Rakstīsim PHP5

Aivis vakar atsūtīja divas saites uz Jāzepa Baško pamācību “Rakstīsim PHP5, pirmā daļa” un “Rakstīsim PHP5, otrā daļa”, bet šodien jau ir pieejama arī “Rakstīsim PHP5, trešā daļa”.

Esmu pabeidzis savu pirmo rakstu pēc ilgiem laikiem — Rakstīsim PHP5, pirmā daļa.Vieglā valodā aprakstīti PHP5 uzstādīšanas soļi, kurus čaklīši,protams, varēja izlasīt attiecīgajās mājaslapās angliešu mēlē. Man ir pilnīgi vienalga, vai šādiem rakstiem ir kāda jēga vai nav — rakstīšana man sagādā prieku un piepildījumu. Šis tiek teikts ņemot vērā vēsās atsauksmes pēc maniem PHP rakstiem senā pagātnē, kad galvenā kritika bija tas viss sen jau bija zināms vai izlasāms manuālī. Patīkamu lasīšanu. Turpinājumi sekos.

Ja Jums šī tēma interesē un pamācība šķiet noderīga, tad silti ieteiktu to saglabāt uz sava cietā diska, jo, zinot Jāzepa mainīgo dabu, nav pilnīgi nekādas garantijas, ka šī pamācība būs tur atrodama arī pēc kāda ilgāka laika.

Katram gadījumam es arī atļāvos uztaisīt spoguli, lai atnācēji nejustos vīlušies. “Rakstīsim PHP5, pirmā daļa”, “Rakstīsim PHP5, otrā daļa” un pēdējā “Rakstīsim PHP5, trešā daļa”.

26 thoughts on “Rakstīsim PHP5

 1. kicah

  Tam džekiņam(Jāzepam) toč ir smagas personības problēmas. Tā teikt izteikta nestabilitāte. A mož tas tik tāds jaunības maximālisms. Viņa paša labā, cerams, ka pāries, kad paaugsies.

  Atbildēt
 2. esuntu

  kad paspeeju 50 % no esuntu.com linkiem pabradaat, tas cieta restrukturizaaciju bez iespeejaam ieiet k.kaadaa history 🙁
  A 4oms ir sakarīgs 🙂

  Atbildēt
 3. Delfins (esunes)

  Mh. php5 manualis jau eksistee n-gadus (Vulcano!?).
  kapec tauta nelasa angliski ? un vispar kas tie par koderiem kas neprot ENG !? >:)

  Atbildēt
 4. Aidus

  Nu tā kā man lapele griežās uz Xoops dzinēja, tad man tas PHP5 pie kājas, bet ir jau ok ka kāds tā ir pacenties 🙂
  Banāns viņam par to he he. . .

  Atbildēt
 5. Shizo

  Aidus & Delf: Ne jau runa te iet par to, kursh sen jau nodroshinaajies ar manuaaljiem ieksh php5 un kursh nee, bet par taa mosntra (php5) virziiby latvijaa
  Viss balstaas uz censonjiem & entuziastiem
  Xoops 🙂 njam..nu neko

  Atbildēt
 6. Jāzeps

  Parasti jau uz mūsu ZIVS erudītajiem komentāriem neatbildu, bet šodien dūša aptecējās, jo tas jauneklis pat nav izlasījis viņam domātos ievadvārdus, ka man ir pilnīgi vienalga, vai šis ir izlasāms angliski vai nē. Bet tas ‘vienalga’ nav spēcīgs arguments. Tāpēc paskaidrošu vēl. Es nerakstu dokumentāciju latviskojumus. Es rakstu pamācības. Dokumentācijas jūrā nav grūti nomaldīties, ja vien tu neesi tur kā ZIVS ūdenī, bet tie, kuriem es rakstu, tādi nav. Vēl tāda lieta. Ja būtu lasījis manu rakstu nr.2, tad zinātu, ka tajā 50% sastāda stasts par manu OOP izpratni, par kuru tu neizlasīsi nevienā dokumentācijā ne angļu, ne arī ultraskaņas valodā.
  Ja tev to nevajag, tad tā arī uzraksti, bet nerunā te par ‘manuāļiem’. Tauta lasa un lasīs angliski. Bet ZIVIS vēl miljons gadus neko vairāk par kvīkšanu un tirināšanos ūdenī nemācēs.
  Tas nu tā. Ja gribas pasprēgāt un domā, ka pretim nekas nenāks.

  Atbildēt
 7. bla

  Uztaisiet pashi kautko taadu un tad nobljaujiet Jaazepu, seezh un onanieree pie datora un neko nedara un meklee ka tik kaadu nolikt un celt sev pashapzinju..

  Atbildēt
 8. Shizo

  Aidus: šausmīgi virzīt nevajag, to jau virza… arī tā var baltmazei nopelnīt.. (tā tauta runā)
  nu re – darbinsh tev, paartaisi to Xoops, lai jams iet uz PHP5 🙂 ky

  Atbildēt
 9. Delfins

  Jazep, protams respect par to ka raxti, bet pasaulee ir tik daaaaudz gramatu par OOP/PHP, ka shitais karteejais "stasts par manu OOP izpratni" ir tikai kraaninja paraadishanai (no offense) ….
  kaut kur tu varesi kljudities, un lidz ar to iemacisi dazhus galiigi nepariezi,- sav veida atbildiiba. labak pietureties pie standartiem, ko cilv. jau uzraxtijushi sen un pielieto ikden. (PHP atskiras tikai ar sintaksi)

  Atbildēt
 10. The REX

  Cepuri nost, jo OOP apraksts ir tieši tas, kas nepieciesams, lai saprastu kas OOP par zvēru un ko ēd ziemā. Domājams man pašam ar beidzot tā lieta kļūs tik skaidra, lai pats sāktu programmēt OOP php.

  Atbildēt
 11. Krotow

  Jāzeps tiešām paliek Jāzeps 🙂 Izskatās gan, ka puisim iešāvās galvā un viņš uz ātru roku šo resursu uzcepa. Bet viņš to tomēr izdarīja un pie kam IMHO tas, kas tur rakstīts, iesācējiem krietni vien palīdzēs. Nevis kā vesela varza mutesbajāru, kuri tikai to vien spēj, kā piedrazot Poda komentārus. Respect!

  Atbildēt
 12. Neonz

  Delfins, ar tādu attieksmi kā Tev Latvijā nekad nebūs attīstības un visi balstīsies tikai uz citur izstrādātiem šabloniskiem risinājumiem.
  Un par valodu – es protu angliski, bet labprātāk lasu latviski. Un ne jau visi tik tekoši lasa angliski.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *