Autologin skripts priekš Turbo DSL

Turbo Šis raksts ir domāts tikai tiem Mājas DSL klientiem kuriem jau ir pieejams vai būs pieejams testa pakalpojums Turbo.

Lai nodrošinātu daudz maz pastāvīgu pieslēgumu Turbo DSL pakalpojumam, kas testa režīmā tiek atslēgts tieši pēc stundas ir nepieciešams neliels skripts.

Man šķita nedaudz neērti, tā visu uzreiz pamest un skriet atkārtoti pieslēgties sistēmai ik pēc stundas, lai tiktu pie interneta. Nedaudz paspēlējos un uzrakstīju nelielu programmiņu bat + pāris exe failiņu izskatā, kas šo te logošanās procesu automatizēs.

[papildināts]

Ko šim skriptam vajadzētu varēt izdarīt:
1. Atslēgties no Mājas DSL
2. Aktivizēt Turbo DSL pakalpojumu.
3. Pārbaudīt vai tas ir aktivizējies, ja nē, tad atkārtoti pieslēgties sistēmai.
4. Ja pieslēgšanās ir notikusi, tad tas iemigs uz noteiktu laika periodu pēc kura atkārtos pieslēgšanos sistēmai.
Skriptā ir ierakstīts, ka ik pēc 3456 sekundēm tas atkārtoti mēģinās aktivizēt Turbo pakalpojumu. Jautāsiet kapēc tāds dīvains sekunžu skaits? Vienkārši man tā patika un ieliku tieši šādu. To var mainīt, bet jāatceras, ka maksimālais laiks ir 3600 sekundes, kas ir līdzvērtīgas vienai stundai pēc kuras sistēma pati mūs atslēgs. Šajā gadījumā es ielieku mazāku laiku un automātiski atslēdzos pirms stundas un uzreiz atkārtoti pieslēdzos sistēmai. Viss šis process aizņem pāris sekundes, kas nodrošina *gandrīz* nepārtrauktu interneta pieslēgumu.

Skripts darbojas pēc līdzīga principa kā iepriekš aprakstītais Mājas DSL autologin skripts. Vienīgi šis skripts ir nedaudz sarežģītāks, jo tajā ir vairāk darbību.
Mēģināju uzrakstīt daudz maz universālu skriptu, pieļaujot dažādas varbūtības. Un svarīgākais ir tas, ka strādās tikai NT tipa sistēmās. Es testēju uz Windows 2000, bet principā varētu strādāt jebkurā Windows NT, 2000 un XP sistēmā. Ja nedaudz pielabo, tad var mēģināt palaist arī uz Windows 9x un ME, bet ar šīm sistēmām jums būs jātiek pašiem galā.

Lejupielādēt TurboDSL v1.0 101 KiB.

Atarhivējam šos failus vienā mapē (tie jau ir sapakoti vienā mapē), palaižam failu turbo.bat un testējam ātrumu.
Fonā paliks atvērts DOS logs, kas nav jāaizver, jo tas nodrošinās Turbo pakalpojuma aktivizēšanu.

Rakstot šo skriptu es mēģināju maksimāli tuvināt to reāliem apstākļiem kā to dara parasts lietotājs ar parastu pārlūku. Es nevarēju atrast pilnīgi nevienu argumentu kāpēc izmantojot šo skriptu varētu nestrādāt kāds pakalpojums Mājas DSL klientam, kas to izmanto. Tas ir katram gadījumam, lai *speciālisti* no Apollo palīdzības dienesta nevarētu novelt visu vainu uz skriptiem kuru dēļ *it kā* kāds serviss varētu nestrādāt.

Ja, tomēr atrodas kāds, kas apgalvo pretējo, tad es labprāt uzklausītu argumentus – kas un kāpēc varētu nestrādāt.

Jebkurā gadījumā es neuzņemos atbildību par šī skripta izmantošanu. 🙂

[papildinājums]

Nepaspēju es kārtīgi ar pirmo versiju paspēlēties kā nu jau iznāca 1.1 versija. Lieta tāda, ka viens labs cilvēks BUGa uz e-pastu atsūtīja papildinājumu šim skriptam. Pareizāk sakot skripts palika tas pats vienīgi BUGa to ietērpa grafiskajā apvalkā un tagad jau šo skriptu mierīgi var saukt par programmiņu.

Tagad tiek piedāvātas divas versijas – viena DOSiskā un otra Windowsiskā.

Skriptā es izdarīju arī nelielas izmaiņas:
Pieliku vēl vienu lieku rindiņu, kas pie programmas palaišanas atslēdzas ne tikai no parastā Mājas DSL, bet arī no Turbo, ja gadījumā mēs esam pie tā pieslēgušies.

Turbo v1.1 101 KiB DOSiskā versija, kas var strādāt arī uz Windows 9x/ME/NT/XP uz 2000 strādā bez problēmām.
Šajā versijā ir jāpalaiž turbo.bat fails un neaizverot DOS logu to var mierīgi samazināt, lai tas fonā darbojas.

Turbo v1.1 GUI 244 KiB Windows ME/XP uz Windows 2000 strādā bez problēmām, bet nav izslēgts, ka uz kādas versijas var arī nestrādāt.
Šajā versijā ir jāpalaiž turbo.exe fails, kas automātiski parādīsies systray panelī (parasti labajā apakšējā stūrī). Pie katras darbības parādīsies informatīvais logs, kur būs rakstīts programmas statuss.

Programma nav perfekta un tā nespēs:
1. Pieslēgties pie tīkla, ja nav IP adreses.
2. Automātiski atslēgties, ja ir konstatēts pirmais gadījums.
3. Pateikt laiku cik ilgi ir pieslēgts Turbo pakalpojums un pēc cik ilga laika tas tiks atjaunots.
4. Varbūt vēl kaut ko 🙂

11 thoughts on “Autologin skripts priekš Turbo DSL

 1. MaxDam

  eh kad tikshu maajaas notesteeshu shos labos produktus, ko labie cilveeki mums sagaadaa 🙂 Cerams ka liidz tam laikam veel Turbo DSL buus pieejams…

  Atbildēt
 2. Tumsonis

  Par to kāpēc tāds dīvains sekunžu skaits, zinu.
  Tu ierakstīji manas dzimtās pilsētas pasta indeksu. Paldies par pagodinājumu 😉

  Atbildēt
 3. Edo

  Tas ir labais! Paldies!!! PS. Mans noverojums: ja ielogojas ar MS Messenger un atstaaj to iesleegtu, tad MDSL konekcija netiek atsleegta (man jau 100st.). Ping un viss paareejais neliidzeeja.

  Atbildēt
 4. coolynx

  FiXaiZ: palaid to failu ieksh dosa loga. start -> run -> cmd un tur ieraksti turbo.bat, lai redzeetu kas par kljuudu.
  Principaa sho skriptu bez probleemaam lieto visi mani pazinjas un pagaidaam nevienam nav bijushas probleemas. Ja nestraadaa, tad labaak lieto standarta panjeemienu caur PIL …

  Atbildēt
 5. Slicky

  Man negaaja (Lattelekoms maitas visu laiku aatraak atsleedza). Pamainiiju lai piesleedzas ik peec 40 min un viss rullee kaa tam ir jaarullee 😀

  Atbildēt
 6. cody

  njaaa neko sliktu newareetu pateikt par skriptinju… heh.. zheel tikai ka turbo nau wisu cauru nedeelju… pldies tam kas sho progu radiija 😉

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *