Mail.ru maksā 1 miljardu

Ja Latvijas veiksmīgāko interneta projektu Draugiem.lv eksperti vērtē 8 – 10 miljonu latu vērtībā, tad Krievijas dārgākais projekts šobrīd ir Mail.ru, kas ir novērtēts 1 miljarda dolāru vērtībā.

Dienvidāfrikas mediju holdings Naspers Limited iegādājies 2,6% no Krievijas interneta portāla Mail.ru akcijām, samaksājot par tām 26 miljonus USD, kas nozīmē, ka Mail.ru novērtēts par 1 miljardu USD, ziņo Lenta.ru.

Vieni eksperti lēš, ka Naspers Limited ir pārmaksājis, jo Mail.ru reālā vērtība varētu būt ap 800 000 000 dolāru.

Впрочем, по мнению директора Центра инвестиций в высокие технологии компании “Финам” Элины Юриной, эта оценка несколько завышена, и капитализация Mail.ru составляет около 800 млн. долларов.

Kommersant rakstā, citi eksperti uzskata, ka nav neko daudz pārmaksājuši.

Участники рынка сошлись во мнении, что Naspers не переплатил. “Mail.ru растет в ногу с рынком и даже обгоняет его,– говорит гендиректор ‘Ашманов и партнеры’ Игорь Ашманов.– Рынок интернет-рекламы каждый год удваивается, и в этом году его объем составит в районе $400 млн. Логично, что при такой конъюнктуре ведущие интернет-порталы стремительно дорожают”.

Tā kā pērk dažādus lielus projektus ne tikai Amerikā, bet arī Krievijā.

9 thoughts on “Mail.ru maksā 1 miljardu

 1. Arturs Mednis

  Kaadaa nesen notikushajaa konferencee, kur bez Google un Yahoo un ncitiem Amerikas un Eiropas lielaakajiem interneta medijiem bija arii Latvijas paarstaavji (Delfi, Inbox, Draugiem), Krievijas paarstavaaji diezgan tieshaa veidaa pasuutiija Googli triis maajas taalaak, sakot ka nav vinjiem ko list Krievijas tirguu, vinji to nepaarzin, un tas ir pavisam kas savaadaaks, to vaig izprast no iekshienes.

  Ne velti Krievijas internets pat saucas ikdienas sarunvalodaa savaadaak, tas ir, par “runet”.

  Atbildēt
 2. andrisp

  “Vieni eksperti lēš, ka Naspers Limited ir pārmaksājis, jo Mail.ru reālā vērtība varētu būt ap 800 000 dolāru.”

  Gadienā ne 800 milj. ?

  Atbildēt
 3. CooLynX Raksta autors

  Savulaik bija tāds serviss mail.lv, bet, tā kā to uzturēja mūsu slavenais LV kiberskvoteris un viņam nebija līdzekļu, lai šo servisu uzturētu līmenī, tad pie pirmajām nopietnajām problēmām tas serviss aizgāja pie dieviem.

  Atbildēt
 4. budzis

  Medni, tas, ka krieviem viss ir “čerz Ž”, zinaams ir jau sen. Un tikai krievi var lepoties par to, ka mandeles opere caur pakalju 🙂

  Atbildēt
 5. kas

  “slavenais LV kiberskvoteris” – cik saprotu, tad viņš savā laikā ir iepircis pārdesmit – pārsimts labus domēnus, galvenokārt tāpēc, ka bija pirmais, kas saskatīja visā tai “interneta padarīšanā” nākotni… un tagad izzīrē šos domēnus tam, kas maksā vairāk. Vai tad šis nosaukums nenozīmē kādu, kuršs parazitē uz polulāriem zināmiem domēniem, piem delfi->delphi/delpi, etc… nevis ir iegādājos k-ko unikālu pirmais.

  Par krieviem un googli – krievi var lepoties ar savām častuškām, ne jau ar amerikāņu naudas daudzumu savā valstī. Gribēs google krievu tirgu – nopirks yandeksu vai kas nu tur ir tas līderis un ieies tāpat kā ķīnas tirgū. Tas jau ir tikai naudas jautājums.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *