Microdrive vai Flash atmiņa

Iekš The Inquirer ir atrodami spriedelējumi par to, kas ir labāks – Microdrive diski vai Flash kartes. Diemžēl raksts ir vairāk domāts, lai paceltu problēmu gaismā kā arī uzsāktu diskusiju par tēmu, nekā dot kādu konkrētu risinājumu. Vispārināti tiek apskatīti abu datu nesēju trūkumi un priekšrocības.

While Digital Camera Shopper’s tests were by no means fully scientific, the lads at SlashDot quickly posted their own unofficial endurance tests. One user had dropped his 128MB memory key in hot coffee twice and put it through the washing machine three times. Another had put a Compact Flash through the washing machine and dryer no worse for wear, with only some label damage. Finally, one animal lover had seen one memory card attacked by his cat and another carried around in the mouth of a dog for several hours before being buried in the back yard without trouble.

Man gan pašam vēl nav sava viedokļa par doto tēmu, jo nav pieredzes ar mikrodiskiem. Lai gan es esmu no tiem, kam cena ir būtisks moments, proti, ja cietais disks spēj piedāvāt daudz lielāku ietilpību par mazāku cenu, tad tas ir tas, kas mani interesē.

13 thoughts on “Microdrive vai Flash atmiņa

 1. Budzis

  Nu kartei pozitīvais ir tas, ka nav mehāniski kustošu daļu. Un, ja nemaldos, mazāk energopatērējoša ir darbošanās ar tām.

  Atbildēt
 2. raiviic

  Mans Apacer flašdraivs pēc 9 mēnešu nevainojama, diezgan intensīva darba vienā jaukā dienā ļāva ierakstīt info, bet kad mājās gribēju to nolasīt, kompis gan USB ierīci atrada, parādījās arī ikoniņa, bet mēģinot atvērt, kompis nobrēcās lai ielieku disku :(((???
  Izmēģināju vēl uz diviem – tas pats. Labi, ka garantija, jaunais pagaidām OK.

  Atbildēt
 3. coolynx

  Kaut kur lasīju, ka visiem šiem flash diskiem ir kaut kāds maksimālais rakstīšanas reižu skaits, ko tas pasākums ir spējīgs veikt. Attiecīgi tas ir viens no mīnusiem gadījumā, ja šī ierīce tiek ļoti aktīvi lietota.

  Atbildēt
 4. raiviic

  2 Budzis: Gan jau ka jā. Firmā veči nomainīja bez iebildumiem, bet teica, ka gada laikā esmu tikai otrais ar šādu defektu.
  It kā vienmēr izņēmu no kompja pareizi, arī nekāda extrēma fiziska/magnētiska/termo iedarbība netika lietota, bet izmantots tiešām tika visai intensīvi, varbūt tiesa par maximālo reižu skaitu.

  Atbildēt
 5. nbinc™

  Nu es lietoju 1 Gb Compact Flash it kā nekādas lielas problēmas nav. Varētu jau arī Microdrive paņemt (tipa pa to pašu cenu lielāku ietilpību), bet pie mums tos Microdrivus ir grūtāk atrast ne kā Flash atmiņu. Arī Microdrive ir lēnāki ne kā Flash atmiņā un ja kādam svarīgs ir tiesi ātrums tad diski neder.
  Jā starp citu tikai tagad ieraudzīju ka pēc istāšanās EU eXpansys ir atvēris arī LV lapu – http://www.expansys.lv/d_storage.asp cena 2 Gb Microdrivam diezgan pievilcīga….

  Atbildēt
 6. coolynx

  Paskatījos cenas un secināju, ka tie diski nav nemaz tik lēti kā sākumā biju domājis, salīdzinājumā ar compact flash.

  eXpansys Memory 1GB Compact Flash Card (CF) £56.95
  eXpansys Memory 2GB Compact Flash Card (CF) £161.95
  Hitachi 2GB Microdrive £143.95
  IBM 340MB Microdrive £48.95

  Atbildēt
 7. Ģirts

  Agrāk, kad CF un citu flash mediju cenas bija astronomiskas, microdrive bija laba alternatīva neskatoties uz saviem mīnusiem, bet tagad, kad flash cenas ir zemas, cenas starpība neatlīdzina microdrive mīnusus…

  Atbildēt
 8. Kunz

  Microdrive vēl ir arī visai jūtīgs pret triecieniem – aparātu, kurā tas ir ievietots un darbojas, nevajadzētu pārāk kratīt un dauzīt :).

  Atbildēt
 9. slicer

  CF ir izturīgāki pret mehāniskiem bojājumiem. Savukārt Microdrive pietiks nomest zemē vai stiprāk kaut kur atsist un "game over". Būtībā tas pats kas ar 3,5" diskiem.
  Kompim arī dažreiz pietiek ar kāju iespert un diska galviņa uztaisa vagas cietajā…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *