Antivīrusu kompānijas noklusē par valdību trojāniem

Mana ticība antivīrusiem zuda kaut kad 90-to gadu beigās, kad studēju universitātē un smēlos gudrības no citiem studentiem, kas apmeklēja datorklasi. Toreiz mēs spēlējāmies ar ugunsmūriem un trojas zirgiem, kurus kabinājām datorklases datoros, lai vajadzīgajā brīdī attālināti varētu padarīt apgrūtinošu attiecīgā datora lietošanu. Nu un tādā veidā salīdzinoši ātri atbrīvojās vieta, lai mēs tiktu pie tā. Uzliekot savus portatīvos ugunsmūrus, varēja mierīgi lietot datoru un pasmaidīt par puišiem, kas izmisīgi mēģināja atkārtot mūsu darbības, bet tad ar neizpratnes pilniem skatieniem bēdīgi sakravāja somas un devās prom – šodien nebija viņu diena.

Šajā izglītošanās procesa laikā, mēs apguvām dažādas nianses tam kā apiet datorklases datoros uzliktās aizsardzības un antivīrusus. Piemēram, toreiz bija populārs tāds antivīrus McAfee, kas neķēra nevienu normālu trojānu – Subseven vai Donald Duck. Tad arī internetos rakstīja, ka daudziem antivīrusiem ir vienošanās ar valdībām par to, ka viņi “neķers” vai arī “noklusēs” par attiecīgajiem trojāniem, kurus ir izstrādājušas valdību drošības iestādes.

Izskatās, ka pasaulē ir lietas, kas nemainās. Es par to, ka antivīrusu kompānijas joprojām gadiem ilgi noklusē par valdības drošības dienestu trojas zirgiem (no Hacker News).

Last week we learned about a striking piece of malware called Regin that has been infecting computer networks worldwide since 2008. It’s more sophisticated than any known criminal malware, and everyone believes a government is behind it. No country has taken credit for Regin, but there’s substantial evidence that it was built and operated by the United States.

This isn’t the first government malware discovered. GhostNet is believed to be Chinese. Red October and Turla are believed to be Russian. The Mask is probably Spanish. Stuxnet and Flame are probably from the U.S. All these were discovered in the past five years, and named by researchers who inferred their creators from clues such as who the malware targeted.

Un pēc visa tā kāds vēl tic, ka antivīrusi no kaut kā var aizsargāt? 😉
Joprojām palieku uzticīgs domai, ka aplikāciju ugunsmūris ir mans labākais draugs.

12 thoughts on “Antivīrusu kompānijas noklusē par valdību trojāniem

 1. Vaards

  Visfeināk ir vienkārši ļaut datoru inficēt ar Regin, Red October un Turla – ja jau valdību izgatavoti parazīti, tad nekas trakāks kā mana atrašanās Facebook vietnē.

  Atbildēt
  1. e-remit

   Gadus 10 atpakaļ viena daļa ar putām uz lūpām apgalvoja, ka uz Linuxa neesot vīrusu tikai tāpēc, ka tas neesot pietiekami populārs. Kad kļūs populārs, būs arī vīrusi. 😉

   Atbildēt
     1. Piu

      Es arī esmu reizes 5 viņu uzinstalējis. Un reizes 5 nonesis.
      Uz vienas kastes darbojas serveris, kas NAV darba stacija.
      Procentuāli no visām reāli strādājošām darba stacijām – cik daudz ir Linux? Tas, ka tev un taviem 3 draugiem ir – neko nenozīmē.
      http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_operating_systems
      1.41% – tavuprāt ir populāri?

     2. usinss

      Android? Tik daudz datoru nav, cik Android ar Linux Kernel ar visu no tā izrietošajām sekām. Uz andra var aplaist i web serveri, i ftp un, ja kāds nepaslnkos, pat datubāzi priekš web servera.
      Linux ir populārāks par jebkuru citu OS. Tas, ka vēl ir akmens laikmets un OS tiek uzskatīta tikai tā, kura darbina lielos datorus, tā ir JŪsu problēma. Linux sen jau pārņēmis visu ko var. Pietiek kodolā ienest mazu “kļūdiņu” un visa mūsu modernā iekārta sabrūk…

     3. e-remit

      Tas, ka tu nelieto Linux, nozīmē tikai to, ka tu esi tajā segmentā, kas lieto Windows vai OS X, nevis to, ka to lieto maz lietotāju.
      Tajā pašā lapā Web clients OS statistikā Linux ir 21.26% – vairāk, kā iOS un OSX kopā. Tas ir pietiekami, lai pacenstos tam radīt vīrusus, vēl jo vairāk tāpēc, ka uz Linux desktopa reti kurš liek antivīrusu. Turklāt, antivīrusu reti kurš lieto arī uz OSX, kurš arī ir Unix bāzēts, bet pēc tavas loģikas, arī šajā OS vajadzētu mudžēt no vīrusiem.

     4. Pam pa ram

      21% ir uz Android rēķina un tur ir bardaks ar rozīnēm.
      Galvenais ir pārliecināt lietotāju, ka viņam programma ir vajadzīga un tālāk izdarīs visu labprātīgi, gan uzinstalēs, gan iedos tiesības izspiegot sevi… To pašu Android neko nesaprotot norooto, instalē kreisas izcelsmes appus, lai ietaupītu pāris eiro.

   1. Bum

    Linux desktop veidā lieto daudz vairāk ka pirms 10gadiem, bet procentuāli linuxam šajā segmentā ir jāiet kārties, jo viņi nav sasnieguši NEKO.
    Toties, ja paskatamies uz Android… tad ir gan populariāte gan vīrusi.

    Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *