Swedbank jaunā mobilā aplikācija – pakrati un redzēsi cik naudas kontā

Esmu laimīgais HTC One mobilā telefona īpašnieks. Šī iemesla dēļ mani interesē aplikācijas, kuras ir pieejamas šai mobilai ierīcei. Laikam Swedbank kaut kā speciāli man par godu ir izlaiduši jauno savas internetbankas mobilo aplikācijas versiju ar lielisku funkciju, kas man pietrūka šāda tipa aplikācijā. Tā nu viņi nolasīja manas un iespējams arī 45 tūkstošu esošo internetbankas mobilās aplikācijas lietotāju viedokļus un ieviesa šo iespēju.

Pakalpojums “Ātrais konta atlikums” noderēs daudzos sadzīves brīžos, piemēram, gaidot algu vai iepērkoties veikalā, lai pārliecinātos, vai pietiks līdzekļu konkrētam pirkumam. Lai sāktu lietot šo iespēju, vienreiz jāautorizējas Swedbank aplikācijā un uzstādījumos jāaktivizē pakalpojums „Ātrais konta atlikums”. Pēc tam jebkurā vietā un diennakts laikā, kur vien darbojas mobilais telefons un ir piekļuve internetam, varēs uzzināt savu konta atlikumu, vienkārši atverot Swedbank aplikāciju un viegi pakratot telefonu. Aplikācija atpazīs šo kustību un turpat parādīs, cik naudas ir kontā. Konta atlikuma apskatīšanai vairs nevajadzēs katru reizi autorizēties.

Visu cieņu un esmu gatavs paspiest roku par šo izgājienu tam, kurš izdzina cauri šo lēmumu visos līmeņos. Izskatās tas aptuveni šādi.

Swedbank konta atlikums

Nu jā, nevaru palielīties ar konta atlikumu, kuram būtu 9 un vairāk cipari pirms komata, bet kam tagad viegli – valstī ir krīze un tā (patiesībā sakautrējos zīmēt vairāk cipariņus – ja nu kāds neuztvēra manu smalko humoru 🙂 ). Bet ceru, ka tas nesabojās iespaidu par šo lielisko aplikāciju. Atliek tikai pakratīt un hopā – konta atlikums ir tavā priekšā vai augšā.

Man kā mazpieredzējušam šīs aplikācijas lietotājam pirmajā brīdī samulsināja tāda lieta kā limits.

Tā kā pirmo reizi ielādējot, parādās angļu valoda, tad ekrānbildi uztaisīju tādu kāda tā bija. Pēc tam paspaidīju pogas un saliku visu kā vajag – latviešu valodā.

Swedbank limits

Es nezinu, ko tas limits nozīmē, bet, ja tev dzīvē nav paveicies un kontā ir tik pat mazs atlikums kā man, tad Limit ailē ieraksti ap 200000. Ja nu gadījumā vēl neesi saņēmis algu par šo mēnesi un kontā svilpo vējš, tad ieraksti 10Ls un būs laime. Bet vispār droši raksti 200000 un saņemot algu, kas nav lielāka par šo summu, redzēsi attiecīgo summu. Iespējams, ka šis limits ir domāts, lai neviens cits neredzētu cik, tad tev to aldziņu lielu ieskaitīja. Uzliec 5Ls un visu laiku kā atlikumu redzēsi 5Ls. 😉

Un nobeigumā neliela iespējamā darvas karotīte šajā medus muciņā.

Īpašais bezmaksas iepazīstināšanas periods jaunajam pakalpojumam „Ātrais konta atlikums” turpināsies līdz pat 2014.gada vidum, lai izpētītu tā popularitāti, salīdzinot ar citiem tradicionāliem konta apskatīšanas veidiem – telefona īsziņas vai bankomāti. Arī pēc nelielas abonēšanas maksas ieviešanas šim pakalpojumam, autorizējoties aplikācijā konta atlikumu joprojām varēs apskatīt bez maksas.

Tātad šis pakalpojums būs par nelielu, bet godīgu samaksu. Bez maksas to varēs lietot un uz āķi uzsēsties līdz pat 2014.gada vidum.

15 thoughts on “Swedbank jaunā mobilā aplikācija – pakrati un redzēsi cik naudas kontā

 1. Pablo [pbs.lv]

  Mani nebeidz pārsteigt tas, cik ļoti cilvēkus sajūsmina šī funkcija. Es līdz galam vienkārši nesaprotu, kas *tieši* ir tas superforšais..? Tas, ka bez autorizācijas iespējams apskatīties konta atlikumu? Vai arī tas, ka banka vienu no savām pamafunkcijām ir piesaistījusi kratīšanas “žestam”? Jo pirmajā gadījumā telefonbanku (sms banku?) varēja pieslēgt stulbtelefonam jau pirms padsmit gadiem (konta atlikums sms veidā.. neautorizējoties), bet akselometrs ir pieejams tālruņos jau gadus 6 vismaz (oriģinālajā iPhonā, 2007. gadā).

  Principā jau man nav nekas pret ērtāku pakalpojumu saņemšanu, bet pilnīga neizpratne ir tajā, cik ļoti cilvēki sajūsminās par iespēju tālruni pakratīt.

  Ļoti ceru, ka pēc pāris gadiem nepāraugsim sabiedrībā, kas ar ieplestām acīm stāv uz ielas un debīli krata tālruņus cerībā, ka tas beidzot darīs to, ko esam iedomājušies.

  Atbildēt
 2. Pablo [pbs.lv]

  Laikam bija priekš manis par dziļu drusku.. nu vai arī es pats par seklu.

  Man gan ir aizdomas, ka šovakar jau esmu pietiekami paņēmis, tiesa, ne visīti, bet gan drusku piemērotāku dzērienu vasarīgajam laikam- varbūt tur visa tā vaina.

  Uz tās pašas nots- vai varu ieteikt pamēģināt Iļuciema Dzērveņu alu? Tas ir viens no tiem dzērieniem, kurš ir kā mājas vīns- it kā salds, it kā nejūt, bet vēlāk mēģini piecelties kājās un saļimisti turpat pie galda. Negaidīts efekts!

  Ok, man tagad jādodas- kaķis istabā vemstās kaut kāpēc..

  Atbildēt
 3. Sewer

  Kur var dabūt to Iļuciema Dzērveņu alu? Esmu jau vairākkārt par to dzirdējis.
  Par aplikāciju – noteikti pamēģināšu. Tel. Sony Ericsson Xperia Arc (noteikti nemainītu pret citu)

  Atbildēt
 4. Kirurgs

  Vai tiešām cilvēki tik bieži lieto šo funkciju?… Swedbankā ir tāda lieta, kā uzstādījums par konta stāvokļa sūtīšanu SMS, nu i uzliec lai katru vakaru atsuta SMS par to cik maz palicis un viss, nebūs pirms pirkuma drudžaini jākrata 🙂
  Protams, moderni ir būt mobīlam, kratīt un tā, just neredzu jēgu laikam…

  Btw, kalvadoss ar daudz patikamaku pecgarsu var aizstat visiti, galvenais neparcensties 😀

  Atbildēt
 5. kkas

  Vispār jau neviens netika izlasījis, ka pavelkot menu uz leju arī var apskatīties atlikumu. Ieciklējāties uz kratīšanu 🙂
  Pārsteidz, ka vairāku pogu/opciju teksti latviešu valodā gramatiski nepareizi. Cerams, ka aplikācijas drošība nav tādā līmenī.

  Atbildēt
 6. hronists

  Pablo, lai saprastu kāpēc publika sajūsmā lauž krēslus ir jāsaprot kādas alternatīvas bija līdz šim. internetbanka – vajag kompi, kodu kalkulatoru, laika patēriņš – vismaz minūte kamēr ielogojies. sms – jāraksta, jāsūta, jāmaksā. telefonbanka – jāzvana, jāsauc kodi. tas viss ir bez gala čakarīgi salīdzinot – atver app, pakrati vai pavelc un redzi bilanci.

  Atbildēt
 7. aksels

  Kratīšanu kā fīču nespēju novertēt, bet patīk, ka lai paskatītos atlikumu nav jāautorizējas gan šķiet ērti un labi. Nēerti uz mobilā lietot visādas kodu kartes un digipasus. Cerams arī citas bankas ko līdzīgu izveidos.

  Atbildēt
 8. coolynx Raksta autors

  vanags, lielisks video!

  Es biju redzējis foršu prezentāciju par to kā ar katru dienu samazinās cilvēku anonimitātes iespējas mūsu pasaulē (ieskaitot internetu), bet šis video dažās minūtēs vienkāršā un ierindas cilvēkam saprotamā veidā parāda to pašu.

  Atbildēt
 9. piraats, episkais

  Jā… visas šitās online štelles ir biedējošas, bet laikam mēs esam jau par tālu visā tajā iekšā, lai tā vienkārši atteiktos. Jo ir ērti, ātri u.t.t.

  To kas daudz kas (viss?) kontrolējas/logojas/var tikt izlasīts – nav šaubu… Nesenais PriSM skandāls, piemēram.

  Atbildēt
 10. Krotow

  Sewer, izlejamos Iļģuciema alus var dabūt pie Pļavnieku Cenukluba ieejas (Rēzeknes iela 3, braucot pa Piedrujas ielu no Deglava ielas puses uz Slāvu apli un Dienvidu tiltu) un Imantas 1. līnijā 1 (pie Jūrmalas gatves un Kurzemes prospekta krustojuma, aiz ZZK un Nestes benzīntanka – dzeltena 3-stāvu ķieģeļu ēka, veikaliņš 1. stāvā – tur ir arī medalus).

  Atbildēt
 11. sh00s

  Es ceru, ka šīm pakalpojumam tiek pielietots atsevišķš autorizācijas veids, un nozogot telefonu un izdabūjot no tā autorizācijas datus nevarēs kontā veikt transakcijas.

  Bet par Iļģuciema dzērveņu alu – tas ir pieejams arī alus darītavas veikalā Iļģuciemā.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *