Guacamole – virtuālais darba galds caur pārlūku

Tehnoloģijas mūsdienās attīstās tik ātri, ka visam izsekot līdzi ir diezgan nereāli. Kad es uzrakstīju rakstiņu par to, ka Windows 10 ir pēdējais Windows, es nebiju redzējis šo rīku, bet zināju, ka kaut kas līdzīgs varētu eksistēt. Caur pārlūku tagad var skatīties filmas, kas reālā laikā “kačā” tās no torrent tīkla.

Kāpēc gan, lai nevarētu caur pārlūku pieslēgties pie virtuālās darbstacijas? Mierīgi. Tam vajag tikai jaunākās paaudzes pārlūku, kas atbalsta HTML5 standartu un attiecīgu programmatūru, piemēram, Guacamole.

Jaunākie mobilie telefoni un planšetes principā ir apgādātas ar spēcīgiem procesoriem, kas labi tiek galā ar grafikas apstrādi – visu pārējo paveic attālinātais serveris. Atliek apgādāt planšeti ar ērtāku saskarni un Windows vai kādu citu OS var izmest miskastē.

P.S.
Es, protams, pārspīlēju (piezīme tiem, kas burtiski uztver manus jokus). Galvenais ir atcerēties, ka katrā jokā ir tikai daļa no joka un pārējam ir nepieciešams laiks, lai šīs pārmaiņas realizētu un pieņemtu.

7 thoughts on “Guacamole – virtuālais darba galds caur pārlūku

 1. SNOW

  Kas tur jauns ? uz 2012 servera rdp/terminal serveris jau 3 gadus tā ir darbināms.
  Abolisti kā vienmēr dzīvo pagātnē 😉

  Atbildēt
 2. Raims

  Tas pats gluži nav, abos iepriekšminētajos gadījumos, ja nemaldos, tiek izmantoti “spraudņi”, nevis pārlūka pamatfunkcijas …

  Atbildēt
 3. Aldis

  Viss plūst, viss mainās. Domās spēlējos ar atteikšanos no windows platformām, bet tomēr n-to gadu pieredze kavēties pāriet uz ābolēdāju armiju.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *