Googles jaunā aizsardzība pret botiem – No CAPTCHA reCAPTCHA

Tie, kuriem ir savas mājaslapas, uz savas ādas ir izjutuši dažāda veida botus. Pārsvarā tie piedrazo komentārus vai kontaktu formas ar mums nevajadzīgu informāciju. Standarta gadījumos uz mazāk populārām lapām ir dažādi vienkārši veidi kā cīnīties ar šiem kaitniekiem.

Piemēram, WordPress trackback spams, komentāru spams var tikt apkarots ar Akismet spraudni vai arī ar elegantu veidu bez tā. Nu un tādā stilā. Bet ir gadījumi, kad talkā jāņem tā saucamās Captchas – bildītes ar tekstiem. Vispopulārākā ir Googles reCaptcha.

Googles vīri un sievas ir palaiduši jaunu reCaptcha API versiju, kas esot lietotājiem draudzīgāks. Par to vairāk šajā video.

2 thoughts on “Googles jaunā aizsardzība pret botiem – No CAPTCHA reCAPTCHA

  1. Neticis

    Vēl viens Google atkarības veids. Der atcerēties, ka tad, kad Google izsekotājam par jūsu cilvēcīgumu radīsies šaubas, CAPTCHA tik un tā tiks piedāvāta.

    Atbildēt
  2. e-remit

    reCaptcha viens no uzdevumiem ir arī dažādu tekstu atpazīšana, kur Google uzticēja lietotājiem atpazīt tekstus, kuri teksta atpazīšanas programmām sagādāja galvas sāpes. Acīm redzot, nepieciešamība pēc šādas funkcijas Googlei vairs nav.

    Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *