Bite turpmāk vēl vairāk ierobežos 4G lietotājus (papildināts)

Šodien saņēmu šokējošu e-pastu no sava interneta pakalpojumu sniedzēja Bite, kas man mājās nodrošina 4G internetu. Es nobijos, jo e-pasta sākumā bija brīdinājums, ka mans interneta lietošanas apjoms ir lielāks nekā citiem. Un tikai pēc tam sekoja šis skaidrojums. Zemāk ir papildinājums. Viss nav tik skarbi, kā es iedomājos. 🙂

Mēs esam pārskatījuši godīgas lietošanas politiku (GLP), tāpēc, sākot ar 2016.gada 30. aprīli, Tev būs iespēja lietot internetā to, ko iepriekšējie noteikumi liedza: failu apmaiņas programmas, kuras izmanto tā saukto p2p (peer to peer), piemēram, BitTorrent, kā arī lietot videostraumēšanu jeb droši vari skatīties iecienītākos raidījumus vai mūzikas klipus. Interneta dati, ko būsi izlietojis laikā no plkst. 00:00 līdz plkst. 07:00, netiks uzskaitīti nemaz, bet pārējā diennakts laikā bez raizēm un jebkādiem ierobežojumiem varēsi izmantot veselus 100GB mēnesī! Ja gadījumā kādreiz nesanāks iekļauties šajā interneta apjomā, internets Tev būs pieejams ar ātrumu 512kb/s, kas ir pilnībā pietiekošs, lai Tu varētu sekot līdzi jaunumiem sociālajos tīklos, lasīt jaunākās ziņas vai lietot darba e-pastu!

Atgādināšu, ka Bites internets bija atzīts par ātrāko mobilo internetu Latvijā. Viņi to panāca pateicoties tam, ka ierobežo p2p protokola lietotājus, kas izmanto failu apmaiņas tīklus (torrentus), mūzikas vai video straumēšanas servisus. Ja lietotājs kaut vienu reizi palaiž kādu no šiem servisiem (pat neapzinoties, ka konkrētais serviss izmanto p2p protokolu), tad viņš automātiski nonāk melnajā sarakstā.

Tiem, kas ir nonākuši Bites ātrākā interneta klientu melnajā sarakstā, tiek nogriezts interneta ātrums. Praksē tas izpaužas tā, ka plkst. 18:00 internets no stabiliem 20+Mbps tiek samazināts uz tikpat stabiliem 1.5Mbps. Ir arī labā ziņa – katru pirmdienu šis melnais saraksts tiek dzēsts un visiem klientiem tiek dota iespēja pārskatīt savus interneta lietošanas paradumus. Ja kāds klients nav pietiekami attapīgs un izdomā līst, kur nevajag, tad viņš atkal nonāk melnajā sarakstā. Un tā visu laiku. 🙂

Kā redzam no augstāk citētā e-pasta, tad Bite ir nolēmusi izrēķināties arī ar pārējiem 4G ātrā interneta klientiem, kas nelieto neko no tā, kas ietilpst Bites Godīgas Lietošanas Politikas sarakstā un par kuru varēja nonāk melnajā sarakstā. Un tagad Bite arī pārējiem klientiem vairs nepiedāvās bezgalīgu interneta apjomu ar normālu ātrumu.

bite 4g no limit

Skumji. Bite 4G internets tiešām bija ir spēcīgs spēlētājs Latvijas tirgū, kas izkonkurēja LMT un Tele2, kā arī fiksēto DSL pakalpojumu sniedzēju Lattelecom. Tagad jāmeklē risinājums.

Papildināts

Te ir e-pasta sākuma daļa, kuru es nenopublicēju, bet kura mani šokēja. Es biju emocionāli sagrauts, satriekts, sašauts (vajadzīgo pasvītrot). Tas ir oficiāls brīdinājums no Bites puses par līguma maiņu saistībā ar maniem interneta lietošanas paradumiem. Kurus es izpratu kā ierobežojošus.

Esam ievērojuši, ka ikdienā esi ļoti iecienījis mūsu piedāvātos mobilā interneta pakalpojumus! Mēs ļoti novērtējam, ka Bites internets ir Tavas ikdienas neatņemama sastāvdaļa, un esam pamanījuši, ka Tavs ikdienā patērētais datu apjoms ir būtiski lielāks nekā pārējiem Bites interneta lietotājiem. Iespējams, to nosaka Tavi interneta lietošanas paradumi un izmantotie pakalpojumi.

Mobilā interneta darbības specifika nav paredzēta milzīgai datu apmaiņai, bet gan normālai ikdienas lietošanai. Tādējādi, lai visiem interneta pakalpojumu saņēmējiem nodrošinātu vienlīdz kvalitatīvu, drošu un paredzamu internetu, esam nolēmuši grozīt ar Tevi noslēgtā līguma noteikumus.

Tālāk sekoja tehniskās detaļas, kuras es citēju sākumā.

Es izcēlu to teksta daļu, kas mani satrieca līdz sirds dziļumiem. Tā kā pēc dabas esmu emocionāls – sākumā iedošu pa purnu un tikai pēc tam skaidrošos, tad nu ir tā kā ir. 🙂

Te ir fakti, kas lika mainīt manu viedokli. Es apskatījos cik daudz es patērēju.

megaprieki

Pēc datiem sanāk, ka mans patēriņš ir salīdzinoši niecīgs. Jāņem vērā, ka es torrentus nelietoju, bet gan tikai klausos mūziku un skatos HD filmas ar atļautiem protokoliem, kā arī, protams atjaunoju programmatūru utt. Laikam arī tāpēc tik emocionāli noreaģēju, jo es biju vienkārši pārsteigts.

Nav tikai skaidrs kāpēc man atsūtīja šo “draudpilno” līguma izmaiņu daļu. Varbūt robots, kas pārbauda klienta statistiku, pamanīja, ka vienu mēnesi es pārsniedzu šos 100GB un ielika mani grēkāžu sarakstā. Attiecīgi es saņēmu tādu pašu e-pastu kā tie, kas mēnesī iztērē vairāk par 100GB.

Ieteikums Bites speciālistiem, lai izvairītos no šādiem pārpratumiem. Ja ir iespējams, šādus draudu e-pastus ar līguma izmaiņām, sūtīt klientiem, kuri pārsniedz 100GB apjomu mēnesī. Principā šis divas rindkopas var pārformulē nedaudz citādāk. Un to vietā uzrakstīt kaut ko nedaudz uzmundrinošāku. Piemēram, šādi:

Esam pamanījuši, ka Tavi interneta lietošanas apjomi nepārsniedz mūsu noteiktos 100GB mēnesī, tā kā šīs izmaiņas nāks tikai par labu un tagad Tu varēsi atvēzēties arī uz torrentiem.

Lai būtu godīgi, tad vajadzētu pārsaukt arī pakalpojumus.

Internets 100 GB (pagaidām – Bezgalīgs interneta apjoms) 22,50 EUR
Internets 50 GB 16,50 EUR
Internets 15 GB 9,50 EUR
Internets 5 GB 7,50 EUR

40 thoughts on “Bite turpmāk vēl vairāk ierobežos 4G lietotājus (papildināts)

  1. coolynx Raksta autors

   Ja līgumu slēdz ar tanti, tad tiešām šī konkrētā tante arī saka, ka līguma izmaiņas stāsies spēkā ar 1.maiju. 🙂

   Atbildēt
  2. jevgenijs

   Es sodien atnacu no darba. Gribu ieiet internets. Neizdodas lapu atver ap 10min. Un man pat izina neatnaca par mainitu ligumu. Vo tagad braucu uz rigu atslegties no bites. 150gb ir pa maz prieks dzimenes katram vifi tel un dators. Saksu meklet city kompaniju

   Atbildēt
 1. K

  Es paskatījos, ka man mājās pēdējo 6 mēnešu vidējas patēriņš ir 115GB/mēnesī. Ar tā saukto p2p nenodarbojos. Tā kā nekāds mājas internets te BITEi vairs nesanāk. Un nav ko līst mājas interneta lauciņā ar nepiemērotām tehnoloģijām. 🙂

  Atbildēt
 2. xxx2

  Domāju ka pēc šāda epasta var droši pieprasīt bitei līguma laušanu jo ierobežojums 100 gb mēnesī nekādi neiet kopā ar solīto “bezlimita” internetu.

  Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   E-pastā arī bija vēl pēdējā rindkopa, kurā bija minēts 30.aprīlis kā pēdējais datums, kad var sazināties ar viņiem. Attiecīgi arī lauzt līgumu.

   Tas arī bija viņu mērķis, atsūtot šo brīdinājumu 30+ dienas pirms noteikumu izmaiņām. Vismaz es tā pieņemu. Un, ja reiz es esmu vienīgais, kas šūmējās internetos, tad droši, ka viņi šos e-pastus sūta sākumā grēkāžiem, kas pārsniedz limitu. Vai vismaz kaut reizi ir pārsnieguši. Tā kā es.

   Atbildēt
  2. a

   pieprasīt laušanu jau var, bet nav jau nekādu alternatīvu. LMT ar 4 Mbit ātrumu pēc bites 50? Tele2 arī nekāds spīdošais ātrums pie manis nav.

   Atbildēt
   1. Jurs

    Man ar Lmt velk 40-45 uz abiem galiem. Ļoti reti gadās, ka nokrīt līdz ap 20. Atrodos Latgales vidū. Te bitei vispār pārklājums ir tikai ārpus telpām…

    Atbildēt
 3. AK

  100GB mēnesī internetam mājās nav daudz. Paskatījos, ka janvārī LMT 4G mājas biroja pieslēgums ir iztērējis nedaudz vairāk par 600GB, cena gan ir lielāka par Bites – 25+PVN ar fiksēto IP adresi

  Atbildēt
 4. Toms

  Es arī šodien saņēmu šādu e-pastu un biju manāmi pārsteigts.

  Jā, 2 mēnešus bija lielāks patēriņš, jo tad aktīvi skatījos televīziju un internets saitījās tik uz riņķi. Pēc tam pārstāju un viss nostājās limitos, kas ir (tīri teorētiski) nedaudz mazāk nekā Artim – http://prntscr.com/ajfvnq

  Es saprastu, ka man šāds e-pasts būtu atnācis kaut kad decembrī vai janvārī, bet ne jau martā, kad limiti ir +/- ok.

  Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Domāju, ka tās ir globālas pārmaiņas, jo no 1.maija Bite ieviesīs jaunus pakalpojumu tarifus ar citiem nosacījumiem. Tāpēc arī šie epasti atnāca tieši tagad.

   Atbildēt
   1. StarRider

    Tas ir globāls jaunums un ne jau Bite ir šīs idejas iniciatori – vienkārši ar 01. maiju stājas spēkā ES regula/direktīva vai kā nu tur tos likumus sauc, kas liedz operatoram jebkā ierobežot klientam sniedzamos interneta pakalpojumus.

    Atbildēt
    1. StarRider

     Precizēšu – liedz jebkā ierobežot klientam sniedzamos pakalpojumus, ja šis ierobežojums ir saistīts ar patērējamā satura cenzēšanu.

     Atbildēt
 5. Mārtiņš

  es arī saņēmu šādu ziņu no bites. Neko nelegālu nelietoju, bet mēnesī ap 200GB salasās.
  512kb/s ir ņirgāšanās par klientu. Ja agrāk bij jāuztraucās lai kāds nepiezvana un kamēr ar modemu esi pieslēdzies globālajam tīmeklim, tad tagad jāraustās lai nepārtērē bezlimita internetu 🙂

  Atbildēt
 6. mario

  Briest Bez tabu šokējošs sižets par klientu maldināšanu.Man pietam pazvana meitene no Bites un saldā balstiņā piedāvā bezgaligo internetu un planšeti davanā(ja piekritišu).Paiet pāris mēnešu,kad esmu kārtigi notestējis gadžetus,tagad pasaka ka tomēr būs ierobežojumi.Kas būs vel pēc pāris menešiem(pat baidos iedomāties).Par davaniņu..Atpakaļ atdāvināt nevaru.Atlikusi summa 180€.Vecais labais teiciens,davanas tikai peļu slazdā.
  Triskāršs fui Bites vadoņiem par veiksmigo marketinga triku….
  Klients ar 3 Bites pieslēgumiem

  Atbildēt
 7. Imants

  Jautri ar to Biti. 🙂

  Lietoju LMT Internetu 5 mēnešus. Mēnesī sanāk no 300 – 500Gb pēc rēķinos sniegtās informācijas, ja ņem rūtera rādijumus – sanāk daudz vairāk (x2). No lielākiem tērētājiem videostrīmi mājiniekiem, šad tad arī P2P.

  Nekādi ierobežojumi un problēmas no LMT puses nav manīti.

  Atbildēt
 8. casioalarm

  Tieši šādu it kā “bezlimita” piedāvājumu dēļ joprojām turos pie DSL (jo optika, protams, nav pieejama).

  Paskatījos rūterī savu patēriņu pēdējos mēnešos:

  03.2016 – 676GB down, 90GB up
  02.2016 – 903GB down, 118GB up
  01.2016 – 1.54TB down, 336GB up
  12.2015 – 794GB down, 112GB up
  11.2015 – 974GB down, 133GB up
  10.2015 – 1.45TB down, 281GB up

  p2p tiešā veidā nelietoju. sftp ftw.
  Bite droši vien uzsprāgtu ar savu godīgo lietošanas politku.

  Atbildēt
 9. Andron Mc

  Ja grib debīli kačāt visus sūdus no interneta, tad pārvācies uz pilsētu un paņem telekoma optiku!
  Es kačāju seriālus, bet nu tad jāuzprasa telekomam cik man ir trafiks. IMHO vairāk par 60GB down mēnesī nevaru uztaisīt. Nau jau KO kačāt! DailyShow, sTephen Colbert, Seth Meyers, Jimmy Fallon, Saturday Night Live, Last Week Tonight, un… viss. Nu kad iedzer, uzliek kādu youtube klipu. Bet laukos, vajadzētu priecāties par to ka vispār IR internets, nevis gausties.
  Tas tāpat kā gausties par to ka lidmašīnā lēns internets! Kā tur Louie C.K. teica? YOU’RE FLYING! IN THE AIR! And you complaine about INTERNET?!?!?!

  Atbildēt
   1. Andron Mc

    No laukiem, jā, bet tagad nīkstu daudzstāvenē, pilsētā. Gaidu kad nosprāgs radi un varēšu kautko darīt. A kas? Pienenes jau zied? Kartpeļi jāstāda? 😀

    Atbildēt
  1. marss

   Tas gan. Ja gribi vilkt visus s*dus pēc kārtas, tad tam paredzēta optika. 100GB varbūt iztērēju, kad iznāk kāds interesants geims. Tā kā seriālus neskatos, domāju mans interneta provaiders ir pārlaimīgs.

   Atbildēt
   1. Andron Mc

    Ja tu esi laukos, tad “geimu” vari novilkt arī pilsētā. Vai arī galīgi antisociāls esi? Tādā gadijumā teu to spēl nemaz nevaig! Ei parunā ar aitām!

    Atbildēt
  1. m&m

   Nav jau nemaz tik grūti apskatīties bite.lt:

   “Su planu SPARTUSIS neribotai naršykite maksimaliu greičiu ir be jokių apribojimų. Greičio ribojimas gali būti taikomas tik viršijus planui nustatytą duomenų limitą (70GB). Limitas nėra taikomas naktimis (00:00-07:00).”

   Tā kā, pie mums pat ir labāk.

   Atbildēt
 10. Edgars

  “Mobilā interneta darbības specifika nav paredzēta milzīgai datu apmaiņai, bet gan normālai ikdienas lietošanai”

  Sasmējos no šī teikuma. Ko tad vispār attīsta 4G, būtu palikuši pie oldschool 3G, ātruma pietiktu.
  Bet nu kopumā to jau varēja paredzēt, zinot Bites iemaņas mārketingā, nevis produkta attīstībā un klientu noturēšanā. Aizgāju no viņiem tieši šī iemesla dēļ kādu laiciņu atpakaļ, kad bija “neierobežoti zvani”, kas reāli tika nosegti ar 1000 minūtēm un sekojošām draudu vēstulēm.

  Atbildēt
 11. Janis

  Pats saskaros ar so Bites ierobezosanu, man atsledza internetu pie 70Gigabaitiem, ta ka aizgaju no siem prom, pie Amigo(LMT) internetu notereju daudz 300gigbaitus- skatos ultra hd youtube video un p2p, ja reizem klepo un ik pa laikam atsledzas internets, bet kopuma esmu apmierinats, Biti neiesaku ,,ierobezotas,, datu parraides politikas del un nemot vera, ka visi mobilie iet caur optik, tad par datu ierobezosanu nu viniem vismazak vajadzetu satraukties, ja neierobezots, bet ar optiksko internetu nav jamokas 1Tb menesi ir ka minimums.

  Atbildēt
 12. Andron Mc

  Šī kropļu arogance ir apbrīnojama.
  Jums dod internetu pa niecīgu samaksu, jebkurā mežā, bet vajag pasūdzēties.
  Nolāpītie Kangari.

  Atbildēt
 13. Normic

  Šodien apjautājos visiem 3 mobilo sak. operatoriem. Tele 2 un LMT uzreiz pateica, ka statiskā adrese ir pieejama tikai privātpersonām. It kā sīkums, bet bez tās nevar ne ip kameru kādu pieslēgt, ne arī kādu nas iekārtu. Patīkami, ka bite piedāvā statisko ip mazāk, nekā par 1eur. Bet tur arī tie prieki izbeidzas. Ar 100gb ierobežojumu visu laiku skatīties, lai dienā nepārsniegtu 3 gb- viens stress. Tur vairs nebūtu aktuāla ne ip kamera, ne nas ierīce (kura tieši domāta darbam ar apjomīgiem failiem). Un gaidīt tos 12 naktī (kad netiek veikta it kā uzskaite), lai kādu filmu novilktu vai ko citu- diezgan muļķīgi. Šāds pakalpojums (ar ierobežojumiem) iespējams būtu tieši laikā kādus 5-10 gadus atpakaļ.. Nu, nebūtu jau nekāds cepiens, ja vien bite pati necenstos noklusēt, ka pastāv šis limits, a tā tik skandina- bezlimitu, bezlimitu…

  Atbildēt
 14. eses

  Man vismaz ar daudz kritizēto tele2 viss OK Ogrē, ātrumu gan tik spēju dabūt ar ārējo antenu uz mājas jumta. Vidējais mēneša patēŗiņš ap 200GB, ātrums lēkā no 10 – 50Mbit, visticamāk daudz un dažādu apstākļu pēc. P2P lietoju diezgan regulāri, ka kautko griestu test2 nost nēesmu manījis.

  Atbildēt
 15. Aivis

  Arī es esmu iegrābies ar bites neierobežoto limitu. Pirmos mēnešus ok. Pēc tam jau ik pēc pirmajām 2 nedēļām nāk sms par to, ka mans bezlimita nets ir sasniedzis limitu….

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *