OCTA apdrošināšanas maksa uz pusi palielinājusies

Ir pagājis gads un atkal ir jāpieņem lēmums par to, kurā apdrošināšanas kompānijā apdrošināt savu automašīnu. Pirms gada es apkopoju datus par to cik izmaksā OCTA apdrošināšana manai automašīnai uz gadu, salīdzinot dažādus apdrošinātāju piedāvājumus. Par pamatu tika ņemti dati no šo apdrošinātāju mājaslapās piedāvātajiem kalkulatoriem. Paskatīsimies, kas ir mainījies gada laikā.

No vienas puses, mašīna ir palikusi par gadu vecāka un attiecīgi arī nevērtīgāka, bet, no otras puses, esmu godīgi pārvietojies ar savu auto un veiksmīgi izvairījies no sadursmēm, un man ir pacelta bonus-malus klase. Tātad 1:1.

Gandrīz visi kalkulatori ir savās vietās, tad nu salikšu ciparus pie tiem. Lai būtu pārskatāmāk, saliku arī pagājušā gada rezultātus.

Apdrošinātājs 2007 2008 Izmaiņas
ERGO Latvija Ls 86.93 Ls 78.57 -10%
SIA “BROKERU AGENTURA-ROOT” Ls 59.90 Ls 87.80 47%
If Latvia Ls 56.10 Ls 91.58 63%
AAS Baltikums Ls 47.90 Ls 83.40 74%
AAS “Baltijas Apdrošināšanas Nams” Ls 45.09 Ls 83.16 84%
BALVA Ls 46.35 Ls 99.90 116%
AAS Balta Ls 85.00 Ls 120.35 42%

Pa lielam, visiem apdrošinātājiem ir kāpušas OCTA apdrošināšanas cenas, vidēji par 59%, ja neskaita divus izlecējus – ERGO, kas ir samazinājis maksu par 10% un BALTA, kas ir paaugstinājis tikai par 42%. Reālos skaitļos BALTA izskatās visšausmīgāk. Man kā klientam, kas pie viņiem ņēma arī KASKO apdrošināšanu ir iedota 5% atlaide uz OCTA. Atceros, kad ņēmu KASKO, tad uz OCTA deva pat 50%. Laikam grib atkratīties no OCTA klientiem?

Atgādināšu, ka BALTA nesen ieviesa kaut kādu Eiropas standartu klientu apkalpošanā, kurš paredz, ka atlīdzības turpmāk būs jāpiesaka pa tālruni, lai ekonomētu klienta laiku. Tālāk jau viņu speciālisti paši sazinās ar klientu un atbrauks ciemos. Šitā joka ieviešanā iztērēja 1.1 miljonu latus un ieviešanas process ilga gadu.

Pirmā doma, kas ienāca prātā, kad ieraudzīju rēķinu, bija pasūtīt viņus divas mājas tālāk, otrā – uztaisīt šo salīdzinājumu un apskatīties kā ir citiem. Salīdzināju, bet vieglāk nepalika. Es saprotu, ka viņiem kaut kā ir jāatpelna tas miljons, bet tīri subjektīvi šermuļi skrien pāri kauliem, ieraugot šo salīdzinājumu. Ja pirms gada jau sāku šaubīties par lietderību, tad šogad jau šaubas sāk nosvērt svaru kausu par labu citiem apdrošinātājiem. Uzcenojums BALTA vs. jebkurš cits apdrošinātājs sanāk vidēji 59% jeb gandrīz 33 lati.

Kādi ir secinājumi?

Pēc idejas es te matus skaldu. 😉 Ja tā nopietni, tad problēmu gadījumā būtu gatavs atpogāt arī lielāku ciparu, lai visu atrisinātu pēc iespējas nesāpīgāk un ātrāk. Domāju, ka arī viņiem ir līdzīga loģika, uzskrūvējot un ilgus gadus uzturot tādu cenu līmeni.

Vēl ir otra lieta. Es vairs negribu maksāt par savu (tagad jau) graustu šādu apdrošināšanas summu. Ar steigu ir jāmaina autiņš. 🙂

64 thoughts on “OCTA apdrošināšanas maksa uz pusi palielinājusies

 1. Knaģis

  Man (uz 3 mēnešiem):
  Ergo: 70,70
  Baltikums: 45,70
  If: 99.00

  Tā kā šiem tur dīvaina tā sistēma – nav gluži vienāds uzcenojums visiem.

  Atbildēt
 2. ronis66

  iesaku izmantot brokeru pakalpojumus. viņi izfiltrē, kur vislētāk un es no lētākā varianta pērku. Nezinu vai viņi ietur kādu komisiju, vai arī apdrošināšanas firmas iemaksā viņiem kkādu procentiņu no summas. Slinkums interesēties par to, bet to noskaidrot noteikti nebūtu sarežģīti.

  Atbildēt
 3. Master

  nupat arii mani skara shii probleema. autinjsh gadu (gluzhi grausts vel nav :P) bet octa baltikumaa no 45ls pagajusho gadu shogad celusies uz 102 ls. ta ka protams neiespringu uz laiku, nacas octu pedeja diena panjemt – letaka izradijas parex kas uz gadu prasija 97ls

  kasko bija baltikuma. autinja cena nokritusies par kadiem 500 ls un kasko sasniedza 270ls gada maksu. nav daudz, lai arii pagaidam nav nacies izmantot, neredzeju jegu meklet (kasko kalkulatori neko pratigi labaku neradija) kadu citu kompaniju un vnk pagarinaju terminju (dabuju atlaidi )

  Atbildēt
 4. staigulis

  Kāda atšķirība, kur OCTA. Negadijuma gadijumā, tāpat tu saņem naudu no kompānijas kur pretējā puse apdrošinājusi.

  Atbildēt
 5. budzis

  Ls 46.35 – Ls 99.90 – 54%

  Kaut kas te isti nav kartiba ar tiem %. Summas augushas 2x, bet tev tikai 54% sanak??? Es teiktu, ka Balvai summa augusi par visiem 110%

  P.S. Ir vel viens kalkulators – www.iizi.lv

  Atbildēt
 6. CooLynX Raksta autors

  Paldies, budzi! Labots.

  Galvenais, ka uz aci un galvā jau biju pareizi sarēķinājis un sarakstījis, tikai pēc tam, kad excelī saliku ciparus, tad padomāju kaut kas nav, bet likos mierā – tehņika vsjetaki. 🙂

  Atbildēt
 7. Ingus

  Kad ieraudzīju kādu ciparu man IF paprasīja par nākamo gadu, gandrīz no krēsla nokritu. Ja pirms gada tie bija tuvu 90Ls, tad šogad tika paprasīti aptuveni 220Ls. Pie tam biju visu gadu smuki braucis, ne man kāds soda punkts, ne kāda avārija. Izrādās viņi redz esot ieviesuši paši savu riska grupu – jauniešus līdz (ja nemaldos) 28 gadu vecumam. Tā nu nācās nomainīt apdrošinātāju, paņēmu ERGO par ~130Ls. Pārējo apdrošinātāju summas bija varbūt vēl nedaudz zemākas vai arī robežās starp ERGO un IF piedāvāto.

  Atbildēt
 8. rv

  nesatraucaties, bus vel vairaak. (it ipashi njemot veraa eiropas octa cenas un vietejo apdroshinataju gaushanos par zaudejumiem).

  puslidz skaidrs ka uz sava varda nakamais auto vairs nebuus. (jaizdomaa tikai uznjemejdarbibas variants, uz ko norakstit izdevumus…)

  Atbildēt
 9. snpz

  Vakar kā reiz savam autiņam vislētākais variants bija jau Atoma te minētā Parex aprodošināšana, kas tagad saucas jau Gjensidige. Sanāca 109Ls uz gadu. Meklēju caur brokeriem. KASKO gan iespaidīgs sanāca 750eiro 😀 Riska grupā auto!:(

  Atbildēt
 10. crabis

  Iesaku arī sava vāģa Bonus-Malus klases izmaiņas pašiem pakontrolēt pirms pērkat OCTA.
  http://www.ltab.lv/lv/bm/default.htm
  Šogad pirms OCTA pirkt, paskatījos un par pārsteigumu konstatēju, ka mainot vāģi pirms gada, jaunajam ir piešķīruši defaulto 6. klasi, bet labākā 11. klase no vecā vāģa nav pārnesta. Uzrakstīju iesniegumu pie apdrošinātāja, lai pārnes, sanāca OCTAs cenas starpība – ap 15 Ls par labu man (starp 7. un 11. klasi).

  Atbildēt
 11. Oskars

  Gjensidige (agrāk Parex) man ar visizdevīgāk piedāvāja. nesen pirku OCTA uz 3 mēnešiem – Balta 57Ls, Ergo – 96Ls!!!!, Gjensidige- 37Ls 🙂

  Atbildēt
 12. Dunduks

  gribeeju tikai piebilst, ka OCTAi vecums ja iespaido, tad driizaak negatiivi un vismaz kaadreiz svariiga bija autinja (pash)masa.

  taapat nebuutu praatiigi pieiet iist ar attieksmi pofig kaada firma, taapat ar shamiem buus jaachakareejas citiem (tipa, ja pats izraisiishu), jo atshkjiriiba var izraadiities attieksmee pret izmaksu radiishanu un izraisiishanas gadiijumaa nevis nomaina tikai bonus-malus klasi, bet var iesniegt regresa prasiibu par tiishu neuzmaniibu utml.

  Atbildēt
 13. xxx2

  Regresa prasību apdrošināšanas kompānija var iesniegt tikai ļoti konkrētos – likumā atrunātos gadījumos. Un nedomāju ka arī dārgā octa apdrošināšana neizmantos savas iespējas, ja varēs sniegt regresa prasību!

  Atbildēt
 14. Yeoman

  Man sanāca šobrīd šādi cipari, mašīnai 12 bonus-malus, un mocim 11. Tiko kā pasūtīju abas no Ergo.

  auto mocis
  ergo 87.51 23.47
  tavapolise 93 44.6
  if 90.5 80.37
  baltikum 88.3 42.4
  ban 85.62 41.8
  balva 106.36 52.5
  balta 105.19 50.4
  parex 107.1 76.5

  p.s. sorry, tabulas nemāku taisīt

  Atbildēt
 15. Creator

  man nākamnedēļ beidzas octa – pag gad samaksāju 38,6 Ls iekš balvas – šogad eagents man stāsta šādas cenas … – pieaugums gandrīz dubultīgs ….\

  Baltikums 61.00
  BAN 64.88
  Balva 68.40
  IF 78.30
  Gjensidige 80.00
  Seesam 84.00
  Ergo 84.37
  Balta 108.97

  Atbildēt
 16. Ave

  papētot to LTAB mājas lapu, saprotu, ka cenu ietekmē ne tikai bonus malus klase, bet arī auto reģistrācijas vieta. OCTAI būtu jābūt lētākai, ja auto reģistrēts ne pilsētā, bet citur reģionos un ne jau mašīnas vecums to cenu ietekmē. Drošina jau to skādi, ko tu ar savu veco autiņu nodari cita jaunajam autiņam 🙂
  a vot cenas gan jāsāk salīzināt. man arī sanāk starpība 60 Ls starp lētāko un dargāko piedāvājumu. www.iizi.lv – šitas riktīgi labs!

  Atbildēt
 17. axx

  Man ir 2 gadiigs Pajero (smags)
  Regjistreets uz priv.pers. Riigaa.
  Pirms 2 gadiem at citu mashiinu bija viens negadijums..
  Shogad nopirku to pajero un nez kapeec no taas vecaas mashiinas to klasi (5) paarceela uz shito..

  cenu starpiiba OCTA uz gadu: BALVA – 218.55, IF – 535.10 …

  KAA JUMS SHIS PIEDUURIENS?

  Atbildēt
 18. CooLynX Raksta autors

  axx, iespējams, ka katrai no šīm sabiedrībām ir sava bāze par negadījumiem un viņi koriģē to maksu.

  Klasi varēja pārcelt tikai, ja tev bija kāda saistība ar to negadījumu vai tas autiņš bija uz tava vārda piereģistrēts. Vismaz es tā to saprotu.

  Atbildēt
 19. Runcis

  Paldies par info, tieši tagad ir jāpērk OCTA.
  Tikai brīnos par cenām dažiem labiem (70Ls, 90Ls par 3.mēn)

  Man vairākās vietās uz 12.mēn piedāvā OCTA zem 40Ls (Ergo, BAN). Vai tā varētu būt kļūda?

  Atbildēt
 20. VR

  Pilnīgs vāks. Ar ko ta šitādu lēcinu nez skaidro? Vai tas nozīmētu ka 2X pieaugusi pa Latvijas ceļiem braucošo autiņu cena?

  Atbildēt
 21. axx

  Tas auto (pirms 2 gadiem) bija uz mana vaarda, bet negadijumu izraisija cits cilveeks, tas protams pofig visiem, jo izraadaas ja kaads auto ar riska klasi nav apdroshinaats 9 meeneshus, tad vinja klasi paarnes uz jauno auto..
  Piemeeram ar to mega daargo IF man vispaar nekad dziivee saistiiba nav bijusi, a BALVA ir toreiz maksaajusi tos 225LVL par saskraapeetajaam durviim.. tik un taa visleetaakaa sanaak.. pilniigs pzdc..
  veel protams tas ka man gadi ir zem 25 un droshi vien uzreiz peec pers. koda veel ierubii cenjnjiku.. jo tam Pajeram kameer dzeks braukaaja uz SIA regjistreetu 3 meen. bija ~40LVL..
  diivaina valsts..

  p.s. VR- taa cena uzleca deelj muusu servismenju ierubiitajiem cenjnjikiem.. servisu izcenojumi pie mums ir kaa vaacijaa :))

  Atbildēt
 22. smith

  Man par lielu pārsteigumu lētākais OCTA sanāca pie ERGO… Pirms tam bija viens no dārgākajiem. Vēl vajadzēja BAN pielikt tajā tabulā.

  Atbildēt
 23. budzis

  axx, kaa izradas, tad servismenju cenas pedejo 2 gadu laika neesot tikpat ka mainijushas (max 10%). To atziist pashi apdroshinaataaji. Visa nelaime i tajaa, ka apdroshinaataaji ar sevisiem iet roku rokaa -> izmaksas tiek maksligi uzpustas un tad dalju sanjem atpakalj apdroshinaataaji. Neesi ieverojis, cik ciitiigi vinji lobee atsevishkus servisus un no abam puses gandriz neiespejams dabut ara remonta summu (tipa nav tava dalja, mes pashi nokartosim visas lietas)?

  Atbildēt
 24. tro

  Auto, traktors

  Baltikums 124.22, 141.15
  BAN 120.23, 139.23
  Balva 161.13, 193.22
  IF 192.91, 241.67
  Gjensidige 153.19, 181.41
  Seesam 152.65, 179.97
  Ergo 159.26, 187.33
  Balta 185.32, 228.83

  Tikko pasūtīju no IF.

  Atbildēt
 25. Specuks

  Nu nav OCTA cena atkarīga no mašīnas cenas un šofera vecumu!!!!!! To, ka vecās mašīnas riska klasi pārnes uz jauno, tā gan ir taisnība. OCTA ir piesaistīta diviem parametriem mašīnai un īpašniekam. Ja īpašnieks nomaina mašīnu, tad riska klase tiek pārcelta uz jauno mašīnu, vai ja īpašniekam ir bijusi mašīna vai vairākas ar ļoti labu riska klasi, tad to arī var pārcelt, bet tad laikam jāraksta iesniegums. Vēl OCTA cenu ietekmē kur mašīna reģistrēta, laukos ir lētāk. Bet, ja ir bijušas avārijas, vai pat sīkas skrambiņas kādam esi noskarāpējis un tas ir piefiksēts policijā kā CSN, tad gan gatavojies jostu savilkt gana cieši. Pirms pērc OCTA, noteikti jāpārbauda riska klase un jāsalīdzina visu adrošinātāju cenas, piemēram, e24. lv vai www.iizi.lv

  Atbildēt
 26. Maaris

  Lai cik dīvaini arī tas nebūtu, man Baltikumā sanāk 50.40 LVL, BM klase=16 Eagents un citi brokeri neko tādu nepiedāvā. Lētākais ir 70 Ls un uz augšu. Iepriekšējo pirku balvā ar visu pazīšanos bija virs 50 Ls uz 9 mēnešiem. Tā kā tas viss ir miglā tīts pasākums 😀

  Atbildēt
 27. Runcis

  Ja kāds grib nedaudz ietaupīt, iesaku aiziet uz Baltijas Apdrošināšanas Nama ofisu (Antonijas ielā). www.iizi.lv man rādīja cenu 39Ls, bet uz vietas man uz 12.mēn paprasīja 35.10Ls.

  Es jūtos apmierināts.

  Atbildēt
 28. mans

  Es arī paņēmu ban’ā apdrošināšanu, viens no lētākajiem. Neredzu atšķirību par ko pārmaksāt, jo ja būs šaizes uz ceļa, tad būs arī ar apdrošinātājiem.

  Atbildēt
 29. M11

  Man arii no saakuma likaas vai nav vienalga kuraa njemt, galvenais ka pasham visleetaak, jo ne jau man buus chakars, bet otram. Tomeer salasiijos ka leetaakaas visu laiku meegjina uzmest ar saviem regresiem un beigu beigaas tu pats maksaa un luudz to kungu, ka tik netiishaam kaadaa bebtlijaa vai ferrari neiepleest, jo tad toch tevi uzmetiis, it sevishkji taas leetaakaas.. Vismaz taadas atsauksmes un secinaajumus esmu guvis paseerfojot pa forumiem. Runaa ka baltikums un balva esot naave, lai gan baltikumam tagad 10 gadu jubileja un shie piedaavaa leetaako cenu 10 gadu laikaaa kaada bijusi octai. Viss uz ko es ceru ir, ka suudu nebuus un tam, kas teica, ka par regresa gadiijumiem viss likumos ir atrunaats, ir taisniiba, jo uz doto briidi diemzheel nauda maku nespiezh nu nemaz..

  Atbildēt
 30. budzis

  M11, OCTA ligums un izmaksu summam visur ir jabut vienadam. Un ja tu izdariisi skaadi, kas lielaka par apdroshinaashanas summu, tevi par atlikusho chakares visi, neatkarigi no taa, kur nemi OCTA.
  Tavs teksts drizak butu patiess uz Kasko.

  Atbildēt
 31. M11

  budzi, man aizdomas, ka tu kaut ko iisti neizproti. ko tu domaa ar vaardu izmaksu summaam? ieej e24.lv vai eagents.lv, ieraksti sava a/m numurus un paskaties cik “vienaadas” sanaak taas summas. 😉 Un tas, ka mani chakarees, ja izdariishu lielaaku skaadi kaadam a/m nekaa manas OCTA cena, ir totaalas muljkjiibas! Izskataas, ka tevi totaali piechakareejis kaads kantoris ir.

  Atbildēt
 32. MMK

  Pagājušo gadu nopirku Baltikumā par Ls 55.00. Neviens gadījums nekas, bet nu jau nācās nolikt ~90 pie ERGO. ERGO rulz, pie viņiem visu laiku pērku KASKO.
  Attiecībā uz OCTA, tai bonus-malus klasei būtu it kā jāiet uz augšu man (nav gadījumu, mazāk jāmaksā), bet joprojām ir 6. Neliels sviests.
  Baltikumā vairs nepērku, jo ja visi zin, ka Kasko gadījumos viņi neko neizmaksā, tad izrādās par OCTām viņi piedzen regresa prasības 🙂

  Atbildēt
 33. budzis

  M11, aizej vispirms un izlasi, kas ir OCTA. Tad varbut tev pieleks, ka pirkt tu vari kur gribi un par cik gribi, bet “Apdrošinātāja atbildības limits” visiem apdroshinatajiem ir vienads, ko nosaka OCTA likums. a ka noperkot dargko polisi tu neiegusi neko, salidzinajuma ar letako.

  Atbildēt
 34. hack11

  Bonus-Malus klasi pārskata septembra beigās. Visiem.
  Vadītāja vecumam IR liela nozīme. Gandrīz pie visiem apdrošinātājiem līdz 25 g.v. skaitās riska grupa (dažiem pat vēl augstākas prasības). Auto – arī tas tiek vērtēts ir/nav riska grupā.
  Un protams auto “pieraksts”. Rīgā un rajonā, Jūrmalā +30%. Citās lielajās pilsētās ir mazāka piemaksā. Savukārt man ir noveicies, kad pirku autiņu biju deklarēts Rēzeknēs rajonā un arī auto “pieraksts” ir tur pat. Man OCTA ir krietni lētāka – uz gadu ~72 Ls. Autiņa vērtībā ir virs 10k Ls un tam ir 1 gads.

  Nevajag čīkstēt un īdēt par cenu kāpumu – visi grib ēst. Gribi braukt – maksā.

  Atbildēt
 35. j_labais

  no ltab.lv – “Apdrošinātāja atbildības limits mantai nodarīto zaudējumu atlīdzināšanai ir līdz Ls 70 000 neatkarīgi no trešo personu skaita. Ja cietušā zaudējumi pārsniedz noteikto apdrošinātāja atbildības limitu, zaudējumu daļu, kas to pārsniedz, cietušais var pieprasīt no vainīgā tiesas ceļā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.”
  Regresa prasības sniedz, ja esi bijis ar promilēm, bez tiesībām un tml reizēs, kad pats esi sašmucējies. Ja parasts negadījums un viss ir kārtībā ar dokumentiem un tml, tad nekāds regress tur nedraud, ja nu vienīgi zaudējumi lielāki par 70000 un pats cietušais iet uz tiesu. Tāpēc tiešām jāuzmanās, kam skrienat pakaļā. 🙂
  Par regresa prasībām sīkāk te: http://www.ltab.lv/lv/faq/faq_zaud.htm#K%E2dos_gad%EEjumos_apdro%F0in%E2t%E2js_vai_LTAB

  Atbildēt
 36. M11

  “budzis, 2008.04.18 plkst. 08:01:04 teica:
  M11, OCTA ligums un izmaksu summam visur ir jabut vienadam. Un ja tu izdariisi skaadi, kas lielaka par apdroshinaashanas summu, tevi par atlikusho chakares visi, neatkarigi no taa, kur nemi OCTA.”
  Paklau, budzi, nesaac tagad lekties! Pats iepriekš raksti “apdrošināšanas summu” nevis apdrošinātāja atbildības limitu un tad briinies ka tevi paarprot? …

  Paldies, j_labais

  Atbildēt
 37. M11

  Es tikai nesaprotu 4. punku “4) personu, kura zaudējumu nodarījusi ar nodomu vai aiz rupjas neuzmanības;”. Tas nozīmē arī transportlīdzekļa īpašnieku vai kā? Ja jā, tad gan jau šis ir tas punkts likumā, kuru katrs apdrošinātājs var izdomāt pavilkt platāku.. :/

  Atbildēt
 38. Val

  bta 2007.sept: 50.22;
  bta 2008.apr. 53.00 (līdz septembrim vēl darbojas vecā)
  cenu kāpumu nejūtu 🙂 nākamie rindā gandrīz visi iekļaujas cenās 62-70… b-malus 7

  Atbildēt
 39. Atbalss: OCTA apdrošināšana | Pods.lv

 40. Jānis

  Man pagaajushaa gadaa OCTA bija 82 ls uz gadu, shogad skatos jau 127, atcereejos ka mans choms nesen saaka brokeru kompaanijaa straadaat, paskatiijaamies BM klases izraadaas ka man ir viena briiva 12 klase no vecaa auto palikusi,paarnesaam klases iznaaca veel leetaak kaa pagaajushajaa gadaa 78 ls uz gadu, gandriiz jau nopirku polisi par 127:), nesen vinja brokerkompaanija arii maajas lapu atveera kur ir arii online OCTA kalkulators (atkārtots spams)

  Atbildēt
 41. Dreef

  Bā, es vispār nesaprotu. Man sanāk nevis uz pusi palielinājās tā cena, bet vēl vairāk. Ja pagājušā gadā maksāju 43Ls, tad tagad man prasa kaut kādus 106Ls Baltā. Laikam būs jāmeklē kāds godīgāks apdrošinātājs ;-).

  Atbildēt
 42. Dreef

  Nē, biki precīzāki dati man sanāk šādi: pagājušā gadā 43.12Ls, bet šogad 111.56Ls. Tā neko sev džeki biznesu uzbīdījuši uz inflācijas rēķina.

  Atbildēt
 43. Dreef

  BTA starp citu tagad sakarīgas cenas piedāvā:
  https://www.e-polise.lv/epolicy/eocta/CalculatePrice.aspx?lng=LV
  Šogad lētākais variants sanāca BAN, jo pērkot internetā tiek dota atlaide un cena salīdzinājumā ar Baltu ir ļoti draudzīga – 80Ls. Kaut kā pārmaksāt 31Ls par servisu negribās šoreiz. Ja vēl būtu kāda atšķirība tām polisēm, tad varētu padomāt.

  Atbildēt
 44. Krotow

  Cool, ir laiks atjaunot šo sarakstu 🙂 Tūlīt pašam jāpērk OCTA. Jūnija beigās ņēmu uz 3 mēnešiem pa 45 Ls, nupat skatos, ka 3 mēneši jau 121.26. Opā! Pa vasaru OCTA cena kāpusi gandrīz 3x. Gada maksa attiecīgi man 313.67 (BTA). Ja pa 3 mēnešu vietā ņem uzreiz gadam, uz starpības rēķina sanāk 3 mēnešus ko bākā liet. Sausais atlikums… ņemt uz 3 mēnešiem vairs neatmaksājas. Un vispār… ja tā turpināsies, pēc izmaksu lieluma drīz OCTA pārsniegs KASKO 😀

  Atbildēt
 45. CooLynX Raksta autors

  Krotow, tev ir dati – pirms un pēc? Es skatos, ka nav nekādu lielo izmaiņu. Teorētiski ir pamatojums, lai celtu cenas, bet praktiski nav datu par to kā bija pirms brīža.

  Atbildēt
 46. Krotow

  Cool, starpība ir vēl lielāka. Kļūdījos ar jūnija summu (patiesībā 39 Ls, čeku apskatījos). Tā bija Statoil pirktā Gjensidige polise 3 mēnešiem. Šobrīd Gjensidige mājas lapas OCTA kalkulators manam auto 3 mēnešiem rāda 117 Ls. Starpība tieši 3 reizes. BM klase vasaras laikā nav mainījusies. Ar to pietiek?

  Atbildēt
 47. Atbalss: Ceļojumu apdrošināšana internetā | Pods.lv

 48. kritikis

  Gjensidige 264.00
  Baltikums 332.90
  ERGO 410.94
  BAN 429.21
  IF 441.10
  Balta 492.55
  Balva 2331.00

  par nelaimi man ir 4 riska grupa! stulbi sanaaca! bet nu balvas apdrosinasanas cena ir kriminala!

  Atbildēt
 49. Kristaps Melderis

  Man ir 18 gadiga meita un es ari esmu riska zona un man jamaksa mazliet dargak, pamekleju interneta kur ir labas cenas un atradu http://www.superbroker.lv/ , sanac labak ka es butu nacis apd. filiale !

  Atbildēt
 50. binary

  www.gudriem.lv, ja interesē zemākās OCTA cenas. Cik palietoju, izskatās, ka šis rāda pareizākas (un zemākas) cenas nekā vairums “apkopoto kalkulatoru”.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *