Bite nākamgad piedāvās 4G un 4G+ jeb LTE Advanced

Bite sola piedāvāt īstu 4G+ jeb LTE advanced Latvijā.

Bite 4G LTE advancedBet nu par visu pēc kārtas.

Pirms gada es kļuvu par LMT 4G klientu un LMT 4G #2 raksts. Pakalpojums IR stabils, bet ļoti lēns. Ar vārdiem ļoti lēns es domāju lejupielādes ātrumus, kas ir zemāks par 3-4Mbps. Tas ir ātrums, kuru var sasniegt ar visvājāko Lattelecom DSL pieslēgumu vai arī mobilo 2G paaudzes pieslēgumu. Diemžēl tā ir realitāte LMT 4G pakalpojumam. Jā, var sasniegt arī 20Mbps un vairāk, bet tad ir ļoti agri jāpieceļas, lai būtu pirmais un varbūt vienīgais, kas rajonā lieto šo internetu. 😉

Mana pieredze rāda, ka LMT ir slaveni ar to, ka pirmie ievieš lieliskus pakalpojumus, bet diemžēl nespēj nodrošināt sākotnēji reklamēto kvalitāti. Tā bija ar viņu mobilo internetu, kuru reklamēja, lai ar skatītos televīziju savā mobilajā telefonā un diemžēl jāatzīst, ka tas pats notika arī ar 4G.

Šobrīd tirgū ir ienācis arī otrs 4G pakalpojumu sniedzējs Tele2. Man nav ne jausmas kāds ir viņu piedāvātais pakalpojums, jo nav vienkārši informācijas par to. Zinu tikai, ka pagaidām nav pārāk liels pārklājums, kur šo pakalpojumu varētu izmantot.

Šodien Twiterī pamanīju, ka Kārlis ir ielicis salīdzinājumu ar diviem interneta pieslēgumu ātrumiem – LMT 4G vs. Bite 3G.

https://twitter.com/janitors/status/529204225029726209

Un nedaudz vēlāk ierakstīja, ka Bites 4G būs jau 30.martā.

https://twitter.com/janitors/status/529205941204709376

Parušinoties pa internetiem, atradu Bites video rullīti, kurā tiek runāts par jauno pakalpojumu.

Prezentācijā arī tiek runāts, ka tas nebūs vis kaut kāds tur reklamētais mobilais 4G, bet gan reāls 4G+ jeb 4G LTE Advanced.

Pamēģināšu tikt galā ar šo nesaprotamo saīsinājumu jūru. Visbiezākā pakalpojuma pilnais nosaukums ir 4G LTE Advanced. Mārketinga nolūkos izmanto 4G un 4G+, jo to ir vieglāk uzrakstīt un parastais mirstīgais nesamežģīs smadzenes, lai saprastu, kas tas tagad ir.

4G – apzīmē ceturtās paaudzes datu pārraides tīklu kā tādu

LTE – apzīmē bezvadu ātrgaitas mobilo tīklu tehnoloģiju, kura tiek izmantota, lai nodrošinātu internetu 4G tīklos

LTE Advanced jeb 4G+ – LTE tehnoloģija, kas daudz efektīvāk izmanto 4G tīkla frekvences un nodrošina lielākos ātrumus

Lūk, šo pēdējo – biezo 4G+ arī grasās piedāvāt Bite. Izrāvums no teorijas:

Within the range of system development, LTE-Advanced and WiMAX 2, can use up to 8×8 MIMO and 128 QAM in downlink direction. Example performance: 100 MHz aggregated bandwidth, LTE-Advanced provides almost 3.3 Gbit peak download rates per sector of the base station under ideal conditions. Advanced network architectures combined with distributed and collaborative smart antenna technologies provide several years road map of commercial enhancements.

Dabā gan ātrumi lietotājiem ir piezemētāki. Bites prezentācijā aizkadrā var dzirdēt, ka Lietuvā ātrākais esot virs 200Mbps.

Kāds LMT darbinieks pačukstēja, ka LMT arī gluži neguļ uz lauriem un nākamgad arī piedāvās šo 4G+.

Jebkurā gadījumā, lai arī kādu pieslēgumu tu izmanto – LMT 4G, Tele2 4G vai nākamgad Bite 4G – skaties vai tavā rajonā būs pieejams 4G+. Tas ir šobrīd īstais un reālais 4G pieslēgums.

16 thoughts on “Bite nākamgad piedāvās 4G un 4G+ jeb LTE Advanced

 1. mpls

  Mana galā no pagajusgad redzetiem 4g 20-30 mbit, tagad vakaros zem 1mbita. Gandriiz kaa dialups 🙂 Labi ka telekoma dslu toreiz neatsleedzu, tas jebkuros svetkos, diennakts un laika apstaklos izpiezh no manas sapuvushaas telf draats savus 3 mb konstanti

  Atbildēt
 2. deni2s

  Manā galā LMT vēl aizvien nespēj nodrošināt kvalitatīvus balss sakarus 20km no Rīgas centra, nestabils EDGE ir tikai ārpusē, par 3G var nesapņot. Toties TELE2 tur jau torni ir iecēluši, neskatoties uz to, ka arī pirms tam bija vienīgais stabilais pakalpojuma sniedzējs. Tāpēc, kad LMT man zvana ar 4G piedāvājumu, tad apsolos to pamēģināt, uzreiz, tikko viņi tiks galā ar balss sakariem manā galā, ar to arī saruna aptrūkstās.

  Atbildēt
 3. Svētais Ezītis

  4G ir tikai piekļuves veids, tīkla tehnoloģija. Tam nav sakara ar interneta kvalitāti, diemžēl. Pastāvīgai lietošanai kā vienīgais interneta pieslēgums neder neviens Latvijas mobilais operators.

  LMT interneta pakalpojumi nav paredzēti reālā laika pakalpojumu izmantošanai, piemēram, IP telefonijai (balss un video zvanu veikšana internetā) un Peer to peer izmantošanai (programmas dažādu mūzikas, filmu un tml. failu apmaiņai). Ja LMT pakalpojumi tiek izmantoti tam neparedzētā veidā, sistēmas automātiski var ierobežot vai pat pārtraukt noteikta pakalpojuma sniegšanu.

  Bite:Izvēloties Godīgas lietošanas politiku, par MB, ko pārtērēsi virs tarifu plānā iekļautā datu apjoma, nebūs jāmaksā. Taču, ja pēdējo 30 dienu laikā pārsniegsi tarifu plānā iekļauto apjomu, datu pārraides ātrums tiks samazināts līdz 512 Kb/sekundē. Ātrums atjaunosies, tiklīdz datu pārraides apjoms pēdējās 30 dienās būs mazāks par tarifu plānā iekļauto MB apjomu.

  Atbildēt
 4. Svētais Ezītis

  Mana pieredze ar LMT mobilo internetu kā vienīgo: sākuma viss bija tīri labi, pēc tam sāka uzkarties savienojums paliekot sesijai, supports neko jēdzīgu paskaidrot negribēja. Vismaz VPN lietotājiem tas neder.

  Bites gadījumā samazinoties ātrumam pieaug arī aiztures.

  Atbildēt
 5. ese

  Nezinu, laikam jau esmu miestā vienīgais (un šķiet, ka tā arī būs) Un man normāli strādā 4G ar 40-50 mbit sekundē. Pieņemu, ka problēmas varētu būt Rīdziniekiem, lielo pilsētu īpašniekiem, kur uz viena torņa sēž simtiem cilvēku. Reto reizi mūžā izdevīgi teikt: Paldies, ka nedzīvoju pilsētā 😉
  Lai gan tas man ir pārnēsājamais modems, nevis saucamais “Mājas” pieslēgums. Šķiet, ka tur tie ātrumi un līguma * zvaigznītes ir atšķirīgas.

  Atbildēt
 6. Bum

  Nav ko gaidīt laimes lāci, tas pats LMT savu 4G reklāmēja(laikam joprojām reklāmē?) ātrums līdz 150Mbps, bet tas viss ir pie ideāliem apstākļiem ar vienu klienu galā. LMT ar savu agresīvo marketingu ir sašnorējuši tik daudz klientu, ka blīvāk apdzīvotās vietās “viss ir slikti”. Tas pats būs arī ar pārējiem kaut kādā mērā būs arī ar Biti. Protams, jaunāka tehnoloģija, sākumā būs pirmie klienti viss būs ļoti rožaini, bet klientu skaitam augot un augot pieprasījumam pēc reālā laika pakalpojumiem (video utt.) viss būs atkal slikti (sliktāk). Galvenais ieguvums, ka vairāk operatori piedāvās ātrgaitas internetu, vienalga 4G, 4G+, 5G, vai 666G, klientu loks tik sadalīts vienmērīgāk un ieguvēji būs visi, gan tiek kas aizskries pie jaunā, gan tie kas paliks pie vecā operatora.

  Atbildēt
 7. ivars

  Jau kā pusgadu lietoju lmt 4g huawei melno internetu. Laikam D-pils centrs ir ļoti lieli lauki, bet ātrums vienmēr ir ļoti stabils, un ātrs, šobrīd ir vakars, un lejupielādes ātrums stabili ap 40 mbit/s.

  Atbildēt
 8. KARLIS

  Bite mani baigi sarūgtināja pagājušajā vasarā. Viņi vasaras sākumā paziņoja, ka līdz vasaras beigām sasniegs 90% 3G teritorijas pārklājumu. Tajā brīdī viņu mājas lapā bija pieejama smuka interaktīvā pārklājuma karte, kurā varēja pārslēgties starp 2G un 3G pārklājumiem. Augusta sākumā iemetu aci kartē un labi ja pusē no Latvijas teritorijas bija pieejams 3G slānis. Jau pēc nedēļas Bites mājas lapā ir smuks liels uzraksts, ka ir sasniegti solītie 90% no 3G pārklājuma. Uzreiz eju skatīties uz pārklājuma karti, bet šeku reku – 2G un 3G slāņu sadalījums ir izņemts ārā un nav atjaunots vēl šodien. Tātad noteikt patieso 3G pārklājumu ir neiespējami. Tāda lūk ir foršā un atklātā Bite.

  Atbildēt
 9. Andron Mc

  Tirliņi atkal saslēgs pilsētām savus 14G, bet laukos nekas nestrādās.
  Tas pats ar visiem citiem – grūž naudu pilsētās, bet tur kur nav konkurentu ISP – nav arī 4G. Laukos kur nav vispār konkurences – ne1 klaunperātors neko nedara.

  Atbildēt
 10. Arī Artis

  Lai gan nedzīvoju īsti pilsētā, bet Jaunmārupē, dižus ātrumus neredzu. Viss bija labi kad pakalpojums bija tik tikko palaists, redzēju 30mbit un pat 50.

  Tagad agri rītos var ieraudzīt sintētiskus 25 lejā un 10 augšā, reāli lietojot līdz 10 lejā un 1-2 augšā. Kad atbrauca meistars, tad ar kopīgu mudīšanos un spīdtestošanos ieraudzīju 35/35, kuri pazuda uzreiz kā meistars aizbrauca…

  Atbildēt
 11. Vlad

  Ar Galaxy S6 šodien dienvidu tilta rajonā speedtestā dabūju 110Mbs ! t.i. x2 vairak nekā parastais 4G kurš ideālajā gadījumā dod 50Mbs.

  Atbildēt
 12. Gatis

  Nu nez, ar savu HTC one M8, ar LMT 4g internetu vidēji velku no 50 – 110mbps.
  Tīri intereses pēc, kam jums ir vajadzīgs mobilais internets, kurš ir ātrāks par 50mbps?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *