Andris Bērziņš – jaunais Latvijas Republikas prezidents

Apsveicu ar jauno LR prezidentu Andri Bērziņu.

Andris Bērziņš

Par Valsts prezidentu otrajā balsošanas kārtā Saeima ceturtdien ievēlēja eksbaņķieri Andri Bērziņu, kuru Valsts prezidenta amata kandidātam izvirzīja Zaļo un zemnieku savienības deputāti.

Par nederīgām otrajā vēlēšanu kārtā atzītas divas vēlēšanu zīmes, pret abiem kandidātiem balsots trīs vēlēšanu zīmēs. Par Valdi Zatleru balsoja 41 deputāts, pret – 56, Par Bērziņu balsoja 53 deputāti, pret – 44.

Smuka oligarhu shēma.

84 thoughts on “Andris Bērziņš – jaunais Latvijas Republikas prezidents

 1. kk

  nu tagad būs ne tikai tautas nemīlēta valdība, bet tautas nemīlēts prezidents.

  Redzēs vai viņam, tāpat kā valdības večiem, būs nospļauties par savu reputāciju tautas acīs vai tomēr viņš veidos kaut kādu PR pozitīvisma kampaņu par sevi?

  Bet, ja tā godīgi – viss viņam bija – īpašumi, lielākā pensija valstī, ģimene, bērni, izkrāptā nauda no Eiropas… nafig viņam vēl šo amatu savajadzējās? Izskatās, ka tas amats tika iekārots tīri kā ordenis pie krūtīm…

  Dievs dod, es kļūdos…

  Atbildēt
 2. YO

  Portālos jau visi gānās kā traki, bet ja atmiņa neviļ, tad ar Zatleru bija ļoti līdzīgi. Gan jau ar laiku redzēsim kas notiks.

  Atbildēt
 3. Ģirts

  Prezidentam reālas varas ir visai maz. Patiesās intereses drīzāk būs bijušas – amats kā ordenis un mūža pensiju + vēl vieni apartamenti. Varbūt arī piesmiet tautu un paņirgāties.

  Atbildēt
 4. stripe4

  @Ģirts

  Maldies! Prezidents paraksta un izsludina likumus. Šauram interešu lokam izdevīgus likumprojektus tagad izbīdīt cauri būs krietni vien vieglāk.

  Atbildēt
 5. pizģec padkralsa ņezametna

  ja iepriekš galvenais tika izvēlēts no malas, šoreiz vienk. nagļakā savējo ielika, tā ka brīnumus gaidīt velti, bet ko var citu gribēt, ja tauta poverī stiepj visu ko uzkrauj un pacieš jebkurus taukmūļu izgājienus kā aitu bars

  Atbildēt
 6. Zebra

  …….

  Žēl, ka neviens žurnālists preses konferencē neuzdeva jaunajam saeimas (Solvīta it kā kļūdījās piesakot, bet precīzi apzīmēja) prezidentam galveno jautājumu:

  kādēļ saeima (it kā tautas ievēlētā) un tai skaitā pats jaunsaveidotais prezidents nobalsoja pret šā brīža tautas gribu?

  …….

  Atbildēt
 7. Zebra

  …….

  Un vēl – kādēļ preses konferencē jaunsaveidotajam prezidentam priekšā uz galda bij uzraksts Россия ? Vai kāds nevarēja parūpēties un vismaz to mikrofonu pagrozīt nedaudz citā leņķī?

  …….

  Atbildēt
 8. Kirurgs

  Sakas cepiens par krievijas mikrafoniem… Tipiski LV, po kas, ka ierauga krievus ta slikti.
  Par prezidentu vinjs man nelikas labs kandidats, konkreta liekvardiba, skatas uz gridu visu laiku, kautko attaisnojas utml.
  Es cereju, ka neiebalsos vinju vispar un bus cits kandidats…

  Atbildēt
 9. Vaards

  Īstenībā diezgan normāla sistēma!

  Vismaz vienreiz mūsu valstī reāls preizidents. Iepriekšējie bija tīras marionetes. Ja patinam atpakaļ vēsturi, tad Gunču ielika dēļ uzvārda un tā, ka viņš nebija īpaši kaitīgs (nerubīja fišku).

  Vaira kļuva par prezidenti, jo Oligarhi nespēja vienoties par interešu sfērām. Līdz vienojās par pilnīgi kreisu, pilnīgi tautasdziesmām un prievītēm apsēstu tantuku. Par laimi – tantuks izrādījās OK babulis. (Iesākumā tauta nemīlēja, ja kas).

  Zatlera ievēlēšanas laikā arī tika šķēpi ilgstoši lauzti par politisko spēku pārstāvjiem un nekādi nevarēja panākt konsensusu. Līdz kamēr oligarhi zvēru dārzā vienojās par neitrālu kandidātu, kas nevienam nekaitē. Zic prezidentu Zatleru.

  Tauta Zatleru ahūni nemīlēja. Vismaz trīsarpus gadus. Pat gāja protestēt pret tādu izvēli pie briesmīgās Saeimas.

  Bērziņš…

  Normāli!
  Cilvēks ir jau bijis reāli prezidents, vadījis banku, ir gudrs un zinošs tautsaimniecības jautājumos…

  A bet mums grūts ceļš priekšā – jāatdod aizņemtais miljards.

  Domāju, ka prezidenta izvēle ir ļoti laba!

  Atbildēt
 10. coolynx Raksta autors

  Vaards, šo rakstu lasīji? Diezgan labi līmējas kopā ar zinošu tautsaimniecības jautājumos.

  Es reāli iesmēju, kad viņš runāja par labumiem. Nevienu reizi viņš neminēja, kurš tieši gūst tos labumus, kad bija runa par mantas izsaimniekošanu. 🙂

  Atbildēt
 11. Splinter

  Iz coolynx piedāvātā raksta:
  “A. Bērziņš izpirka savu vainu tādējādi, ka sarunāja zviedru Skandinaviska Enskilda Banken (lūk, kā Latvijā uzradās SEB), lai tā samaksā bankas parādus Latvijas valsts vietā. Līdz ar to, protams, SEB bija ne vien atpirkusi bankas parādus, bet arī pašu Unibanku.”

  “Atbrīvošanās no bankas prezidenta pienākumiem izrādījās pareizs lēmums, kas ļāva A. Bērziņam koncentrēties uz pašam piederošā būvmateriālu kombināta Lode pārvaldīšanu. Tālāk sekoja nākamais pareizais lēmums šo uzņēmumu pārdot. 2007. gada vasarā notikušā darījumā četri lielākie Lodes akcionāri tika pie kopā 16,7 miljoniem latu.”

  Vaards, te Tev ir atbilde uz Tavu jautājumu blakus diskusijā “kas tad ir pārdots?”, kas korelē ar Tavu: “jāatdod aizņemtais miljards”.. 🙂
  Valsts ir liels uzņēmums un viņš ir tās prezidents.. 😉

  Atbildēt
 12. Vaards

  Coolynx, īsti nesapratu tavu komentāru – nedaudz paplašinātāk derētu.

  Vispirms jau Bērziņš bija gana aktīvs neatkarības censonis, viens no 4.maija balsotājiem.

  Visotrs, Unibanku izveidoja no atkritumiem. Vispirms 90-92 privatizēja labākos kumosus, pēctam bija kaut kur “jāpakarina” neskaidrie vnešekonomtorgbank (vai tamlīdzīgi) iesaldētie padomju laiku darījumi, pārpalikušās filiāles un citi. Jo visādi PSRS līgumi vienkārši bija pakārušies gaisā.

  Lodes pārdošanā (Splinterim par prieku) saredzu to, ka cilvēks ir tiešām orientējies makroekonomiskajos procesos. Un ņēmis tos vērā – pareizājā laikā un brīdī. Un vēl spējis pārliecināt pārējos. Kur tie viņa miljoni tagad palikuši – tas ir cits jautājums. Bet vismaz viens ir skaidrs – Lembergs nevarēs šo veci pa lēto nopirkt.

  Coolynx, Kas tad tev īsti nepatīk? Viņš nav nabags, nav parādos. Vajag glupu proletārieti? Vairu ar auseklīti un prievīti, vai zatleru ar skalpeli rokā? Nu beidz.

  Vispār jau ir interesanti kā šobrīd pelna uz klikiem prese – virsraksti viens par otru graujošāki: Bērziņš varētu atcelt zatlera bla bla… Vaira izsakās par soli atpakaļ oligarhu virzienā… Un visos rakstos aiz matiem pievilkti žurnālistu secinājumu dzeltenajā virzienā.

  Atbildēt
 13. coolynx Raksta autors

  Vaards, es jau neteicu, ka man kaut kas nepatīk – vienkārši lasīju, ko par viņu raksta cilvēki, kas viņa vēsturi ir pētījuši, kā arī skatījos preses konferenci un nolasīju dažas lietas, kas lika aizdomāties.

  Atbildēt
 14. Splinter-> Vaards

  Vaards, VVF nav nekāda prievīšu pidralla, kā Tev vai citiem, varbūt, izskatās, bet gan masonu ieliktne ar konkrētiem mērķiem, kurus viņa arī te pildīja – iedabūt mūs ES, globalizēt, sajaukt nācijas, utt. Tās prievīšu trallalā Dziesmusvētku izskatā, u.c., bija tikai tautas smadzeņu pūderēšana, lai novērstu domas no problēmām, lai, kaut uz laiku, aizmirstos. 🙂
  Un coolynx koments ir skaidrāks par skaidru. 🙂

  Atbildēt
 15. Zebra

  Vai man atkal rādās vai tā tiešām ir – kādēļ mēģinām minēt ko un kā šis A.B. , bet neko par būtiskāko šobrīd – jauna prezidenta iegūšanas veidu!? Manuprāt tas ir pats aplamākais kas var būt. Un vēl – gan ar V.Z., gan ar A.B. kā VP pēc visu prognozētās šīs Saeimas atlaišanas un jaunas ievēlēšanas nekādu dižu izmaiņu nebūs un nevar principā būt, ja netiks mainīta varas sistēma, ja netiks vaļā no šīs greizās partejiskās pieejas visās lietās. Man šķiet, ka jāskatās no šī punkta – kurš no abiem vairāk varētu virzīt šādas varas izmaiņas. Bet tā kā resursi pašlaik ir tiem, kam tāpat ir labi kā ir šobrīd – tad kopumā izmaiņas diemžēl nepavisam nav acīmredzamas.

  Atbildēt
 16. Zebra

  No sandraveinberga.lv

  Sandra Veinberga (Veinberg) says:
  Jūnijs 2, 2011 plkst. 7:48 pēcpusdienā

  Bērziņš ir oligarhu ieliktenis, tāpat kā savulaik Zatlers, un mums jārēķinās, ka viņš kalpos saviem kungiem. Mums ir “pārbraukuši” pāri oligarhi un tas nav OK. Mums viņš nav jāciena tikai tāpēc, ka viņš ir ticis pie cienījama amata. Pinočets, Hitlers arī bija “prezidenti” un amats pats par sevi nav cieņas iemesls. Cieņa ir jāizcīna. Parasti attīstītās valstīs šādos amatos liek piemērotus un sabiedrībā cienījamus cilvēkus un tad jau problēmu ir mazāk. Mūsu gadījumā liek oligarhiem vajadzīgu cilvēku. Tiem, kas uzpirka deputātus šodien (lai ievēlētu Bērziņu) liekas, ka viss jau ir kārtībā. Amats rokā, pašiem pieder mediji un tauta…padevīgi klusēs amata augstumu priekšā. Jā, tagad nevar izslēgt, ka viņš bloķēs daudzas loģiskas lietas. Arī saeimas atlaišanas procedūru. Tāda lieta kā ētika un morāle viņam ir sveši jēdzieni. Tie stāv virs likumiem un satversmes. To viņš nesaprot. Viņš ir bīstams cilvēks, daudz bīstamāks tautai nekā Zatlers. To mēs vēl piedzīvosim.

  Atbildēt
 17. KasparsM

  >> Lodes pārdošanā (Splinterim par prieku) saredzu to, ka cilvēks ir tiešām orientējies makroekonomiskajos procesos.

  Tas nozīmē tikai to, ka cilvēks orientējas tikai tādos ekonomikas procesos, kas dod viņam peļņu, nevis to, ka viņam vispār ir kāda sajēga, kā vajag pārvaldīt valsti. Un vispār tas pat nav būtiski, jo mūsu prezidentam pār to ir gaužām maza vara. Man jau vienalga, jo visu tāpat izšķirs ekonomika – ja paliks labāk, tad prezidents būs varonis, ja sliktāk – tad sargies tautas! 😀

  Ja tā padomā, tad vislielākais, ko var izdarīt prezidents, ir atlaist Saeimu, ko Latvijas vēsturē pagaidām ir realizējis tikai viens prezidents. 😀

  Atbildēt
 18. Splinter

  “Tas nozīmē tikai to, ka cilvēks orientējas tikai tādos ekonomikas procesos, kas dod viņam peļņu,” – pie tam, nevis peļņu, bet ātru peļņu – pārdodot.

  Vaards, uz Tavu jautājumu – kur ir A.B. miljoni? – ekk.. nevaru vairs to rakstu atrast – viņa kabatā ir tie miljoni. Toties, V.Z. ir tikai nieka 10K sakrājis. 🙂

  Atbildēt
 19. KasparsM

  Nu ja, Unibanku viņš pārdeva, “Lodi” pārdeva. Tagad kārta kaut kam lielākam – pārdos valsti un skaitīs miljardus. 😀

  Atbildēt
 20. Splinter->KasparsM

  Bet, ko tad es rakstīju 2011.06.02 @ 22:08:08 ? 🙂
  SVF tak parādu būs jāatdod.. Ar to aizņēmumu tiek pasludināts valsts nāves spriedums.. 🙁 Un viss šis, gan ES, gan SVF tika darīts mērķtiecīgi, jau no sākta gala, ar Augšu rīkojumiem.

  Atbildēt
 21. Vaards

  Splinter un KasparM, vai tad labāk būtu bijis Lodi 2007.gadā nepārdot ārzemniekiem?

  Bieži vien uzņēmums ir jāpārdod. Bieži vien tas pat ir jālikvidē peļņu nesošā uzņēmuma statusā esot. Piemēram, Jelgavas cukura fabrikai lai uztaisītu pieticīgas attīrīšanas iekārtas bija nepieciešami 12 000 000 LVL. Uzņēmuma apgrozījums tajā laikā bija 10 000 000. Par cik nozare bija gauži neperspektīva (eksistēja tikai pateicoties dotācijām), tad īpašniekiem:
  a) ņekuja nebija iespējas atrast stratēģisko investoru, pircēju, labdari.
  b) varējā aizklapēt ciet, kamēr nav bietē iedevuši likumdošanas orgāni, vai kādi saindējušies un apmiruši iedzīvotāji.

  Lodei, savukārt, bija nepieciešamas investīcijas jaunās līnijās (miljonos), ko esošie īpašnieki nevarēja nodrošināt (kādreiz sanāca iedropēt ar mārketinga vadītāju), attiecīgi radās doma to kantori pārdot, kamēr tam ir izdevīgas pozīcijas. Jo kā mēs zinām pēc nieka diviem gadiem tas nonāca neapskaužamā statusā.

  Visā šajā situācijā man interesē tas, kā galu galā beigsies Repšes uzsāktā fobija un Oligarhu medības. Šobrīd tā fobija ir sasniegus fantastisku līmeni – jebkura lieta ko valstī dada tiek uztverta kā oligarhu pirksts. Tikai nekā nedarīšana tiek atzīta par labu esam.

  Atbildēt
 22. KasparsM

  Es neesmu iedziļinājies Lodes jautājumā (un vispār uzņēmumu pārdošanās ārzemniekiem), bet es zinu, ka Latvijas valsts nav spējusi vai nav gribējusi stratēģiski attīstīt nevienu nozari, kas dotu darbavietas, peļņu un uzplaukumu, un tāpēc arī nav nekādas izaugsmes šajā klusuma un miera nostūrī.

  Lode ir interesanta ar to, ka būvmateriālu ražošana ir diezgan tiešā veidā saistīta ar nekustamo īpašuma burbuli un bankām. Ja šie procesi tiktu (saprātīgi) kontrolēti no valsts puses, tad burbulis varēja arī nebūt tik dziļš. Abu veidu uzņēmumu pārdošana to noteikti ir veicinājusi, jo ar to valsts pazaudēja kontroli. Secinājums: Bērziņš no tā ieguva, bet sabiedrība tikai zaudēja. Es protams pārspīlēju, jo nav teikts, ka valsts prastu šo kontroli īstenot. Bet atgriežoties pie sākotnējā jautājuma: vai Bērziņš to mācētu?

  Atbildēt
 23. YO

  Gūt peļņu no biznesa un pārvaldīt valsti ir divas atšķirīgas lietas. To jau nu vajadzēja saprast kopš tiem laikiem kad Šķēle bija premjers. Ja uz valsti skatās kā uz uzņēmumu, tad Lībija ar miljardieri Kadafi ir tas uz ko mēs ejam.

  Atbildēt
 24. e-remit

  Man kaut kā liekas, ka te ir zināma līdzība ar PSRS Andropovu. Pēc Brežņeva nāves PSRS spice baidījās, ka nesanāk, kā ar Hruščovu, kad ielika savu cilvēku, bet tas visu sačakarēja. Tāpēc ielika VDK vadītāju, kas visu pārzina un ir labi pārbaudīts savējais. Tāpat šeit – vienreiz aplauzās ar Vairu, kur domāja, ka būs folkloriste, kas netraucēs dzīvot, bet aplauzās; tad ielika Valdi, kuram neliels skelets skapī (pateicības) un papildus kompromitēšanai vēl Zoodārzu šovu sarīkoja (kā izrādījās, faktiskais lēmums jau pirms zoodārza bija), bet atkal aplauzās. Tad nu šoreiz vienkārši iebīdīja savu cilvēku.

  Man ir personiski iemesli šaubīties, ka šeit būs kādi labie ceļi, bet divi labie ceļi Latvijai būtu:
  1) jaunā Saeima ar Vienotību un Visu Latvijai dabū 2/3 balsu un tad viņi prezidentu atlaist var vienā dienā.
  2) pats JB, saņēmis informāciju, kur 3A ar viņu nav padalījušies un vēl kaut ko sastrādājuši, kā arī sagribēsies tautas uzslavas, kā VZ, paņems un uzmetīs bijušos draugus.

  Ticamāk liekas, ka 3 gadus ne vienu vien brīnumu piedzīvosim, pēc tam būs jaunās Saeimas vēlēšanas.

  Atbildēt
 25. normunds

  Toties, V.Z. ir tikai nieka 10K sakrājis

  tā ir lumpenproletariāta pieeja, ka godīgs var būt tikai tas kuram nekā nav. mūsu sabiedrībā viscienijamākie un godīgākie cilvēki laikam ir bezpajumtnieki.

  Atbildēt
 26. Splinter->Vaards

  Pagājušā nedēļā tika pārdoti 16 valsts objekti, to skaitā, robežpunkts. Tiek gatavots pārdošanai LMT, Lattelecom, Tele2, Latvenergo.. Par ko mēs te runājam?

  Atbildēt
 27. KasparsM

  >> mūsu sabiedrībā viscienijamākie un godīgākie cilvēki laikam ir bezpajumtnieki.

  Tu domā, ka tā nav? Bet tas nav būtiski, jo mans kritērijs valdības vērtēšanai ir nevis tās godīgums vai nesašmucēšanās, bet spēja nodrošināt izaugsmi valstī. Līdzšinējās valdības to diemžēl nav spējušas.

  Tomēr valstsvīra reputācija ir svarīga citā aspektā. Prezidenta uzdevums ir nevis noteikt politiku, bet nodrošināt, ka tiek panākta efektīva visu politikas veidotāju kopīga darbība uz šo mērķi un uzraudzītas novirzes. Cilvēks ar sliktu reputāciju to nespēs realizēt, jo pat svarīgi un ļoti vajadzīgi ieteikumi tiks vērtēti caur personības prizmu. Pat svētajai VVF-gai Latvijā nebija autoritātes, jo viņa netika līdz galam uztverta kā savējā (mūžs pavadīts ārzemēs bez vietējās pieredzes, vecmodīga latviešu valoda).

  Atbildēt
 28. Normunds

  Tu domā, ka tā nav?

  Tu joko, ja?

  Trešais vai ceturtais bagātākais cilvēks Latvijā ir Mikrotik īpašnieks. Vai viņš savu kapitālu (daži desmiti miljoni, slinkums meklēt cik konkrēti) ir nopelnījis godīgi vai negodīgi? Viņš ir godīgs vai negodīgs cilvēks? Bagāts taču vells, ne?

  p.s sekojot proletariāta loģikai par to cik viņš ir godīgs mēs uzzināsim kad viņš pietieksies deputātu kandidātos. tauta zinās, ka tik daudz naudas nopelnīt nevar, tāpēc viņš ir negodīgs 😀

  Atbildēt
 29. KasparsM

  Jebkurš bizness ir saistīts ar netīrām lietām. Ne vienmēr klaji nelikumīgām, bet man nav ilūziju, ka arī šim bagātniekam ir savi skeleti skapī. Ja ne tieši biznesa sfērā, tad personīgajā dzīvē vai kur citur. Normālam cilvēkam nav vajadzīgi miljoni, jo tas lielāku laimi nenes. Tieksme krāt vairāk jau pašā būtībā ir neveselīga apsēstība.

  Es jau nesaku, ka tāpēc bagātnieki būtu jāapkaro. Katram ir tiesības dzīvot, kā viņam patīk, un labi regulēti bagātnieki ir pat ļoti noderīgi sabiedrībai. Problēmas rodas tikai tad, kad regulējuma iztrūkst.

  Atbildēt
 30. Normunds

  Jebkurš bizness ir saistīts ar netīrām lietām.

  tātad, bizness kā tāds ir slikts, jo saistīts ar sliktām lietām, pareizi?

  drīkst pajautāt kā tu pelni savu maizi? esi algots darbinieks kādā uzņēmumā, valsts ierēdnis?

  Atbildēt
 31. Normundam

  Ja biznesā lielākā daļa peļņas tiek gūta :
  veicot pliku starpniecību,
  ar korupciju ,
  ar mahinācijām (privatizācijas),
  ar lobētu valdības atbalstu,
  apejot nodokļus,
  tad no tāda biznesa tiešām nekas labs nevar rasties un kā minums tā ir kārtējā krīze. Diemžēl tieši tā ir radusies lielākā daļa mūsu „biznesmeņu”.

  Atbildēt
 32. Cormoran

  Piekrītu KasparamM… Kristāltīrs bizness var būt tikai pirtslotu siešanas un zārku naglošanas līmenī… Kaut vai vienkārši tāpēc, ka jebkura biznesa būtība ir gūt pelņu uz kāda cita rēķina…
  Ar godīgu darbu neviens un nekad nav pie lielas naudas ticis… Nezinu nevienu bagātu cilvēku (nerunāju par matiniekiem) kas ar kristālriem idealistiki altruistiskiem uzskatiem būtu pie piķa ticis… Varbūt ka kāds tāds eksemplārs ir atrodams, bet nu es tādu nezinu.
  Zināmā mērā tā ir apzināta politika – jebkura valsts grib kontrolēt savus iedzīvotājus, līdz ar to jāpadara tos atkarīgus, lai, prasti sakot, katram varētu piemeklēt pantu vajadzības gadījumā. Visvienkāršāk to izdarīt ar likumdošanas un nodokļu sistēmas palīdzību – uzliekam nodokļus un nosacījumus, ko praktiski neiespējami izpildīt. Tādi ir spēles noteikumi…

  Uz biznesu ir smieklīgi attiecināt labs/slikts-ētisks/neētisks-godīgi/negodīgi kategorijas – tā ir pavisam cita koordināšu sistēma.

  P.S. Es toč nav komunists vai sazvērestības teoriju piekritējs! Visas šitās tūtiņdreijeru gaudas par taisnīgumu utt. man ir pie kājas… Esmu pragmatisks ciniķis, kas atzīst saukļus “Katrs par sevi, Dies’ pa visiem!” un “Mērķis atisno līdzekļus!”. Katrs indivīdam pienākas saņemt tieši tik cik pats ir spējis ar zobiem un nagiem izsist un šajā dzīvē neviens ar pudelīti mutē neko nebāzīs un haļavas nebūs.

  Atbildēt
 33. e-remit

  Protams, neesu pilnu finansiālu analīzi veicis, bet žurnāla Santa īpašniece savu miljonu nopelnīja tikai ar žurnāliem. Nekādas privatizācijas vai citas mahinācijas. Arī Liberts, sazin cik, bet nopelnīja godīgi ar savu draugiem.lv.

  Nezinu nevienu bagātu cilvēku (nerunāju par matiniekiem) kas ar kristālriem idealistiki altruistiskiem uzskatiem būtu pie piķa ticis…

  Nu jau gan auzās brauc. Mēs te nerunājam par mūkiem un Māti Terēzi, bet par parastiem ierindas cilvēkiem.

  Atbildēt
 34. KasparsM

  Ar regulējumu es domāju tieši tādu politiku, kas ir abpusēji izdevīga bagātniekiem un tautai. Neviens negrib, ka viņus kontrolē. Pat katrs autovadītājs ir dziļi sašutis par obligātajām tehniskajām skatēm, OCTA, par naudas sodiem par ātruma pārsniegšanu, par ceļu policistiem utt. Bet šāda kontrole ir vajadzīga visai sabiedrība un tā dod labumu arī pašam autovadītājam, pat ja dažreiz tā ir netaisnīga pret kādu individuālu personu.

  Tieši tāpat ekonomiskais uzplaukums ir tajās valstīs, kas to saprātīgi kontrolē, ieskaitot lielākus nodokļus tiem, kas pelna miljonus. Problēma ir tā, ka naudas maisiem ir daudz lielāka politiskā ietekme un līdz ar to lielākas iespējas izvairīties no šīs kontroles, pat ja ilgtermiņā tas ir neizdevīgi viņiem pašiem. Arī miljonārs var pelnīt daudz vairāk naudas valstī ar pārtikušu un apmierinātu tautu. Bet Latvijā ar to kaut kas ir nogājis greizi un Zatleram ir pilnīga taisnība, ka kaut kas ir steidzami jādara.

  Atbildēt
 35. JX

  Tīri teorētiskas pārdomas par iespējamo attīstības scenāriju:

  Oligarhi un A.B. pamainās vietām. A.B. kļūst par to kas bīda savas intereses pretējā gadījumā draudot AAA atkal patriekt Saeimu, uzveidot kādu partiju un visu AAA baru smuki padzīt no siles, lai pats no tās baroties tautas mīlestības gaismā un ar antiAAA zīmogu pie nopelniem.

  Jā, biki pafantazēju piektdienas vakarā 😛

  Atbildēt
 36. 8th Prophet

  Cilvēks, kurš ir pāris desmitgades nostrādājis finansu sfērā ir ar parazītisku domāšanu, kas nav savietojama ar tām īpašībām, kurām jāpiemīt valsts vadītājam. Bankas, tāpat kā citas kredītiestādes pēc definīcijas ir parazītisms – šīs struktūras pilnīgi neko nerada, izņemot parādus, bet patērē neprātīgi daudz. Nosaukt bankas vadītāju par praktiķi/tautsaimnieku un cerēt, ka šis būs spējīgs darīt ko citu un savādāk, kā to, ko darījis savas karjeras laikā (t.i., zīmējis svaigu gaisu un aizdevis uz procentiem) var tikai aklais.
  Zatlers vismaz nāk no sfēras, kas ir reāli derīga sabiedrībai, ar ko derīgs ir tas legalizētais reketieris, bez jebkādas atbildības un mēra sajūtas, man nav skaidrs.

  Atbildēt
 37. Vaards

  Zatlers vismaz nāk no sfēras, kas ir reāli derīga sabiedrībai,

  Četrus gadus cilvēks tika atrauts no ļoti derīga darba darīšanas. Tik daudziem cilvēkiem viņš būtu spējis palīdzēt, ja vien nebūtu tas zoodārzs.

  Rīt no rīta braukšu uz darbu, bet… Jau pirms manas izbraukšanas ielas tīrīs simtslatnieki (katru pirmdienas rītu viņi uzkopj ielas) – lūk kur cilvēki, kas derīgu darbu dara, tuvāki tautai! Kas meklē, tas atrod labu prezidentu!

  Atbildēt
 38. normunds

  lūk kur cilvēki, kas derīgu darbu dara, tuvāki tautai! Kas meklē, tas atrod labu prezidentu!

  Pievienojos Vilnim! Viņi nekā nav paspējuši iekrāt un tas liecina, ka viņi ir absolūti godīgi cilvēki!

  Atbildēt
 39. Vaards

  Vēl jāpiemin fakts, ka vairums no viņiem būs ar ļoti labu reputāciju – nav ņēmuši kukuļus, nav bijuši kompartijas augstos amatos, nav piedalījušies privatizācijā, nav strādājuši bankās. Pilnīgi nekā kompromitējoša!

  Atbildēt
 40. KasparsM

  Ar bankām problēma ir tā, ka tās aizstāv kapitālismu, kad ir peļņa, un sociālismu, kad tām ir lieli zaudējumi, un pieprasa valsts naudu, lai tās glābtu.

  Atbildēt
 41. Oto

  Vēlēšanas nebija godīgas no tā viedokļa, ka Bērziņš ta varēja nodot balsi par sevi, bet Zatleram nebija nekādas iespējas nobalsot par sevi. Tā kā uzskatu, ka iecelšana bija pretlikumīga, jo Bērziņam vajadzēja atturēties.

  Atbildēt
 42. Vaards

  Oto, Bērziņš tak balsoja par Zatleru. Aivars viņu piespieda balotēties, bet pats tak viņš nelīstu tādās problēmās. Iedomājies, tev ir pilnas kabatas ar ļimoniem, tu vari baudīt dzīvi… Bet tev uzkrauj darbu, kur visi tevi neieredzēs, kur tev visu laiku jābūt gatavībā, kur visu laiku kaut kur jābrauc, jāuzstājas un tā joprojām un tā tālāk. Un par to vēl ne vella nemaksā (Bērziņa līmenim).

  Atbildēt
 43. lidija

  Kāpēc jūs domājat, ka viņš būs slikts prezidents? Viņš vēl nav sācis ..
  Varbūt tieši viņš uzlabos mūsu skaisto zemi.! Un cerēsim ka tā būs..!

  Atbildēt
 44. KasparsM

  Nu jā, ja kandidātā nav nekā laba, tad atliek vienīgi cerēt. Un tā nu mēs jau 20 gadus gadus ceram uz laimes lāci 😀

  Atbildēt
 45. Vaards

  Kaspar, reiz nāks, reiz būs… 😉

  Labāk nokauj oligarhu sevī!
  Ja tev pieder nekustamais īpašums, nodedzini to! Ja tev pieder mašīna – pret koku to! Ja velosipēds – atstāj vakarā to pie Maksimas!

  Atbildēt
 46. Vaards

  > Kāds īpašuma dedzināšanai ir sakars ar cīņu pret (ārējo vai iekšējo) oligarhu????

  Elementārs. Ja tev rodas vēlme pēc jel kāda īpašuma – tās jau ir sāktonējās oligarha tieksmes! Pavisam nopietni!Budisms Tev to paskaidros sīkāk, tik jāsaņemas un jābrauc padzīvot klosterī. Un tikai tā var garīgi attīrīties un sajust laimi, apskaidrību.

  Kamēr Latvietī dzīvos oligarhs (kuram reāli skaudīs, ka Šķēlis ir ierausis nāsīs cepumu un kompešu ražotnes), tikmēr viņš jutīsies nelaimīgs. Nokaujot sevī oligarhu, arī sašutums par Šķēļa sarausto antu nebūs nekāds.

  Atbildēt
 47. KasparsM

  Tīrākais sviests. Oligarhs ir pavisam kas cits. Primitīva definīcija ir šeit: http://lv.wikipedia.org/wiki/Oligarhs Iesākumā iesaku nokaut savu iekšējo muldētāju. 😀

  Atbildēt
 48. Sarky

  Tieši tā – nenovīdīga bagāto apskaušana un afēristu nicināšana ir DAŽĀDAS lietas, Vaards! “Oligarha” nozīme NAV “bagātais”, “buržujs” u. tml.

  Atbildēt
 49. Splinter-> Vaards

  Tu mani smīdini! 😀 Tu izmanto svešvārdus, nezinot to nozīmi un nepareizā laikā, un vietā un vēl pasaki – nebūsim sīkumaini! 😀 😀 Jautri.

  Atbildēt
 50. Vaards

  > Tu izmanto svešvārdus, nezinot to nozīmi un nepareizā laikā, un vietā un vēl

  Katrs oligarhs ir sācis ar velosipēdu, mašīnu un māju. Oligarhs ir jānokauj saknē, sevī – jau iedīglī. 😉

  Labāk palasi kādu stērķīti iz sazvērestības teorijām:

  http://aculiecinieks.delfi.lv/news/sabiedriba/janis-kucinskis-maijpukisu-revolucija-ir-globalas-oligarhijas-vadits-apversums.d?id=38936843

  Atbildēt
 51. Agris

  Visa valdiba kaadas cukas bijussas tadas ari paliks!
  un ir vienalga kurss sture cuuku baru taa pat eiropai jadot paraads mums TAUTAI!

  Man ir tikai 23 gadi parssiem gadiem kad jasak bija meklet darbs tad ari sapratu ko tie saimas mulki dara! Macoties skola galigi neintrisejas kas tur vada un ko dara! bet tagat vissu sledzam ciet jo neatbilst eiropas standartiem! LOHI :@

  Atbildēt
 52. Vaards

  Agris ir labs uzskates materiāls. Viņu ir jāiebalzamē un jāved uz skolām atrādīt par biedinājumu citiem skolniekiem: ja slikti mācīsies, tad darbā neviens neņems.

  Par tādu lietu, ka Agris jau tieši ir tas valsts līdzekļu izzadzējs un izšķērdētājs, par tādu lietu nemaz nerunāsim. Agrim nekad nepieleks, ka Vaardam, Normundam Coolynxsam atvelk pusi no algas un atdod to skolām – ar cerību, ka agris pilnvērtīgi mācīsies un tā nauda tiks lietderīgi izmantota. Bet nē, viņš nemācās. Un vēl vaino valdību. Būs Tev bērziņš tagad prezidents, tik bikses novelc, lai var novicot!

  Atbildēt
 53. Splinter-> to Splinter

  Ja tu neizproti, kas reāli notiek, tad nevajag citus par demagogiem uzskatīt. 🙂 Atver acis un apskaties, kas notiek pasaulē plašāk. 🙂 Šobrīd stulbumu un profānismu demonstrē tu. 😉

  Atbildēt
 54. Meldra

  Zatlers jau ievēlēšanas dienā vēstīja, ka būs Tautas Prezidents. Vai tiešām zemteksts nebija skaidrs – viņš nekad nebūs pakalpiņš?

  Atbildēt
 55. KasparsM > Vaards

  Ne jau izglītības līmenis te svarīgs, bet tas, ka bezdarba līmenis ir ļoti augsts un īpaši grūti darbu ir dabūt tiem, kas tikko pabeiguši skolu, jo viņiem vēl nav prakstiskās darba pieredzes (sanāk apburtais loks). Diez vai jauniešus var vainot par pašreizējo situāciju valstī.

  Atbildēt
 56. budzis

  Splinter, un ka Vienotiba un sorosiesi (varbut tev vel kadi bubuli padoma?) mus pardod? Visu, ko Latvija vareja pardot, Lembergs ar Skeli un Sleseri sen jau i notirgojusi. Ari SVF parados iegruda ZZS ar PLL (PP+TP), bet ne Dombrovska valdiba.

  Atbildēt
 57. Vaards

  100% piekrītu: http://www.delfi.lv/news/referendums-2011/referendums/grutups-zatlers-ar-savu-vieglpratibu-nolicis-valsti-mulkiga-stavokli.d?id=39093605

  Atbildēt
 58. Kastevpardalu

  Atbilde budzim
  Dombrovskis gan ir parakstījis dokumentiņus un tautu verdzībā pārdevis, mazbērni vēl Pasaules Bankai vergos, lai Dombrovska zem hipnozes laikam parakstītos procentus atdotu.
  Lembergs gan neko nav iztirgojis.
  Kaunēties vajadzētu tiem skauģiem, ka jaunais prezidents esot no Eiropas naudiņu saņēmis un viesu māju uzcēlis. Tā vajag. Kaut 100 guļbūves tādas būtu uzcēlis. Jo bagātāki Latvijas pilsoņi, jo bagātāka tauta. To Eiropu vajag “slaukt” un jo vairāk jo labāk.

  Atbildēt
 59. KasparsM

  >> Jo bagātāki Latvijas pilsoņi, jo bagātāka tauta.

  Diemžēl ja šādā veidā bagātāki kļūst tikai atsevišķi pilsoņi, tad pārējā tauta kļūst tikai nabadzīgāka. Kamēr cilvēki nepārtrauks glorificēt zagšanas kultūru vai principu, kurš lielāka cūka,tas vairāk sarok, tikmēr Latvijas iedzīvotāju pirktspējas rādītājs slīdēs zem Baltkrievijas līmeņa.

  Atbildēt
 60. MP

  Pat neiedzilinoties velesanu aizkulises, kam berzins kalpos un kapec, bet no ta, ko darijis un ka naudu pelnijis berzins, saprotams, ka sitads prezidents pat parsplauj Latvija notiekoso vajpratu. Bija bankas prezidents – jebkuram logiski domajosam cilvekam skaidrs, ka bankas vislielaka mera vainojamas esosaja krize. krize nav del kadam dabas katastrofam, kariem vai kam citam faktoram, bet gan del finansu mahinacijas piramidu sabrukumam. Ja ir rupnicas, darbaspeks, izejvielas, kapec nenotiek razosana?

  ES naudas izzaksana ir tik pretigs splaviens seja tautai, ka maz neliekas. Par sito naudu vareja kadu rupnicu uzcelt, butu razosana, attistiba. Te mes redzam, kur paliek ES miljoni. Es cepos, kur dabut dazus tukstosus biznesa uzzsaksanai un kas ar mani notiks, ka kas aizies greizi, bet te PREZIDENTS nahalavu pari par 100 stukam pievac, uzcel sev dacu un pie dirsas mazas ragutinas, ka bizness neaiziet! Vai tada gadijuma ipasums nebutu jaatsavina? Vai izredzetajiem ES nauda ir ka ziemassvetku davana? dari ko gribi?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *