Veidojam savus Firefox paplašinājumus (extensions)

Asa Dotzler blogā izlasīju par visnotaļ jauku pamācību kā pašam izveidot savu Firefox paplašinājumu. Izskatījās diezgan sakarīgi uzrakstīta pamācība, ka pat pašam radās vēlme beidzot realizēt ilgi kārotās ieceres un izveidot savu palašinājumu.

Firefox paplašinājums

Atmiņas atsvaidzināšanai var noderēt agrāk pieminētā Mozillas aplikāciju veidošanas pamācība.

14 thoughts on “Veidojam savus Firefox paplašinājumus (extensions)

 1. she`ka

  enter, "Asa Dotzler blogā izlasīju par visnotaļ jauku pamācību kā pašam izveidot savu Firefox paplašinājumu." – domāju, ka varēsi ;D

  Atbildēt
 2. Boldrix

  Ja vinju(XUL) izszauc ar skriptu vinsj atveras jaunaa smoukaa logaa a mozillu, bet mozilla paliek valjaa – kaada jeega tik pat labi var lietot html formas.
  Protams var pieinstaleet pakidzju, bet tad vinsj staav uz klienta masjiinas. Un kaads ir php atbalsts? (vienaaa pesimistiskaa lapaa lasiiju ka taada nav).

  Atbildēt
 3. karuuzo

  2 Boldrix: Shoreiz tu nošāvi nedaudz šķībi. Ja šis Firefox extensions strādā līdzīgi kā tas Mozillas XUL (drošvien tas ir tas pats), tad viņu var salīdzināt ar JAVA, nevis PHP. Šis ir klienta gala izpildes kods, ar kuru var izveidot smukas programmiņas, kaut vai, piemēram, http://update.mozilla.org/extensions/moreinfo … . Varbūt tādu arī var uztaisīt ar HTML +PHP, bet… tas jau ir stāsts par Web izvirtībām.
  m

  Atbildēt
 4. Kaklz

  Pavisam vienkārši – tieši JavaScript ir valoda, kas tiek izmantota programmējot XUL un tos pašus paplašinājumus. XUL kā tāda ir tikai interfeisa apraksta valoda, jeb vienkaršāk izsakoties – pliks XML, kas satur informāciju par to, kā kas izskatās. Pārējo visu jau nodrošina JavaScript – gan datu apmaiņu ar serveri (XUL aplikāciju gadījumā), gan atbildes uz lietotāja darbībām – peles klikšķiem, izvēlņu lietošanu un visu pārējo.

  Atbildēt
 5. karuuzo

  Var jau būt ka tā, bet cik es saprotu, XUL (XML User-interface Language) ir uz XML bāzēta skriptu valoda (kam par pamatu tiek ņemta JavaScript sintakse, kas savkārt ir nākusi no JAVA), kuru darbina Mozilla izstrādātais interpretātors, līdzīgi kā JRE (Java Runtime Envirioment). No tā izriet ka XUL ir tuvāks JAVA kā JavaScript.
  m
  PS. Vai ir kāda trešā puse, kura var izšķirt strīdu 😕

  Atbildēt
 6. Delfins

  java tika piemineta tapec, ka drosi vien bija domaati JAVA apleti, kas IMO arii izpildas uz klienta mashiiinas. taa kaa gan JAVA appleti, gan JavaScript, gan XUL – paliek+izpildaas uz _klienta_
  un nav ko te strideties.

  Atbildēt
 7. Boldrix

  Kaklzam es jau suudzeejos taapeec, ka izlasiiju to manuaali.
  A kad es gribeju uztaisiit lai kaut kas saglabaajas DB tad man bija jaautaisa php kas uztaisa xul kursj ar javascriptu izsauca php. Ja ir varianti tad kaadi, kaa to izdartiit bez taada cjakara.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *