Agnitum Outpost pārtrauc izstrādāt ugunsmūri

Bēdīga ziņa Windows lietotājiem. Lielākais Krievijas interneta spēlētājs Yandex ir nopircis spēcīgāko Windows ugunsmūra izstrādātāju Agnitum.

Agnitum outpost

Bēdīga šī ziņa ir tāpēc, ka līdz ar šo iegādi tiks pārtraukta Agnitum produktu turpmāka izstrāde.

In December 2015 Yandex acquired Agnitum software technology. Agnitum’s R&D has provided security software solutions for over 15 years. These technologies will now be used to protect users of Yandex Browser.

No visiem produktiem es devu priekšroku tieši Agnitum Outpost FIrewall, kas bija spēcīgākais ugunsmūris pasaulē. Es pat savulaik atļāvos iegādāties mūža licenci. Tagad klientiem tiek piedāvāts migrēt uz Kaspersky produktiem. Diemžēl. Es pats no viņu produktiem atteicos, kad tie kļuva par “bloatware” līdzīgi kā Norton produkti. Cik lasīju internetos, tad neko labu par viņiem joprojām neraksta.

Jebkurā gadījumā, labāk tā nekā nekā. Tā kā pasteidzies saņemt Kaspersky Internet Security licenci.

As a result of the acquisition, Agnitum terminates direct and partner sales of the Outpost product line. However, the company continues to meet its commitments to existing customers. Agnitum will provide antivirus base updates, bug fixing and technical support until December 31, 2016.

To ensure further security of your computer, we encourage you to make use of a special offer. We offer all active Outpost license holders to exchange their Outpost licenses for Kaspersky Internet Security licenses free of charge. The migration offer is time limited. Visit the dedicated page to learn more about the migration program and exchange your license for free until January 31, 2016.

Kāpēc es vispār nelietoju antivīrusu, bet tā vietā izmantoju tikai aplikāciju ugunsmūri?

Esmu jau par to rakstījis agrāk. Kaut vai piemērs, kas ar mani atgadījās pirms 15 gadiem, kad Agnitum Outpost spēra savus pirmos soļus. Īsumā – es lejupielādēju programmu, kurā bija iestrādāta inficēta programma, kas uzģenerēja trojas zirgu jeb trojānu. Tā kā šī programma katru reizi ģenerēja citu trojānu ar dinamisku kodu, tad antivīrusi to īsti neķēra.

Kopš tā laika daudzas lietas ir mainījušās, bet būtība nav mainījusies. Šobrīd tā ir ikdiena, ka inficētās programmas var lejupielādēt internetā. Un tālāk šīs programmas dara savu netīro darbu, piemēram, nozog internetbankas datus un sūta šos datus prom vīrusa izstrādātājam. Vienīgais veids kā to apturēt ir pārtvert mēģinājumu pieslēgties internetam no nezināmas programmas. Šim mērķim arī ļoti labi darbojās Agnitum Outpost Firewall.

Protams, vienkāršiem lietotājiem varēja noderēt arī aizsardzības kombaini, piemēram, Agnitum Outpost Security Suite Pro, kas sekoja līdzi visām programmām – pārlūkam, epastam un citām programmām. Lielākā ķēpa bija ar to, ka šo programmu vajadzēja ļoooti pielāgot savām vajadzībām. Ja ugunsmūra gadījumā ir jāpielāgo tikai programmu pieejas tiesības internetam, tad kombaina gadījumā bija ņemšanās ar pārlūkiem un epastiem, kas tika filtrēti bez žēlastības. Ja nepielāgoja, tad ar noklusētiem iestatījumiem varēja nesaņemt kādus e-pastus, kas kombainam šķita aizdomīgi tikai viņam zināmu iemeslu dēļ vai arī kāda mājaslapa vispār nevērās, jo tur bija neveiksmīgi izveidots javascript.

Iespējams, ka es kļūdos un jaunais Yandex pārlūks būs mega lielisks risinājums, kas aizsargās tā lietotājus no kaitniekiem. Lai gan es šobrīd neredzu kā pārlūks varēs aizsargāt mani, ja es būšu inficējis savu datoru ar programmu, kuru lejupielādēju caur Torrent tīklu. Jā, mans pārlūks būs super drošs, bet pārlūks vēl nav operētājsistēma, kur arī citām programmām ir pieeja internetam.

Lai gan mani tas vairs daļēji neskar. Es varu priecāties, jo ar savu pamata darba staciju paspēju nomigrēt uz Mac ar OS X. Tagad domāju, ko darīt ar Windows kasti – vajag man mainīt to Agnitum Outpost Firewall Pro mūža licenci uz Kaspersky licenci ar pāris gadiem vai nē…

8 thoughts on “Agnitum Outpost pārtrauc izstrādāt ugunsmūri

 1. HIGH-Zen

  Ugunsmūris ir ugunsmūris, kāda starpība, ka to pārtrauks izstrādāt? Ugunsmūris pēkšņi vairs nedarbosies?
  Yandex pārlūks droši vien būs vēl “labāks” nekā yandex tūlbārs. 😀

  Atbildēt
 2. Vilx-

  OK, es varbūt kaut ko esmu palaidis garām, bet kas vainas Windows iebūvētajam ugunsmūrim? Nu, tā, pamatoti, nevis “tas vienkārši smird”?

  Atbildēt
  1. Kiberzaglis 2.0

   Ka virusu izstradatajs un izplatitajs varu Tev apstiprinat, ka Win Firewall/Defender ne reizi nav sagadajis problemas. Antivirus vispar ir bezjedziga padarisana, izdarit ta lai virusu nedetekte aiznem aptuveni 30 minutes un caur paneli reizi diennakti vai biezak tiek atjaunots kods un tas netiek detektets kamer tavs pc ir interesants. Kad saka palikt populari sandbox un cloud real time, tad uz kadu laiku tas sagadaja problemas(aptuveni 3 menesi) kamer ari pret to tika rasti risinajumi. Firewall un galva uz pleciem spej puslidz nosargat no virusiem vai vismaz laicigi pamanit to darbibu. Ja tomer gribas lietot antivirusu, tad Kaspersky un Nod32 90% detekte pirmie kodu un parasti ari noslepties no viniem ir mazliet pinkerigak un laikietipigak, visi parejie antivirusi ir vienadi no virusa izstradataja skata puses. Outpost firewall sagadaja lielas galvas sapes un diezgan biezi bija gruti vinu apmanit, lidzigs varetu but tikai Comodo. Latvijas lietotajus neaiztieku 🙂 Veiksmi!

   Atbildēt
 3. Vova

  И всё равно продукт будет ещё актуален как минимум лет 5. Вряд-ли может что-нибудь изменится в плане работы с сетями или совместимостью в ОС.

  Atbildēt
 4. Vladimir

  Outpost Firewall Pro 9.3, labākais pasaulē ugunsmūris bez problēmām funkcionē Windows 10 sistēmā. Adekvātas alternatīvas deiemžēl neeksistē.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *