mdsl [re]conn v0.1.1.4 – Mājas DSL labākais draugs

Daudzi Mājas DSL lietotāji noteikti būs pamanījuši problēmas ar šo jauko pakalpojumu, proti, pēdējā laikā PIL sācis konkrēti gļukot un bieži vien lietotāju atslēdz no tīkla. No man pieejamās neoficiālās informācijas ir zināms, ka problēmas ir ar attiecīgo CISCO dzelzi, kas nodrošina SSG jeb PIL. Kad šīs problēmas tiks pilnībā novērstas, tad atkal MDSListi varēs priecīgi uzgavilēt, bet līdz tam brīdim laikam nāksies vien ņemt talkā vienu otru labu programmiņu, kas automatizēti pieslēgs lietotāja datoru atpakaļ internetam.

mdsl [re]conn

Jau diezgan sen gribējās uzmeistarot šāda tipa programmiņu, bet tā kā neesmu es programmētājs, tad nu izpalika. Bet kā rādās nelaime dažreiz pamudina cilvēkus uz labiem darbiem. Udzzis iesūtīja saiti uz savu programmiņu mdsl [re]conn. Programma paredzēta, lai atrisinātu iespējamās problēmas ar MDSL PIL, kas kādreiz izdomā atslēgt lietotāju no interneta. mdsl [re]conn varētu aizstāt agrāk piedāvāto, nedaudz primitīvāko mdsl autologin skriptu, jo ir vienā .exe failā un ar lietotājam draudzīgu saskarni. Testējam un komentējam.

Uzmanību!
Programmā ir nopietnas nepilnības, kas var radīt problēmas kā rezultātā Apollo var atslēgt internetu par floodu.

47 thoughts on “mdsl [re]conn v0.1.1.4 – Mājas DSL labākais draugs

 1. enter

  Ā nē esmu gan lietojis mDSL un zinu kā tas ir dzīvot ar tādu netu… tiešām grūti… žēl tos cilvēkus kuri nevar dabūt normālu pieslēgumu…

  Atbildēt
 2. Pow

  Ati, piekriitu. Es autora vietaa piedaavaatu arii sourci. Tad taadi kaa tu (arii es) vareetu pashi nokompileet un rulleet. Man gan nav MDSL, taa ka pilniigi vienalga 🙂

  Atbildēt
 3. papuass

  sakiet a tas sofc neaisūtīs kādam lietotāja vārdu un paroli?

  Neuzticos tādiem softiem, kuri ņemti no kaut kā nezin kā 😛

  Ņemam kautkādu IP filter tooli un pārbaudām paši.

  Atbildēt
 4. Ati

  Pow:Juu, par to sourci tev piekrītu tad 100% zinātu, ka nav kāds brīnums ielikts.
  papuass:Ja puisim smadzenes ir tad connectionus, pat navaročenākais firewalls neuzrādīs.
  Un starp citu internetā papilnam programmiņu, kuras veiksmīgi nodemonstrē cik viegli apiet ugunsmūrus, pat samērā populāro outpost 🙂

  Atbildēt
 5. to Ati

  ne jau doma firewall apiešanā, bet vienkārši ar snifferi vai kādu pakešu analaizeri uz lokālās kastes paskatamies, ko un kur proga sūta.. vai arī es esmu kaut ko palaidis garām un TCP/IP konekti izrādās ir kaut kā noslēpjami?

  Atbildēt
 6. Pow

  "to Ati", uz lokaas kastes var nosleept jebko no jebkaa. ja tev ir admin tiesiibas, vari ieinstaleet savu hooking network draiveri un suutiit aaraa ko gribi. citas jautaajums ir cik to vienkaarshi ir izdariit 🙂
  lai nebuutu spriedzes, tests ir jaadara no CITAS kastes ar sniferi.

  Atbildēt
 7. Ati

  Jā, ar sniferi varētu sanākt, nu bet tas tā offtopic aizgāja jau 🙂
  tik un tā man pagaidām tā programmiņa nav vajadzīga.

  Atbildēt
 8. smitsh

  Vai gadījumā progas autors tagad nesaņem kaudzēm MDSL loginu un passwordu ? 🙂
  Sirsnīgi atvainojos, ja kļūdos.
  Paranoja 🙂

  Atbildēt
 9. Kirils

  ar sniferi var arii nesanaakt.
  mosh progra pieraxta paroli regjistraa un nosuuta tikai peec X dienaam peeec Y-taas palaishanas pa netu to paroli..
  ;P~
  gan jau, ka vinja taa nedara, bet teoreetiskaas fishkas pastaav 🙂

  Atbildēt
 10. Udzzis

  Visai daudz paranojas… vairāk gribētos dzirdēt par programmas funkcionalitāti.
  No savas puses varu varu garantēt, ka programma nesatur nekādu destruktīvu kodu, tajā nav nekādu spyware, trojan vai tamlīdzīgu moduļu.

  Atbildēt
 11. l337_

  ņā, te nu gan piekrītu kirilam. 🙂
  saucās izveidoja programmu.. nah viņa vajadzīga ja ir tas parastais mdsl pil auto skripts.. divi klikski un ielogojies esi.. gan jau kaut kas tur slēpjas tai programmai ;]
  pats vel nemeginaju, bet nogaidīšu, tad moš izmeginašu =]

  Atbildēt
 12. Andro

  Udzzis: Viens komentārs, jeb drīzāk jautājums. Vai var mainīt parametru "Internets" (uztaisīt kā brīvi maināmu parametru), jo gan jau ir lietotāji, kas ir nopirkuši pakalpojumu Internet Plus. Vai programma autokonektēs/rekonektēs arī šo pakalpojumu? Un ja nu parādās vēl citi pakalpojumi, Internets Divi Plusi, piemēram:)

  Atbildēt
 13. Udzzis

  to Andro:
  Dotajā versijā šis parametrs nav maināms, uzturēts tiek tieši pakalpojums "internets", bet principā nav nekādu problēmu kādā no turpmākajām versijām veidot šo parametru nomaināmu.

  Atbildēt
 14. Kirils

  neenee.. es nesaku, ka proga ir slikta, un neapvainoju autoru, ka vinjsh ir drazinieks mistkastnieks vai spiegts.
  just a possibility to technicaly implement such feature in any program.
  un kursh gan briivas gribas peec lieto mdsl?
  mana griba ir gana briiva

  Atbildēt
 15. Ati

  Visnepatīkamāk ja tas notiek pa nakti vai kad neesat mājās

  Nu, ja cilvēkiem pa nakti patīk turēt datoru ieslēgtu tāpāt vien + vēl grib lai internets arī būtu, tad programma ļoti noderēs 🙂
  Bet es pa nakti datoru atstāju tikai dc++ dēļ un trafiks parasti tiek aktīvi lietots līdz ar to automātiskās atslēgšanās man parasti nenotiek.

  Agri vai vēlu (pēdējā laikā diemžēl aizvien biežāk) pienāk brīdis, kad Jūs pēkšņi esat atslēgts no interneta.

  Jā tas brīdis nāk lēni un nemanāmi. useris pat nenojauš ka disconnect no tumša stūra uzglūn tam virsū un jebkurā brīdī ir gatavs mesties tam virsū un nokniebt līdz nāvei mdsl pieslēgumu….

  Atbildēt
 16. Ati

  Es ar to vienkārši gribēju pateikt, ka pārāk viss tas ir aizdomīgi, īpaši tagad, kad mdsl nav vairs tik gļukains kā pirms dažiem mēnešiem.

  Atbildēt
 17. Didulis

  Runājot par tiem mDSL disconnectiem, tad esmu novērojis (lietotjot PingPlotter), ka logout no PIL notiek sakarā ar route maiņu LTK tīklā. Visbiežāk nomainās IP adrese 195.122.6.27 uz 195.122.6.26 vai otrādi. Apskatoties te IP adreses pie Lattelekom, mēs redzam, ka attiecīgā subneta adreses var iet caur LIX. No tā visa secinu, ka LTK veic uzlabojumus LIX tuvumā. Paarsvarā šīs route maiņas notikušas tieši dienas laikā, tikai dažas reizes tas ir bijis ap pusnakti un 7 no rīta. Plus vēl, pavērojot saglabātos PingPlotter "Sample Sets", pamanīju, ka kopš augusta ir samazinājusies maršrutētāju skaits manis pingotajā route.
  Es domāju, ka tas viss ir tikai uz labu, jo pēdējā laikā neesmu arī novērojis pakešu zudumus līdz default gateway, kas kādreiz mēdza sasniegts pat 30%.

  Atbildēt
 18. Knagis

  mDSL nesux, ja negribi kačāt pa pāris filmām dienām, tad tas ir viens no labākajiem variantiem. Jo visi mazie provaideri diezgan regulāri atrubī netu visādu iemeslu dēļ, kaut vai tādēļ, ka viņu mājā nav elektrības. Bet ar Lattelekom nav nekādu problēmu. Var strīdēties par cenu, bet arī tā nav pārmērīgi liela. Pings ideāls, spēles netā iet perfekti, sakaru zudumu nekādu.

  Atbildēt
 19. UBJU

  Didulis ir diletants.
  Ja ping lidz gw iesako tas liecina par paraides vides nekvalitati, tobish tavs dsl modem ir iekarts chabiga pariti, skaties kad rudens bus klat un mitrais laiks saksies 30% losti bus atgriezushis, maz ticams ka starp dislamu un parejiem plurzuliem ir shvaka truba.
  ja tiklamarshruts nomainisies, tam maz bus sakara ar ssg,
  turklat kautkadas butiskas izmainas ka var skart pk sniegshanu vec nakti no 3-6, kamer masa gulj.
  Diens aktivaja dala veic tikai avarijas darbus, tp pat ltk vis stulbakais darbinis zina un ievero.
  ruteru skaits samazinajies uz kurieni uz afriku ?
  vai uz delfiem ?
  un vai tas ir labak vai sliktk ?
  telekoma nekas nenotiek uz labu, smadzenes plust prom, paliek tikai parpalikumi (liekie), kuriem ruteru skaits ir vadlinija.
  Nekas labak nepaliks es jums apsolu, kas var palikt labaks uz novecojushiem dzlziem ?
  Tas pats batons par 2M, Adsl nepiedava 2M abos virzienos, tad ar vajag teikt ka downlods ir iespejams lidz 2M no vairakiem vienlaicigi.

  Atbildēt
 20. UBJU

  Knagis , atlaushos iebils ka nav talu ta dien ka home lanisti bus ari latvenergo glukiem tikushi pari, uz doto bridi home lanisti ir diezgan iespringushi uz servisa kvalitati, attiecigi ja shi problema tiks atrisnat(par ko es neshaubos), tad atshkjiriba no ezernet pagarinataja (dsl) ezernetistiem(homelan) ir nopietna rezerve 100M pret 2M, turklat viniem shie ~100 ir shodien neviz aiz kartejas modernizacijas kalna, tuvakaja piecdade.
  taka manas personigais redzejums uz interneta attistibu tuvakajos 2-3 gados ir sekojosh, ka endjuzerim galvenais bus minimails garantetais ~ 64-256kbps garanteta, un lidz nx1Mbps nejaushi peeejama. tad adsl dienas ir skaititas, adsl dzivos tur kur ezernets busnerentabls

  Atbildēt
 21. Knagis

  Peec gadiem varbuut, bet pashlaik nav nekaa normaali pieejama, labaaka. Peec tiem dazhiem gadiem situaacija buus mainiijusies, varees arii provaideri nomainiit.

  Atbildēt
 22. sQd

  nu ja tā autora dievināšanās

  No savas puses varu varu garantēt, ka programma nesatur nekādu destruktīvu kodu, tajā nav nekādu spyware, trojan vai tamlīdzīgu moduļu.

  ir patiesa tad es apskaužu viņa godīgumu.. iesaku čo cilvēku jebkurai IT kompānija.. vīrs no jums nekādu atlidzību neprasīs..
  tikai 2% uzticība šai progai..
  pasham ar ir tas sasodiitais mDSL.. izmantoju liidziigu progu jau labu laicinju.. bet taas autors to ir taisiijis tieshi prieksh sevis un nekur to nepublicee.. jo kaada velna pec musdienaas kaadam k-kas buutu jadara prieksh pavisam citiem cilvekiem??

  Atbildēt
 23. endrju

  Man kaut kā negribējās teikt, bet tomēr – sQd, ej attīsties; RMS teiktu: "Selfish bastard". Apache, PostgreSQL, PHP, utt. utjp.

  Atbildēt
 24. bum

  Nu vāks, cilviņi nudien vairs viens otram neuzticās, ko dos tev source kods šai programmai, jo šaubos vai kodu maz lasīsi. Tāpatās kāda tev garantija ka tas pats dc++ nesūta visādus sūdus tā izstrādātājiem un cik no šeit esošajiem cilvēkiem ir dc++ source codu (kā nekā brīvi pieejams) izbūruši cauri un ir 100% pārliecināti ka tur nekādi spyware un citas taml. lietas nav?
  Tā kā liels prieks par šīs programmas izstrādātāju un par viņa veikto darbu. Pats gan nelietoju mDSL, bet domāj ka šī programmiņa ir labāka par vairumam labi zināmo scriptu.

  Atbildēt
 25. Baigais Janka

  Firewallus neviens nelieto? Es domaaju tos murgus par spyware utt. Nu tak apskataas pa kaadiem portiem/protokoliem un uz kurieni vinja konekteejas!

  Atbildēt
 26. Arturs

  Es dodu priekssroku vecam labam mdsl autologin skriptam – eertam un pierastam paliigam.
  Kas attiecaas uz sso jauko programminnu tad bez surce koda (ko pats nebuussu kompileejis) es nekaadaa zinnaa nelaidiissu un arii citiem to neiesaku! Atceraties neseno gadiijumu ar MDSL autorizaacijas datu zagssanu.
  Noveelu visiem veiksmiigu dienu!

  Atbildēt
 27. lapsa

  Programminja laba, tikai vajag pielikt klaat parametru Internet Plus, jo es un gan jau kaads veel izmanto sho pakalpojumu. Un izlogoshanaas aaraa patieshaam peedeejaas dienaas ir necieshama, gadaas, ka vairaakas reizes dienaa, turklaat tas notiek, aktiivi lietojot internetu vai darbojoties dc++ programmai. Shaada programma man ljooti nodereeetu, JA vien taa darbotos arii Internet Plus pakalpojuma gadiijumaa.

  Atbildēt
 28. Udzzis

  !!! Tiem kas vēlas lai programma uzturētu arī pakalpojumu «Internets plus»: lūdzu atsūtīt man linku kas aktivizē pakalpojumu. (jo nekad šo pakalpojumu neesmu lietojis un domāju ka arī nekad nelietošu :)) Pakalpojumam «Internets» tas ir šāds:
  http://www.mdsl.lv/serviceStart/home?service= …
  Ļoti iespējams ka «Internets plus» aktivēšanas links ir tas pats, tādā gadījumā programmā nekādas izmaiņas nav nepieciešamas.

  Atbildēt
 29. Kirils

  38.[endrju]: aizmirsi ielinkot ;))) btw, es neesmu nemaz tik selfish. es arii "nez kaapeec" piedaavaaju laika zinjas sanjemt uz mobi. un kvalitaatiivi sms nosuutaas. lkoti. un pie taa ir daudz straaadaats. tad jau es arii esmu maniax, kas vaac visus numurus un peec tam spamo. tie, kas lieto manu sisteemu, vareetu varbuut iebljaut, cik reizes ir sanjemts kaut kas, kas nebuutu laikazinjas vai informaacija par kaarteejiem LMT trikiem kaa deelj vajag paarregjistreeties? m?
  knagi: man nets zuud ljoti reti. un vajag vnk iebiedeet provu pakriitot uz nerviem par katru siikumu un nets tiek salabots 5 minuutes peec zvana/sms un provu. nopietni. viss ir chikaa. protams, kad nets pazuud visi ir dusmiigi. iipashi es, bet mdsl arii nets meedza pazust, atceros veel daudzi pa blogiem bljaustijaas.

  Atbildēt
 30. Ernests

  Kaads nevar paliidzet paskaidrot, kaa piesleegt wireless firewall pie maajas DSL?? Itkaa piesleedzot normaali ieksheejaa apollo tiiklaa tiek, bet uzrakstot citu adresi browserii, netiek paprasiita parole piekljuvei i-netam, un liidz ar to nav pieejams i-nets. 😐 Help pleaz :-

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *