Agnitum Spam Terrier 2.0

Šodien ievēlās jaunumi e-pastā no Agnitum. Viens no viņu piedāvājumiem bija e-pasta mēstuļu jeb spama filtrs Agnitum Spam Terrier 2.0. Interesants šis piedāvājums man šķita divu triju četru iemeslu dēļ.

Pirmkārt, šī programma pagaidām ir bezmaksas. Cik ilgi tāda laime būs, es nezinu, bet visticamāk, ka kaut kad viņi to palaidīs kā maksas produktu. Izņēmums varētu būt, ja šo rīku izmantos kā mārketinga ieroci, lai pieradinātu lietotājus pie viņu produktiem. Ir gan viens āķis.

Programma pajautās ievadīt e-pasta adresi, lai izsūtītu uz to bezmaksas atslēgu. Tas varētu būt arī viens no momentiem kāpēc šī programma ar laiku var kļūt gan par maksas produktu, jo tajā jau ir iestrādāts nepieciešamais licencēšanas process, gan kā mārketinga instruments, jo tiek vākta lietotāju datubāze, kuriem ar laiku varētu piedāvāt citus savus produktus. Kā tur īsti būs, to redzēsim vēlāk.

Otrkārt, šī programma šķita interesanta ar to, ka Agnitum Spam Terrier izstrādā tie paši, kas Agnitum Outpost Firewall. Savukārt pēdējais pēc visiem maniem testiem ilgus gadus tiek uzskatīts kā vislabākais ugunsmūris, kas neskaitāmas reizes ir glābis manu ādu. Ir bijuši smagie periodi, kad sēdēju viņu forumos un stāstīju par savām bēdām utt., bet, kam gan negadās. Attiecīgi es pieļauju, ka šis produkts arī varētu būt labs.

Treškārt, manā darba vietā ir jālieto Microsoft Outlook, kura spama jeb mēstuļu filtrs pat gaišā dienas laikā nespētu atrast mēstuli, pat ja tur ar lieliem sarkaniem burtiem būtu uzrakstīts, ka tas ir SPAM. Uzņēmuma filtrs it kā ir, bet tas ir caurs kā duršlaks un to reti kad apmāca. Par laimi ar privātajiem e-pastiem viss ir kārtībā.

Ceturtkārt, ievērības cienīga šī programma bija arī tā iemesla dēļ, ka to var izmantot kā uz vissūdīgākā e-pasta klienta Microsoft Outlook, tā arī uz vislabākā e-pasta klienta The Bat!. Pēdējam gan ļoti labi strādāja Bayesit spraudnis. Bet tas netraucē notestēt kaut ko jaunu.

Tad nu ņēmu un uzliku to. Pagaidām neko, vairāk par cerībām uz kaut ko labu, nevaru uzrakstīt.

Sākumā šis verķis prasa to apmācīt. Gluži kā līdzīgi mēstuļu filtri, tas cer uz lielu mēstuļu krājumu un ne-mēstuļu krājumu, kas glabājās tumšā un vēsā vietā. Filtram ir jānorāda šīs vietas, lai tas varētu tur netraucēti izklaidēties un nodoties baudpilnai apmācībai.

Izskatās tas aptuveni šādi.

Tālāk šis izveido mēstuļu mapes un saliek tur visu, ko saracis.

Sākšu lietot, tad jau redzēs, kas no tā visa sanāks.

Zem Opcijām -> General nospiež Customize, tad izlec šāds te logs.

Baltais un melnais saraksts kā parasti. Un beigās sadaļa lietpratējiem.

Pārējos ekrānuzņēmumus var apskatīties viņu mājaslapā, kā arī tur var palasīt vairāk par iespējām.

Papildināts:

Kamēr es rakstīju šo tekstu, Spam Terrier jau paspēja nomarķēt vienu vēstuli kā mēstuli. Tas tāpēc, ka es viņam neparādīju, kuri ir labie epasti. Tagad iebaroju savu inbox, lai mācās savējos.

No mīnusiem, ko uzreiz pamanīju var pieminēt, ka brīdī, kad šis mācās atšķirt vēstules no mēstulēm, nerāda nekādu indikāciju, ka viss ir procesā. Tas ir slikti, jo uz portatīvā cietais disks sīc ļoti klusu un nepieredzējis lietotājs var nesaprast kāpēc nekas it kā nenotiek un viss ir it kā sastindzis.

20 thoughts on “Agnitum Spam Terrier 2.0

 1. sn

  man nesanāca. ieinstallēju, nokonfigurēju. iegāju savā eksameni folderī inboxā, kur man vismaz 90% mailu ir spams un tikai 5-10% ir jautājumi sakarā ar csdd eksāmeniem, tur bija 600 meili, pirmos ~50 mailus nočekoju – nespamu ķeksēju kā not spam un spamu kā spam. tālāk uzspiedu uz “scan folder” un finālā viņš man eksameni filderī atstāja 2 vēstules, kas bija spams un 595 vēstules aizmeta uz spam folderi, tai skaitā labās. nu neko, pagaidām sametu visu atpakaļ kā bija un uzspiedu unistall. gaidīšu kādu citu risinājumu..

  Atbildēt
 2. Jānis

  Es arī lietoju viņu ugunsmūri, tomēr, neskatoties uz to, cik izslavēts ir “Outpost Firewall”, esmu lasījis sliktas atsauksmes par viņu antivīrusu. Tāpēc ugunsmūra labā reputācija tomēr diez ko spēcīgs arguments neliekas. Redzēsim, ka ies.

  Atbildēt
 3. CooLynX Raksta autors

  sn, ja viņi izmanto bayesian vai kā tur to algoritmu sauca, tad jebkurā gadījumā tev ir jāiemāca tas spama filtrs atpazīt spamu no nespama. Nevar ar dažām vēstulēm vien panākt vēlamo rezultātu. Paņem sašķiro to mapi divās daļās – vienu kā vēstules un otru kā spamu un iebaro tam brīnumam, lai mācās. Es The Bat! Bayesit spraudni mācīju kādu mēnesi, kamēr šis sakarīgi visu sāka darīt.

  Atbildēt
 4. Taustiņklabeklis

  Outpost nudien ir labākais. Es gan lietoju vecu versiju, jo tās jaunās, šķiet, pārāk ēdelīgas.

  Un Microsoft Outlook nemaz i nevar nosaukt par sliktāko. Ne tuvu tam.

  Atbildēt
 5. Kašķis

  Atbildot CooLynX. The Bat ir sūds. Ja tik tendenciozi saki Tu, tikpat tendenciozi saku es. Vajadzētu tomēr ievērot neitralitāti, ja stāsti par programmu. Man MS Outlook ir neatsverams darbarīks, kam The Bat iekšas neturas līdzi. Vairāk neiesaistos diskusijā par to, kam smukāks krāniņš (Outlook vs The Bat).

  Atbildēt
 6. CooLynX Raksta autors

  Kašķis, iespējams, ka tu esi no “jaunajiem” lasītājiem, attiecīgi nezini kāpēc un kā izveidojās The Bat! kults. Līdz ar to arī ir bezjēdzīgi iesākt diskusiju par to. Ar smukumu tur gan nav nekāda sakara, jo man šķiet, ka smukuma ziņā noklusētais Outlooks varētu arī ielikt The Bat!, jo pēdējais ir funkcionāli bagātāks un spēcīgāks e-pasta rīks.

  Atbildēt
 7. Kašķis

  CooLynX, te nu kļūdies. Es neesmu jaunais lasītājs, bet gan atceros vēl tos laikus kad kāds pats te podā centās uzkodēt savu dzinēju, līdz daži asprāši podu norāva podā. Un vēl, mani neinteresē kultu rašanās vai vilšanās kultos. Gribētu gan tikai zināt, kā The Bat spētu ielikt Outlookam sadarbībā ar Windows mobile devaisiem.. par vienkārša epasta funkcijām nerunāju. Par kultiem runājot, Tu esi atpalicis, visi progresīvie kultotāji jūzo rotaļlietu iPhone 🙂 un Mac Airi 🙂 bet tas tā. vienkārši piedur Tava aizspriedumainība. Ok, Tev ir tiesības uz to, bet ne visiem tas ir jāzina, jo domāju, ka ar nievājošu piezīmju neizteikšanu Tu iegūtu vairāk. Man patīk objektīvi apskati, un šis būtu OK, tikai pats uzdūries uz Outlook.
  P.S. Piezīmes par lamerismu vari neteikt, nav jēgas.

  Atbildēt
 8. Krotow

  Outlook redzamākais trumpis ir pēc noklusējuma iebūvētie kalendārs un uzdevumi, pastu sagataves, kā arī savietojamība ar groupware serveriem a la Exchange. Tas gan līdz brīdim, kamēr lietotājs paman Bat un saprot, ka tas ir krietni mazāk ēdelīgs un ātraks, kā arī daudz nejūtīgāks pret visādu no onlaina nākošo drazu. Iespēju arī tur ir krieni vairak, kaut vai pasta un adresu importam/eksportam.

  … un ir arī Thunderbird, kas strāda ne tikai Windows un kura iespējas pasta apstrādē arī krietni pārsniedz Outlooks.. kalendārs un uzdevumi arī tur ir (Lightning). Starp citu, par brīvu.

  Atbildēt
 9. Mut

  Lasu to mērīšanos un atceros vienu manas jaunības laiku anekdoti par trīs kovbojiem. Beigās trešais kovbojs neteica neko, tikai klusībā ar pimpi bakstīja ogles ugunskurā. Kas atceras, tas sapratīs.

  Atbildēt
 10. fritp

  nē nu man jau patīk, ka raksta autors saka tas ir sliktākais un tas ir labākais.. savs viedoklis viņam ir ZELTA vērts. Un to nevar apstrīdēt, jo tas ir attīstījies laika gaidā, lietojot citus “sūda” e-pasta pārlūkus. Tad iznācis kāds jauns ar smukāku dizainu un vairāk funkcijām. Tad mainās uzskati – ok šitas ir labāks, bugu gandrīz nav.. viss strādā kā nākas.
  Pēc autora rakstītā var saprast, ka tas kurš nobloķē vairāk spamu ir labāks. Manis pēc.
  Ak jā, nevienu no minētajiem nelietoju 🙂

  Atbildēt
 11. NL

  Lai kādos forumos cilvēks neietu diemžēl ir šī foruma autora UNIKĀLAIS viedoklis … Auto pasaulē BMW VS Mercedes, foto pasaule Canon VS Nikon, soft pasaulē M$ VS Linux …utt
  Personīgi es uzskatu negribi nelieto ( otmazka darbā tikai ir šāds neder nepatīk maini darbu)
  Lai kā nebūtu unikāla un Ideāla nav nebija un nebūs. Amen 🙂

  Atbildēt
 12. budzis

  1) BAT toch i aizvesture 🙂 Maksas produkts, iespeju zinjaa nav labaks par daudziem bezmaksas produktiem. Ok, kad bija Eudoras zidu laiki, tad vel vareja but labs, bet sodien…

  2) Jega turet tos spamfiltrus uz sava datora? Draza tiek ievilkta datora tapat. Ta jau labak izmantot gmail vai yahoo par spamfiltru 🙂 Ari Thunderbird filtrs pec paris apmacibas dienam ideali ker spamus 😉

  Atbildēt
 13. cyxob

  mjā. es arī ir no jaunās paaudzas, kas lieto gmail web starpseju pasta aplūkošanai/sūtīšanai/managēšanai. tikai vienu brīdi sēdēju uz Evolution.

  Atbildēt
 14. Shadowbird

  budzi, lūdzu iesaki man bezmaksas e-pasta klientu, kurš ļauj filtrēt ar RegEx, norādīt vairākas vērtības vienam nosacījumam (nevis taisīt n vienādus nosacījumus) un grupēt nosacījumus (“x AND (y OR (x AND z))”). Man 90% filtru uz vienu vai vairākām no šīm lietām balstās, bet labprāt pārietu uz bezmaksas produktu…

  Atbildēt
 15. Arturs

  Kopsh lietoju tikai Gmail man tas nav aktuaali, bet agraak – prieksh Outlook izmantoju cloudmark.com piedaavaato risinaajumu par kaut kaadiem 39 USD gadaa, un straadaaja lieliski.

  Atbildēt
 16. ivvi

  Lietoju šo filtru aptuveni 4-5 mēnešus, slavēt to nav par ko, no 20 spamiem viņš noķer labi ja 1, pat ar agresīvo filtrācilas līmeni. Tas šunelis tiek trenēts gandrīz katru dienu, Spamu mapē tam ir ~ 900 mēstuļu, bet škiet ar to tam nepietiek.
  Pa šo laiku arī nav nevienu vēstuli aizsūtījis uz “iespējamo mēstuļu mapi”,
  kā arī labās vēstules citreiz atzīst par spamu, bet tas iespējams tādēļ ka man ir agresīvs filtrācilas līmenis.

  🙁

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *