wap.riga.lv – laža vai norma?

Kristaps informēja par to, ka Rīgas dome ir atvērusi savu WAP lapu kuras adrese ir wap.riga.lv. Vienīgi nevajadzētu steigties, jo šī WAP lapa ir diezgan savdabīga. Varētu pat teikt, ka ne tāda kādas mēs esam pieraduši redzēt WAP lapas. Detalizētāks apraksts pie viņa lapā.

wap.riga.lv

Kristaps raksta: Uzdūros Rīgas domes veidotajā Rīgas pilsētas oficiālajā lapā paziņojumam, ka tagad šai lapai (www.riga.lv) esot izveidota WAP versija (wap.riga.lv). Intereses pēc devos uz turieni, taču mani sagaidīja vilšanās, jo izrādījās ka solītā WAP versija nemaz nav WAP versija! Kā zināms WAP standarta pirmā versija paredz lapu veidošanu WML valodā, savukārt otrā versija – XHTML MP (Mobile Profile). Taču šeit nav lietots ne viens, ne otrs, tā ir visprastākā HTML birkzupa (tagsoup), kas neatbilst nekādiem W3C standartiem, pat noslēdzošās </body> un </html> birkas nav pacentušies pielikt. Un no tā izriet, ka Rīgas dome melo, apgalvojot, ka viņu lapai ir WAP versija, lai gan tādas patiesībā nav.

Papildināts
Dotā lapa pārbauda pārlūka versiju un atkarībā no pārlūka padod saturu, kas ir vai nu HTML, vai arī WML.

31 thoughts on “wap.riga.lv – laža vai norma?

 1. Delfins

  aha. luuk tas paraada, ka pasuutiitajs (valsts!?) nemaz nejeedz IT sfeeraa nu pilniigi neko. ka arii apliecinajums "likumam par datiem"

  Atbildēt
 2. Dusmiigais riidzinieks

  mmm – a no telefona kaads meegjinaaja atveert a?? Blja nu straadaa tur viss.
  btw FF wml velk, nevis atver…
  Manupraat ka jams nosaka browsera versiju un attieciigi arii atver lapu. Varbuut biku neveiksmiigi, bet eniivei – straadaa tas waps.

  Atbildēt
 3. Dusmiigais riidzinieks

  Nu a tad, kur ir problēma?? Strādā viss – nu tad viss. Basta. Ko piesienas? Par standartiem? Esj un iesālies ar jamiem. MAn kā lietotājam galvenais ka viss strādā. btw – telefonā jau sourci nepaskatīsies, mok ka tur viss korekti.
  Es teikt, ka jams versiju čeko. Esmu par to paarliecināts. Piestrādāst ir pie wap versijas – paarējie lai skatās pilno riga.lv

  Atbildēt
 4. usmiigais riidzinieks

  http://wap.riga.lv/(zppvmz45snqt5xztqfrk1afb)/Default.aspx?__red ir=1
  nuu, un rlinks?? chists redirekts.
  Karo4 – ejat juus visi ogas lasiit – straadaa tas webs. Un nav ko apluukot ar browseriem, kas nav paredzeeti!!!

  Atbildēt
 5. coolynx

  Hmm, kaut kāda ļoti līka adrese izdomāta ar iekavām. Pat nezinu vai ir jēga labot regexpu, lai šādus linkus arī normāli saprastu…

  Atbildēt
 6. Dusmiigais riidzinieks

  Nu un biezhi tev vinji buus vajadziigi?? Neiespringsti labaak. Ej guleet, veels jau. Riit buus jauna diena un shitie linki aizmirsiisies.
  taapat jau, kas gribeejea – domu saprata.
  chepa

  Atbildēt
 7. Delfins

  ko juus dirshat, ja pat skataas no WAP emulatora, tad content/type ir text/html.
  PS: man pasjam gan nav mob ar wap :), bet nu anuwei, teikt vienu, un raadit ko citu – tas ir nepiedodami

  Atbildēt
 8. misame

  coolynx: iesaku pielabot regexpu, lai arī šādas adreses atpazītu. Tas ir oficiālais veids, kā asp.net nodrošina cookieless sesijas uzturēšanu (kas mobilo devichu gadiijumaa varētu izrādīties noderīgi)
  Par cik tā ir asp.net lapa, nav arī īpaši brīnums, ka dažādiem user agentiem tiek atgriezts dažāds saturs. Par to, kā tiek noteikti aģenti – iesaku skatīties iekš "browserCaps" sekcijas C:WINDOWSMicrosoft.NETFrameworkv1.1.4322CONFIGmachine.config failā tiem, kam ir .net frameworks instalēts 🙂

  Atbildēt
 9. Mr. JMT

  ietjau gan, arii uz vecaakiem telefoniem (Siemens ME45)
  driizaak taa navigaacija ir panjemta pec web parauga un saakumaa es neiebraucu vai man vispaar beigaas izmeta tos kontaktus vai nee. tikai peec otraa linka sapratu ka jatin uz leju…

  Atbildēt
 10. coolynx

  misame:Tas ir oficiālais veids, kā asp.net nodrošina cookieless sesijas uzturēšanu (kas mobilo devichu gadiijumaa varētu izrādīties noderīgi)

  Paldies, ņemšu vērā.

  Atbildēt
 11. Deepsider

  Vairāk izskatās, ka šobrīd cilvēki ir ieņēmuši tādu pozīciju, ka viss kas nāk no valst iestādēm un pašvaldībām pēc noklusējuma ir "bad". Un nevienc nemaz necenšas iedziļināties lietas būtībā …

  Atbildēt
 12. BlackHalt

  Vairāk izskatās, ka šobrīd cilvēki ir ieņēmuši tādu pozīciju, ka viss kas nāk no valsts iestādēm un pašvaldībām pēc noklusējuma ir "bad".

  Un tā arī ir un būs kamēr valsts naudu centīsies piesavināties korumpētie monopolisti – IT "līderi" (piem. gov.lv true owner = LATNET)

  Atbildēt
 13. Kirils

  clx: Tev kaa gndrz tik pat punktuaalam cilveekam kaa man, iesaku taisiit linku regexpu peec rfc. tb – visu, kas var buut linkos arii uzskatiit par linku.
  lapa itkaa norm. nesapratu gan, ko tur dara javascripts.

  Un tā arī ir un būs kamēr valsts naudu centīsies piesavināties korumpētie monopolisti – IT "līderi" (piem. gov.lv true owner = LATNET)

  domaa, ko runaa, spekjapiere.
  saprastu, ja veel kljuudas peec nosauktu VITA par gov.lv owner.
  bet iisteniibaa katraa *.gov.lv ir cilveeki, kas atbild par lapas saturu un tie arii ir tie, kas reaali nosaka, kaads ir lapas saturs

  Atbildēt
 14. BlackHalt

  domaa, ko runaa, spekjapiere.

  Kirils, es domāju ko runāju un spēju virtuālo nodalīt no nevirtuālā.
  Kirils, Tu arī maksā par šo dzineju:
  http://www.makets.gov.lv/

  Copyright © Valsts iestāde 2002 / Izstrādāts © LATNET 2002

  Skaidrs ir tas, ka konkursā, ja tāds bija "uzvarēja" latnet, kaut gan to saucamu valsts iestādes dzineju varēja tak visi kopā kā opensource uztaisīt (utopija)…

  Atbildēt
 15. Kirils

  mk.gov.lv un iem.gov.lv latnets nav piemineets.
  gan jjau veel kaaaada no taa nav ne smakas.
  un kaa reidzi. copyright ir nodots gov.lv rokaas, kas noziimee, ka latnet atsakaas no tiesiibaam uz sho kodu un vinjsh tagad pieder valstij.
  shajaa dziivee haljavas ir maz. par visu ir jaamaksaa.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *