Telegram tīkls sasniedz 1 miljardu ziņojumu dienā

Apskatījos, ka neesmu par Telegram tā arī uzrakstījis neko. Nolēmu, ka šodien būtu īstā reize, kad to darīt. Telegram mājaslapā ir rakstīts, ka viņu tīkls ir sasniedzis 1 miljardu ziņojumus dienā. Viņi pozicionē sevi kā drošu un bezmaksas saziņas aplikāciju.

Telegram 1 billion

 

Šo masu saģenerē 50 miljoni lietotāju.

Thanks to your support, we have reached a new milestone – over 1 billion messages are delivered daily. Telegram now has 50 million active users, adding 1 million new signups each week.

Kopš projekta pirmsākumiem man iepatikās viņu zīmējumi. Sākumā es domāju, ka tie ir ņemti no kādiem “clipartiem”, bet nu ir pilnīgi skaidrs, ka viņiem komandā ir izcils mākslinieks.

Tiem, kas ir palaiduši garām un nesaprot par ko ir runa. Telegram ir Pāvela Durova projekts, kuru viņš savulaik palaida paralēli savam pamatprojektam – Krievijā vispopulārākajam sociālajam tīklam VKontakte.ru. Žurnāla Forbes rakstā lasīju, ka viņu vainoja interešu konfliktā, jo savu jauno projektu Telegram viņš finansēja no VKontakte līdzekļiem.

Skaidrs ir tas, ka to kā tur bija patiesībā, mēs uzzināsim pēc daudziem gadiem, kad Krievijā nomainīsies režīms. Es sliecos piekrist viedoklim, kas ir publicēts iekš The New York Times raksta par to, ka kremlis piespieda viņu pārdot akcijas un izbraukt no valsts.

Not long ago, Mr. Durov, 30, was seen as Russia’s Mark Zuckerberg. He founded a social network, VKontakte, which is more popular in Russia than Facebook, and made a splash by publicly offering Edward Snowden a job.

Then the Kremlin tightened its grip over the Internet and President Vladimir V. Putin’s allies took control of VKontakte. Mr. Durov eventually sold his remaining stake for millions and fled Russia in April, after resisting government pressure to release the data of Ukrainian protest leaders.

Man joprojām ir interesanti tas no kā viņi finansēs šo bezmaksas Telegram risinājumu. Agri vai vēlu to nāksies pārdot vai arī izdomāt kādu monetizēšanas risinājumu.

4 thoughts on “Telegram tīkls sasniedz 1 miljardu ziņojumu dienā

 1. RedStar7

  Nudien negribu nekā aizvainot cienījamo autoru, bet kā es šo rakstu uztvēru:

  Tiem, kas ir palaiduši garām un nesaprot par ko ir runa. <= O, kā reiz man

  Telegram ir Pāvela Durova projekts, kuru viņš savulaik palaida paralēli savam pamatprojektam… <= Nezinu to Durovu, neinteresē viņš mani. Cerēju uzzināt kko jaunu par droši vien interesantu projektu, bet tā arī neuzzināju. Jāmeklē pašam. Bet vai man to vajag? Un par ko tad īsti šis ieraksts bija?

  Atbildēt
  1. viestursp

   Piekrītu.
   Izlasīju un jei bogu nesapratu kas tas Telegram ir.
   Tipo Whats App tikai var lietot ar no PC? Vai kaukad līdzīgs meil? Tur var tikai ar textiem mainīties vai ar visu kas pagadās? Zvanīt arī var vai tikai šurpu turpu kauko spamot?

   Atbildēt
 2. Kristaps K.

  Tas ir savā ziņā kas līdzīgs WhatsApp, tikai ar svarīgu niansi – pilnīgu end-to-end šifrēšanu jau no paša sākuma, pašiem Telegram īpašniekiem nav iespējams lasīt lietotāju ziņojumus. Un ir arī konkurss par šifrēšanas uzlaušanu, kur balvā 300 tūkstoši ASV dolāru. https://telegram.org/blog/cryptocontest

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *