Datora vadība ar roku

Kopš esam palaiduši Lattelecom.TV betu, esmu pasācis ik pa laikam skatīties rīta raidījumus. Šorīt skatījos RTR-Baltija, kurā rādīja vienu interesantu sižetu par Krievijas un Amerikas studentu eksperimentiem.

Runa bija par datora vadību ar rokas kustību palīdzību. Princips līdzīgs kā neredzamai bezvadu pelei – parasta web kamera filmē rokas kustības un tālāk ar speciālu programmu tiek vadīts dators – peles kustības, kursora statuss, klikšķis utt. Sākumu palaidu garām, bet pa ausu galam dzirdēju, ka Masačūsetsas studenti realizējuši šo funkcionalitāti ar krāsaina cimda palīdzību, kur visa roka un pirksti ir sazīmēti ar krāsainiem plankumiem, kurus programma atpazīst un tādējādi mēģina saprast, ko lietotājs ir gribējis izdarīt.

Krievu students bija realizējis nedaudz citādāk. Krāsaina cimda vietā viņš izmantoja programmatūru, kas atpazīst ģeometriskās figūras, kuras var izveidot ar roku pirkstu palīdzību. Izstiepts rādītājpirksts ir kursors, OK tipa žests ir klikšķis utt.

Pēc tam profesors izteica ģeniālu ideju. Pilnveidojot šo tehnoloģiju varētu realizēt nedzirdīgo zīmju valodas atpazīšanu.

Ja pafantazē nedaudz tālāk, tad var realizēt arī filmās redzētās tehnoloģijas ar kuru palīdzību var iztulkot no/uz jebkuru valodu. Aizlidoji uz kādu no planētām, kur ar šādu risinājumu nolasa lūpu kustību un/vai impulsu svārstības, un iztulko to tev saprotamā valodā.

19 thoughts on “Datora vadība ar roku

 1. Aleksandrs

  Jau vairākus gadus ir tāda jauka programma CamSpace, kurai var likt atpazīt dažādus krāsainus priekšmetus un ieprogrammēt dažādas darbības lietotājam ļoti draudzīgā veidā.

  Atbildēt
 2. asdf

  Ja tormēr tie citplanētieši izdala skaņas, tad var izmantot arī: http://domino.research.ibm.com/comm/research.nsf/pages/r.uit.innovation.html

  Nebūs jāmēģina noķert visas lūpu kustības 😀

  Cik saprotu jeņķi šo izmanto arī Irākā.

  Atbildēt
 3. Minhauzens

  nedaudz pa tēmu: datora vadība ar galvas kustībām (http://www.eyetwig.com un http://eviacam.sourceforge.net/eviacam.php)

  Atbildēt
 4. Mārtiņš

  http://www.ted.com/talks/lang/eng/pranav_mistry_the_thrilling_potential_of_sixthsense_technology.html
  & more http://www.ted.com/search?q=Pranav+Mistry

  Atbildēt
 5. Bill Gate

  Es domāju ka drīz drīz parādīsies pilnvērtīga ierīce kuru uzliekot uz galvas varēs kontrolēt datoru pilnībā ar smadzeņu impulsu palīdzību. No mapes atvēršanas līdz strādāšanai ar photosop un cs spēlēšanai un tā tālāk tā joprojām ….

  Atbildēt
 6. JX

  Ideja kā māja, mēmajiem pat ļoti noderētu aplikācija kas caur viņu pašu telefona kameru zīmju valodu pārveido tekstā. Viņiem tas dzīvi iestādēs un veikalos varētu krietni vieglāku padarīt.

  Bet arī universāli atpazīt varētu būt problemātiski. Cik es zinu. zīmju valoda mēmajiem nav universāla, tā atšķiras dažādās valstīs/reģionos.

  Atbildēt
 7. asdf

  Noderētu ķeksis, kas ļautu lattelecom.tv palikt fullscreenā, ja aktīvs ir kāds cits logs.. Noderētu vairāku monitoru gadījumā..

  Atbildēt
 8. rr

  Parastā problēma ar tv uz datoru – puskadri. Jebkurā kanālā pie straujām kustībām rādās vai nu svītras vai kustība baigi izplūst (raustās) tas ir tādēļ, ka uz datora tos puskadrus, ko tv nevar redzēt, var redzēt krietni labāk. Sīkāk par to var pameklēt netā. Karoč, lai bilde būtu baudāma ir nepieciešams likt labu Deinterlaceri. Savādāk, piemēram, tas sony kanāls ir pilnīgi nebaudāms. Ja visas filmas ārī būs interlaced tad par kaut kādu baudīšanu var aizmirst. Vai tad šitiem live playeriem nav kaut kāda deinterlace iespēja?

  Atbildēt
 9. Spii

  Patreiz jau visi ļoti priecājas par Kinect exploitošanu, e.g. http://www.youtube.com/watch?v=M-wLOfjVfVc , http://www.youtube.com/watch?v=EvTXLpTrEFw un SW faniem http://www.youtube.com/watch?v=3EeJCln5KYg

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *