Plāno jaunu afēru ar Rīgas portālu

Šodien Dienā ir publicēts raksts par to, ka Rīgas dome plānot veidot vēl vienu Rīgas portālu, jo esošais www.riga.lv esot morāli novecojis.

Esošā Rīgas domes mājaslapa atzīta par novecojušu. Tās vietā taps portāls par galvaspilsētu. Sniegt aktuālu, ērti un ātri pieejamu informāciju ne tikai par Rīgas domes (RD) darbu, bet par pašvaldību kopumā gan rīdziniekiem, gan ārzemniekiem — to Rīgas dome vēlas panākt, veidojot jaunu pašvaldības interneta portālu. Patlaban par tā tehnisko izstrādi un uzturēšanas tiesībām turpmākajiem pieciem gadiem izsludināts starptautisks konkurss. Tas, cik daudz līdzekļu prasīs projekta realizācija, kļūs zināms pēc konkursa beigām oktobrī, tomēr jau gada sākumā pašvaldība šiem mērķiem ir rezervējusi 100 000 latu. Ar jauno portālu pašvaldība plāno sabiedrību iepazīstināt jau nākamā gada pavasarī.

Manuprāt tā ir lieka izšķērdība. Argumentācija ir vienkārši smieklīga.

“Esošā mājaslapa tapa pirms sešiem gadiem un tam, cik strauji ir attīstījies internets, tai ir jau dinozaura vecums,” saka Rīgas portāla redakcijas nodaļas vadītāja Evija Baula. Esošā mājaslapa ir vairāk orientēta uz pašvaldības aktivitāšu atspoguļojumu, kas lapas apmeklētājus bieži vien nemaz neinteresē, bet jaunā portāla mērķis būs kalpot tieši lietotāja vajadzībām. “Piemēram, tūrists, ienākot esošajā mājaslapā, patlaban nevar ieraudzīt ne informāciju par sabiedrisko transportu, ne muzejiem un citiem svarīgiem apskates objektiem pilsētā, taču jaunajā portālā tas viss tiks nodrošināts ar interaktīvām kartēm un savādāk,” saka RD priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Vineta Savicka.

Prātīgāk būtu pilnveidot jau esošo portālu un sakabināt tajā visas “interaktīvās lietiņas”, kas ir ienākušas prātā projekta autoriem, jo tās netraucētu jau esošajam saturam. Bez tam, tūrisma portāls jau eksistē un ir atrodams esošajā portālā – RigaTourism.lv, kur ir arī atrodama visa nepieciešamā informācija. Domēns jau visiem ir zināms, kaut kāda zināma auditorija arī ir uzaudzēta pa šiem gadiem. Kas traucē to pilnveidot? Neveiksmīga platforma, kas šobrīd nodrošina Rīgas pašvaldības portālu, vai nespēja šo sistēmu uzlabot?

Diemžēl nevaru šobrīd ielikt saiti uz veco ierakstu par to, kad tika atvērts Rīgas pašvaldības portāls, bet domāju, ka nekļūdīšos, ja ielinkošu uz Latvija.lv otro kārtu. Ideja jau no tā nemainīsies.

33 thoughts on “Plāno jaunu afēru ar Rīgas portālu

 1. asdf

  Varētu jau arī uzlabot esošo, bet arī tas nebūtu daudz lētāks prieks.. Jo tam iespējams ir savi mīnusi saistīti ar iepriekšējo piegādātāju utt..

  Atbildēt
 2. Taustiņklabeklis

  Bikucīt neizdevies pamatojums jaunās lapas taisīšanai. Pirmkārt jau, links uz www.rigatourism.lv ir vismaz divās vietās – viena no tām ir augšējā izvēlne. Vai tad tā nav pietiekama norāde par tūrismu Rīgā?

  Sanāks, ka (vismaz tūrisma info gadījumā) tiks atkal dublēta informācija no portāla uz portālu. Vairs jau nevar atcerēties cik daudz ir Latvijas tūrisma un info lapas, kur nu par Rīgu vēl.

  Tiesa, varu piekrist, ka izveidot jaunu ir ērtāk un foršāk kā atjaunot esošo. Kaut vai dizainiski. Saprotams, ka izmaksu ziņā visa satura pārvietošana un izstrāde maksās dubultā, tomēr rezultātam jābūt labam, ja vien kaut kur procesa vidū nenotiks kāds lūzums vai arī būs draņķīgi projekta plānotāji un izstrādātāji.

  Labprāt uzzināšu, kas konkursā uzvarējis. Man pat šķiet, ka zinu, kas tas būs. No pieredzes tomēr varu teikt, ka diez vai paši domnieki izdomāja, ka viņiem vajag jaunu lapu, visticamāk viņus pakustināja kāda web kompānija vai tml.

  Redzēsim iznākumu, ceru būs ok 🙂 Kā arī cerams varēs iztikt bez neizskaidrojamām projekta izmaksām un tamlīdzīgām nesmukām lietām, kas pēdējā laikā it visas labās valdības un domes ieceres pārvērš par skandālu (tilts, bibliotēka, latvija.lv, prezidenta rezidence utt utjp)

  Atbildēt
 3. CooLynX Raksta autors

  Ir vienkāršs jautājums par kuru būtu vērts padomāt.

  Kāpēc jaunizveidotais portāls būs noderīgāks, labāks un cilvēkiem vajadzīgāks, ja viņi līdz šim šo 6 gadu laikā nav spējuši nodrošināt interesi par jau esošajiem portāliem?

  Atbildēt
 4. Atbalss: http://b33r.us - Blogs par web izstrādi, dizainu un drošību. » Blog Archive » riga.lv un rigatourism.lv ir viegli ievainojami portāli

 5. Briinums Bo

  galvenais trulais fakts mūsu debīlajā valstī ir, ka visi lielie projekti un nodokļu izšķērdēšana ir tendēta tieši uz tūristu labklājības celšanu, nevis pašu iedzīvotāju. 100 sudraba lodes
  nu kam mums nahren vajadzīgi tie britu/skandināvu/čurku tūristi, kas izpērk mūsu tautumeitas?

  Atbildēt
 6. Smirnoff

  Nav zināms, kas lācītim ir vēderā. Ļoti iespējams, un pat ticams ka db arhitektūra ir putrā, ka viss ir programēts tā, ka tagad neko nevar saprast (nav nekādas dokumentācijas, nav šīs versijas izstrādātāju), kur nu vēl modificēt, uzlabot, papildināt 🙂
  Atliek tikai ieskatīties html kodā, css failā, lai šermuļi sāktu skriet pār kauliem…
  100K Ls par apjomīgu projektu, ieskaitot šajā summā nodokļus, ir pilnībā OK budžets!

  Atliek vien cerēt, ka gala produkts priecēs gan vizuāli, gan funkcionāli, gan tehniski! 🙂

  Atbildēt
 7. Taustiņklabeklis

  Nē nu centīsimies arī nenolikt visas jaunās idejas. Tomēr labi, ka pēc 6 gadiem ir atrasta nauda (tieši inflācijas laikā, lol) un vēlme kaut ko uzlabot. Pretējā gadījumā ar tādu skepsi var rullēt vēl 6 gadus ar to veco lapu.

  Tamdēļ domāsim labas domas, lai viņiem izdodas. Pārāk skeptiska tauta sanākusies te Latvijā pēdējā laikā, kas gan ir arī saprotami, tomēr kā gan var cerēt uz gaišāku dzīvi, ja neviens neko nedara. Bet, kad dara, tad atkal nopeļam.

  No cita skatu punkta – par to tūrismu tiešām ir joki. Manuprāt pagaidām pilnīgi pietiek atpazīstamība.

  Atbildēt
 8. BlackHalt

  Ja jau šito izdzēsīs (turki?), tad jāuztaisa pāris ekrānbildes:

  http://tinyurl.com/100000-ls
  http://tinyurl.com/riga-korupcija

  Atbildēt
 9. dadzis

  nekur jau naudiņa par jauno portālu nepaliks, kā vien kādas no mūs Latvju kompānijām (ja vien nav nepaķers kādu ārzemju ražotni), ir aizdoma ar kur tā var būt 😉 tā kā ja ar aiziet ļimons no budžeta, tad mums blakus esošs programmeris saņems aldziņā to un visa lieta. ja jau pilsēta var atļauties naudiņu tērēt, tad jau $ pilsētai ir – tas nav problēma manuprāt.
  vienmēr ir vieglāk uztaisīt ko jaunmu, nevis pielāgot veco. pie kam “mazliet zinot” kā vecais ir tapis un kas tur ir apakšā, es pilnībā saprotu ka gribas ko jaunu un citādu. 🙂
  cerams, ka trāpīsies labi projektētāji, labi ideju ģeneratori un neslikti kodētāji un nesalaidīs visu dēlī un gala rezultāts nebūs samākslots un samocīts.
  ir jau labi izmantot visas mūsdienu dārgās tehnoloģijas, bet ja nav laba pamatideja un reralizācija tad čušs vien sanāk.

  Atbildēt
 10. micro

  piekrītu, ka modernās tehnoloģijas skan ‘kūli’, bet tā ir tik skaņa. Ja lapā nav saistoša satura tagad, tad mazas cerības, ka tas būs arī nākotnē. Atliek cerēt, ka adbildīgās personas neuzkāps uz grābekļa otreiz!

  Atbildēt
 11. deni2s

  Cik zinu, pašlaik tiek arī meklēti iemesli, lai pārtaisītu saeimas lapu. Gan jau kāds arī uz tā uzvārīsies. Nav jau žēl ka uzvārās, žēl, ja uzvārās nepelnīti.

  Atbildēt
 12. incubus

  rigatourism.lv teksts sākumlapas vidū:
  LV = “.. Rīgā nevar neiemīlēties ..”
  EN = “.. Impossible not to be loved in Riga ..”

  Uzreiz top skaidrs, ka RD ir pirmie kas atbalsta Rīgu kā seks-tūrisma lielpilsētu.

  Atbildēt
 13. Artis

  Tas tikai pirmajā brīdī liekas astronomiski dārgi – 100k Ls. Tur rokasgraamata vien vienas enciklopēdijas biezumā.
  Ja paskatamies uz Demakovas pieminekli, tad tie varētu būt visnevērtīgāk izšķiestie līdzekļi – vienkārši ņemt un būvēt pieminekli cilvēkam, kurš neko labu Latvijai nav izdarījis.

  Atbildēt
 14. F

  Īstenībā Smirnoff ir pilnīga taisnība. Es zinu kā tā lapa izskatās no iekšpuses, nedaudz asistēju pie tās uzturēšanas. Es nezinu, kurš to lapu taisīja ( nu labi, zinu, bet tas vairs nav būtiski), bet cilvēks no malas tur normāli neko labot, nevar, iespējams, tādēļ arī tāds lēmums. Par summu, protams, ir cits stāsts, bet ticiet man, ka tiem, kuri par to lemj nav ne mazākās sajēgas kas ko un kapēc, kāds tādu skaitli nosauca un viss.

  Atbildēt
 15. kintu

  Es piekrītu F. Vecā lapa ir diezgan liels murgs un tā prasa pilnīgi funkcionālu pārveidi. Cik tā cena ir atbilstoša, ir cits jautājums, bet domāju, ka īpaši lēti Latvijā to uztaisīt nevar. Vismaz kaut kas tiek darīts lietas labā un pozitīvi, ka nauda ir atrasta.

  Atbildēt
 16. ex-delfi

  njemsim par piemeeru www.delfi.lv pastaav latvijaa no 1999 taatad nu jau driiz buus 10 gadi – sho gadu laikaa portaala “kodols” nav mainiits, tikai uzlabots, mainiits un pielaagots. Popularitaate un kvalitaate – nesaliidzinaami lielaaka kaa Riigas portaalam. Ieguldiitaas izmaksas izstraadee – varbuut visu sho 10 gadu laikaa vareetu kopaa savaakt 100k, ieskaitot visu HW, etc. Njemot par piemeeru sho vai jebkuru citu VEIKSMIIGU interneta projektu, kas ir komerciaals un nav radiits valsts paspaarnee, varam tikai druumi pasmaidiit 🙂

  Atbildēt
 17. modric

  čigāns ar` sievai esot prasījis – sak`, ko darīsim – mazgāsim esošos bērnus vai taisīsim jaunus 🙂

  bet, ja nopietni – lai papēta, ko satur, piemēram, visitlondon.com, visitoslo.no utt. Piedevām, šādi viegli uzminami domēni jau ir tradīcija (lai gan visitparis.fr redirektējās uz parisinfo.com)
  Lai tak tā riga.lv paliek par domes “sienasavīzi”, kur večiem lielīties ar saviem pusotriem e-pakalpojumiem utt.

  Atbildēt
 18. Atbalss: http://b33r.us - Blogs par web izstrādi, dizainu un drošību. » Blog Archive » Bloga statistika

 19. kintu

  Delfi jau arī nekas vairāk nav kā pļāpu avīze, tāpēc tur nav ko salīdzināt. Ne jau izskats ir būtisks pilsētas portālam, bet tas ko var tajā izdarīt un cik tas ir ērti. Pašvaldības lapām ir jābūt tādām, lai pat visstulbākais lietotājs spētu atrast to, kas viņam vajadzīgs. Ja man būtu uzticēts 100 K Ls lapas izveidei, tad es 90 K iztērētu lietojamības izpētei un tikai 10 K pārējām lietām kā dizainam, savietojamībai utt.

  Atbildēt
 20. xc

  LHC pamazām tiek testēts, vēl melnie caurumi nav novēroti, trešdien 10.septembrī pa īstam ies vaļā.
  http://www.physorg.com/news138982167.html
  http://www.iop.org/EJ/journal/-page=extra.lhc/jinst

  Atbildēt
 21. normunds

  riga.lv ir nevis morāli novecojis, bet morāli kropla lapa. Ja es gribētu braukt uz Rīgu, tad pirmais ko es izdarītu – ieklabinātu www.riga.lv un ko es ieraudzītu? Kaut kādu marasmu, RD činavnieku pieņemšanas laikus nevis to kad Rīga ir dibināta, kā nokļūt no lidosta centrā un kur var dabūt zaķus. Un rigatourism.lv ir tieši tikpat pretīga lapa ar vienkārši idiotisku kontentu, ka es nesaprotu kapēc tās radītāji un uzturētāji vēl nav izdarījuši harakiri, jo tas ir pisec kā tā lapa izskatās, tā kā kaut kādas čurkistānas kņazistes ciema ježedņeviks nevis valsts galvaspilsētas pati galvenā lapa tūristiem. Nav nekāds brīnums, ka briti ielūr lapu un saprot, ka mīzt nāksies uz ielām, jo nevar būt, ka tajā pilsētā ir sabiedriskās tualetes, drīzāk jāuzmanās no baltajiem lāčiem, kas staigā pa ielām.

  Vot tā 🙂

  Atbildēt
 22. hu_ha

  2 ex-delfi – patiesībā uz delfi noteikti summas ir daudz lielākas iztērētas, jo zinu, ka tur ik pa brīdim tiek pielikta kāda akcija, kas ness klāt kādu jaunu lapas sadaļu. Ziņu sadaļa varbūt nemainās, bet visas tās papildus lapiņas utt, tās gan regulāri tiek mainītas un par tām kaut vai programmētājiem ir alga jāmaksā..

  Un 100k tiešām nav tik liela nauda – tā jau tik šķiet, kas tur uzkodēt, bet ne jau no tā vien sastāv darbs. Liela daļa ir analīze un projektējums, ar valsts iestādēm nežēlīga ņemšanās, jo neviens neuzņemas atbildību, nevienam nav tiesības lemt. un tad lēmums iziet 10 priekšniekiem cauri, tad jāskaņo papīri, jāsaprot, ko tad īsiti grib tur redzēt.. un tas viss izstrādes laikā tāpat 100 reizes vēl mainās.. un pie tā visa strādā izstrādes firma vismaz 3-4 cilvēki kā minimums.. un tad ir tik pati kodēšana, kas jau ir elementārais darbs, ja viss saplānots korekti.
  Bez tam vēl visas dokumentācijas jāraksta, kā arī parasti ietilpst iekšā summā serveru instalācijas un konfigurācijas..
  tā ir daudz ko darīt..

  Atbildēt
 23. kintu

  Atslodzei: Atnāk klients pie web dizainera un saka: “Uztaisi man lētu lapu, nu tādu vienkāršu, kā amazon.com”. 🙂

  Klienti mēdz būt visādi, bet domāju, ka IT spečiem jau ir laiks saprast, ka ne jau lapas izskatā vai pat kodā ir tā vērtība. Visgrūtākais ir tieši saprast un paredzēt, ko lietotājs tajā lapā redzēs un meklēs un kā viņu bīdīt tālāk un tā lai viņam tas būtu interesanti un maksimāli efektīvi.

  Viens piemērs: Reiz man vajadzēja noskaidrot, kā no Alfas aizbraukt līdz Juglas dzelzceļa stacijai. Izrādās, nekur nav norādīta stacijas adrese un es to rajonu galīgi nepazīstu. Tikai pēc ilgas meklēšanas izdevās atrast karti, kur šī stacija ir aptuveni atzīmēta kartē. Bet uz sitiena es to nevarēju atrast, tāpēc tam cilvēkam, kurš man zvanīja, es vienkārši ieteicu braukt līdz Rīgas stacijai, un savākt viņu tur. Bet tie jau ir lieki izdevumi, laiks un sastrēgumā viena mašīna vairāk. Lietojamības neveiksme numur 1.

  Atbildēt
 24. kruša

  Nu nez, ja diskutē par to, vai uzlabot esošo, vai taisīt jaunu – ja uzlabotu esošo (ja tas ir iespējams), tad brēka būtu vēl lielāka, jo tad točna varētu uzvarētu tikai tie, kas viņu izstrādājuši, tā kā jauna konkursa izsludināšana, manuprāt, ir OK, turklāt jebkurš, kurš atbilst prasībām, var tajā piedalīties, tā vīri – no vārdiem uz darbiem LOL:). P.S. Man pašam pieredze par mazu:)

  Atbildēt
 25. Pozners

  Nu, ja vecā lapa ir neuzlabojama (vai vismaz neuzlabojama bez milzu līdzekļiem), tad, protams, var taisīt jaunu. Galvenais ir lai jaunā nebūtu tāda pati pēc kvalitātes tad.

  Dienas jautājums: Vai Evija Baula gadījumā nav rada Ivaram Baulam, kas darbojas kompānijā Grafton Entertainment, kura savukārt nodarbojas ar – skaties un brīnies – web portālu izstrādi tai skaitā?

  Atbildēt
 26. ja kas

  Evijas Baulas radniecība šajā pasākumā galīgi nenoder. Lapa griežas uz tādām fiškām, kuras nedz Graftons, nedz MediaParks, VideInfra nespētu attīstīt. Tās ir Microsoft tehnoloģijas. A šie augšminētie, lai arī taisa iespaidīgas (apmeklētības ziņā) lapas, nevienam no viņiem nespīd iespēja piedalīties konkursā.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *