Informācijas sabiedrības pakalpojumu likuma projekts

Nu ta beidzot arī Latvijā būs likums, kas nodefinēs spamu un noteiks tā vietu mūsu dzīvē kā arī atbildību tiem, kas radīs neērtības, apgrūtinot mūs ar saviem komerciālajiem paziņojumiem.

3) komerciāls paziņojums — jebkāds paziņojums elektroniskā veidā, kas paredzēts tiešai vai netiešai preču vai pakalpojumu tēla reklamēšanai vai arī tāda komersanta, organizācijas vai personas reklamēšanai, kas veic komercdarbību, saimniecisku darbību vai reglamentēto profesionālo darbību. Par komerciālo paziņojumu neuzskata informāciju, kas dod iespēju tieši piekļūt vispārējai informācijai par pakalpojuma sniedzēju un tā darbību (domēna vārds vai elektroniskā pasta adrese);

Laacz ir pacenties apkopot šo informāciju kā arī piedāvā aplūkot, likuma projekta izfiltrēto daļu, nedaudz draudzīgākā izskatā.

Cerams, ka šis likums arī strādās un mazinās vēlmi spamot jaunajiem “biznesmeņiem”, kas līdz šim to varēja darīt, jo nebija attiecīgu likam normu, kas to ierobežotu. Arī mums vairs nevajadzēs smērēt rokas.

21 thoughts on “Informācijas sabiedrības pakalpojumu likuma projekts

 1. Harry

  Vai kāds zina pateikt, kurš likums strādā kad tas ir uzrakstīts? Ir bijusi saskare ar ekonomisko policiju par nelikumīgu pieslēgšanos tīklam, bet tie atrūca, ka redz neesot tāda rakstura speciālisti un vispār, izdarītais kaitējums jau neesot ar nosakāms. PUNKTS.
  Vai ar likumu vien kas būs līdzēts, ja nebūs speci, kas tos spamotājus būs spējīgi idetificēt, pie tam ja tiks izmantotas trešās vai pat citu kārtu IP ne no Latvijas.

  Atbildēt
 2. Budzis

  11.pants
  1) Starpnieka pakalpojuma sniedzējam ir pienākums informēt uzraudzības iestādes ….
  2) Starpnieka pakalpojuma sniedzējam nav pienākuma pārraudzīt informāciju…
  Ziņot ir pienākums, bet skatīties vai tiek paarkāpts – nav 🙂

  Atbildēt
 3. Budzis

  CLX: Par komerciālo paziņojumu neuzskata informāciju, kas dod iespēju tieši piekļūt vispārējai informācijai par pakalpojuma sniedzēju un tā darbību (domēna vārds vai elektroniskā pasta adrese);
  Norādot www adresi, tas vairs nav spams 🙂 Tad nu jebkurš sexshops uz tavu adresi var sūtīt vēsā mierā, ja skatamies tikai uz tavu izcelto punktu 🙂

  Atbildēt
 4. coolynx

  Budzis: Es arī piefiksēju šo punktu. 🙂
  Principā to vajadzētu papildināt, lai nebūtu tā kā tu saki, jo šādā traktējumā tas tieši tā arī sanāk un spameriem, pēc idejas, vairāk arī neko nevajag.

  Atbildēt
 5. Budzis

  Andris : Ja ņem atsevišķu punktu, tad tā sanāk, bet iepriekš parādās punkts par to, ka nedrīkst sūtīt bez piekrišanas un traucējošus ziņojumus. No šā punkta sanāk, ka sūtīt nepazīstamam cilvēkam meilu nav atļauts – vispirms telefoniski jasazvanās un jālūdz atsūtīt pa faksu rakstisku atļauju 🙂

  Atbildēt
 6. karuuzo

  Pantā ir runa par Komerciālu paziņojumu, bet ir arī jēdziens surogātpasts, kas attiecas uz nedaudz plašāku spama kategoriju. Negribas iedziļināties likuma tekstā (darbs :/), bet vai tur van kaut kads minēts par to?
  m

  Atbildēt
 7. Mulders

  Nedalasiiju visu!
  Bet vai zem spama netiek domaac masveidiiga informeeshana?
  Jo ko tad tagad dariit biznesmenjiem kas meklee sadarbiibas partnerus!
  Tb kantoris webaa izliek savu e-mailu, a ja kaads kantors piedaavaa sadarbiibu – sak, rekaa mees jums varam piedaavaat shaadus produktus/pakalpojumus, taa shos var suudzeet par spamu!
  Choto sajuuta ka auzas apkaart viljnjo!

  Atbildēt
 8. Riks

  Hmm. Nepaslinkoju un izlasīju visu. Varbūt kaut ko palaidu garām, bet uz spameriem šķiet visvairāk attiecas pants NR# 9. (par kuru arī laikam runā Andris)
  —-
  9. pants Komerciāla paziņojuma sūtīšanas aizliegums
  Tāda komerciāla paziņojuma sūtīšana pa elektronisko pastu, kura saņemšanai persona nav devusi iepriekšēju piekrišanu, kā arī jebkuru citu personai traucējošu paziņojumu sūtīšana ir aizliegta.

  —-
  Ja reiz kādam kantorim ir sava mājas lapa, kurā tas izvietojis savu epastu, tad liekas tas ir pilnīgi pietiekams iemesls uzskatīt – ka persona ir devusi piekrišanu Komerciālā ziņojuma saņemšanai. Pretējā gadījumā kāda jēga e-pastu vispār publicēt.
  Savādāk ir tad ja pie e-pasta norādīta papildus informācija, kas nosaka kādos gadījumos izmantot e-pastu. Piemēram: "par lapā pamanītājām kļūdā ziņot uz admin@…"
  Savukārt ja e-pasta izmantošanas atruna nav norādīta – viss OK.
  Bet ja tas personai šķiet "traucējošs ziņojums" – nu sorry, nav ko publiskot savu e-pastu.

  Atbildēt
 9. Kristaps

  Nu likums šāds sen jau prasījās. Mums augstskolā "elektroniskās komercijas pamatprincipos" spams pat tika minēts kā viens no svarīgiem mārketinga elementiem. Turpmāk (pēc šāda likuma pieņemšanas), cerams, tādas muļķības vairs nemācīs.
  Viena lieta iekrita acīs. Cik izdevās saprast, likums attiecas tikai uz komerciālām vēstulēm, respektīvi – ja es uztaisu nekomerciālu lapu un sāku par to spamot visapkārt, man par to nekas nedraud. Un te jau rodas veids kā apiet šo likumu – sākumā uztaisam projektu nekomerciālu, tad spamojam, un tad padaram par maksas pakalpojumu (kad jau esam ieguvuši diezgan zolīdu apmeklējumu).

  Atbildēt
 10. Budzis

  Sori, bet tā jau ir pakalpojumu sniegšana un notiek pakalpojuma + pakalpojuma sniedzēja tieša vai netieša reklamēšana 🙂

  Atbildēt
 11. dbv

  Jocīgs likumprojekts… Īstenībā tas neregulēs tikai spam jautājumus, bet arī: preču un pakalpojumu elektronisku tirdzniecību, komerciālo paziņojumu sūtīšanu, iespēju piedāvāšanu informācijas meklēšanai, piekļuvei pie tās un informācijas ieguvei, pakalpojumus, kas nodrošina informācijas pārraidi elektronisko sakaru tīklā vai piekļuvi elektronisko sakaru tīklam, informācijas glabāšanu – proti – jebkuru maksas SMS; datubāzi, kas ir par maksu; u.c., tai skaitā – hostingu. Nosacījums – distances līgums – (skatīt patērētāju tiesību aizsardzības likumu) + pakalpojums var būt bez maksas, bet ja to parasti (praksē) sniedz par maksu, tad arī uz to attieksies regulējums…
  Runājot par spamu – man liekas, ka pilna Rīga ir ar spamu – nepieprasīta informācija. Apskatieties savās pastkastītēs RIMI u.tml. reklāmas vai arī reklāmas uz māju sienām. Tas arī ir SPAMs…
  Nu ko, cerams, ka pastāvošā e-komercija Latvijā ar šo aktu, kas sastādāms pēc ES direktīvas, netiks sačakarēta!

  Atbildēt
 12. Apollo chats ar V. Birkavu :

  09.Nov.2004
  Jautajums:
  ====
  KAAD S VEL PIRAATISMS ???:
  Tagad pat ja kaadam maajaas ir piraatiskaas kopijas, tad taas tur IR LIKUMIIGI, jo par taam ir VALSTIJ (VAI AUTORIEM…?) SAMAKSAATS ! Datu neseeju nodoklis … – Bet kapeec "valsts" noziedznieku AKAA iesuuta atliidziibu, kas pienaakas STINGAM ? Es klausos Stingu, un varbuut veelos "atliidzinaat" vinjam, nevis kaut kaadiem vieteejiem "braaljiem laukakmenjiem" ! VAI VALSTS ATBALSTA PIRAATISMU, VAI PRASA MAKSAAT NODEVAS GODIIGIEM PILSONJIEM ? Varbuut tagad katrs paseedeesim cietumaa pusgadu izdalot uz galvinjaam videejo KRIMINOGEENO situaaciiju latviijaa ?? JEBKURSH IEDZIIVOTAAJS, KAS NOPEERK DATORU JAU IR SAMAKSAAJIS PIRAATISMA NODOKLI, PAT JA VEL NAV PIRAATS UN PAT JA NEKAD TAADS NEBUUS ! Datu neseeju nodoklis paredz, ka peerkot cieto disku (HDD) vai jebkuru matricu, JUMS jaamaksaa papildus nodoklis, no kura liidzeklji tikshot nosuutiiti visaadiem muuzikas skanjdarbu autoriem, kuri cieshot no JUMS, kaa no potenciaalaa piraata ! Vel dereetu paseedeet cietumaa katram pusgadu izdalot videejo kriminogeeno situaaciiju latviijaa uz katru iedziivotaaju.. TAA KAA PIRAATISMA NODOKLI ESAT NOMAKSAAJIS, JA PAT NEESAT PIRAATS, – TAD KAADAS TIESIIBAS VALSTIJ BUUTU JUUS VAJAAT ?
  Atbilde:
  ====
  Valdis Birkavs:
  Tur nav viss līdz galam izstrādāts. BSA ir pret šo nodokli

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *