Firefox 0.10.1 ielāps

rudzis vakar raksta, ka vajadzētu tā kā informēt tautu par jaunu Firefox 0.10.1 versiju. Apskatot sev zināmos resursus praktiski nekur nemanīju informāciju par jauno versiju. Tad vēl nedaudz rūpīgāk paložņājot pa Mozillas blogiem jau pēc pāris minūtēm rokā bija paziņojums par ievainojamību Firefox 0.10 jeb Firefox 1.0 PR versijās.

Firefox simplifies the task of saving files by automatically using a filename based on the original link. A specific link format triggers a bug in this feature and can cause the deletion of files in the download directory. An attacker would need to convince a victim to click the “Save” button to download a file from their site.
Workaround: Cancel unexpected file save prompts and any from untrusted sites. When saving files, right-click on the link and select “Save link as” from the context menu.

Vilkt jauno versiju nav vērts, jo pietiek ar nelielu ielāpu 9KiB, ko var atrast mozillas lapā. Lai to uzliktu nāksies pievienot “ftp.mozilla.org” pie atļautām lapām.

Live BookmarksEs gan pats uzliku jaunāko Branch build versiju. Tajā ir iekļauts gan šis ielāps, gan arī pāris izmaiņas un papildinājumi. Tagad “Live Bookmarks” ikoniņa vairs netiek vizualizēta kā RSS, bet gan nedaudz savādāk.

Bez tam vēl jaunajā versijā ir pievienota jauna sadaļa, kas veltīta tik sāpīgai tēmai kā Tabi. Ja iepriekš to konfigurācijai nācās izmantot visādus paplašinājumus vai arī rakāties pa “about:config” parametriem, tad tagad to varēs daudz ērtāk paveikt ar pāris klikšķiem.

Tabbed Browsing

Lai gan pasākums vēl nav līdz galam pieslīpēts. Jāņem vērā ka, tā ir tikai testa versija.

11 thoughts on “Firefox 0.10.1 ielāps

 1. HIGH-Zen

  Pirmais! 🙂
  bet vispār tie kas lieto Mozilla, jau būs pamanījuši labajā augšējā stūrī sarkanu bultiņu un updeitojuši savu ugunslapsu

  Atbildēt
 2. bush

  to rss nomainīja tāpēc, ka vecajā versijā izskatījās, ka rakstīts ir "ass" + vē; 1.oktobra un pēc tam branč builds havo jaunu opciju, izvēlēties, ko firefox dara ar atvērtiem linkiem no citām programmam. beidzot 🙂

  Atbildēt
 3. riexc

  vispār būtu ļoti skaisti, ja FF paarņemtu no IE to opciju par bildes "resize" – tipa bilde ielādējas pa visu atvērto logu, bet ja sagribās, tad var to apskatīties oriģinālā lielumā, vai pat palielināt

  Atbildēt
 4. /dev/null

  Uzapdeitoties var:
  uz linux: Edit->Preferences->Advanced->Softwar e Update->Check Now
  uz windozes: Tools->Options->Advanced->Software Update->Check Now
  Nez tas "Periodically check for updates" nostrādā tikai pie palaišanas?
  Kaut kā par update nekādas zīmes nekur nav manāmas. Pārstartēt FF nemēģināju.

  Atbildēt
 5. coolynx

  riexc: Tools -> Options -> Advanced -> Multimedia ieliec ķeksi un būs tev laime.
  P.S.
  Dažreiz noder arī pašam paložņāt pa opcijām…

  Atbildēt
 6. Muurrr

  Esmu FF piekritējs un lietoju to pastāvīgi, lai gan … pēdējā laikā kaut kā riktīgi biezji FF paziņo, ka "The operation timed out when attepting ….", lai gan ar IE tieku klāt fiksi un bez problēmām! 🙁
  Nez, pirkstiņi man līki … :))

  Atbildēt
 7. Spameris

  riexc: Tools -> Options -> Advanced -> Multimedia ieliec ķeksi un būs tev laime.

  hmm, tas takš imho ir defaultā ieslēgts… :

  Atbildēt
 8. afigel

  kad gribēju FF salikt pluginus, par kuriem jams nobrēcās ka vajag, tad itkā atrada jamos, bet novilkt/uzincalēt nu nekaadi.wtf?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *