Policijas reaģēšanas laiks

Šodien LNT ziņās redzēju sižetu par to cik ātri policijai vajadzētu ierasties izsaukuma vietā. Nekad nebiju par to aizdomājies.

Pirmā lieta, kas iešāvās prātā pēc tam, kad redzēju A kategorijas reaģēšanas laiku 15 minūtes, bija filma Aizbēgt trīs dienās (The Next Three Days). Tur galvenais varonis uz rokas uzrakstīja 15 minūtes, kuru laikā viņam bija jāpaspēj izbraukt no pilsētas centra, jo tas ir laiks, kurā pilsētas izejas tiek nobloķētas. Protams, tā ir filma un iespējams, ka reāli tā nav, bet tas bija tas par ko es padomāju, kad ieraudzīju šo reaģēšanas laiku.

Ministru Kabineta noteikumos reaģēšanas laiki ir formulēti sekojoši.

III. Policijas reaģēšanas laiks, ja saņemta informācija par notikumiem

9. Policija reaģē uz saņemto informāciju par notikumu:

9.1. republikas pilsētās – 15 minūšu laikā pēc informācijas saņemšanas operatīvās vadības struktūrvienībā;

9.2. novados – 25 minūšu laikā pēc informācijas saņemšanas operatīvās vadības struktūrvienībā.

10. Ja policijā vienlaikus saņemta informācija par vairākiem notikumiem, policija reaģē prioritārā secībā atbilstoši notikumā iesaistīto personu vai sabiedrības drošības apdraudējuma pakāpei:

10.1. republikas pilsētās – 15 minūšu laikā, novados – 25 minūšu laikā, ja operatīvās vadības struktūrvienībā saņemta informācija:

10.1.1. par notikumu, kas notiek un reāli apdraud personas vai sabiedrības drošību, personas veselību, dzīvību vai dzimumneaizskaramību, nodara kaitējumu personas veselībai vai īpašumam, un nepieciešama policijas tūlītēja rīcība, lai pārtrauktu notikumu, novērstu apdraudējumu vai kaitējumu vai aizturētu likumpārkāpēju notikuma vietā;

10.1.2. par ceļu satiksmes negadījumu vai notikumu uz dzelzceļa, kā arī citu notikumu, kas noticis uz pilsētas maģistrālās ielas vai valsts nozīmes ceļa un kura dēļ ir bloķēta satiksme;

10.1.3. par satiksmes negadījumu, kurā bojā gājusi persona;

10.1.4. par aizturēto, arestēto, apcietināto vai ieslodzīto personu bēgšanu;

10.1.5. par sprādzienu vai spridzināšanas draudiem (ja notikums nav saistīts, piemēram, ar saskaņotām ražošanas procesa darbībām, rūpnieciskiem spridzināšanas darbiem, plānotām militārām mācībām);

10.2. republikas pilsētās – 25 minūšu laikā, novados – 40 minūšu laikā, ja operatīvās vadības struktūrvienībā saņemta informācija:

10.2.1. par notikumu, kas noticis un kurā bija apdraudēta personas vai sabiedrības drošība, personas veselība, dzīvība vai dzimumneaizskaramība vai nodarīts kaitējums personas veselībai vai īpašumam, un kurā policijas tūlītēja rīcība nevar novērst apdraudējumu vai kaitējumu vai aizturēt likumpārkāpēju, bet kur var zust pēdas vai pierādījumi;

10.2.2. par notikumu, kura rezultātā aizturēts iespējamais likumpārkāpējs un ir pārtraukts apdraudējums personas vai sabiedrības drošībai, veselībai, dzīvībai vai dzimumneaizskaramībai vai kaitējums personas veselībai vai īpašumam;

10.2.3. par satiksmes negadījumu, kurā cietusi persona vai kura dēļ ir traucēta satiksme;

10.2.4. par cilvēka līķa vai cilvēka ķermeņa daļu atrašanu;

10.3. republikas pilsētās – 120 minūšu laikā, novados – 240 minūšu laikā vai citā laikā, to saskaņojot ar informācijas sniedzēju, ja operatīvās vadības struktūrvienībā saņemta informācija:

10.3.1. par notikumu, kas neapdraud personas vai sabiedrības drošību, personas veselību, dzīvību vai dzimumneaizskaramību un nerada kaitējumu personas veselībai vai īpašumam, bet kura pārtraukšanai vai novēršanai ir nepieciešama policijas klātbūtne;

10.3.2. par notikumu, kura pārtraukšanai vai novēršanai policijas ierašanās laiks notikuma vietā nav būtisks;

10.3.3. par satiksmes negadījumu, kurā nav cietušas personas un nav traucēta satiksme.

MK noteikumu projekta lapa.

12 thoughts on “Policijas reaģēšanas laiks

 1. soikins

  Diez kas ietilpst kategorijā C, ja ierasties var divu līdz četru stundu laikā? Ja aizdomās turētais ir flegmatisks un klibs gliemezis?

  Atbildēt
 2. Kaspars

  Nevajadzētu aizmirst, ka noteikti viņi varētu izdomāt arī kā reaģēt ātrāk, tikai tas budžetam maksātu 2,3,..x reizes vairāk.

  Atbildēt
 3. Jānis

  Man uzreiz ienāca prātā The Real McCoy (http://www.imdb.com/title/tt0107927/) vai tā pati Italian Job (Jaunā – http://www.imdb.com/title/tt0317740/ – neatceros vai vecajā tas bija), kur speciāli mērija, cik ilgi policijai vajag, lai ierastos.
  Likumos ir noteikts maksimālais ierašanās laiks – nekur nav minēts ne minimālais iespējamais ne arī reālais. Un jebkurā gadījumā, man liekas ka 15min maksimālais ir ļoti pieņemams priekš Latvijas budžeta un noziegumu klāsta/daudzuma.

  Atbildēt
 4. Kirils

  tagad saprotu, kāpēc man vajadzēja divas stundas gaidīt, lai noformē CSN protokolu uz nomaļas ielas ar 50 iedzīvotajiem.

  Atbildēt
 5. Gatis

  Kad man viereiz brīvdienu vakarā nācās ziņot par cilvēku ar pistoli dzīvojamās mājas pagalmā (ziepniekkalns), tad policija ar bruņuvestēm un vinčesteriem līdzīgiem šajamiem ar piemontētiem lukturiem ieradās apmēram 2 minūšu laikā.

  Atbildēt
 6. Hmm

  Udzevums: Džeki lauku mājā, izdomā piešaut bisi, tuvākā mājā aptuveni kilometrs, tuvākais policijas iecirknis aptuveni 30km. Cik ilgā laikā, pēc otrā šaviena ierodas policija bruņota līdz zobiem?
  Atbilde: āʞıɐן nšūuıɯ ʇıɯspɐdɔǝıd

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *