Krievijas hakeri uzdarbojas Lietuvā

Komentāros iemeta saites uz rakstiem par to, ka Krievijas hakeri sākuši uzdarboties Lietuvas interneta plašumos. Klaids iemeta saiti uz TVNET rakstu – Noticis uzbrukums vairākām Lietuvas interneta vietnēm.

Nezināmi hakeri sestdien un svētdien uzbrukuši vairākām Lietuvas interneta vietnēm, ievietojot tajās uz sarkana fona attēlotu komunistu simbolu – sirpi un āmuru, Lietuvas radio pavēstīja sakaru regulatora tīklu un informācijas aizsardzības nodaļas priekšnieks Ritis Rainis.

tomins iedeva adresi uz kādu lietuviešu avotu, kurā ir nopublicētas arī bildes no uzlauztajiem resursiem. Saraksts ir ļoti garš.

Tā kā draudi par iespējamiem uzbrukumiem no Krievijas hakeriem nav bijuši bez pamata.

Papildināts

No lietuviešu kolēģu rakstītā sapratu, ka patiesībā tur tika uzlauzts viens Hostex hostinga serveris uz kura atradās vesela kaudze ar uzņēmumu mājaslapām. Tīri teorētiski var pieļaut, ka šis vēl nebija ieplānotais un mērķtiecīgais uzbrukums valsts mājaslapām, bet gan kāds iemēģināja roku uz servera par kuru zināja, ka tas ir caurs.

Martynas Nikolajevas, UAB “Hostex” verslo plėtros direktorius, teigia, kad sekmadienį popiet bendrovė pastebėjo keletą tinklalapių su pakeistu pirmuoju puslapiu. Įsilaužėliai įsibrovė į vieną iš maždaug dešimties tinklalapius talpinančių “Hostex” serverių, jame pakeitė kelių dešimčių tinklalapių pirmuosius puslapius.

Ramūns varētu mani pielabot, ja es netrāpīju ar īsto citātu. 😉

8 thoughts on “Krievijas hakeri uzdarbojas Lietuvā

 1. krizdabz

  Nu neaptēsti un neizglītoti aunapieres tie krievu hakeri, kas piedalās šajos notikumos. Vispār interesanti ar to RU nāciju. Tik liela un varena, bet pārējā pasaule lielākoties viņus ienīst un neviens nekur īsti nemīl krievus. Par piemēru kaut vai tas, ka kūrortos viesnīcas reklamē, ka tajās nav krievu tūristu.

  Atbildēt
 2. es

  aprobežoti cilvēki dzīvo austrumos (izskatās, ka kremlim atkal nav kur likt naudu, ja var izniekot šādā bezjēdzīgās aktivitātēs, bet tikmēr miljoni cieš no badu…)

  Atbildēt
 3. karuuzo

  Tā ir normāla lielvaras politika, uzturēt ārējo ienaidnieku, lai cilvēki pievērtu acis uz iekšā notiekošo. ASV ir pilnīgi tas pats princips, tikai metodes atšķiras (viņi spēlē kazahus un razboiņikus, t.i. labdarus un teroristus).

  m

  Atbildēt
 4. ???

  vai tiešām neviens tos urlas nevar nolikt pie vietas. Viņi domā, ka visatļautība ir pieņemama. Man būtu kauns, ja es pārstāvētu viņu nāciju.

  Atbildēt
 5. Fils

  Mūsu gudrie žurnālisti ziņu pasniedz kā uzbrukts vairākām valsts un privātajām lapām. Patiesībā tika paņemts 1 servuks, un viss kas tajā bija. Mūsu žur(k)nālisti ir nepārspējami. Mēs faksus sūtam uz BALTA papīra. Tika uzbrukts vairākām PRIVāTāM un VALSTS lapām – kādas vēl ir lapas? Sabiedrisko organizāciju? Kā gan citādi, ja vakar ap 12-14 visas uzlauztās lapas bija salabotas.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *