Baltic Highway – jauns Eiropas ātrgaitas datu pārraides kanāls

Priecīga ziņa visiem interneta lietotājiem, kas tieši vai pastarpināti izmanto Lattelecom internetu, lai lietotu Krievijas vai Vācijas (un arī citus Eiropas) interneta resursus.

Šodien preses konferencē tika atklāts jauns Eiropas ātrgaitas datu pārraides kanāls, kas stiepjas no Vācijas uz Krieviju caur Poliju un Baltijas valstīm – Baltic Highway.

2012.gada 26.septembrī vadošo Latvijas, Vācijas un Krievijas telekomunikāciju uzņēmumu – „Lattelecom”, „Deutsche Telekom” un „MegaFon” – augstākās vadības pārstāvju klātbūtnē LR Satiksmes ministrijā tika oficiāli atklāts kopīgi realizētais datu pārraides ceļš Baltic Highway, kas nodrošinās augstākās kvalitātes datu pārraidi caur Baltijas valstīm, Poliju un Vāciju ar pagarinājumu uz Krievijas reģionu.

Par vienu ārzemju kanālu vairāk, ar ko arī visus apsveicu. Izrāvumi no preses relīzēm ir atrodami zemāk.

Interesanti fakti par Baltic Highway:

 • Baltic Highway realizēja Latvijas, Vācijas un Krievijas telekomunikāciju uzņēmumi – „Lattelecom”, „Deutsche Telekom” un „MegaFon”.
 • Baltic Highway maģistrālē aiztures laiks tīklā starp Frankfurti un Maskavu ir 45 milisekundes.
 • Sākotnējā kopējā sistēmas jauda – 40 X 10Gbps ar iespēju to kāpināt.
 • Jaunais savienojums nodrošina 4 reizes lielāku jaudu par pašlaik Latvijā patērēto.
 • Kvalitatīva un ātra datu pārraide tiek nodrošināta ar modernas un plaši izmantotas tehnoloģijas – datu uzglabāšanas un izguves paņēmiena (DWDM) – palīdzību.
 • Kopējais Baltic Highway optiskās šķiedras trases garums ir 3 700 km, no tiem Deutsche Telekom nodrošina 1 600 km, Lattelecom – 1000 km un MegaFon 1100 km.
 • Jaunā maģistrāle ir efektīvākā alternatīva līdzšinējiem maršrutiem Nordic route (Krievija-Zviedrija-Vācija) un South route (Krievija-Ukraina-Vācija).

Te būs divas preses relīzes, samestas vienā blāķī. Tiem, kam patīk lasīt sacerējumus. 😉

Par Baltic Highway

Augošais interneta lietotāju skaits un izmantoto aplikāciju apjoms rada pieprasījumu pēc starptautiskā interneta resursu palielināšanas. Pēdējo gadu dinamika rāda, ka resursu apjoms ik gadu dubultojas, radot nepieciešamību pēc jaudīgiem, kvalitatīviem savienojumiem ar Eiropas un NVS valstīm. Tāpēc Lattelecom iniciēja projekta Baltic Highway realizāciju, lai izveidotu augstākās kvalitātes datu pārraidi caur Baltijas valstīm, Poliju un Vāciju ar pagarinājumu uz Krievijas Federāciju. Ņemot vērā esošo tīkla infrastruktūru, pieejamos resursus un efektīvākos tehnoloģiskos risinājumus, projekta īstenošanā tika piesaistīti lielākie Vācijas un Krievijas IKT uzņēmumi Deutsche Telekom un MegaFon, izveidojot vienotu optiskās šķiedras infrastruktūru ar n*10 Gbps datu pārraides ātrumu, ar sākotnējo kopējo sistēmas jaudu 40x10Gbps. Jaunais savienojums nodrošina 4 reizes lielāku jaudu par pašlaik Latvijā patērēto. Nepieciešamības gadījumā jaunā savienojuma jaudu iespējams kāpināt. Baltic Highway maģistrālē aiztures laiks tīklā starp Frankfurti un Maskavu ir 45 milisekundes.

Baltic Highway paver iespējas paralēli Baltijas mēroga biznesam piedalīties tranzīta pakalpojumu tirgū starp Krieviju, Āziju un Eiropu. Baltic Highway ir ģeogrāfiski taisnākais maršruts starp Krieviju un Vāciju. Jaunā maģistrāle ir efektīvākā alternatīva līdzšinējiem maršrutiem Nordic route (Krievija-Zviedrija-Vācija) un South route (Krievija-Ukraina-Vācija).

Pēc projekta realizācijas iedzīvotājiem ir iespējas lietot kvalitatīvāku un ātrāku internetu (ātrāka ārvalstu interneta mājaslapu ielāde). Uzņēmumi, īpaši finanšu pakalpojumu sniedzēji – bankas, biržas u.c. – iegūst ievērojami ātrākas datu apmaiņas iespējas un kvalitatīvākus interneta sakarus, kas rada priekšnosacījumus visai Eiropai rast jaunus sadarbības partnerus ar pasaules lielvalstīm: Krieviju, Āzijas valstīm (Ķīnu, Koreju, Japānu, Mongoliju) un Amerikas Savienotajām Valstīm. Pateicoties projektam, ir radīta jaudīga tīkla infrastruktūra e-pakalpojumu attīstībai Latvijā. Tāpat pie projekta ieguvumiem minama atkarības mazināšana no kaimiņvalstu IT infrastruktūrām – Latvija tehnoloģiju ziņā kļūst neatkarīgāka.

Maģistrāles izveide uzsākta 2011.gada nogalē un pabeigta 2012.gada augustā. Kopējais Baltic Highway optiskās šķiedras trases garums ir 3 700 km, no tiem Deutsche Telekom nodrošina 1 600 km, Lattelecom – 1000 km un MegaFon 1100 km.

Atklāts jauns Eiropas ātrgaitas datu pārraides kanāls, kas stiepjas caur Poliju un Baltijas valstīm

2012.gada 26.septembrī vadošo Latvijas, Vācijas un Krievijas telekomunikāciju uzņēmumu – „Lattelecom”, „Deutsche Telekom” un „MegaFon” – augstākās vadības pārstāvju klātbūtnē LR Satiksmes ministrijā tika oficiāli atklāts kopīgi realizētais datu pārraides ceļš Baltic Highway, kas nodrošinās augstākās kvalitātes datu pārraidi caur Baltijas valstīm, Poliju un Vāciju ar pagarinājumu uz Krievijas reģionu.

Kā norāda „Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, „realizētais projekts sniegs klientiem visā Latvijā iespēju izmantot ātrāku un kvalitatīvāku ārzemju interneta lapu pārlūkošanas iespēju. Savukārt uzņēmējiem tā būs kvalitatīvāka datu pārraides iespēja, kas ļaus tiem izstrādāt jaunus, Rietumeiropas, Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm domātus interneta e-pakalpojumus. Baltic Highway projekts ir būtisks esošās Latvijas telekomunikāciju infrastruktūras papildinājums, kurš dos ne tikai komerciālus ieguvumus, bet arī ļaus piedalīties datu pārraidē starp tādiem tirgiem kā Krievija, Āzija un arī Eiropa.”

Baltic Highway ir visīsākais datu pārraides ceļš, kas savieno Krieviju ar Vāciju, nodrošinot, ka dati praktiski bez kavēšanās nokļūst no Frankfurtes Maskavā un otrādāk. Jaunizveidotais datu pārraides maršruts Baltic Highway ir alternatīva esošajiem Ziemeļu pārraides ceļam Krievija – Somija – Zviedrija – Vācija un Dienvidu ceļam caur Ukrainu.

„Kopā ar sadarbības partneriem „Lattelecom” un „MegaFon” esam veiksmīgi izbūvējuši jaunu optisko kabeli, kas caur Baltijas valstīm un Poliju savieno ar Vāciju. Ceram, ka mūsu klienti būs apmierināti ar ātrumu, jaudu un minimālu aizturi datu pārraidē,” apgalvo „Deutsche Telekom International Carrier Sales & Solutions” vecākais viceprezidents Holgers Magnusens.

Baltic Highway ir augstākās kvalitātes optiskās šķiedras kabelis, kas stiepjas caur Baltijas valstīm un Poliju, nodrošinot datu pārraidi starp Krieviju, Āzijas valstīm un Vāciju. Datu pārraides ātrums ir nx10 Gb/s. Kvalitatīva un ātra datu pārraide tiek nodrošināta ar modernas un plaši izmantotas tehnoloģijas – datu uzglabāšanas un izguves paņēmiena (DWDM) – palīdzību.

Kā norāda „MegaFon” korporatīvo klientu nodaļas direktors Jevgēņijs Čermašencevs, „MegaFon” turpina iekarot savu vietu starptautiskajā operatoru tirgū. Dalība jauna, īsāka datu pārraides kanāla izveidē starp Eiropu un Krieviju ir iespēja piedāvāt klientiem labākus pakalpojumus, nodrošināt tīkla dublēšanu un stabilāku citu maršrutu ekspluatāciju. Unificēts korporatīvajiem klientiem paredzētais tīkls ļaus starptautiskajiem korporatīvajiem „MegaFon” klientiem labāk pieslēgties savām ārvalstīs esošajām filiālēm. Īsāks attālums līdz starptautiskajām IP datu apmaiņas sistēmām garantē, ka dati tiek nosūtīti ar minimālu nobīdi, bet interneta izmantošana fiksēto un mobilo sakaru lietotājiem kļūst daudz ērtāka.”

7 thoughts on “Baltic Highway – jauns Eiropas ātrgaitas datu pārraides kanāls

 1. es

  Interesanti gan butu zinat ka lattelekoms spej nodrosinat tos 1000km.
  Laikam jau telekomam ir otika lidz varsaavi vai polijas/lietuvas robezai.
  Varbut ta isteniba ir nedaudz savadaka un musu balelini tikai tadu PR uztaisijusi …
  Negribas kautka ticet ka krievi un vaciesi skrietu pie mums. 😀

  Atbildēt
 2. Andron Mc

  Nu tas jau viss labi, jā, bet vai tiešām ir pietiekoši ALTERNATĪVO taciņu? Ja notiek nelaime/sabotāža ar 2 kabeļiem – gandrīz visi ārzemju sakari (inets/telefons) apstājas!

  Atbildēt
 3. e

  lasus, paskaties kaa iet treisrouts uz poliju un tad jautaajumi neradiisies 🙂
  polija dotajaa gadiijumaa ir vienkaarshi tranziita valsts, vai polju routes ir iepludinaatas jaunajaa kanaalaa, tas nu ir ltc zinjaa

  Atbildēt
 4. kamikadze

  kur lattelekoms ir izrāvis 1k kilometrus var bildīte redzēt, domājams ka tās valstis kuras dzeltenā krāsā ir rušinājis telekoms, lūk tev ar tie kilometri :))

  Atbildēt
 5. dd

  LTC atšķirībā no abiem pārējiem savu tīklu topoloģijā lieto 3D tehnoloģiju, tamdēļ arī ceļa gabalā, kur plakani skatoties pat tuvumā 1000km nesanāk, viņi tomēr ir spējuši ieritināt neticamo, a kā citadi otkatu viņi norakstītu?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *