Internetam – 35 gadi

Vaards raksta, ka neesot kārtības. Visos portālos, vortālos un citos veidojumos tauta jau pilnā sparā svin, bet podā ne vārda par to, ka šodien internetam ir 35 gadu jubileja.

Tiek uzskatīts, ka pirmais interneta pieslēgums radās tieši šajā datumā pirms 35 gadiem, kad divi monstrīgi datori tika savienoti savā starpā ar 5 metrus garu vadu un tika nosūtīti pirmie baiti.

Šī gada 2. septembrī paiet 35 gadi kopš šī notikuma, kurš kļuva par nozīmīgu atskaites punktu mūsdienu Interneta radīšanā, ziņo AP. Šajā dienā notika pirmā datu pārraide starp atsevišķiem datoriem. Šis gadsimta notikums notika Kalifornijas universitātes UCLA laboratorijā. Datu apmaiņa notika starp diviem milzīgiem datoriem, kuri savā starpā bija savienoti ar 5 metru kabeli. Vēsturiskajā eksperimentā piedalījās universitātes studenti Stīvens Krokers (Stephen Crocker) un Vintons Serfs (Vinton Cerf), kuri kopīgi ar UCLA profesoru Lenu Kleinroku (Len Kleinrock) 1969. gada 2. septembrī veica testa datu pirmo pārraidi starp diviem datoriem. Nākamā gada janvārī tīklā tika iekļauti vēl trīs datori.

Ja toreiz viņi nebūtu to izdarījuši, tad kāds cits to būtu izdarījis. Bez interneta jau nu mēs nepaliktu. 🙂

16 thoughts on “Internetam – 35 gadi

 1. mr_serge

  Nu tad jau jāsaka – daudz laimes un tā tik turpināt!
  Padomā tik, nebūtu mums tik daudz noderīga ja nebūtu šī 5m garā kabeļa!

  Atbildēt
 2. Z...

  Divi datori, kas sasleegti ar vienu vadu, ir internets? IMHO, interneta vecumu buutu jaaskaita kopsh pirmaa starptautiskaa tiika…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *