, ka ir vērts tērēt savu laiku pierādot internetā kādam savu taisnību….

  Atbildēt
 91. Stefuks

  CoolynX tas jau tāpat bija skaidrs, ka no vienas un tās pašas adreses – neticu, ka ir TIK daudz meža dīvainīšu un, ka visi lasa podu 😉

  Atbildēt
 92. Vaards

  Bezmaz jāsāk tomēr Vangas pareģojumam ticēt. Tas ir, baidīties:

  http://www.interfax.ru/politics/news.asp?id=26816

  Самолет с президентами Польши, Украины, Эстонии и Литвы на борту свернул с курса на Тбилиси и летит в Азербайджан.

  Ikurāt 4.gabali.
  Viens blieziens… Un pareģojums piepildās.

  Atbildēt
 93. Dreef

  Jā, to Vangas pareģojuma “sērgu” liekas es Latvijā palaidu un kad padzirdēju par 4 prezidentiem, tad atkal savilku paralēles, bet vēl joprojām pats negribu ticēt – pārāk daudz neprecizitātes. Indostāna ir Indijā, Eiropiešu cilvēku roku dzīves līnijas neapraujas, un arī tie tālākie pareģojumi daži ir diezgan murgaini. Bet dzīvosim, redzēsim. Toties, ja tik daudz Latvijā iedzīvotāju uzskata, ka Krievijai ir pilnīga taisnība un aizstāv šādu agresīvu darbību, tad tas ir tas pats kas 2 Pasaules kara sākumā.

  Atbildēt
 94. Stefuks

  Nu jā, tie Vangas pareģojumi tādi pamurgaini ir, bet nu četri gab tur tiešām lido. Kaut arī četrus gabalus iekš Olimpiskajām spēlēm būtu vieglāk nomušīt 😉

  Atbildēt
 95. japets

  Smieklīgi šķiet tie izteikumi par ASV ielikteņiem LV valdībā. Jābūt riktīgi aptaurētam, lai neredzētu, ka tie tomēr ir Krievijas ielikteņi.

  Krievija, kā miera uzturētājs, atbrīvotājs. Ha. Kaut kur jau dzirdēts. Krievija nespēj atzīt savu vēsturi, nedz senāko, nedz ne tik seno. Līdz ar to nav pamats uzskatīt, ka tā būtu mainījusies un mainījusi uzskatus par valdīšanu pār pasauli.

  Atbildēt
 96. Vaarna

  Nocitēšu ka es veco i-neta mēbeli Mūku, kurš pēc izglītības ir vēsturnieks:

  > Tā pavirši palūkojot nekur neatradu nevienu norādi, ka tie osetīni būtu kādreiz bijuši Gruzijas valsts sastāvā. Es domāju vēsturiski. Neatkarīgas kņazistes, ko savulaik Krievijas impērija iekarojusi vēl Katrīnas II laikā. 1922. gadā pēc Gruzijas aneksijas komunisti pievienoja Kaukāza grēdas dienvidos esošās osetīnu zemes Gruzijas PSR (vieglāk administrēt, ja kalni nav pa vidu). Kaut kā neizskatās, ka osetīni to vēlētos saglabāt, aber Krievijai jau politika skaidra: mana ienaidnieka ienaidnieks būs mans draugs, par to vispār runas nav. Tb šobrīd Gruzija plēšas par par padomju ukazu saglabāšanu? Jebšu ir kas man nezināms?

  Atbildēt
 97. osetiniete

  Jūs esat paskatījušies KĀRTĪGAS ZIŅAS? Latvijas ziņās tiek rādīts tas,ko VAJAG parādīt latviešiem-auniem! Ja jau gruzīniem ir tāda taisnība,tad kapēc Gruzijā tika slēgti visi informācijas kanāli? Ziņās Latvijā parādīja tikai to,ka Krievija šāva pa gruzīniem,bet kapēc neparādīja,ka pirms tam, NAKTĪ, gruzija uzbruka osetiniem????? Gruzija dabūja pērienu pelnīti!
  Vai kāds redzēja ziņas,kur gruzīnu karēvis ar šausmām stāstīja kādas komandas tika dotas-šaut pa miermīlīgiem cilvēkiem! Vai Latvijas ziņās ir rādīts kā gruzīnu karēvis šauj pa cilvēciņu,kurš bija izglābies no nakts apšaudes un pie rīta gaismas iznācis ārā no gruvešiem,lai pēc iespējas ātrāk varētu aizmukt no tās vietas,bet “labie” gruzīnu kaujinieki ieraugot to bēgošo cilvēku šauj kā nenormāli! Tādus kadrus nerādīs,jo gruzija taču ir “cietēja”.
  Miruši ir desmitiem bērnu,bet to jau var uzzināt tikai sazinoties ar savējiem osetijā un Krievijas ziņās. Ja jau Latvija ir par taisnību,tad kapēc ziņās to nerāda ???
  Kapēc Latvijas ziņās nesaka to,ka ir atrasti plāni par Chinvaļi apšaudes operāciju? Un nosaukums šai operācijai bija – Tīrs lauks! Vai vēl tagad var uzskatīt,ka gruzija ir cietēji????
  Arī latviešiem pietiek līst tūplī tiem jeņķiem,jāsāk PAŠIEM domāt.

  Atbildēt
 98. CooLynX Raksta autors

  osetiniete, droši vien tāpēc, ka liela daļa no tā tika safabricēta no Kremļa. Es domāju, ka lielai daļai ir skaidrs, ka objektīvu mediju šobrīd nav.

  Runājot par tām apšaudēm. No rīta Kremļa ziņās rādīja, ka osetīniešu bērni jau labu laiku pirms šīm šausmām ir bijuši evakuēti. Par to gan viņi pirms tam nestāstīja. Droši vien, ka neuzskatīja par vajadzīgu. Viņi pat nezin, ka šobrīd Gruzijā notiek karš, jo to neviens viņiem nav pateicis. Pareizi, priekš kam bērnu traumēt. Viņi tāpat katru dienu sazvanās ar vecākiem. Sazvanās! Lai arī komunikācijas ir bloķētas.

  Un tā varētu turpināt. Man šobrīd radās jautājums. Ko tad īsti tajā Chinvali sašāva, ja reiz bērni un viņu vecāki jau pirms tam tika evakuēti? Kāpēc Kremļa mediji neinformēja sabiedrību, ka šī akcija bija iepriekš saplānota un patiesībā tie tūkstoši, kas it kā esot zem gruvešiem, patiesībā jau pirms tam tika izvesti no apgabala, lai 58.armija kopā ar separātistiem varētu veikt apšaudi?

  Diemžēl ir pārāk daudz šādu jautājumu un neskaidrību visos šajos jautājumos. Laikam tāpēc arī ir tik daudz viedokļu.

  Atbildēt
 99. osetiniete

  Es atsaucos uz ziņām un piekrītu tam ,ka no abām pusēm tās ir 50/50 ,bet 100% ticu informācijai ko man stāstīja savējie osetijā. Sākt apšaudi naktī, redzēt kā nošauj tēvu un dēlu no netālās kaimiņu mājas, tiešie šāvieni pa slimnīcu, lai kā negribās Jūs šokēt,bet miruši cilvēki zem drupām……
  Iedzīvotājus neizveda pirms apšaudes,bet pēc pāris stundām kad jau apšaude gāja pilnā sparā,sāka mukt cilvēki,kuri dzīvoja tālāk no D robežas.
  Tas ir šausmīgi,ka politikas dēļ cieš tautas. Un mūs “baro” ar informāciju kāda ir nepiecieāma nevis kāda tā ir patiesībā. Sirds sāp,kad jānoskatās uz tautiešiem,kuri ir pazaudējuši savus bērnus, vecākus un tuvos, mīļos cilvēkus. Lai kā negrozītu informāciju IR mirušie un ne par ko nogalināti mierīgie iedzīvotāji,kuri cerēja,ka no rīta viņi pamodīsies ies uz darbu un varēs iedot ik rīta buču saviem bērniem.

  Atbildēt
 100. AleStaN

  Aarpraacc… lasu to visu un mani paarnjem baigais niknums… ppc pusi no siem komentaariem var izmest aaraa… vai tad tiesaam juus ticat tam, ka Krievija bija agresors?? paskataties normaalas zinjas nevis to ko raada Latvijas un Gruzijas “saimnieku” ASV CNN,vai pasu gruziinu tv… pastieties vismaz francu vai spaanu zinjas, tur ir daudz labaak viss aprakstiits… Bet tie kas ir paarliecinaati, ka Gruzija neriikojaas peec ASV paveeles, psakaidrojiet man vienu lietu! Kaadeel Saakasvili uzrunaaja savu, GRUZIINU tautu ANGLJU valoda??? Arpraac… CooLynX tev neskiet ka Latvijas valdiiba ir aizraavusies paraadot savu “nelubovj” pret Krieviju?? Palasi Krilova fabulu “Slon i Mosjka” tur it baigi preciizi aprakstiitas Latvijas un Krievijas attieciibas, bet ja tavs lielais “patriotisms” nelaus tev uzreiz saprast kas ir kur, padomaa par to kas i “Slon” un kas ir “mosjka” tajaa fabulaa…

  Atbildēt
 101. CooLynX Raksta autors

  AleStaN, es zinu, patiesībā pie visa vainīgi bija ASV. Patiesībā viņu specvienības apšaudīja un bombardēja Gruziju un pēc tam no Gruzijas puses šāva uz Chinvali. Tā ir patiesība.

  Atbildēt
 102. osetiniete

  CooLynX, Ja pa šīm dienām neesi pamanījis, tad no sākuma šāva pa Chinvali un tikai pēc tam gruzīni dabūja pērienu.

  Atbildēt
 103. Dreef

  osetiniete: jums tak vispār nekādas informācijas nav – es lasīju un rēcu, kaut gan par karu es parasti nesmejos. Un ziniet kādēļ es rēcu? Tādēļ, ka tik skaisti sarakstītas pasakas ir ļoti viegli sataisīt tūkstošiem – ļoti emocionāli un aizkustinoši – es pat nevienā punktā patiesību nevarēju izlobīt, kaut gan no visa mēģinu dabūt arī kādu taisnību ārā. Es profesionāli ar to nodarbojos un analizēju reklāmas, PR materiālus, preses ziņojumus utt. un pašam ir pieredze šādi skaisti rakstīt (bet ne melot kā šajā gadījumā). Es ticu, ka gruzīni šaudījās, jo viņi tur jau 10 gadu garumā šaudās un mēģina apspiest nemierniekus (seperātistus), kas it kā negrib pakļauties viņu režīmam. Es ticu, ka iespējams cietis arī kāds nevainīgais. Bet nu tik skaisti sarakstīt, ka pat zirgam jāsmejas, to gan ir jāmāk. Arī šobrīd Krievija turpina savu melu politiku – vakar paziņoja, ka pārtraukusi kara darbību, bet pa nakti veikusi bombardēšanu – nogalināts Holandes žurnālists un lūk kas vēl cietuši:
  http://www.pdnonline.com/pdn/newswire/article_display.jsp?vnu_content_id=1003838020
  tās ir reālas personas ar vārdiem un uzvārdiem, ko var pārbaudīt, tādēļ šādus faktus nevar safabricēt (tas ir tas ko es analizēju un uzskatu par ticamu). It kā klīst baumas, ka krievu tanki turpina virzību uz Tibilisi un nekāda karadarbība nav apstājusies, bet es saku ka baumas, jo nav pierādījumi un iespējams tas atkal ir no Gruzijas puses safabricēts materiāls. Toties laiks rādīs kam bija taisnība un agri vai vēlu mēs patiesību uzzināsim. Patiesību par Latviju pasaule uzzināja tikai pēc 50 gadu okupācijas. Cerams ar Gruziju nebūs līdzīgi.

  Atbildēt
 104. Saldajs

  Kapēc Sādamu Husejnu pakāra par terrorizmu dažu ciematu iznicinašanu,
  bet Sukašvilli kurš iznicinaja pilsētu Chinvalli un deviņus ciematus vaj tas nav terrorizms?

  Atbildēt
 105. Saldajs

  Daži Latvieši apraud Gruzinus,interesanti gruzini arii ies ar baltaam rozeem un nesasies apkārt ar zārkiem protams kad nee .

  Atbildēt
 106. e-remit

  Par D-Osetijas piederību Gruzijai var spriest no 2 aspektiem:
  1) Ja ņemam posmu pirms PSRS, tad bija Osetijas valsts. Tātad no vienas puses varētu iedot D-Osetijai neatkarību, bet viena nelaime – Krievija to nepieļaus, jo tad arī Z-Osetija prasīs naetkarību. D-Osetijas pievienošanai Krievijai nav tāda īsta pamata.
  2) Ja ņemam no reālpolitikas, Abrene palika Krievijai, Kaļingradas apgabals arī pieder Krievijai, kāpēc lai D-Osetija nepaliktu Gruzijai?

  Par šaušanu…
  1) Krievijas “miera uzturētāji” nespēja novērst snaiperu apšaudes, kam sekoja Gruzijas agresija, līdz ar to “miera uzturētāju” misija ir izgāzusies.
  2) Gruzijas uzbrukums D-Osetijai nav nepamatots – ja apšaudes Gruzijas virzienā pastiprinās, kaut kas ir jādara. Jāatzīst, Gruzija piemēroja pārmērīgi lielu spēku – civilo upuri bija jānovērš un operācija bija iepriekš starptautiski jāpiesaka. (Līdzīgi, kā ASV jau laikus pieteica karu Afganistānai un Irākai). Tāpēc arī tas iegūst apzīmējumu “agresija”.
  3) Krievijas uzbrukums Gruzijai arī ir tikai un vienīgi agresija. Krievijas miera uzturēšanas mandāts neparedz Gruzijas pilsētu bombardēšanu un armijas pastaigas pa Gruziju. Vienīgā pieļaujamā rīcība bija uzbrukums Gruzijas armijai D-Osetijā un 20km aiz tās robežām.

  Starp citu – kāpēc nekur nav attēli vai video ar Chinvalli līķu kaudzēm? Krievijas televīzija tā mīl rādīt stāstus par līķu kaudzēm, kas tur bija. Ja tā būtu patiesība, tad to nu krievi rādītu vienā laidā. Te nu jātic Human Rights Watch – visi stāsta, ka tur bija līķu kaudzes, bet nav neviena, kurš pats tās būtu redzējis.

  Atbildēt
 107. hmm

  TT

  Kur rāvi tādu info no Vangas? Vanga nekādus gadskaitļus nav paredzējusi vispār.
  Bet 2008. gada augusta un Olimpisko spēļu sakarā gan bija dzirdēts termins “Slaughter games” un tas ka aptuveni šajā laikā Krievija sāks brukt virsū Eiropai. Un iegansti ir lasīti dažādi – gan dēļ Dienvidslāvijas, gan arī dēļ kašķēšanās ar Eiropu, kur būs iejauktas arī Baltijas valstis.

  Kurai valstij Eiropā vispār ir laba armija? Vienīgā mums tuvākā ir Vācija. Blakus ES ir Turcija. Vēl UK, kas sevi aizstāvēt protams pratīs, jo ir ļoti grūti ar tankiem atvest līdzi transporta kuģus lai tiktu pāri šaurumam. Vēl armijas ir Zviedrijai un Šveicei, bet tās nav NATO un ir militāri neitrālas. Pārējās valstis ir sīkumi. Ja jau Gruzija nevar dot kārtīgu prettriecienu – tie Krievijas spēki, kas tagad iebrukuši Gruzijā tomēr ir aptuveni tikpat lieli kā Gruzijas armija. Jebkurā gadījumā Gruzijā bija daudz vienkāršāk aizstāvēties, jo ir daudz vietas, kur uzspridzinot kalnos tiltus tanki nespēj izbraukt, jo neprot lidot – pat daži ceļi iet pa tādām vietām, kur var uztaisīt dakšas tanku kolonai, jo pa labi vai pa kreisi ir tikai aizas un vienīgais ceļš ir uz priekšu vai atpakaļgaitā. Un Gruzijā no Krievijas iekļūt var tikai pa tuneļiem(vienu) – un nav arī dzirdēta informācija par kalnā kāpēju ekspedīciju ar tankiem…

  Un uz visu šo var paskatīties arī savādāk – globālāk – Krievijai okupējot Gruziju, blakus ir Armēnija, kurai nav izvēles, kā vien draudzēties ar Krieviju dēļ mūžsenā ienaida no turku Azerbaidžānas(azerbaidžāņu nosaukums ir azerbaidžānas turki) un Turcijas, kas atņēmušas tai teritorijas.
  Ja skatās tālāk, tad Krievija caur Armēniju var spēlēt spēles ar Irānu, kas automātiski nozīmēt to, ka Sīrija arī būs iesaistīta, jo Izraēla ir draugos ar ASV. Un turpat netālu ir Turcija, ar kuru Krievijai ir sens abpusējs naids un turki arī baidās – viņiem arī ir gadsimtus seni pareģojumi, ka šos sakaus slāvi, bet redz aizpagājušajā gadsimtā tas viņiem vēl nepiepildījās…

  Nu kaut kā nepatīk šīs “olimpiskās” spēles – pārāk daudz sakritību.

  Atbildēt
 108. auns

  meklejot kura bridi un kapec krievi saka evakuet cilvekus no osetijas uzrakos insantam rakstam.
  atļaušos improvizet textu, kā to dara lielvalstu mediji:
  “на пост председателя правительства Южной Осетии утвержден гражданин России Юрий Морозов: мы теперь знаем, с кем вести диалог — только с Москвой.
  Москва берет под свой контроль Южную Осетию и Абхазию внедря во властные структуры своих представителей”
  tagad tas izklausas provokatoriski, bet tas tika rakstits tālajā 05`
  tie kas izlasis, iespejams pamanis ka šī teksta tur nav… tatad sagrozit sakum info nav tik grūti:)
  un vēl viens sīkums, istočņiks ctrana ru. raksts vairs nav atrodams. iespejams ka sakritiba.
  visi kas skatas asv zinju kanalus iesku parbaudit info, visus tos kas skatas krievu kanalus parbaudīt info 2x varbut pat 3x. un beidziet njemties usa vs rus zb shtie amd vs intel, windows vs linux. pacenshieties nedaudz pafiltret ko skataties
  peace

  Atbildēt
 109. hmm

  Nezinu, bet man velkaas paraleeles: asv kliedz – terorisms terorisms terorisms, krievija – genociids genociids genociids. Nu nav man kaut kaa ticiibas nevienai pusei. Pashi krievi, kad iebruka Chechenija to par genociidu nesauca. Pashaa Krievijaa pie varas ir fashistiska klikje, kura ik minuuti grib atjaunot savas imperialistiskaas tieksmes. Un protams ekonomiskaa un politiskaa griba pakljaut savus kaiminjus. Taapati gaaze ar kuru ik ziemu baida, te atsleedz te piesleedz Ukrainai.
  Deelj kaa tagad pedeejaa laikaa karo? Padomajiet. Kaa deelj? Resursu deelj. Un nevienai lielvalstij kas atrodaas G8 savieniibaa isteniibaa neintresee mazaas valstis. Vinjaam intresee vienkaarshi kuraa pusee tu buusi ASV, Krievijas, vai Eiropas savieniibas. Vinji pat domu nevar pieljaut, ka shiis mazaas valstis griib buut neatkariigas. Donorvalstis tipa Latvija, Lietuva, Igaunija, Gruzija, Ukraina, Polija sadomaajushaas kaut ko teikt pretii Krievijai. Kaut kas nedzirdeets, neredzeets, vai tad juus neredzeejaat ko darijaam ar Checheniju. Taapati Vaacija tagad ir sprukaas, vai vai ka tik deelj shii kara eiropa nesakashcheejaas ar Krieviju un gaazes vadam pa Baltijas juuru buus pisec. Man liekas ka taa pati Vaacija ir aizmirsusi ka atrodas eiropas savieniibaa sastaavaa. Un ja jau velk vadu, tad jau vareeja pievilkt kaiminjiem arii. Vai ljaut pelniit uz tranziitu. Kapeec ASV meklee ienaidu Iraanaa? Taapeec ka tur diezgan daudz dabasgaazes, jaa jaa 1/3 no pasaules kraajumiem, ja ne pat visas 2/5. Kaapeec Gruzija ir labs ASV sabiedrotais? Taapeec ka blakus ir Azerbaidzhaana – nafta, gaaze, Iraana – gaaze. Turcija ir paaraak neerts sabiedrotais, Gruzija buutu veelviena nagla pakaljaa Krievijai.
  Jociigaakais ir tas , ka pashi krievi neparaada pa tv kaadu no Dienvidosetiinu bandas vadonjiem, jaa ir redzeets kalnu karabahas liideris, bet no osetijas neviena.

  Atbildēt
 110. Arnolds

  Galvenais, ka krievi tā aizstāv osetīnus. Kā tad – krievi un osetīni ir brāļu tautas. LOL.

  Citāts no populāras krievu filmas: “Ņe brat ti mņe, a gņida černožopaja…”

  Atbildēt
 111. Arnolds

  1. Vismaz Latvijā neviens uz ielas nedauza kaukāza izcelsmes cilvēkus.
  2. Tas ir tikai tavs subjektīvs un uz emocijām balstīts pieņēmums.

  Atbildēt
 112. Didier Calin

  vai Latvija ir aizmirsusi mazo tautu tiesiibu buut neatkariigaam, ja taa veeleejas? Visaas zinjaas Latvijaa dzird vien vaardus “Krievija” un “Gruzija”, itkaa oseti neeksisteetu. Vinji tachu ir latvieshu braaleeni, kameer gruziini NAV, jo vinji ir indoeiropieshi. Man arii zheel, ja lielaakaa dalja osetu grib pievienoties Krievijai, bet cita tauta, gruziini, nedriikst lemt vinju vietaa. Krievijas federaacijaa vismaz 1) visi oseti dziivotu vienaa republikaa (ne tachu divos daliitos apgabalos kaa tagad) 2) Ziemeljosetijas oficiaalaa valoda ir osetu valoda, kameer gruziini nav gribeejushi atziit taas pasniegshanu Dienvidosetijas skolaas (pirms referenduma, kad gruziiniem vairs nebija vispaar, ko lemt, peec “de facto” Osetijas republikas neatkariibas).

  Atbildēt
 113. Atbalss: Krievijas politika | Pods.lv

 114. Arnolds

  Varbūt tad no Krievijas ir jāatšķeļ Ziemeļosetija un jādod osetīniem sava valsts? Te nav runa par Osetiju. Te ir runa par to, ka urlu karaspēks maršē pa svešu zemi.

  Atbildēt
 115. AleStaN

  Arnolds

  Un kaa ar runu par gansiem, kas marse ar baltaam rozeem Riigas centraa?? Tu nebiji to skaitaa? Blaaviens kaadeel tu uzskati Latviju par tik varenu valsti, kas var teik kaut ko Krievijai?? Mani besii aaraa jebkuru apstaaklju (pat kara) izmantosanu tikai taa deelj lai paraadiitu Krievijai savu naidu pret to, kaut arii ir skaidrs, ka bez Krievijas gaazes un sadarbiibas tirguu Latvijai pienaak pilniiga dirsa. Patrioti bledj atradusies…

  Atbildēt
 116. gebels

  Ha ha ha.Man patīk.Kurš Latvijā finansē lielu daļu masu mēdijus,laikrakstus,nevalstiskās organizācijs[Sorosa fonds].Rodās jautajumi kāmdeļ vajadzīgs Jeņkiem bija dibināt Polittehnoloģisko institūtu pentagona?Oranžā revolūcija,Rožu revolūcja,un tur kur viņiem ir savas intereses tur līst asinis.Nekas nav mainījies,aukstais karš turpinās!!

  Atbildēt
 117. Namtar

  Krievija šoreiz diezgan spēcīgi piestrādā pie ne tikai pie ziņām, bet arī pie komentāriem visos portālos, tiešām nebūtu slikti paskatīties no kurienes visi šie komentētāji nāk, kas visu laiku atkārto informāciju par 2000 noslepkavotajiem osetīniem, kurus neviens nav redzējis. Ka tikai tas atkal nav fašistu pirksts..

  Atbildēt
 118. Namtar

  Un par Osetiju es arī domāju, ka tad jau varētu varbūt ziemeļosetiju atšķelt no Krievijas un taisīt tur to Osetīnu valsti. Nemaz nerunājot par čečeniju.

  Atbildēt
 119. Namtar

  Un krievvalodīgajiem es iesaku palasīt http://www.kavkazcenter.com/russ/ kur pret amerikāņiem ļoti naidīgi spēki apraksta arī karu gruzijā.

  Atbildēt
 120. PĒTNIECE

  Krievijas-Gruzijas kara sakarā iesaku ielūkoties mājas lapā www.philos.lv sadaļā Raksti, nosaukums- “Par sviestmaizi un zābaku”. Lai veicas izzināšanā!

  Atbildēt
 121. Atbalss: Vilochka.com - Krievijas marodieru interneta veikals | Pods.lv

 122. Šodiena

  Jūs uztraucāties nezin kāpēc par svešām valstīm, taču neredzat, kas notiek degungalā tepat Latvijā.Krievija trokšņo Gruzijā, tikmēr Eiropas savienība mūs okupē klusi un mierīgi, mēs jau esam pliki, bez savas rupniecības, izejvielām, pārtikas.Nevaru tikai saprast kur tauta var tā degradēties, jo tic ka melns ir balts.Jūsu taisnībai nav seguma.

  Atbildēt
 123. auns

  no krievu exo moskvi tante bubele par karu gruzijaa “cita krievijas versija”.
  izradas veel tur ir laadzigi cilveki palikushi. es nedomaju tikai to tanti…
  http://www.echo.msk.ru/programs/code/535706-echo/

  Atbildēt
 124. Bezdievis

  Interesanti palasīt. Un ieskatīties vēsturē.
  Nekas daudz jau nav mainījies. D-Osetijā un Abhāzijā vēl jo projām saimnieko krievu bandīti, tik ar to atšķirību, ka tagad ir izdzīti pat tie nedaudzie gruzīni, kuri tur vēl bija palikuši. Gruzīnu mājas tur ir nošķūrētas ar buldozeriem (uz viena gruzīnu ciemata atliekām būvējot militāro lidostu). Nu tā – nodrošinās, lai neatgrieztos nekad. Tīrākā etniskā tīrīšana.

  Kremļa aģenti vēl jo projām ņemas internetā. Praktiski katram portālam pa savam “izcilniekam”. Ā .. un Vangas pareģojums: “2008 – Atentāts pret četriem valdību vadītājiem. Konflikts Indostānā. Tas ir viens no Trešā Pasaules Kara iemesliem.” nav piepildījies! :DDD
  Vienmēr esmu domājis, kāpēc senie un nesenie pareģojumi uzpeld tad, kad notikumi vēl priekšā, bet nevis tad, kad tiem notikumiem jau sen vajadzēja notikt. Tagad var piedzīvot vismaz pirmā pareģojuma izgāšanos. 4 prezidenti Gruzijā gan bija, bet nekas viņiem nenotika! Nu tad jāgaida tagad Novembris ar 3.pasaules karu.

  p.s. kas tur teica par Eiropas švakajiem militārajiem spēkiem. Ja noliktu atsevišķi ES militāros spēkus un ASV militāros spēkus, tad ES krietni pārsniegtu jebkurā kategorijā. Vienīgais mīnuss ir koordinācijas trūkums. Ja noliktu blakus ASV un Krievijas spēkus, tad Krievija izskatās pēc sarūsējušas tačkas. Un, ja Kremļa pakalpiņi (iesaku saukt par Moskaļiem, kā to dara ukraiņi) bilst kaut ko par līdzsvara radīšanu pret NATO, tad tas ir labs iemesls pasmieties.

  Atbildēt
 125. gints

  krievija nesāka karu-sāka Suk..švili un mūsējie gon…ni aizsūtīja mūsu naudu un čomus lai viņi varētu melnos ikrus uzlikt uz sviestmaizes!!!Zaldātiņš vai savām kājām vai kastē-vadībai po..j

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *