Notepad3 autors nozog Notepad2 izejas kodu un izplata kā savējo

Florian Balmer zināms kā Notepad2 autors, atsūtīja informāciju par plaģiātu ar viņa programmu – The Spirit of Open Source. Kāds veikls zellis ir nomainījis autortiesību informāciju un vēl pāris rindiņas programmas kodā, un piedāvā savu jauno meistardarbu ar nosaukumu Notepad3, kā arī izplata to kā uzlaboto Notepad2 versiju.

One evening, recently, when surfing the web I’ve discovered a software program called “Notepad3”:

http://www.notepad3.org
http://www.linuxfuture.org/archives/2007/03/entry_33.html

Patiesībā tur ir pamainītas tikai pāris rindiņas kodā, kā arī nebūtiski uzlabojumi, kurus varētu veikt piecu minūšu laikā.

I have no problem with new versions of my software being released, even with minor changes ― my licensing conditions are fully met. The problem here is that the author made minor changes to the code and branded it in a very disingenuous and deceiving manner.

Te ir redzama gandrīz puse no programmas uzlabojumiem, kas ir atrodamas Notepad3 versijā.

Bēdīgi būs, ja notiks tas, ko viņš šobrīd raksta.

I have been working on Notepad2 over more than 10 years, altogether. The above hacks may have been done in a few minutes.

There have been similar cases in the past, already, but this one really beats everything. I’m not sure if I’m going to release any more open source versions of Notepad2, in the future. Ain’t fun like that.

Slikti ir arī tas, ka tas pimpausis, kas to izdarīja, popularizē to visu zem Linux vārda. Cilvēkiem var rasties nepareizs priekšstats, ka visi atvērtā koda piekritēji atbalsta plaģiātu un savu programmatūru veido pēc šādiem principiem.

10 thoughts on “Notepad3 autors nozog Notepad2 izejas kodu un izplata kā savējo

 1. Krotow

  Ar Linux viņa lapai gan stipri tāls sakars. Šķiet, jaunietis safanojies par neierobežotu iespēju tikt pie OSS programmu izejas tekstiem un iedomājies sevi esam kā lielo uzlabotāju visam. No sērijas – vegeta saldējumam. Mož ar laiku sapratīs, ka starp koda uzlabošanu un “uzlabošanu” ir liela atšķirība.

  Atbildēt
 2. oollee

  Normāla lieta. Tāpēc jau pastāv open-source. Bieži vien tu programmas autoram/-iem aizsūti savu sāpi, bet viņi tevi rupji pasūta. Kāds ir pētījis PHP buglistu? Tur daudzi bugi jau dažus gadus atpakaļ iesniegti un nav risināti, jo autoriem tas nešķiet būtiski. Bieži vien nepieciešams palabot tikai dažas rindiņas kodā, bet problēma tāda, ka repozitoriji pārsvarā ir read-only. Kāds risinājums? Iespļaujam autoram sejā un uztaisam Notepad3.

  Atbildēt
 3. CooLynX Raksta autors

  oollee, šajā gadījumā nepiekrītu, jo izmainīts jau tika principā tikai autora piederība.

  It’s a copy of my original Notepad2 1.0.12. The copyright message in the “About” dialog box has been modified to display another name, e-mail and website address, and the “Browse” toolbar button to launch metapath has been redirected to open a help file. BTW: the changes are very clumsy and dilettante, the modified hover code doesn’t even work properly, and the metapath registry settings are still written, but for the help file.

  Atbildēt
 4. oollee

  Nu ok, šis gadījums ir mazliet stulbs. Tas ko es gribēju pateikt ir, ka open source nemaz nav tik atvērts kā varētu vēlēties un daudzi domā.

  Atbildēt
 5. civucavu

  Mani tas nerpārsteiz OSS software kā nekā. Ko grib to dara, ja vien ievēroti pāris noteikumi viņa pievienotajā Licence.txt.

  P.S. IMO Notepad++ ir daudz labāks.

  Atbildēt
 6. oollee

  Papuass, es jau to neteicu. Atsaucei uz oriģinālo autoru obligāti ir jābūt. Problēma ir, ka daudzi autori nepieņem tevis iesūtītās izmaiņas vai ieteikumus un tad rodas daudzi programmas atzari, kuri katrs iet savu ceļu.

  Atbildēt
 7. Atbalss: Notepad2 3.0.20-rc1 | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *