LTV valdes amatu kandidātu publiskā diskusija

Ar interesi noskatījos divarpus stundas garo LTV valdes amatu kandidātu publisko diskusiju. Man radās iespaids, ka tas ir tāds kā šovs. Līdzīgi kā tas ir ar priekšvēlēšanu kampaņām. Bet no otras puses, tas bija ļoti interesanti, jo bija reāla iespēja pašam redzēt kādi, tad ir tie kandidāti. Beigu galā tas taču ir sabiedriskais medijs. Tātad arī man ir tiesības redzēt pretendentus un izvērtēt viņus pēc savas saprašanas.

Šajā diskusijā ļoti labi varēja redzēt to kādi mēs esam. Cik ļoti zinoši un sagatavojušies mēs ejam uz darba interviju vai, kā šajā gadījumā, uz publisku diskusiju ar potenciālajiem kolēģiem un darbiniekiem, kā arī to kā mēs sevi mākam prezentēt. Manuprāt, sabiedriskā medija vadītājam ir jāprot labi sevi prezentēt gan kameras priekšā, gan arī lielas auditorijas priekšā un korekti atbildēt uz nepatīkamiem jautājumiem.

Par Latvijas TV medijos ir rakstītas dažādas lietas. Bez tā, ko cilvēki runā ir arī reālas rīcības. Piemēram, tas, ka aiziet (visticamāk, ka labi) darbinieki uz citām televīzijām vai pirms laba laika netika pagarināts līgums ar “Kas notiek Latvijā?” raidījuma vadītāju.
Jūs varat teikt, ko gribat, bet tas ir vienīgais raidījums, kurš man pietrūkst Latvijas televīzijā. Man ir pie kājas, ka tas ir Domburšovs un, ka tur nav tas vai šitas, bet man šis raidījums pietrūkst. Tie jaunie diskusiju raidījumi ir tādi vārgi atgremojumi. Raidījumu veidotāji ļoti tendenciozi izrāda savu varu un uzspiež savu gribu. Tas ir lēti un riebj skatīties. Baidos, ka es pat šo raidījumu nosaukumus nevarēšu nosaukt.

Lai vai kā, bet arī konkrēti par šo raidījumu tika uzdots jautājums potenciālajiem kandidātiem. Vēl no uzdotajiem jautājumiem radās iespaids, ka darbinieki ir apspiesti visu šo laiku. Ja gribi strādāt televīzijā, tad veido tādus raidījumus, kas ir tīkami vadībai. Pretējā gadījumā naudu nedabūsi. Ar šiem jautājumiem LTV darbinieki arī principā apstiprina tās aizdomas par politisko cenzūru, kas valdīja vai joprojām valda televīzijā. Tā vien šķita, ka dažam labam kandidātam nav ne mazākās nojausmas par šo virtuvi, kā arī par to pat īpaši nesaspringst.

Man kaut kā iepatikās tas valdes priekšsēdētāja amata kandidāts Rolands Tjarve, kas jau bija strādājis televīzijā, lai gan viņam tika piešūtas reputācijas problēmas un viņu grib noņemt no trases. Kā viens no valdes locekļiem varētu būt LTV7 redaktore Jana Semjonova. Par otro valdes locekli vēl būtu jāpadomā. Protams, ka mana izvēle ir vairāk emocionāla un balstīta uz subjektīvo viedokli, kas radās pēc šīs diskusijas noskatīšanās. Bet arī padomē strādā cilvēki, kas vadīsies no līdzīgiem subjektīviem viedokļiem.

Ja ir interese par šo tēmu, tad iesaku noskatīties. Pozitīvā ziņa ir tāda, ka var arī pārtīt garlaicīgās vietas, kur pretendenti lej ūdeni. 😉

LTV valdes amatu kandidātu publiskā diskusija

Atradu šajā Dienas publikācijā.

3 thoughts on “LTV valdes amatu kandidātu publiskā diskusija

 1. Andron Mc

  A kas ir LTV? Ar ko tas liekēžu kantoris nodarbojas? Kam tāds sūds ir vajadzīgs?
  Tas ir tāpat kā Kanalizācijas Ministrija vai Laikapstākļu Padome.
  Tie ir kaudze ar parazītiem, kuri neko derīgu neprot, bet grib dzīvot, neko nedarot. Pēc definīcijas – parazīti!
  Kapēc tādu huiņu nevarētu izbeigt? Un 1kārši to naudu iztērēt derīgām lietām. Un neprasiet man piemērus, es jums “ŠA” pastāstīšu.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *