Gemius 2012.gada Latvijas blogu Top 10

No krizdabz uzzināju, ka šodien Gemius publicēja savu pētījumu par atsevišķiem Latvijas blogiem jeb Latvijas blogu Top 10. Pētījumu var lejupielādēt no Gemius lapas PDF formātā (avots).

Vēsturei uztaisīju ekrānbildi no pētījuma, lai nākamreiz būtu ar ko salīdzināt. Asa diskusija ir izvērsusies 7guru.lv lapas komentāros.

 

Pāris vārdi par pētījumu.

No Gemius preses relīzes.

Kā liecina interneta auditorijas pētījuma gemiusAudience rezultāti, aprīlī populārākais blogs bija Kristapa Skuteļa tehnoloģijām veltītais krizdabz.lv. Blogu krizdabz.lv mēnesī skatījuši vairāk kā 9 200 lietotāju no Latvijas, kas tajā veikuši 34 000 interneta lapu skatījumu.

Otrajā vietā ierindojas Arta Āres blogs pods.lv, kurā tiek vēstīts par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām un jaunumiem. Šo blogu aprīlī apskatījuši vairāk kā 5 500 interneta lietotāju un tajā veikti gandrīz 21 000 interneta lapu skatījumi.

Trešajā vietā ierindojas Kaspara Misiņa blogs parasts.lv. Tā tematika arīdzan veltīta jaunāko tehnoloģiju ziņām, apskatiem un ar to saistītu informāciju. Blogu parasts.lv aprīlī apmeklēja gandrīz 4 400 interneta lietotāju no Latvijas, kas veikuši 20 300 lapu skatījumus.

Kādi mēs malači, vai ne? Patiesībā šis tops tikai parāda reālo situāciju – ja tu kaut ko dari savā blogā, tad pie tevis staigā, ja nē, tad nekā.

Nedaudz apbēdināja tas, ka kārtējo reizi Latvijas “blogeri” izrādīja savu solidaritāti un nepiedalījās pētījumā. Tā bija brīva izvēle uz ko mudināja Gemius pagājušā gada nogalē. Zinot to, ka blogeri ir īpaši vai vismaz tā domā par sevi, tad arī pieeju vajadzēja īpašu, lai kundziņi prastos un saliktu savos blogos skaitītājus.

Šis jau ir otrais Latvijas blogeru tops, ko Gemius publicē. Pirmais bija pirms diviem gadiem šajā pašā laikā, kad pirmo reizi Latvijas vēsturē tika publicēts profesionāls auditorijas mērījums par blogu apmeklējumu – Latvijas blogu statistika 2010.gadam. Ja nu gadījumā esmu palaidis garām 2011.gada Latvijas blogu topu, tad droši pētījumu studijā.

Būtu forši, ja Gemius, tomēr saņemtos un atstātu blogus savā sistēmā un reizi gadā publicētu šādu pētījumu. Jēgas, protams, no tā nebūtu lielas tīri statistikas ziņā, bet vismaz būtu kvalitatīvs avots, kas vēsturiski iemūžinātu Latvijas blogus gadu griezumā. 😉

Bet nu mani secinājumi par to, ko Gemius pētījums ir uzskaitījis.

 1. Prātvēderi, kas atrod atrunas, lai nepiedalītos šādā topā, bija arī pirms pieciem gadiem. Tā kā šajā ziņā, pilnīgi nekas nav mainījies. Šis tops kā arī komentāri dažādās vietās ir tam apliecinājums. 🙂
 2. Krizdabz.lv ir ne tikai noturējis savu auditoriju, bet arī pieaudzējis 11% pret 2010.gadu
 3. Pods.lv ir cītīgi slinkojis un tāpēc zaudējis gandrīz pusi no savas auditorijas jeb 44%
 4. Laacz.lv kārtējo reizi negribēja krist kaunā ar mazo apmeklējumu un lepni nepiedalījās topā 🙂
 5. Onkulis.com ir pazudis no šī gada topa un godīgi pateica kāpēc nepiedalījās šajā teātrī (tas gan attiecas arī uz pārējiem)
  Es_normal Miks Latvis

  Nē, neesi vienīgais. Man liekas, ka šie rezultāti parāda to, ko daļai ir bijis bail pateikt skaļi. Latvijā blogi ir nenozīmīga parādība. Blogus lasa niecīga cilvēku grupa. Pie tik niecīgas auditorijas nav pat jēgas runāt par ietekmi, reklāmdevējiem utt.

 6. Kaudze ar nedzirdētiem blogiem

Es pilnīgi piekrītu Mikam, ka Latvijā blogiem ir mazs apmeklējums un ar to nevar palielīties. Bet arī blogeri paši ir pie tā vainīgi – viņi taču neko sakarīgu neraksta. Kāpēc, lai apmeklētāji tērētu savu laiku un nāktu uz tādu blogu, kurā nekā nav? Vēl jo vairāk šobrīd, kad informācijas ir vairāk nekā saprašanas.

Un vispār vieglāk taču ir iečivināt 140 simbolus un priecāties par dzīvi – tas  joprojām ir moderni, to var darīt arī sēžot uz poda, nežēlīga laika ekonomija – tātad ļoti efektīvi, nekas sarežģīts nav jādara (nav pat jāiedziļinās tēmā) un beigās vēl arī kļūsti slavens, jo tev ir tik daudz sekotāju. Tā kā blogus, lai raksta tie, kam daudz brīva laika un nav, ko darīt, jo “ietekmīgs” var kļūt tikai čivinot. Kurš gan negrib būt ietekmīgs? Pareizi, tāpēc visiem, kas grib kļūt ietekmīgi tops vēl nav izdomāts.

Bet, ja nopietni, tad gribētos, lai Gemius ievieš tādu tradīciju un nākamgad uztaisa līdzīgu topu. Un ceru, ka nākamgad tops mainīsies – visi tie, kas netika uzskaitīti, bet ļoti gribēja, tajā parādīsies pirmajā desmitniekā. Veiksmi un pacietību! 🙂

20 thoughts on “Gemius 2012.gada Latvijas blogu Top 10

 1. rusantro

  Skarbi. Runājot par apmeklējumu tev ir taisnība. Tomēr pašiem blogeriem ir zināmi labumi no šīs ņemšanās. Ne bloga ziņā, bet citos projektos. Blogu var uzskatīt, kā zināmu vizītkarti.
  Twitter protams ir spēcīgs rīks, tomēr lielāku atpazīstamību esmu guvis ar rakstiem virs 1000 zīmēm un blogs tam arī ir nepieciešams.
  Blogeri ieņem nišu, kurā neraksta tradicionālie mediji un arī atrod savus lasītājus. Ja blogerim būtu resursi, kā normālam medijam, tad katrs no vadošiem blogeriem droši varētu veidot savu portālu, kuram atrastos lasītāji.

  Atbildēt
 2. FaLcoN

  no top20 šad tad apskatos vienu, divus, vēl pārīti esmu manījis. ~3/4 neizsaka neko 🙂 tas, protams, liecina par manu interesi par blogosfēru, no otras puses – nav varējuši mani sasniegt

  Atbildēt
 3. coolynx Raksta autors

  rusantro, starp rindām lasot, vajadzēja uztvert zināmu ironijas daļu. 🙂

  Es esmu ļoti pateicīgs tam, ka savulaik aktīvi rakstīju blogu, jo es ļoti daudz iemācījos un guvu atpazīstamību zināmās aprindās, kas man palīdzēja dzīvē. Tā kā, blogus vajag rakstīt un sakarīgos blogus vajag apmeklēt, nevis lasīt tos caur rss lasītājiem.

  Atbildēt
 4. Atbalss: Kino Kults – populārākais kino-blogs Latvijā! « Kino Kults

 5. Normunds

  nja, cipari ir graujoši. pat es tiktu divdesmitniekam pa vidu, lai gan man apmeklējums nedēļā ir kā dažam labam dienā.

  Atbildēt
 6. Miks

  Nepiekrītu, ka blogeri paši ir vainīgi un ka viņi neko sakarīgu neraksta. Es skatos uz blogiem, kas ir topā un redzu vairākus labus blogus, kur ar saturu viss ir kārtībā, bet tas neatspoguļojas apmeklējumā. Man ir žēl blogu autorus, kas iegulda darbu, laiku un enerģiju un viņu apmeklējums ir salīdzinoši niecīgs.

  Ja ieguldītais laiks un “atdeve” būtu tieši saistīta, tad nebūtu runas. Sliņķiem būtu maz lasītāju, bet čaklos gāztu apkārt.

  Uz ātru roku, kā piemēru var ņemt topā redzamos kino.kults.lv un pirmareize.lv, kur čaļi jau labu laiku kārtīgi strādā un raksta, bet es pat nevaru iedomāties, cik ilgam laikam būtu jāpaiet, lai viņu lasītāju skaits sasniegtu kaut vai krizdabz.lv līmeni. Patīkams pārsteigums ir par mosties.org lasītājiem, labi, ka ir, kas lasa un spēj novērtēt.

  Uzskatu, ka gandrīz visi blogi, kas redzami topā ir pelnījuši tam skaitlim galā vismaz vienu nulli. Es neticu, ka Latvijā ir tikai 9000 cilvēku, kam interesē tehnoloģijas. Vai tiešām griesti ir tik zemi? Labi, arī 90 000 mēs mūsu mazajā valstī savākt nevarēsim. Bet ja tehnoloģiju nozarē strādā un izglītojas X cilvēki, tad nebūtu daudz prasīts, lai katrs 4 interesētos, ko raksta spilgtākais tehnoloģiju blogs valstī. Tāpat es neticu kino joma ir interesanta tikai 2000 cilvēkiem, tad jau kinoteātri būtu bankrotējuši.

  Es domāju, ka viegli var redzēt, ka blogu topā dominē tehnoloģiju blogi, kas arī varētu būt atbilde uz jautājumu, kāpēc blogu štelle nevirzās uz priekšu – tāpēc, ka blogi Latvijā joprojām tiek asociēti ar kaut ko tehnoloģiski mistisku un nesaprotamu. Masas šajā lauciņā joprojām ir neizglītotas un nemaz nezin, ka tur kaut kur ārā aiz biezā draugiem.lv galeriju mūra ir blogi, kuri raksta par foršām un interesantām lietām. (Un uz katru foršo blogu ir 10 štruntīgie, bet tas jau ir cits stāsts.)

  Tāpēc tas, ko es ieteiktu visiem tiem 2-3 blogeriem, uz kuriem tas attiecas un tiem dažiem PR un reklāmas cilvēkiem, kas regulāri sūta savus epastus ar lūgumiem pārpublicēt viņu “foršos” jaunumus – ja reiz jūs esat vienojušies, ka produkts Ž nonāk blogā X, parūpējieties par to, lai arī citos jūsu reklāmas kanālos nonāktu ziņa, ka “par mūsu superduper produktu Ž var lasīt tādā un šitādā blogā.” Ja reiz jūs gribat labumu no bloga, tad padomājiet kā šo situāciju padarīt visiem vienlīdz izdevīgu.

  Un vēl pavērojiet Latvijas interneta kultūru un paradumus. Cilvēki šajā valstī ņemas ar blogošanu jau 5 gadus, daži pat vairāk, un tad uzmetam acis uz blogu “topu” un attopamies. Tie švakie skaitļi un apjomi ir nevis bēdīgs iznākums sliktai saimniekošanai, bet gan pavisam dabisks un normāls rezultāts. Varbūt mēs gribam neiespējamo, lai blogi kļūst par populāru “produktu,” bet tas nav iespējams, jo blogs nav pareizais instruments. Pasaulē ir izņēmumi, kad no blogiem ir izauguši kārtīgi masu mediji, bet tāpēc jau tos sauc par izņēmumiem. Kas gan zina, kas notiktu, ja kāds paņemtu šos 10 blogus, ieliktu vienā telpā un izveidotu megaportālu ar kurpju, kino un tehnoloģiju sadaļām.

  Paliek vēl viena blogeru grupa, kas blogos tālāk savā nodabā ar saviem 100 lasītājiem un jutīsies labi tāpat vien, jo ne jau topā tā sāls.

  Atbildēt
 7. Atbalss: par to blogu topu | Miks Latvis

 8. Atis

  Garajam Mika komentāra gribas piebilst, ka šie ir visai normāli skatiļi tik mazā valstī, papildus ņemot vērā, ka šos blogus nez vai lasa krieviski runājošie, līdz ar to potenciālo lasītāju skaits ir daudz mazāks par LV interneta lietotāju skaitu. Varbūt lasot dažādus blogus angliski, vāciski vai krieviski, arī pašiem gribas cerēt uz tūkstošiem un tūkstošiem lasītāju, kas tur grozās, bet mēs esam taču traki maza valstele. Pasaulē ir vismaz 150 pilsētas vien, kurās dzīvo vairāk cilvēku, nekā visā LV kopā.

  Līdzīgi kā blogiem, klājas ar citiem Latvijas medijiem ar saturu latviešu valodā, gan drukātajiem, gan elektroniskajiem. Nu nav tā auditorija, kas valstīs ar daudz lielāku lasītāju auditoriju un tas ir tikai loģiski. Šo esmu praktiski redzējis paša rakstītā blogā, kur no ne pārāk ievērojama bloga angļu valodā dienas laikā atnāk daudz vairāk cilvēku, nekā nedēļas laikā no cita linka, kas parādās laacz.lv.

  Par cerībām rakstīt latviski blogu un kaut ko jēdzīgu nopelnīt, man prātā nāk klasiskā Southpark epizode ar apakšbikšu rūķīšiem (http://youtu.be/tO5sxLapAts). 1. solis – rakstīt blogu, 2. – ?, 3. – peļņa.

  Atbildēt
 9. BlackHalt

  Būtu mērijuši kaut kā zolīdāk.
  Skriptu arī var uztaisīt tadu script src =, nevis visu banduru, tad arī citos blogos varētu ielikt.
  A, tā – mazliet iestrēgušajiem blogu autoriem (attīstībā) tie topi katru gadu būs kā eirovīzija.
  Pa šo laiku jau daudz , dzudz kas mainījies.

  Atbildēt
 10. Maadinsh

  Apskatījos bildi un pie sevis nodomāju, ka pirmajiem 10 gan ir diezgan nopietns apmeklējums. Pēc tam izlasīju, ka tas ir mēnesī nevis dienā. Nopietni – top 20 ar 200 apmeklētājiem mēnesī? 😮
  Laikam jau blogi LV ir miruši kā suga.

  Atbildēt
 11. Bobo

  Latvijas cilvēki ir pārāk slinki kam tādam. Un tie, kas nav, tie arī izlasa. Bet jāņem vērā, ka Latvijas internetā dominē dr.lv, kurā ir atrodams ļoti daudz kas, daļēji arī tas, kas tajos blogos. Tātad, kādēļ gan cilvēkam līst ārā no ierastā dizaina un apgūt jaunu pasauli? 🙂

  Atbildēt
 12. Atbalss: Piesakies uz Latvijas blogu topu 2012 Nr.2 | Pods.lv

 13. gajputns

  mēģināju topam pieteikties, bet izrādās, ka nemāku laikam wordpress bezmkasas versijai to scriptu un kodu pievienot…. 🙁 Tāpēc vienīgi varu salīdzināt ar to statistiku, ko piedāvā wordpress – 2012.g. http://tekstiteatrim.wordpress.com stats: skatījumi (views) pa mēnešiem jan 18057, feb 12637, mar 13924, apr 11794, may 11277, jun 7561, aug 4863, sep 13664, oct 19266, nov (vsivairāk) 35469, dec 27502. Apmeklējums , protams, tikai aug, ņemot vērā ka blogs darbojas vel tikai 2 gadus… Svarīgi, ka tas ir nevis pašizpausme (kam tas interesē?), bet gana praktisks

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *