Zīmju valoda

Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību izveidojis zīmju valodas mājaslapu www.zimjuvaloda.lv.

Zīmju valoda

No projekta apraksta:

Cilvēkiem, kuriem dzimtā ir zīmju valoda, tagad būs iespēja un vieta, kur informāciju iegūt sev saprotamā veidā. Līdztekus tam, šai vietnei būs arī izglītojoša funkcija, jo cilvēkiem, kuriem ir nepieciešamība un interese par nedzirdīgo zīmju valodu, nu vairs nebūs tikai jāšķirsta vārdnīcas. Šajā mājaslapā viņi varēs redzēt un iemācīties visizplatītākās un biežāk lietojamās zīmes.

Lapā ir atrodams zīmju valodas alfabēts. Katram burtam ir savs video rullītis, kur var redzēt kā šo burtu parādīt ar zīmēm.

Gribēju atrast vārdu “pods”, bet diemžēl šajā vārdnīcā nebija tāda vārda. Tas nozīmē, ka nedzirdīgiem nevarēs pateikt mana bloga adresi. 🙁

Burts P

Ir arī tāda lieta kā videovārdnīca, kur vārdi ir sadalīti pa kategorijām.  Piemēram, tehnoloģijas.

6 thoughts on “Zīmju valoda

 1. Joaquim Amado

  Hi visiem! Labi? Es redzēju jūsu vietnē, kas ir ļoti foršs, un es jautāt, ko jūs varat darīt labāku priekšstatu ļoti svarīgi, jo tas liecina, video zīmju valodu nedzirdīgo cilvēku saprast pat labāk, tad mācības, kas jūs zināt, ka es uzskatu, ka saņems to pa labi panākumus mēs varam cīnīties, lai labāk panākumus mācību zīmju valodas izvietot jebkurā augstskolā, skola, biznesa, kaimiņi, ārsts pēc tam svarīgi saprast, bet es esmu ļoti priecīgs jūsu vietni ir labs, jūs varat darīt savu ideju.

  Es esmu kurls un es dzīvoju Brasil.podemos attiecas par nedzirdīgo kultūras un zīmju valoda

  Es domāju, ka interesi daudz zīmju valodā latviešu valodā

  Ar cieņu,

  Joaquim Amado

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *