Google Reader miris, lai dzīvo Google Reader

Šodien e-pastā ienāca spams, ka sejasgrāmatā ir daži jauni ieraksti. Starp šiem ierakstiem bija viens no Vovas. Vova nav no tiem, kas sociālajos tīklos labprātīgi kaut ko ierakstīs. Man tā bija zīme, ka ir ziepes, ja reiz viņš ir atļāvies izkāpt no savas komforta zonas un ierakstīt kaut ko.

Bring Back Google Reader

Šis notikums bija Google Reader slēgšana.

Tā bija Vovas rotaļlieta, darba rīks, dzīvības avots, ja gribi, kuru viņš katru dienu izmanto savā darbā. Varu iedomāties kādas ir sajūtas tiem simtiem tūkstošu lietotāju, kuriem Google Reader bija ikdienas neatņemama sastāvdaļa, kas palīdzēja ar baudu lasīt dažādus blogus un portālus. Pie tam nevis vienkārši lasīt, bet baudīt šo procesu, jo visa informācija tika pasniegta vienuviet, ērtā un pārskatāmā veidā, bez uzmācīgāk reklāmām un citiem brīnumiem. Jā, protams, Google Readerī arī bija redzamas reklāmas, bet tās bija noteikta veida “RSS reklāmas”. Google Reader bija sava veida portāls ar sava veida reklāmām tajā. Informācija tika savākta no visādām dīvainām un mazāk dīvainām vietām, bet attēloja tās ērtā un ierastā veidā, formātā un secībā – kā pats Google Reader lietotājs to bija nodefinējis.

Un tagad seko paziņojums, ka laime beigsies 2013.gada 1.jūlijā, jo šī debešķīgā vietne tiks slēgta.

Tas taču ir ārprāts. Tūkstošiem lietotāju neapmierināti ārdās, paraksta petīcijas, plēš matus uz galvas un dara citādas dīvainas un mazāk dīvainas lietas. Laacz piedāvā alternatīvas, Krizdabz piesauc maukas.

Es šo ierakstu uzcepu sev. Gribēju izklaidēties uz cilvēku jūtām. Godīgi. Tēma ļoti pateicīga. Es varbūt justos citādāk, ja Google paziņotu, ka 1.jūlijā slēgs Google Mail. Bet es zinu, ka viņi tā neizdarīs, tāpēc arī atļāvos šādu salīdzinājumu piedāvāt. 😉

Kāpēc Google neslēgs 1.jūlijā savu e-pastu, bet slēgs Google Reader?

Es ļoti ceru, ka pēc kāda laiciņa mēs uzzināsim patiesību vai vismaz daļu no tās. Ja troksnis par Google Reader tiks sacelts ļoti liels, ka to sadzirdēs dzirdīgas ausis, tad nostrādās cilvēciskais faktors un kāds izdomās izspēlēt “godīguma” kārti. Pastāstīs par skarbo situāciju ar šo servisu, kurš kopš 2011.gada ir zaudējis savu auditoriju utt. utjp.

Teiksim līdz 2010.gadam Google Reader statistika bija lieliska. Nevar gan saprast, kādās vienībās ir šis grafiks.

Google Reader users 2010

Es kaut kā naivi ceru, ka pēc lielā trokšņa redzēsim arī faktus ar šādiem vai līdzīgiem grafikiem.

Pēc šī paziņojuma internetos parādījās jauni alternatīvie RSS lasītāju servisi, jo Google deva skaidru ziņu, ka šī niša tagad būs brīva un daudzi miljoni vai simtiem tūkstoši lietotāju meklēs jaunas mājas. Līdz 1.jūlijam viņus baroja Google Reader. Daudzos blogu komentāros var lasīt, ka šie jaunizveidotie servisi ir lēni vai vispār atgriež kļūdas paziņojumus par to, ka tie nav pieejami. Tas vien norāda uz apstākli, ka Google Reader lietotāju bāze bija diezgan liela. Un tas maksāja diezgan daudz. Man jau nu ļoti gribētos redzēt kādus skaitlīšus, kuros var redzēt cik miljonus amerikāņu nu jau sen vairs nemūžīgi zaļās naudiņas, tika notriektas, lai uzturētu šo servisu pie dzīvības.

Jā, mana versija ir nauda. Viss šajā pasaulē maksā naudu un par katru lietu, ko mēs izmantojam, kāds noteikti ir samaksājis. Pieņemu, ka summas, kas ir nepieciešamas, lai uzturētu šo servisu ir gana iespaidīgas, lai spertu šādu soli.

Pieņemu, ka attapīgie interneta komentētāji ieteiks arī simt un vienu veidu kā monetizēt šo pakalpojumu. Droši vien. Google noteikti būtu tas uzņēmums, kuram vajadzētu ieteikt kā Google Readerī iebāzt Google Adsense reklāmas, lai ar tā palīdzību nosegtu izmaksas.

Filozofēt par šo tēmu var ilgi un dikti, bet nezinot patieso situāciju jau nevar nemaz zināt, kas ir labākais risinājums. Prātā nāk spārnotā frāze no filmas Brat: “Что русскому хорошо, то немцу смерть”.

Mana šī brīža pārliecība ir tāda, ka līdz ar Googles paziņojumu kaut kas sāka mainīties. Mainīties tieši uz labo pusi. Piemēram, populārais serviss Digg.com jau paziņoja, ka līdz 1.jūlijam viņi centīsies palaist savu Digg Reader (Mashable ieraksts), kas būs modernāks, jo tajā būs arī integrēti sociālie tīkli. Principā tas, ko Googlei vajadzēja izdarīt ar savu Google Reader, ja viņi gribētu to paturēt. Bet man ir aizdomas, ka Google neinteresē tāds nūbu serviss, kur nav iekšā socializācijas, jo tas radītu nevajadzīgu konkurenci ar Google+. Interesants ieraksts par šo tēmu no pagājušā gada decembra.

Ar Google Reader nevar nopelnīt pastarpināti tik daudz naudas kā ar Google+ tīklu, jo masas izvēlas pēdējo. Ar to arī viss pateikts.

Ha, rakstot šo ierakstu, uzgāju arī apstiprinājumu, ka pie vainas ir iekšējais konkurents Google+. Te būs arī citāts, kas atbilst manam viedoklim, jo es šo servisu redzu tieši tā pat kā Google to redz – naudas pelnīšanas ziņā. No gīkiem naudu nepaņemsi. 😉

But I digress. You have to look at this from Google’s point of view. Reader is a popular service mainly among geeks, but with a declining population. Google+, meanwhile, is for “everyone” and could be expanded in a way to “replace” Reader. I personally disagree with that last part, but that’s how Google sees it.

Es uzdevu jautājumu par to kāpēc neslēgs savu e-pastu un uz to neatbildēju. E-pastam ir papildus fīča – var palielināt e-pasta apjomu un kļūt par maksas lietotāju, jo šis serviss ir pieejams kā “Freemium” modelis. Tātad ir zināma lietotāju bāze, kas apmaksā mūsu bezmaksas e-pasta kastītes un otru daļu sedz reklāmas, kuras rēgojas tajā.

11 thoughts on “Google Reader miris, lai dzīvo Google Reader

 1. artisare

  Stulbākais, ka arī iGoogle tiks nogalināts. Es esmu pat gatavs maksāt, lai tik atstāj iGoogle, kur es vienuviet varu redzēt jaunāko no RSS un jaunāko meilos. Lūk tik liels ir mans pieradums pie ērtības ar šiem servisiem.

  Atbildēt
 2. coolynx Raksta autors

  Labā ziņa ir tāda, ka tas paver iespējas jauniem projektiem, ja idejiski ar to var nopelnīt naudu, ja nevar, tad jāsaka, ka haļava beidzās. Arī Googles vīri kādreiz sāk skaitīt naudu. 😉

  Atbildēt
 3. xlt

  mja. google pēdēja laikā pārāk cītīgi revidē savus projektus un klapē ciet tos, kas peļņu nenes. Vai vismaz piegriež bezmaksas iespējas kā ar (google apps). Kas nozimē, ka uz google servisiem vairs nevar paļauties ka uz “mužīigo haļavu”.

  Atbildēt
 4. xnieks

  Tā arī nesapratu, kā manis paša apkopota info plūsma rada konkurenci vienai lielai miskatei, kas, manuprāt, ir google+.
  Par readeri tiešām es būtu gatavs maksāt kādus $$, lai tas paliktu pie dzīvības.
  Ja tā godīgi, papētiju un sakarīgas, ērtas un, galvenais, vienkāršas alternatīvas īsti nav..

  Atbildēt
 5. Tower_9

  Nu var visi murgot, ka ja Google Reader būtu social “fīčas”, tad tas konkurētu ar Google+. Kā pie velna lai Google+ iebaro RSS, lai Google+ man rāda manis izvēlētos feedus? Jūs ko pīpējat cilvēki? Tie ir divi pilnīgi atšķirīgi servisi! Nu man piemēram ir G+ icona iekš Reader un ar vienu spiedienu varu nošārēt kādu rakstu no Reader iekš G+. Nu tak elementāra social savienošana ar Reader, kurā acī tur konkurence? Priekš kam ir jāpievieno social “fīčas” Readerim, ja var elementāri izmantot G+ arī no Reader?

  Es lieku uz to, ka tur apakašā ir nauda. Mana teorīja:
  Daži čaļi iekš Google izdomā normālu servisu priekš “Geekiem”. Lai to brīnumu darbinātu pietiek ar 1 serveri, kas Googlei neko neizmaksā, līdz ar to Google vadība nolemj atļaut šo servisu laist publikā, jo “Geeki” tak nesalasīsies tik daudz uz šādu servisu. “Geeki” tak drīzāk izmantos kaut kādus advancētākus risinājumus un labi ja 1% no viņiem lietos Reader…BET kad laba Google ideja aiziet arī starp “Geekiem”, sāk nepietikt pat ar 100 serveriem un tā kā Reader ir priekš “Geekiem”, tad no viņiem naudu izspiest grūti un mārketinga speciālisti nolaiž rokas. Beigu beigās tas viss sāk izmaksāt tik daudz naudiņas, ka Google nolemj uzlikt mīksto uz “Geekiem”. Turklāt ar šādu gājienu iegūst vēl reklāmu G+, ja paskatās iekš satura, kas tiek postēts netā, tad lielā daļā tiek pieminēts G+. Cilvēki par to domāja, paši rakstīja – sanāk tīri efektīga reklāma…

  Nu žēl, ka Google nolēma likvidēt manu favorite feed reader 🙁

  Atbildēt
 6. Tretjakoff

  Pēc fakta par Reader slēgšanas, es izdzēsu savu Google+ account.
  Būtu labāk šo fantastisko rīku savlaicīgi saintriģējuši ar Google+ un geeki lietotu arī ikdienā Google+. Bet nē, vajadzēja iet stulbāko ceļu. Zaudē tagad gan Reader, gan Google+ gan Google produkti un vispār bezmaksas rīki kā tādi. Un es nezinu vai tas ir uz labu.

  Atbildēt
 7. piraats, episkais

  Pilnīgi vienaldzīga ziņa. Lai tik klopē ciet. Pilnīgs po. Neizmantoju RSS nekādā veidā (ja neskaita speciālu softu, kas paziņo par 0-day jaunumiem specifiskos trakeros).

  Atbildēt
 8. karuuzo

  Eh, slimā sabiedrība. Un nah* jums tur jāberzējas, jāšārējas, jāpublicējas? Niez? Aizejiet pie ārsta. Šī informācijas pārbagātība rada tik daudz paiholoģiskas problēmas, vēl trakāk kā smēķēšana um alkohols. Gan jau pārdzīvosiet, aizbrauciet labāk līdz jūrai, šobrīt jūra ir ļoti skaista.

  m

  Atbildēt
 9. Atbalss: Google piedāvā – Upgrade to Google Apps for Business | Pods.lv

 10. reņģeks

  @karuuzo: Ja jau tu esi tik vesels, lai citus mācītu, kāpēc pats raksti blogos komentārus, nevis brauc uz savu jūru?

  Atbildēt
 11. Ezga Jups

  Vēl pirms Google Reader, Nekur.lv uc. biju uzrakstījis savu ( pēc sava prāta ērtu) rss readeri. Ko ar lietoju līdz nepārgāju uz Google Reader.
  Iespējams atkal uzrakstīšu savu reader ko ar lietošu savām vajadzībām.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *